Skocz do zawartości
Nerwica.com

KWETIAPINA(ApoTiapina, Bonogren, Etiagen, Kefrenex, Ketilept, Ketilept Retard, Ketipinor, Ketrel, Kvelux SR, Kventiax, Kventiax SR, Kwetaplex, Kwetaplex SR, Pinexet, Questax, Setinin, Symquel XR)


weronika

Czy kwetiapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

161 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy kwetiapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      115
    • Nie
      33
    • Zaszkodziła
      26


Rekomendowane odpowiedzi

dwa neuroleptyki to byłoby za dużo, kwetiapina ma dla mnie tę zaletę, że nie powoduje objawów pozapiramidowych, których się mocno boję - z tego względi odpadają u mnie fluanxol i abilify

 

1-2mg czyli minimalne dawki i już objawy pozapiramidowe. ryzyko chyba minimalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten lek ani nie działa przeciwlękowo w żadnym stopniu, ani nie usypia - tzn. jeśli normalne jest zasypianie między 3 a 5 to okej, ale dla mnie nie, bo po mirtazapinie zasypiałam ok. 23 i to było dla mnie odpowiednie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dark Passenger, wiesz co, mnie po moklo nic nie uśpi dobrze

 

tak mam po każdym leku aktywizującym

 

a bez nich to nawet 7,5 mg mirtazapiny uśpi

 

-- 04 sty 2014, 20:58 --

 

a mocnej głowy nie mam bo już dawka 150 moklaru za bardzo mnie pobudza i nasila lęki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, nie ma sensu porównywać się- bo ktoś będzie miał wyrobioną tolerancję na działanie antyhistaminików+ bierze regularnie stymulanty, leki dopaminergiczne i taki lek go w ogóle nie popieści, a kogoś innego zwali na ryj. Ja jednej osobie z forum zachwalałem kwetiapinę na spanie, poszła do lekarza, wzięła 25mg, przespała 16 godzin i miała problem z pozbieraniem szczęki z podłogi. Tyle w temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zaczynałem moklo to też na początku mnie zbyt aktywizował, że nie mogłem spać. Ale potem ten lek raczej reguluje sen(zmniejsza deaminację melatoniny). Brałem przez pewien czas 600mg moklobemidu + 100mg kwetiapiny i schemat był zawsze taki, że łykałem koło godz. 22 setę ketrelu, po godzinie łapał mnie zgon i budziłem się rano. Przez godzinę trzymał lekki "kac" po obdzeniu na początku brania kwetii, a potem wszystko ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dark Passenger, a miałeś jakieś poważne nasilenie lęku? bo u mnie od wielu tygodni był spokój od lęków, a teraz nie wyrabiam i nie wiem czy go odstawiać czy czekać w nieskończoność...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×