Skocz do zawartości
Nerwica.com

ESCITALOPRAM(Aciprex, ApoExcitaxin ORO, Betesda, Depralin, Depralin ODT, Elicea, Elicea Q-Tab, Escipram, Escitalopram Actavis/ Aurovitas/ Bluefish/ Genoptim, Escitil, Lexapro, Mozarin, Mozarin Swift, Nexpram, Oroes, Pralex, Pramatis, Symescital)


Martka

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

397 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      242
    • Nie
      118
    • Zaszkodził
      56


Rekomendowane odpowiedzi

Kolebx3 napisz jak stosujesz escitalopramum, czy dawka raz na dzień, czy podzielona? Ja po południu dostawałam dziwnych lęków i bicia serca i samo minęło a spociłam się jak szczur i myślałam że to koniec ze mną, co za dziwny lek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam już nie wiem, czy jestem tak zamulony, że escitalopram nie działa, czy właśnie dlatego, że działa.
No a przed lekiem jak było?, to że ssri zamulają to nie ma w tym nic dziwnego w sumie, stary ja nie biorę ssri już ze 3 tygodnie i nadal odczuwam zamulenie, masakra, te leki są kurewsko silne i wcale nie są takie bezpieczne, jak to wszędzie je kur.. reklamują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vengence, wydaje mi się, że to po escitalopramie jestem bardziej zamulony. Poobserwuję siebie jeszcze do czasu następnej wizyty u lekarza. Esci fajnie działa na mnie przeciwlękowo, lepiej niż sertralina, więc choćby z tego powodu chciałbym trwać przy tym leku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vengence, wydaje mi się, że to po escitalopramie jestem bardziej zamulony. Poobserwuję siebie jeszcze do czasu następnej wizyty u lekarza. Esci fajnie działa na mnie przeciwlękowo, lepiej niż sertralina, więc choćby z tego powodu chciałbym trwać przy tym leku.
No ale co ci z braku lęku, jak będziesz zamulony, a im dalej tym gorzej, ja im dłużej brałem ssri tym było coraz gorzej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vengence, jednak n.lękowa dała mi wcześniej popalić, ale zamulenie na dłuższą metę też niedobre. Znalazłeś sobie coś alternatywnego względem SSRI czy zrezygnowałeś całkowicie z prochów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vengence, jednak n.lękowa dała mi wcześniej popalić, ale zamulenie na dłuższą metę też niedobre. Znalazłeś sobie coś alternatywnego względem SSRI czy zrezygnowałeś całkowicie z prochów?
Testuje afobazol i różaniec górki, jest trochę opcji, ale kurwa trzeba kasy sporo, dużo wiedzy trzeba zdobyć no i cierpliwości, ale nie wiem co to będzie za długo siedziałem na ssri, trzeba było pobrać max 2 lata i odstawić, te leki zmieniają wrażliwość receptorów, chuj wie co jeszcze robią, ja czuje się otępiony po rzuceniu ssri, boje się, że mi tak zostanie, nie mam już kurwa siły do tego wszystkiego, leczyłem depresje prawie 4 lata i tak naprawdę nie dość, że jej nie wyleczyłem to jeszcze ssri rozjebały mi głowę, nie chce do nich wracać, ale jeżeli mi to nie minie to będę musiał je zacząć brać, bo czuje się jak by mi wyjebało połowę IQ, mam problemy z pamięcią potężne i koncentracja też leży, masakra, ja odradzam te leki, chyba, że krótko max rok czasu i odstawka, mozg ma problemy bo nie ma wspomagacza w postaci ssri, dochodzenie do siebie może zając wiele miesięcy, w skrajnych przypadkach, to lata nawet. :pirate:

 

-- 04 lip 2016, 15:13 --

 

Też jestyem zamulony ale nie biorę tego escitalopram jak wy.
Ja nie biorę Esci, brałem kiedyś!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam problemy z pamięcią potężne i koncentracja też leży, masakra, ja odradzam te leki, chyba, że krótko max rok czasu i odstawka, mozg ma problemy bo nie ma wspomagacza w postaci ssri, dochodzenie do siebie może zając wiele miesięcy, w skrajnych przypadkach, to lata nawet. :pirate:

 

Nie uważasz, że to mogą byc objawy depresji, a nie żazywania SSRI?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o SSRI to faktycznie człowiek może się wydawać , że człowiek jest po nich zamulony, ale trzeba też zadać sobie drugie pytanie na ile to zamulenie wynika z brania leku a ile z depresji. Zamulenie to przecież też skutek depresji, chodzisz po domu i odczuwasz zmęczenie, zmulenie, nic ci się nie chce. Moim zdaniem to bardziej efekt depresji aniżeli skutek negatywny leków SSRI. .... Ja leki brałem zawsze miesiąć, góra 1,5 miecha i po żadnym nie widziałem jakichś hura akcji, że nagle mi się wszystko chciało robić... Tak samo ciężko ocenić czy obnizone libido jest spowodowane samymi lekami czy tez depresją. Przecież jesli byłoby obnizone przez SSRI to powinno się wziąć wellbutrin i ptak powinien smigać jak należy. A niestety nie zawsze tak jest, bardziej skłaniałbym się że po prostu ten wellbutrin zaczyna leczyć depresję i libido wzrasta. Wszak jak może chcieć nam się uprawiać seks jak rano nawet z łóżka się nie chce wstać . Choć to problem bardzo złożony i mozna sobie gdybac i spekulować do woli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej:) od ok. pół roku biorę escitalopram, wcześniej bardzo długo fluoksetyna. Lek był zmieniony z powodu stanów lękowych. Escitalopram faktycznie je wyciszył zupełnie, ale teraz jestem potwornie zamulona, spałabym non stop najchetniej, nic mi sie nie chce, nic mnie nie cieszy, zmuszam sie do najprostszych rzeczy :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej:) od ok. pół roku biorę escitalopram, wcześniej bardzo długo fluoksetyna. Lek był zmieniony z powodu stanów lękowych. Escitalopram faktycznie je wyciszył zupełnie, ale teraz jestem potwornie zamulona, spałabym non stop najchetniej, nic mi sie nie chce, nic mnie nie cieszy, zmuszam sie do najprostszych rzeczy :(

 

Miałem tak samo na esci. Dobrze przeciwlękowo, ale mnie po czasie zamulił. Teraz biorę fluo, czuc bardziej działanie aktywizujące, ale słabiej przeciwlękowo. Oby dwa ssri brałem w tej samej dawce 20mg.

