Skocz do zawartości
Nerwica.com

FLUOKSETYNA(Andepin, Bioxetin, Fluoksetyna EGIS, Fluoxetin Polpharma, Fluoxetine Aurovitas/ Vitabalans, Fluxemed, Seronil)


shadow_no

Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

242 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      155
    • Nie
      69
    • Zaszkodziła
      38


Rekomendowane odpowiedzi

linka,

 

Kilku moich znajomych lekarzy (na stopie kolezenskiej) mowilo mi, ze sa gorsze i lepsze zamienniki.

Chodzi tutaj o czystosc substancji czynnej, sposob jej wytworzenia oraz o substancje pomocnicze, ktore w tak delikatnej materii jak lepetyna moga dzialac rozne rzeczy....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Pytam bo cierpię na fobie społeczne i mam strasznie niską samo ocen . Sądzę że jest to wynikiem tego że jak byłem młody i głupi brałem amfetamine prze około 7 lat. (wpadałem w ciągi). Nie liczę innych narkotyków. Takie głupie wyczyny durnego nastolatka :bezradny: .

Poprosiłem swojego psychiatrę aby mi przepisał prozac , gdyż mój znajomy po podobnych przejściach i z podobnymi problemami bardzo sobie chwalił ten lek. Mówił że z powrotem przywrócił go do funkcjonowania w społeczeństwie i nie martwi się kto co o nim myśli ( co mi też trochę dokucza).

Lekarz przepisał mi prozac, ale obszedłem wszystkie apteki i prozacu nie ma :zonk: . Aptekarka poleciła mi trzy zamienniki Bioxetin , Seronil i coś na F... :D (już nie pamiętam nazwy).

Wybrałem bioxetin ze względu na to że był najdroższy. A wszyscy wiemy że jak coś jest dobre to kosztuje. (Przynajmniej mnie, tak rodzice uczyli :smile: )

Muszę powiedzieć że biorę 20mg trzeci dzień i już czuje jakby minimalnie poprawiła się moja samoocena i jestem bardziej pobudzony. Mam nadzieję że to zasługa Bioxetin'u a nie moja Autosugestia.

 

linka,

 

Kilku moich znajomych lekarzy (na stopie kolezenskiej) mowilo mi, ze sa gorsze i lepsze zamienniki.

Chodzi tutaj o czystosc substancji czynnej, sposob jej wytworzenia oraz o substancje pomocnicze, ktore w tak delikatnej materii jak lepetyna moga dzialac rozne rzeczy....

No i właśnie czy bioxetin jest jednym z tych lepszych zamienników ??

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja biore od kwietnia br i raz waga mi poleciała do dołu i się cieszyłem po zmienieniu dawki wzrosła (po drodze lerivon się pojawił) później lekko spadł i stoi dzięki Bogu,

brać trzeba tak długo aż odczujesz WYRAŹNĄ poprawę i nie patrz tu na innych a na swoje samopoczucie! Ponoć przy lekkiej deprasji brać trzeba przynajmniej rok i więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej. Jestem na seronilu od jakiś 3 miesięcy. Brałem 40 mg i było wszystko w miarę ok. Ostatnio źle sypiałem tzn. miałem płytki sen i wybudzałem się ok 2 w nocy. Od tygodnia znowu biorę 20 mg i śpię trochę lepiej ale to nadal nie jest to. W ogóle czuję często z rana niepokój i też podejrzewam, że to może być efekt uboczny. Generalnie depresji już nie mam ale na pierwszy plan wysunął się nowy problem. Często jestem mocno nakręcony a potem wpadam w dołek. Potrafię takie fazy mieć 2 razy dziennie. Mój lekarz nazwał to cyklotymia i zastanawiał się czy nie zmienić mi leku.

 

Pytanie: czy problemy ze snem to może być wina seronilu i czy jest sens zmieniać lek. W sumie seronil dobrze na mnie działa a te skutki uboczne nie są takie straszne. Sam już nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzis lekarz przepisal mi fluoksetyne 20mg. Mialam, jak na mnie spokojny atak placzu i strasznie jestem senna, ale za to glos mam tak spokojny, ze sama mnie usypia...

Mam nadzieje, ze z lekami sobie poradzi, bo to moje najgorsze czarne duchy. Za dwa tygodnie wizyta kontrolna, mam nadzieje ze sennosc ustanie.

Trzymajcie kciuki:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biore tydz. i przez pierwsze 5 dni bylam tak spieta i znerwicowana, ze wszystko w srodku sie we mnie buzowalo. Bezsennosc i leki nocne, w dzien tez, ale najgorsze byly noce. Krotki oddech w ciagu dnia, caly czas ziewalam i lapalam powietrze, jakby ktos scisnal mi pluca.

Od dwoch dni troche lepiej, mniej senna w dzien i bardziej rozluzniona. Mam nadzieje, ze ide w dobra strone :)

Trzymajcie kciuki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich biore seronil 2tyg po 5mg dziennie, nic nie czuje dzialania tego leku. Myslicie ze jak teraz go przestane brac to bede sie czul gorzej niz przed tym jak go zaczelem brac? Mam zamiar przestac go brac, chce powalczyc dalej sam, uznalem ze leki w moim wypadku nie sa jeszcze potrzebne pozatym chce porobic sobie jeszcze kilka innych badan. Co o tym sadzicie?

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i będzie już prawie miesiąc jak łykam te kolorowe tableteczki. Na początku niby nic nie dawały ale zawziąłem się i myślę - trzeba czekać. Te 3 czy 4 pierwsze tygodnie może być nawet gorzej a później tylko lepiej. Ale na razie ze stanu troszkę lepiej zrobiło się po prostu inaczej. Dołki są nadal, problemy zrobiły się jakby bardziej wyraźne co nie znaczy że zniknęły czy nabrałem do nich dystansu. Jednocześnie lek też mnie pobudził. Mogło by się wydawać że to dobrze, tylko że do tego dochodzi tzw "wkurw" zdenerwowanie jakby na wszystko, ukryta agresja którą chowam w sobie i boje się że kiedyś wyjdzie na zewnątrz. To aktualnie tyle. Za jakiś czas kolejny wpis.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej ja jestem 8 dzień na seronilu ogólnie czuje się dobrze ale dokucza mi senność i brak energii pije codziennie 3 kawy aby móc cokolwiek zrobić Czy ten objaw minie?/ bardzo proszę o odp pozdrawiam wszystkich i trzymam za was kciuki bo my musimy być szczęśliwi :):):)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, senność powinna minąć za jakiś czas. Zastanów się też czy przypadkiem o tej porze roku wcześniej nie dokuczała ci ospałość. To może być też objaw depresji. Ja miałem tak, że robiłem się senny ok. 12 ale po południu było już lepiej. Teraz też bywam senny ale nie jest to takie straszne. To znaczy lepsze to niż deprecha.

 

Pozdrawiam i też trzymam kciuki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety zacznie działać dopiero po miesiącu jak nie dłużej. Może będziesz musiała zwiększyć dawkę. Ale może już być lepiej po 3 tygodniach. Poprawa jest dosyć stopniowa ale jak już zadziała to poczujesz to. U mnie najpierw było zwiększenie energii, potem większy luz i dystans do problemów. Teraz jestem już kilka miesięcy na seronilu i właściwie czuję się cały czas tak samo - dobrze. Nie odczuwam działania leku i czuję się po prostu normalnie. Musisz uzbroić się w cierpliwość ale na pewno będzie lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×