Skocz do zawartości
Nerwica.com

ESCITALOPRAM(Aciprex, ApoExcitaxin ORO, Betesda, Depralin, Depralin ODT, Elicea, Elicea Q-Tab, Escipram, Escitalopram Actavis/ Aurovitas/ Bluefish/ Genoptim, Escitil, Lexapro, Mozarin, Mozarin Swift, Nexpram, Oroes, Pralex, Pramatis, Symescital)


Martka

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

397 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      242
    • Nie
      118
    • Zaszkodził
      56


Rekomendowane odpowiedzi

35szopen

 

, A ja Ci sugeruję daj jeszcze czas

 

Citalopramowi.Znam przypadki ludzi co im leki

 

zaskoczyły po 5-6 miesiącach i to nie są jaja tylko

 

prawdziwe fakty.Ostatecznie 7 miesięcy pełne

 

wystarczy do oceny leku.

 

Słuchaj on zadziałał już po miesiacu. Problem w tym

 

ze osłabł w działaniu po czterech mies. Lekarz mi

 

dołożył trittico. Oradził rezygnacje z citalu bo na

 

terapii jestem. Ja biorę leki tylko zeby ataków

 

paniki nie było a objawy nerwicy musze jako tako

 

odczuwać.

 

 

 

 

Czesc. Czytam wasze posty i jestem

 

załamana. Biorę escitalopram od 8 dni i mam chyba

 

wszystkie możliwe skutki uboczne. Przez pierwsze 3

 

dni brałam cwiartke, teraz biorę połowę (5 mg) a od

 

jutra mam brać całą tabletkę, ale zastanawiam się czy

 

nie odstawić. Od samego początku mam mdłości, prawie

 

nic nie jem, dwa razy miałam napad lęku, boje się

 

wychodzić. Musiałam wziąć wolne w pracy bo jestem

 

rozbita i poddenerwowana. Dzisiaj kręci mi się w

 

głowie i się poce. Na początku nie mogłam spać wiec

 

biorę na noc Trittico cwiartke ale i tak budzę się w

 

nocy. Nie mam już siły, nie wiem co robić. Pomocy :

 

(

 

Bo początki są kiepskie. Przy citalu i esci trzeba

 

cierpliwosci. Ja męczyłem się miesiac zanim poczułem

 

działanie citalu. A te objawy które miał zlikwidować,

 

zlikwidował ale najpierw je wyostrzył......niestety.

 

 

 

 

 

 

To faktycznie bardzo silny lek .

Biore juz ponad rok , a po 5 mg nadal mnie po nim

 

czasami telepie . Kiedys mnie pobudzał , a teraz

 

zamula jak mało co .

.

 

Po roku cię po nim telepie? Jeśli faktycznie to po

 

nim to on nie jest dla ciebie. Albo to nerwica a

 

składasz na lek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moi kochani escitalopram dzisiaj rozłożył mnie na łopatki, dzisiaj dopadły mnie wszystkie skutki uboczne naraz, zawroty głowy, ból głowy, natrętne myśli, tiki, myśli destrukcyjne, śmiech a teraz chce mi się płakać, teraz to dopiero czuję chorobę, do tego serce odzywa się co jakiś czas, mdli mnie, ledwo daję radę siedzieć, takie wrażenie mam jakbym miała poważne zaburzenia hormonalne, jak ktoś brał kiedyś antykoncepcyjne tabletki to zrozumie. Do tego jeszcze pół dnia chodziłam i myslałam że już kończę swój żywot na padole ziemskim, że jestem tak ciężko chora. Czyli jedno wynika z tego, że jedni złapią skutki uboczne na początku brania a ja złapałam po równo 2 tygodniach brania dopiero, kto mocniejszy to wcale nie złapie.

 

-- 22 maja 2016, 14:50 --

 

Tak, dzisiaj mam potężną zamułkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie o olanzapinie w dawce 5mg na sen biorę już tak 2 miesiące do esc i niewiem czy nie poprosić lekarze o zmianę leku ogólnie mi pomaga ale to neuroleptyk myślicie że spokojnie mogę pobrać ten lek jeszcze miesiąc dwa ?????

 

-- 22 maja 2016, 16:27 --

 

Co myślicie o olanzapinie w dawce 5mg na sen biorę już tak 2 miesiące do esc i niewiem czy nie poprosić lekarze o zmianę leku ogólnie mi pomaga ale to neuroleptyk myślicie że spokojnie mogę pobrać ten lek jeszcze miesiąc dwa ?????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rulonnpk, ja bym zmieniła na mianse/mirte lub trazodon.

Sama odstawiam olanzapine na rzecz mirty.

 

-- 22 maja 2016, 15:35 --

 

Pobrać olanze możesz spokojnie jeszcze miesiąc.[/quote

Cytranka84 czy miałaś jakieś objawy odstawienne jak odstawiłaś olanzapine ???

