Skocz do zawartości
Nerwica.com

FLUOKSETYNA(Andepin, Bioxetin, Fluoksetyna EGIS, Fluoxetin Polpharma, Fluoxetine Aurovitas/ Vitabalans, Fluxemed, Seronil)


shadow_no

Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

242 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      155
    • Nie
      69
    • Zaszkodziła
      38


Rekomendowane odpowiedzi

się zastanawiam...czy jest mozliwe ze przy podwyzszaniu dawki seronilu mogą wrocic niemiłe nerwicowe kutki uboczne???bo czuję się nieciekawie-zaczynam byc rozedrgana i rozdrazniona .nigdy wczesniej przy podwyzszaniu innych lekow takich akcji nie miałam.

mozliwe czy niemozliwe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

qrulewna, możliwe jak najbardziej, fluoksetyna ma nieco aktywizujący profil więc możesz się tak czuć niestety. Jednak powinno to z czasem się ustabilizować, kiedy organizm przywyknie do większej dawki leku. Ludzie różnie reagują na te same leki, ja nie odczułem żadnej różnicy między 20 a 40mg, nic się nie zmieniło na lepsze ani na gorsze. A u Ciebie reakcja jest i to może być dobry znak że lek z czasem zadziała jak należy, cierpliwości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sękju depas.:)))wdzięcznam:))

pewnie jeszcze sobie kofeiną dowalam bom niewyspana a potomek ruchliwy.jutro młodą oddaje na dobę do tesciowej to moze przetrwam jakos te dusznosci.mam ochotę rzygac chlac wóde gryzc paluchy wrzeszczec kiwac sie. (dokładnie jak po msc brania seronilu, kiedy zaczął mi wchodzic.byle trwało nie dłuzej niz 3dni.nie zrobie tego mojej małej:)

chcę wejsc na wyzszy seronil i odstawiac reboksetyne powolutku.

wezme benzo

epiej benzo sr niz wóda czy histeryczne żarcie,nieprawdaż :mrgreen: ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

po miesiącu brania paroksetyny /parogenu 20mg/ zacząłem po 1-no dniowej przerwie brać fluoksetynę 20 mg + doraźnie propanonol /dziś przed terapią wziąłem 50 mg żeby się nie trząść ale jakoś nie odczułem jej działania/

trzęsienie jest moją najwiekszą bolączką powodujaca moje uposledzenie, czy ktos ma podobnie ?

 

-- 22 mar 2013, 19:50 --

 

witam

po miesiącu brania paroksetyny /parogenu 20mg/ zacząłem po 1-no dniowej przerwie brać fluoksetynę 20 mg + doraźnie propanonol /dziś przed terapią wziąłem 50 mg żeby się nie trząść ale jakoś nie odczułem jej działania/

trzęsienie jest moją najwiekszą bolączką powodujaca moje uposledzenie, czy ktos ma podobnie ?

 

-- 22 mar 2013, 19:56 --

 

czy jest jakis naprawdę skuteczny /porównywalny z 200 ml wódki/ lek na trzęsiawkę /pomocy, bo juz nie daje rady/,

 

-- 22 mar 2013, 20:01 --

 

widzę że są tu specjaliści od medykamentów, w słowo mówione nie wierzę, tylko chemia jest wybawieniem dla mojego udręczonego organizmu !!!!!! jestem alkoholikiem, ale to inna bajka, nerwica, depresja, fs, i lęk nadewszystko

 

-- 22 mar 2013, 20:09 --

 

myślę że sprawe trzeba wziąc w swoje ręce bo na lekarzy nie ma co liczyć nawet tych opłacanych /mnie lecza po wyglądzie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z alkoholizmem borykam sie juz kilkanaście lat /ponoc to choroba pierwotna ale u mnie nie wiem i nikt nie wie co było pierwsze, nerwy / depresja/ czy on/, akt nie pije ok 2 m-cy, chodze na terapię, ale jest b cięzko, strasznie sie nakręcam przed wystapieniem, drżący glos, ręce. na dzień dzisiejszy moim najwiekszym problemem jest potworne napięcie /także mięśniowe/, lęk, drzenie, sprubóję benzo jesli pomoże to zanim dobiorę coś na dłuższą mete będe brał, muszę znaleźć pracę / 7 rok na bezrobociu/, trudno mi jest tak naprawdę sprecyzować moja przypadlośc i jak dobrać najlepsze leki, psychiatra to własciwie tylko wypisuje recepte /nawet na życzenie/

