Skocz do zawartości
Nerwica.com

Strach przed schizofrenią


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

zaczynam sie bac,ze mam schizofrenie :( od 4 lat mam niby nerwice natrectw, mam mysli dotyczace krzywdzenia ludzi najczesciej rodziny, leczylam sie lekami przeciwdepresyjnymi, raczej z malym skutkiem, potem przestalam brac leki i po roku uderzylo ze zwiekszona sila, ale teraz zaczynam sie bac, czy te mysli sa na pewno moje te dotyczace krzywdzenia, mam ogromne leki, boje sie doslownie wszystkiego, moze dlatego tez boje sie ze te mysli moga nie byc moje. Do tego tez jestem ogolnie osoba troche podejrzliwa, zawsze jak ktos jest mily to mysle co on moze chciec ode mnie, ostatnio mam mysli,ze pewnie ludzie mnie obgaduja i sie ze mnie smieja, tzn znajomi. Ostatnio wole przebywac w domu sama, nie spotykac sie z innymi, martwia mnie te mysli,ze dotyczace obgadywania, czy to juz nie urojenia? Na pewno jestem osoba bardzo wrazliwa i pelna empatii, nie moge sluchac o tragediach ale cala reszta zaczyna mnie martwic. Pamietam,ze jak mialam z 15 lat, to widzialam jakas naga kobiete na zzdjecciu i przyszlo mi do glowy,ze jest podobna do mnie, potem,ze skoro ja tak mysle, to moze znajomi, sasiedzi jak zobacza ja w tej gazecie, to pomysla,ze to ja, a na sam koniec pomyslalam a co jesli ktos zrobil mi to zdjecie, wiedzialam ze to niedorzeczne, ale tak bardzo sie balam tej mysli i nie moglam o tym zapomniec.

 

-- 18 sie 2012, 17:33 --

 

jeszcze czasem mam mysli a co jesli ktos mnie nagrywa kamera albo podsluchuje :((( To wszystko zaczyna wygladac na urojenia :(((((((

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki Fleure_De_Violette

martwie sie,ze zaczynam myslec,ze te mysli dotyczace krzywdzenia bliskich moga nie byc moje i ze moge je wtedy zrealizowac a tego bardzo nie chce :((( Samej schizofrenii moze bym sie nie bala, gdybym miala pewnosc,ze w niej nie zrobi sie komus krzywdy:( T mysl o schizo nie daje mi zyc, lek i panika jest taka,ze boje sie,ze naprawde cos zrobie, a zajmuje sie malym dzieckiem, nie chce go skrzywdzic, a boje sie ze zaraz zwariuje, nawet widze juz to w wyobrazni :(((( :why:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak ja sie napatrzylam na oddziale, to schizofrenia nie "musi" być zła. tzn. ma jakąs otoczkę. ja sie balam tak, ze juz potem tego leku nie odczuwałam zobojętniałam totalnie. czasem nawet wolalabym miec, bo nerwica moze byc o wiele bardziej upierdliwa. tak czy siak lepiej zawsze byc zdrowym niezaleznie od tego co jest. schizofrenia po prostu ma zły pr ;),bo to przerózna choroba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzis w drodze na zakupy poczulam sie zle, nie chcialam wychodzic ale musialam. Czulam bardzo silna derealizacje, zaczelam sie modlic juz nie wiem czy pod koniec swiadomie czy nie, ale po chwili uslyszalam w glowie jakby zaklecia czy jakies modlitwy, w wykonaniu kilku osob, to byl koszmar, uznalam ,ze to omam sluchowy. ZAczelam pozniej tlumaczyc sobie,ze jestem przemeczona,ze moze przez ta modlitwe,ze moze to moje nieswiadome mysli, ale pewnosci nie mam. Ostatnio kontroluje swoje mysli, sprawdzam skad sie biora, dlaczego sa takie wlasnie z leku przed schizofrenia. Boje sie, bo mam nerwice natrectw, dotyczaca skrzywdzenia mojego synka a jesli do tego by doszly jakies omamy rozkazujace, strach myslec, nie daje juz sobie z tym rady :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rób tak dalej a adaleko zajedziesz. Rozumiem, ze to robisz z automatu - bo wkręcanie to norma, ja tez wariowalam jak idiotka. O ile to mozliwe NIE NAZYWAJ tego co sie z toba dzieje typu -derealizacja, omamy takie i owakie itd , bo sie pograzysz, jeszce wieksza analize wpadniesz. no chyba, ze ten lęk jest ci po cos potrzebny. Jak nie dajesz rady, to do specjalisty - terapeuty lub psychiatry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×