 

-- 22 maja 2016, 17:04 --

 

rulonnpk, ja bym zmieniła na mianse/mirte lub trazodon.

Sama odstawiam olanzapine na rzecz mirty.

 

-- 22 maja 2016, 15:35 --

 

Pobrać olanze możesz spokojnie jeszcze miesiąc.[/quote

Cytranka84 czy miałaś jakieś objawy odstawienne ???,jak odstawiłaś olanzapine ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WITAM. jestem tu nowy chociaz z nerwica lekowa zmagam sie od trzech lat bralem wczesniej rexetin pozniej faksolet teraz biore depralin od 25dni w dawce 15mg mam pytanie czy po takim czasie brania mozliwe ze zawroty glowy nie ustepuja bole glowy szumy w uszach no i lęki caly czas a lekarza psychiatra dal mi tez afobam i hydroksyzyne ale nie wiem jak to brac hydro biore rano i wieczorem w dawce 25mg a afobam doraznie ale czy to dziala nie wiem zawroty caly czas sa juz nie daje rady podpowie ktos cos ?

 

z gory dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Was, muszę sie wyżalić, a mianowicie: wczoraj wieczorem wzięłam pierwszy raz Esci (pół tabsa - 5 kę) jako dodatek do Wellbutrinu (w przypadku pojawienia się lęku miałam sobie dołożyć owe Esci) i jak dla mnie to NIGDY WIĘCEJ!!!!! obudziłam się w środku nocy z astronomicznym bólem głowy i mega mdłościami i jeszcze trzyma, no cóż, nie mam ochoty czekać na "wkręcenie się "tego leku, a podobno może to nastąpić po paru tygodniach :evil:

 

Życzę Wam, aby w Waszym przypadku było inaczej...

 

Są inne leki na lęki i nie z grupy SSRI (SSRI mogą powodować PSSD i inne uboki), o których dowiedziałam się z tego forum za co niezmiernie Wam wszystkim dziękuję! I tych innych będę próbować.

 

Pozdrawiam Was!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pół tabsa 5-tkę? To wielkie nic, malutko i tylko raz? heheh, to nie powoduje żadnych mdłości po 1 daweczce, jem to już 3 tydzień. Przy większej dawce to bym się zgodziła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pół tabsa 5-tkę? To wielkie nic,

agia, a nie przyszło Ci do głowy ,że każdy organizm jest inny i że dla jednego 5mg to tyle co dla innego 20 mg .

Dla mnie osobiście i obecnie 5mg Esci to duża dawka .

jakby nie było jeszcze ważniejsze od dawki jest to ,że lek dobrze działa ,,, dawkę zawsze można zmodyfikować , dobrać .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moi kochani escitalopram dzisiaj rozłożył mnie na łopatki, dzisiaj dopadły mnie wszystkie skutki uboczne naraz, zawroty głowy, ból głowy, natrętne myśli, tiki, myśli destrukcyjne, śmiech a teraz chce mi się płakać, teraz to dopiero czuję chorobę, do tego serce odzywa się co jakiś czas, mdli mnie, ledwo daję radę siedzieć, takie wrażenie mam jakbym miała poważne zaburzenia hormonalne, jak ktoś brał kiedyś antykoncepcyjne tabletki to zrozumie. Do tego jeszcze pół dnia chodziłam i myslałam że już kończę swój żywot na padole ziemskim, że jestem tak ciężko chora. Czyli jedno wynika z tego, że jedni złapią skutki uboczne na początku brania a ja złapałam po równo 2 tygodniach brania dopiero, kto mocniejszy to wcale nie złapie.

 

-- 22 maja 2016, 14:50 --

 

Tak, dzisiaj mam potężną zamułkę.

 

Pół tabsa 5-tkę? To wielkie nic, malutko i tylko raz? heheh, to nie powoduje żadnych mdłości po 1 daweczce, jem to już 3 tydzień. Przy większej dawce to bym się zgodziła.

 

No i jak się ma ta wątpliwość do Twojego wcześniejszego postu???

Mogłam mieć podobne uboki ja Ty???

A może mi wystarczyło 5 mg żeby przeżyć horror?

Dla jednych "daweczka", dla innych wiadro .... sama się dziwie tej reakcji, ale to było od tego leku!

 

Oby Ci pomógł....

 

-- 25 maja 2016, 19:31 --

 

Pół tabsa 5-tkę? To wielkie nic,

agia, a nie przyszło Ci do głowy ,że każdy organizm jest inny i że dla jednego 5mg to tyle co dla innego 20 mg .

Dla mnie osobiście i obecnie 5mg Esci to duża dawka .

jakby nie było jeszcze ważniejsze od dawki jest to ,że lek dobrze działa ,,, dawkę zawsze można zmodyfikować , dobrać .

