Skocz do zawartości
Nerwica.com

Myśli i rozważania o naszej POLSCE


montechristo

Rekomendowane odpowiedzi

linka, ja tez nie wiem o co chodzi z tymi emeryturami :roll: no ale 750 zl to po prostu upokarzajàca suma.

ja nigdy nie liczylam na pomoc panstwa-jakos nawet nie przyszlo mi to do glowy..Mogè pracowac to pracujè :smile: Tu w Belgii socjal jest rowniez bardzo rozwinièty ale tylko dla azylantow.Dla takich emigrantow jak my-nie ma zadnej pomocy.Przyjezdzasz do pracy i kropka.Jesli nie dajesz rady-wracasz do kraju.

 

Zastanawiam siè wlanie,co siè bèdzie dzialo jak zniosà ten sytem ksztalcenia bezplatnego???coraz gorzej jest..

 

Z emeryturami jest prosta sprawa - im ktoś był bliżej apartau represji PRL tym ma wiekszą emeryturę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

montechristo, Ty chyba żartujesz?? :lol:

 

Of course że nie:)

Poczytaj sobie ile dostawali/dosatją byli SBcy, członkowie PZPR, ludzie lojalni systemowi byłemu....

 

A ile dostają ludzie którzy o zmianę tego systemu walczyli...

Nie dzieje się tak we wszystkich przypadkach ale ale niestety takie kryteria były brane pod uwage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Boga ojca, żadna z moich babć w życiu nie miała nic wspólnego ani z SB, ani z aparatem władzy....zaufaj mi, były za bardzo zajęte utrzymywaniem domu, wychowywaniem dzieci...a jakoś mają obie całkiem solidne emerytury.......

 

 

1400 pln???

 

Ja mówie o emeryturach rzędu kilku tysięcy - otrzymywanych w dużej i głównej mierze za lojalnosć do systemu lub pałowanie ludzi.

I to jest błąd który nie został rozwiazany po roku 1989 - i ja o to mam pretensje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

montechristo, ale może darujmy sobie już to wywlekanie kościotrupów z szafy....ja mówię o PRZECIĘTNYCH ludziach i ich PRZECIĘTNYCH emeryturach, mało mnie SB i tamte lata interesują ;)

 

 

No ale w lini prostej ma to zwiazek przyczynowo skutkowy.

Styetem PRL doprowadził do tego że przeciętni ludzie mają w naszym kraju głodowe emerytury!

 

Ja mieszkałem w Londynie przez kilka miesiecy - i emerci w tym kraju o systemie niekomunistycznym mają takie emerytury że stac ich na podróże, godne zycie itd... to samo w innych krajach zachodu.

 

Chyba dostrzegasz różnicę? podobnie jest z emeryturami w innych krajch demoludów - i to jest odpowiedź na to CO z EMERYTURAMI?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

montechristo, jak to co z emeryturami, chyba widać. Więc mamy nauczkę na przyszłość, ze o własną emeryturę trzeba się zatroszczyć samemu i tyle.

 

Poza tym, błagam nie porównuj krajów o takim PKB do naszego :lol:, bo wiesz można się cofnąć i dalej, gdybyśmy przyjęli plan Marshalla to odbudowa naszego państwa przebiegałaby inaczej co wiązałoby się z zasobnością kraju itd. itd., dlatego wypadłoby porównać nasze emerytury do emerytur po wschodniej stronie naszej granicy.......a wtedy wypadniemy fantastycznie, zapewniam cię..... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...o takim PKB do naszego....ale ja właśnie o tym mówie! Tamte kraje - mówie o zachodzie miały inny system dlatego PKB było i jest wyższe, a kraje o których Ty mówiesz czyli kraje bloku wschodniego miały zbrodniczy komunistyczny system - tam tylko kilkadziesiąt, kilkaset tysięcy działaczy PZPR miało ok, i ja mam pretensje do tego że to nie zostało rozliczone. Tak jak np w Czechach których PKB na mieszkańca jest znacznie wyższy niż u nas

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

montechristo, no właśnie widzisz, różnimy się. Ty należysz do ludzi którzy grzebią w historii skupiając się na niej i chcą dochodzić prawdy, która nigdy nie zostanie odkryta, chcą sprawiedliwości - której nie ma.