 

Na dniach będę zwiekszał dawkę fluoksetyny do 30/40mg, bo jej działanie jakby osłabło.

 

Po czasie chyba na każdym ssri łapie się większą czy mniejszą zmułe. Różnią się poczatkowym sposobem działania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o SSRI to faktycznie człowiek może się wydawać , że człowiek jest po nich zamulony, ale trzeba też zadać sobie drugie pytanie na ile to zamulenie wynika z brania leku a ile z depresji. Zamulenie to przecież też skutek depresji, chodzisz po domu i odczuwasz zmęczenie, zmulenie, nic ci się nie chce. Moim zdaniem to bardziej efekt depresji aniżeli skutek negatywny leków SSRI. ....

jakie zamulenie od depresji, jak ktos sie leczy jakis czas to bez problemu rozpozna ze to wszystko jest skutkiem leku ,dlaczego jak sie lek odstawia to nagle jest przypływ sił i chęci do życia? chyba nie dlatego ze wtedy depresja sie konczy po odstawieniu leku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć! Ostatnio z powrotem lekarz wypisał mi Mozarin 10 mg. Kiedyś brałem Escitil, dobrze na mnie działał i pomógł na długi czas (kilka lat). Teraz pierwsza dawka zwaliła mnie z nóg, nic tylko spać, zero motywacji do czegokolwiek, brak apetytu. Jeśli to skutek uboczny to ile to może potrwać? Dodam jeszcze, że biorę go od kilku dni zaledwie i do południa jestem nie do życia, później (ok.13-14) wszystko wraca do normy - i humor, nastrój, samopoczucie, chęć do działania. Dodatkowo podczas snu wybudzam się przed świtem i potem nijak nie da rady spać. Co z tym fantem zrobić? Czy możliwe że taka dawka działa tylko pół dnia (stąd zamulenie) a potem się wypłukuje schodzi do zera? Proszę o jakieś porady, dzięki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JohnnyLittleHeart, ja biorę escitalopram od kilku miesięcy 20mg w dwóch dawkach: 1-1-0 i nadal czuję przymulenie jakiś czas po zażyciu tabletki, zarówno po dawce rannej, jak i popołudniowej. Mi skutki uboczne utrzymywały się jakieś 3 tygodnie. Tym wybudzaniem nad ranem bym się jeszcze nie przejmował, skoro bierzesz zaledwie kilka dni. Miałem tak po setalofcie, a potem samo przeszło po jakiś 2 tygodniach i spałem normalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rolosz, dzięki za odpowiedź. To dopiero mój drugi kontakt z esci, poprzedni minął bez niemal żadnych sensacji, a ten rozpoczął się jak po grudzie. Wychodzi jednak na to, że to się zdarza i trza przeboleć... Normalnie to bym podziękował za takie leczenie, ale jak widać, trzeba zacisnąć szczenę i do przodu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, psychiatra zapisał mi Nexpram, ale po przeczytaniu ulotki waham się, czy go brać - nie powinno się go brać w zaburzeniach rytmu serca, a ja mam kołatania serca, zmiany rytmu, częste tachykardie, za to w spoczynku tętno trochę ponad 50, do tego mocne zawroty głowy gdy wstaję, i w innych sytuacjach. Prawdopodobnie to wszystko z powodu nerwicy, ale nie wiem na 100%, miałam EKG, echo serca (śladowe niedomykalności zastawek). Wizytę u kardiologa mam dopiero na sam koniec września, więc na pewno o to spytam, ale lęki są tak duże, że nie wychodzę z domu, więc zastanawiam się, czy brać tabletki... Jak myślicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja od dawna nie czytam ulotek. Co do skutków ubocznych z ulotki to są tam wypisane wszystkie, które były zgłaszane i nie zawsze weryfikowane. Producent musi je wypisać, żeby mieć czyste ręce. Wydłużenie odstępu QT jest wypisane na co drugim leku. Jeżeli nie masz wrodzonych wad serca to nic się nie powinno stać. Mówiłaś o tym lekarzowi? Jak tak i mimo to dał Ci escitalopram to znaczy, że nie ma przeciwwskazań.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja od dawna nie czytam ulotek. Co do skutków ubocznych z ulotki to są tam wypisane wszystkie, które były zgłaszane i nie zawsze weryfikowane. Producent musi je wypisać, żeby mieć czyste ręce. Wydłużenie odstępu QT jest wypisane na co drugim leku. Jeżeli nie masz wrodzonych wad serca to nic się nie powinno stać. Mówiłaś o tym lekarzowi? Jak tak i mimo to dał Ci escitalopram to znaczy, że nie ma przeciwwskazań.

Mówiłam tylko ogólnie, że mam kołatania, nie wdawałam się w szczegóły i skupiłam się na psychice. Nie wiedziałam, że to ma znaczenie,a lekarz też dokładnie nie pytał, dlatego mam wątpliwości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×