 

Zgadza się, a jednak jest to możliwe ....... :uklon:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ach Wy mnie tu cytujecie i po co, nie zrozumieliście, że ja zażywam to już 3 tygodnie i miałam takie objawy, na początku pierwszy tydzień to codziennie po 5 mg nawet nic nie czułam, dopiero teraz jak jestem już na 7,5 mg to czuję porządnie. Pierwszy dzień to nic nie było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ach Wy mnie tu cytujecie i po co, nie zrozumieliście, że ja zażywam to już 3 tygodnie i miałam takie objawy, na początku pierwszy tydzień to codziennie po 5 mg nawet nic nie czułam, dopiero teraz jak jestem już na 7,5 mg to czuję porządnie. Pierwszy dzień to nic nie było.

 

Rozumieliśmy, próbujemy dowieść, iż branie leków to b. induwidualna sprawa i na każdego leki mogą działać inaczej, rodzaj, dawka, czas i wiele innych czynników ma kolosalne znaczenie. Tobie pierwszy raz nic nie było, a ja mało nie "zeszłam"po 5 mg i nie możesz poddawać w wątpliwość, a tym bardziej negować możliwości wystąpienia innych reakcji niż u Ciebie.

Podzieliłam się swoją indywidualną opinią o tym leku i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po głębszym zastanowieniu przyznaję Ci rację, faktycznie to zależy od reakcji organizmu na lek, kiedyś mój lekarz mi powiedział, że facet przede mną chwali sobie lek a ja tu narzekam, szkoda tylko że ten świat jest dziwnie urządzony, że wszyscy jednakowo nie reagujemy na leki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po głębszym zastanowieniu przyznaję Ci rację, faktycznie to zależy od reakcji organizmu na lek, kiedyś mój lekarz mi powiedział, że facet przede mną chwali sobie lek a ja tu narzekam, szkoda tylko że ten świat jest dziwnie urządzony, że wszyscy jednakowo nie reagujemy na leki.

 

Pomaga Ci już ten lek po 3 tyg brania? czy przeżyte męki warte były efektu? to docelowa dawka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kammm jest za wcześnie żeby ocenić ten lek, powiem wprost, 18 dzień zażywania i myśli natrętne minęły, dzisiaj latałam po mieście, miałam chęci na wszystko ale za to jestem nerwowa, zauważyłam że dostałam tiki, które mi potężnie przeszkadzają dzisiaj. Czuję, że dawka leku jest za słaba chyba. Ale lekarz kazał czekać. Co do tików ocznych to jutro skontaktuję się z lekarzem.

 

-- 26 maja 2016, 20:48 --

 

Minęło trochę czasu i lek osłabł i już wiem, że te tiki wywałuje lek, parę godzin temu myślałam, że mam poważną chorobę tikową a teraz to osłabło, czyli jeszcze są działania uboczne leku, trzeba dalej czekać na działanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie esci sponiewierało lękowo wyśmienicie. Dwa pierwsze tygodnie to dół jakich mało, nawet myśli samobójcze się pojawiły ❕ potem się wyrównało i nic nie ruszyło do przodu, wróciłem do punktu wyjscia. Psycho kazał odstawić po miesiącu, bo zerowy efekt to żaden efekt. Żelazna logika wygrała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kammm jest za wcześnie żeby ocenić ten lek, powiem wprost, 18 dzień zażywania i myśli natrętne minęły, dzisiaj latałam po mieście, miałam chęci na wszystko ale za to jestem nerwowa, zauważyłam że dostałam tiki, które mi potężnie przeszkadzają dzisiaj. Czuję, że dawka leku jest za słaba chyba. Ale lekarz kazał czekać. Co do tików ocznych to jutro skontaktuję się z lekarzem.

 

-- 26 maja 2016, 20:48 --

 

Minęło trochę czasu i lek osłabł i już wiem, że te tiki wywałuje lek, parę godzin temu myślałam, że mam poważną chorobę tikową a teraz to osłabło, czyli jeszcze są działania uboczne leku, trzeba dalej czekać na działanie.

 

Też miałam coś takiego jak tiki po tym jedynym niefortunnym razie,kiedy wzięłam 5 mg, ale myślałam, że to brak magnezu (też akurat wtedy...)nawet zastanawiałam się w pracy, czy ktoś to widzi .... eeeeech te leki....

Oby Ci przeszły te uboki i lek wreszcie zaczął spełniać swoją funkcję.... daj znać za jakiś czas czy Ci lepiej, bo jestem ciekawa jak u kobiet, bo tu praktycznie sami faceci.... :oops:

 

-- 27 maja 2016, 22:13 --

 

Zaczynam ponownie przygodę z esci od dawki 40 mg docelowo będę brał 50 mg.

 

40 mg????? na początek? brrrrrr...... mi lekarz zalecił 5 mg na początek na noc i przeżyłam horror po wzięciu, nie dam mu już szansy, boję się już .... :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×