Ja natomiast będę skupiać się na dniu dzisiejszym, jutrzejszym i tym jak sama sobie mogę zapewnić byt, przyszłość i godną starość ..... nie mam czasu w tej chwili na dociekanie prawdy która nic kompletnie w tej chwili nie zmieni...a karać...teraz? Nie ma już kogo, nie ma po co.........

 

Tak to wygląda oczywiście moim zdaniem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne że tak. Jest za późno na kary i rozliczenia. Ja nie skupiam sie na przeszłości - jak tylko dałem jasną odpowiedź dlaczego nasze babcie i dziadkowie a za chwile nasi rodzice będa mieli głodowe emerytury - PRL i PZPR - to jest odpowiedź.

A z tym żeby myśleć o przyszłosci i dniu dzisiejszym to się zgadzam - bo to prawda uniwersalna i trudno się z nią nie zgodzić:)

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez myslam,ze nie bede nigdy tesknic za Pl poki nie wyjechalam na Zachod.Tesknota ta trwa juz 4 lata i nie da rady tego zmienic.To ciagla wewnetrzna walka.Tesknie za wszystkim co polskie.Za miejscami,domami,natura,ludzmi.Nigdy nie mow nigdy.Jestem przeszczesliwa jak jade do Domu.Tutaj zyje na bazie przyzwyczajenia do lepszego.Pieniadze nie wynagradzaja straty.Ja jeszcze moge wrocic.Natomiast kiedys rodacy emigrowali bez mozliwosci poworotu,lub latami musieli czekac na pierwsza wizyte.To musiala byc prawdziwa katorga dla Nich.Niestety naciski polityczne byly tak silne ,ze nie mieli innego wyjscia.Jednak kazdemu radze,aby zastanowil sie nad wyjazdem.Chyba,ze tylko sezonowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PhilosophyOfLife, moze wrocimy-jak bèdziemy na emeryturze-wtedy miala z czego zyc w Polsce na stare lata.Tèskniè tylko za najblizszymi, a na pewno nie tèsknie za Gornym Slàskiem-smrod i brud-wièc nie mowy tutaj o tèsknocie za zapachami.Ale rozumiem Ciebie i Twojà tèsknotè.Jesli masz do czego wracac,bez problemu znajdziesz pracè,zeby spokojnie pracowac do emerytury-to dlaczego by nie? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wovacuum, na dzien dzisiejszy kwestia odkladania na emeryture najbardziej pasuje:))ZUS to burdel.Moj Tato musi placic tym zlodziejom 800 zl mc,a emerytury to chyba jalmuzne dostanie.Wogole powinni ta cala instytucje wysadzic w powietrze.Noz sie w kieszeni otwiera.Lepiej doslownie miec konto ozczednosciowe i sobie odkladac pieniadze na procent.Ja kocham moje miasto,ale wlasnie problem tkwi w tym,ze do bogatych ono nie nalezy,wiec figa z makiem poki co.Sila wyzsza;/Jedynie zostaja mi wyjazdy na 2-3 tygodnie,dwa razy w roku. :bezradny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

montechristo, no właśnie widzisz, różnimy się. Ty należysz do ludzi którzy grzebią w historii skupiając się na niej i chcą dochodzić prawdy, która nigdy nie zostanie odkryta, chcą sprawiedliwości - której nie ma.

Ja natomiast będę skupiać się na dniu dzisiejszym, jutrzejszym i tym jak sama sobie mogę zapewnić byt, przyszłość i godną starość ..... nie mam czasu w tej chwili na dociekanie prawdy która nic kompletnie w tej chwili nie zmieni...a karać...teraz? Nie ma już kogo, nie ma po co.........

 

Tak to wygląda oczywiście moim zdaniem ;)

 

Mądrze mówisz bo ciężko jest isć do przodu patrząc w tył, ale nie można zapomnieć krzywd które nam ktoś kiedyś wyządził, trzeba to rozpamietywać, dociekać, i mowić o tym żeby taka akcja sie nigdy wiecej nie powtórzyła. Myśle że w naszym kraju jest tak jak jest bo sowieci wymordowali nam mase inteligencji i wartościowych ludzi którzy gdyby żyli pozostawili by potomków, którzy byli by bardzo wartościowymi ludźmi i mogli odmienić nasz kraj.