 

-- 23 mar 2013, 06:24 --

 

cudowny lek jakim jest wóda ktoś wynalazł ot tak poprostu strzelając z palca, a głupiego leku na smutek do dziś nie ma,

 

-- 23 mar 2013, 06:41 --

 

wzsystki te pojącia: depresja, nerwica, fobia, krecą sie wokół nerwów jak dokładnie sprecyzować istotę problemu?

 

-- 23 mar 2013, 07:16 --

 

a co proponujecie do tej fluo, głównie na napady leku, nerwicę natręctw, trzęsienie /aby zachować dużą motywacjęi sprawność umysłową, praca przy komputerze/, może przejść calkowicie na coś innego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od pewnego czasu zaczynam sie zastanawiac czy z moim lekiem jest wszystko ok. Biorę seronil juz ponad 2 miesiace, 20mg. Od jakis 2 tygodni panicznie zaczelam objadac sie slodyczami. Nie wiem jak to mozliwe, bo nawet jak mialam kiedys napady glodu to nie na slodycze.... I teraz nawet kiedy czuje ze jest mi nie dobrze, i mam juz dosc to laduje dalej. Okropnie mi z tym zle. Do tego od tygodnia utrzymuje sie u mnie dziwna wysypka. Wczoraj lekarz przepisal mi Telfast to jest polski odpowiednik Telfexo (tak wyczytalam) Czy nie bedzie zadnych ,,kolizji'' pomiedzy lekami?

Proszę o pomoc....Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od pewnego czasu zaczynam sie zastanawiac czy z moim lekiem jest wszystko ok. Biorę seronil juz ponad 2 miesiace, 20mg. Od jakis 2 tygodni panicznie zaczelam objadac sie slodyczami. Nie wiem jak to mozliwe, bo nawet jak mialam kiedys napady glodu to nie na slodycze.... I teraz nawet kiedy czuje ze jest mi nie dobrze, i mam juz dosc to laduje dalej. Okropnie mi z tym zle. Do tego od tygodnia utrzymuje sie u mnie dziwna wysypka. Wczoraj lekarz przepisal mi Telfast to jest polski odpowiednik Telfexo (tak wyczytalam) Czy nie bedzie zadnych ,,kolizji'' pomiedzy lekami?

Proszę o pomoc....Pozdrawiam.

Miałam wielką nadzieję, że fluo trochę przyhamuje mój apetyt, ale tak się niestety nie dzieje :( Chwilami mam wrażenie, że jest wręcz gorzej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam kogoś kto przechodził z Escitalopramu na Fluoksetynę.

Chciałbym bo podzielił się na temat wrażeń, konkretnie chodzi mi

o stosunek między "napędem" psychicznym a uspokojeniem,

bo Escitalopram za bardzo mnie uspokaja, a Sertralina wpędza w ataki furii,

dlatego zastanawiam się nad 2 próbą Fluo, ostatnio 10 lat temu próbowałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przechodziłem na odwrót- z fluoksetny na escitalopram. Zgadzam się- esci za bardzo uspokaja. Fluoksetyna jest zrównoważona- delikatnie aktywizuje, czuć przypływ energii, ale nie nakręca do przesadnej kur.wicy.

 

a co się dzieje z tłumieniem negatywnych emocji ?

bo po escitalopramie stłumione emocje powodują efekt anhedonii i abulii, jak to jest z fluo ?

czy ta aktywizacja wiąże się z tym że niepowodzenie = wybuch złości/furii, tzn. efekt jest bardziej osobliwy czy klasyczny tak jak napisałem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorę Fluoksetynę już około 7 tygodni. Zaczynałam od 10mg, teraz jestem już na 40mg. Ostatnio zauważam, że jak rano wezmę tabletki to za kilka godzin strasznie chce mi się spać. Czy brał ktoś ten lek na noc? On miał w założeniu pobudzać i dlatego zalecenie jest, żeby brać go rano, ale na mnie pobudzająco nie działa. Polepszenia nastroju też nie widzę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×