Skocz do zawartości
Nerwica.com

FLUOKSETYNA(Andepin, Bioxetin, Fluoksetyna EGIS, Fluoxetin Polpharma, Fluoxetine Aurovitas/ Vitabalans, Fluxemed, Seronil)


shadow_no

Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

242 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      155
    • Nie
      69
    • Zaszkodziła
      38


Rekomendowane odpowiedzi

Najczęściej po odstawieniu wszystko wraca samoistnie do normy, ale w przypadku fluoksetyny opisywano przypadki PSSD (Post-SSRI Sexual Dysfunction) gdzie po odstawieniu leku dysfunkcje seksualne utrzymywały się miesiące, a nawet lata. Jednak zdarza się to rzadko.

 

http://pl.wikipedia.org/wiki/PSSD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najczęściej po odstawieniu wszystko wraca samoistnie do normy, ale w przypadku fluoksetyny opisywano przypadki PSSD (Post-SSRI Sexual Dysfunction) gdzie po odstawieniu leku dysfunkcje seksualne utrzymywały się miesiące, a nawet lata. Jednak zdarza się to rzadko.

 

http://pl.wikipedia.org/wiki/PSSD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź i pomoc ! Czytałam o PSSD już wcześniej.... Seronil biorę dopiero kilka dni,to może nic mi się na stałe nie poprzestawia :roll:

Czułam się strasznie przybita,ale teraz żałuję,że nie poczytałam sobie o tej fluo i zaniku libido :why: Nie wzięłabym jej....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź i pomoc ! Czytałam o PSSD już wcześniej.... Seronil biorę dopiero kilka dni,to może nic mi się na stałe nie poprzestawia :roll:

Czułam się strasznie przybita,ale teraz żałuję,że nie poczytałam sobie o tej fluo i zaniku libido :why: Nie wzięłabym jej....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź i pomoc ! Czytałam o PSSD już wcześniej.... Seronil biorę dopiero kilka dni,to może nic mi się na stałe nie poprzestawia :roll:

Czułam się strasznie przybita,ale teraz żałuję,że nie poczytałam sobie o tej fluo i zaniku libido :why: Nie wzięłabym jej....

 

jakiś miesiąc po rozpoczęciu brania fluoksetyny libido i główną wajchę miałem w opłakanym stanie

parę tygodni po odstawieniu wszystko wróciło do normy

żaden lek brany razem z fluo mi w zasadzie nie pomógł, prócz mirtazapiny (ale przez krótki okres)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź i pomoc ! Czytałam o PSSD już wcześniej.... Seronil biorę dopiero kilka dni,to może nic mi się na stałe nie poprzestawia :roll:

Czułam się strasznie przybita,ale teraz żałuję,że nie poczytałam sobie o tej fluo i zaniku libido :why: Nie wzięłabym jej....

 

jakiś miesiąc po rozpoczęciu brania fluoksetyny libido i główną wajchę miałem w opłakanym stanie

parę tygodni po odstawieniu wszystko wróciło do normy

żaden lek brany razem z fluo mi w zasadzie nie pomógł, prócz mirtazapiny (ale przez krótki okres)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, biorę od kilku dni mix fluo 10mg rano i kwetiapiny ketrel 0,5 - 1 dawkę 25mg na noc

Wcześniej pomagała mi jedynie sertralina i bylem na niej 1,5 roku ale odstawilem i depresja wróciła :sad:

Co sądzicie o tym połączeniu, ? Może ktoś podać link do tematu o mixie tych dwóch substancji(jak jest) ?

Czy pomoże to na fobie lęki i brak motywacji? Z góry dziękuję :grin:

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, biorę od kilku dni mix fluo 10mg rano i kwetiapiny ketrel 0,5 - 1 dawkę 25mg na noc

Wcześniej pomagała mi jedynie sertralina i bylem na niej 1,5 roku ale odstawilem i depresja wróciła :sad:

Co sądzicie o tym połączeniu, ? Może ktoś podać link do tematu o mixie tych dwóch substancji(jak jest) ?

Czy pomoże to na fobie lęki i brak motywacji? Z góry dziękuję :grin:

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lekki, biorę właśnie taki mix (20 mg fluo + 50 mg ketrel) i u mnie sprawia się świetnie. Zasypiam jak dziecko, budzę się rześka, wypoczęta i brak jakiegokolwiek zamulenia jakie miało w przypadku mianseryny czy też trittico(po nim miałam tak niskie cisnienie, że nie byłam w stanie wstać z łóżka)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lekki, biorę właśnie taki mix (20 mg fluo + 50 mg ketrel) i u mnie sprawia się świetnie. Zasypiam jak dziecko, budzę się rześka, wypoczęta i brak jakiegokolwiek zamulenia jakie miało w przypadku mianseryny czy też trittico(po nim miałam tak niskie cisnienie, że nie byłam w stanie wstać z łóżka)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy ktoś orientuje się jak to jest z refundacją fluoksetyny przy depresji i nerwicy lękowej? Lekarz mi powiedział ze to nie są choroby psychiczne, ani upośledzenia umysłowe więc w tym przypadku lek nie może być zrefundowany. Wydaje mi się to trochę dziwne, zważywszy na fakt, że fluoksetyna to przede wszystkim lek antydepresyjny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy ktoś orientuje się jak to jest z refundacją fluoksetyny przy depresji i nerwicy lękowej? Lekarz mi powiedział ze to nie są choroby psychiczne, ani upośledzenia umysłowe więc w tym przypadku lek nie może być zrefundowany. Wydaje mi się to trochę dziwne, zważywszy na fakt, że fluoksetyna to przede wszystkim lek antydepresyjny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepisy ograniczają dostęp do leków refundowanych pacjentom z zaburzeniami psychicznymi. Lekarze psychiatrzy obawiają się wypisywać recepty na bezpłatne lub tańsze leki ze względu na możliwość kar finansowych nakładanych przez płatnika - twierdzi Dziennik Polski.

Minister zdrowia w rozporządzeniu wylicza, które choroby można traktować jako przewlekłe. Choroby psychiczne wymienione są w tym wykazie bez bliższego określenia, o jakie kategorie zaburzeń chodzi. Stosuje się więc ustawową definicję, która jest zawężona. Stąd wiele niejasności.

 

Przykładowo recepty z kodem "P" należą się pacjentowi ze schizofrenią. Depresja nie jest przez NFZ traktowana jak choroba przewlekła. Problem jest również z refundacją leków w nerwicach, w zaburzeniach odżywiania (np. anoreksja) czy osobowości.

 

Pytanie więc, czy depresja, która z okresami polepszenia trwa kilka lat, jest przewlekła? Według lekarza i pacjenta - tak. Według płatnika - niekoniecznie.

 

Ubiegłoroczne kontrole ordynacji lekarskiej przez NFZ wywołały poruszenie w środowisku medycznym. W całym kraju Fundusz zażądał zwrotu ok. 7,6 mln zł od 1,3 tys. lekarzy wszystkich specjalności lub ich pracodawców.

 

W Małopolsce psychiatrzy musieli oddać 58 tys. zł. NFZ zakwestionował m.in. recepty na rispolept consta, lek na schizofrenię. To lek w zastrzykach, który zastępuje tradycyjne leki doustne. Podaje się go w przypadku, gdy pacjent odmawia łykania tabletek. Jest trzy-cztery razy droższy niż zwykła kuracja.

 

Więcej: http://www.dziennikpolski24.pl

 

 

Pewnie dlatego wypisał mi lek na 100%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×