W naszym kraju jest taka lipa bo przez całe dzieje naszej histori byliśmy atakowani i rozbierani przez naszych kochanych sąsiadów, co sie podnosiliśmy to znowu bomba w ryj i znowu gleba.

Gdy puścimy w niepamięć te wszystkie akcje to wkońcu kraje które nas atakowały tak zafałszują historję że wyjdzie że to my żesmy rozpoczeli 2 wojne światową.

Tak jak niedawno w dzienniku jedna Niemiecka szmata powiedziała że niemcy zostali sprowokowani przez polaków do drógiej wojny światowej. Albo jakiś niemiecki Historyk twierdzi że polacy sobie zasłurzyli na obozy koncentracyjne.

Nie jestem narodowcem i młodzieżą wszechpolską ale jak słysze takie rzeczy w tv to scyzoryk sie otwiera:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie wydaje wam sie ,ze w naszych realiach .Takie grzebanie w historii ,to tylko odwracanie uwagi ludzi od " tego teraz" ?

Że to taki impuls do nie myślenia o przyszłości -....no bo co się interesować polityka,gospodarką,itd ...kiedy jeszcze tyle spraw do wyjaśnienia. Czy nasi politycy ,czasami nie robią tego celowo?

Tak ,łatwo przyciągnąć uwagę tłumu przed TV kolejna afera o współpracy z UB . czy innym takim szopkiem .

 

[Dodane po edycji:]

 

harpagan83, Każdy kraj ma oszołomów ,nic na to nie poradzimy.

Oglądałem kiedyś program o wizycie twardych młodych nazistach z Niemiec w Auschwitz .W ramach programu resocjalizacyjnego. Byli Weseli i szydzili.Jak wychodzili z obozu ,wyglądali na przerażonych ,niektórzy mieli łzy w oczach .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[Dodane po edycji:]

 

harpagan83, Każdy kraj ma oszołomów ,nic na to nie poradzimy.

Oglądałem kiedyś program o wizycie twardych młodych nazistach z Niemiec w Auschwitz .W ramach programu resocjalizacyjnego. Byli Weseli i szydzili.Jak wychodzili z obozu ,wyglądali na przerażonych ,niektórzy mieli łzy w oczach .

 

LitrMaślanki dlatego tak jak mowie nie ma sęsu tylko żyć samą historią trzeba patrzec do przodu i tam podąrzac, ale historii tez nie można zapomnieć. A fanatykykow i skrajnych ekstremistów nalezy kontrolowac bo dopuki są mniejszością to jest ok. ale zagrożenie wzrasta gdy ich liczba przeważa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LitrMaśalanki, ależ oczywiście to są tematy zastępcze dzieki którym ludzie chcący piąć się po szczeblach władzy dają złudne poczucie tego, ze coś robią........Katyń, kopalnia Wujek, Teraz np. dopalacze.......na Boga, wszyscy się tym ekscytują zamiast spojrzeć trzeźwo na sytuację....jest tyle ważniejszych i nie cierpiących zwłoki spraw......ale po co się tym zajmować.....skoro można mydlić oczy takimi (generalnie ważnymi ale nie koniecznie do natychmiastowego załatwienia) sprawami....no ale jak wiadomo ludziom do życia potrzeba niewiele.....panem et circenses :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LitrMaśalanki, wiesz, ludziom się nie podobały dopalacze, porobili sobie happeningi, jakieś procesje itd to rząd się za to wziął....a tak naprawdę to zabawne to było.....bo nie twierdzę, ze dopalacze to syf i gówno, bo nawet lekarze nie wiedzą jak leczyć zatrucia tym ale jak NFZ nie finansuje młodym ludziom leczenie na SM interferonem, a jest to jedyny lek który potrafi zatrzymać chorobę bo NIE MA USTAWY......i w sprawie dopalaczy udało się załatwić wszystko w ciągu kilkunastu tygodniu....a w przypadku NFZ nie da się, no nie ma mocy i uj........ale ile osób w związku z tym umarło już nie jest ważne..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LitrMaśalanki, wiesz, ludziom się nie podobały dopalacze, porobili sobie happeningi, jakieś procesje itd to rząd się za to wziął....a tak naprawdę to zabawne to było.....bo nie twierdzę, ze dopalacze to syf i gówno, bo nawet lekarze nie wiedzą jak leczyć zatrucia tym ale jak NFZ nie finansuje młodym ludziom leczenie na SM interferonem, a jest to jedyny lek który potrafi zatrzymać chorobę bo NIE MA USTAWY......i w sprawie dopalaczy udało się załatwić wszystko w ciągu kilkunastu tygodniu....a w przypadku NFZ nie da się, no nie ma mocy i uj........ale ile osób w związku z tym umarło już nie jest ważne..

 

 

Linka - nie zapominaj tez o hobby cześci rządu - jakim jest cykliczna gra w piłkę nożną, spotkania u Tuska na drinku dobrego alkoholu no i oczywiscie cygaro kręcone na udach kubanki.

 

To też są zadania do realizacji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coraz więcej pojawia się podejrzeń, że „dopalaczowy show” Donalda Tuska to tak naprawdę przekazanie tego rynku szacowanego lekko na 300 milionów złotych rocznie narkotykowej mafii. Nasuwają się pytania, dlaczego w sprawie dopalaczy rząd jest tak stanowczy i nieugięty, kiedy jeszcze niedawno przekonywał, że nie należy karać za posiadanie niewielkich ilości narkotyków?

http://blogmedia24.pl/node/37983

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coraz więcej pojawia się podejrzeń, że „dopalaczowy show” Donalda Tuska to tak naprawdę przekazanie tego rynku szacowanego lekko na 300 milionów złotych rocznie narkotykowej mafii. Nasuwają się pytania, dlaczego w sprawie dopalaczy rząd jest tak stanowczy i nieugięty, kiedy jeszcze niedawno przekonywał, że nie należy karać za posiadanie niewielkich ilości narkotyków?

http://blogmedia24.pl/node/37983

 

 

Nie od dziś wiadomo że oficjalną władze stanowi rząd, a władze nie oficjalną mafia, i te obie struktury są ze sobą bardzo powiązane " jak rozum i serce" ale nie sądze żeby dopalacze były Sprzedawane nielegalnie. Mafia doskonale zarabia na Marihuanie Amfetaminie Kokainie i Heroinie,dla tego nikt nigdy nie zalegalizuje tych narkotyków. Chociaż może powstać jakieś podziemie trudniące sie handlem dopalaczami przemycanymi z zagramanicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem o czym mowa, ale powiem tylko tyle, głosowałem na PO, ale mnie zawiedli tym, że są jak to powiedział Palikot, jak stara ciotka, Pan Tusk też gada, gada, obiecuje, a konkretów w postaci ustaw, reform w oświacie, służbie zdrowia, podatkach i emeryturach, itd. nie widać. Kiedy w końcu zaczną rządzić ludzie odważni, z jakąś wizją, bo jak dotąd wizje to oni wszyscy mieli do zakończenia wyborów, później już tylko odcinają kupony i rządzą asekuracyjnie.

 

Dlatego w nst. wyborach, jeśli partia Palikota dotrwa, to na pewno zagłosuję na niego, bo facet już nie raz pokazał, że się nie boi wytykać błędów, robić z siebie głupka (a to wbrew pozorom świadczy o czymś pozytywnym, o dystansie do rzeczywistości i do siebie), dorobił się dużych pieniędzy własną pracą, więc władzy nie będzie traktował, jako łatwego sposobu na zarobek. Zastanawiałem się jeszcze kiedyś nad głosowaniem na JKM, ale zawsze kiedy go słucham to mam wrażenie, że on gada byle gadać, ma proste i głupie poglądy, z których wynikłaby tylko katastrofa, Palikot jest dużo bardziej rozsądny i wbrew pozorom wie co robi... przynajmniej mam taką nadzieję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×