Skocz do zawartości
Nerwica.com

KWETIAPINA(ApoTiapina, Bonogren, Etiagen, Kefrenex, Ketilept, Ketilept Retard, Ketipinor, Ketrel, Kvelux SR, Kventiax, Kventiax SR, Kwetaplex, Kwetaplex SR, Pinexet, Questax, Setinin, Symquel XR)


weronika

Czy kwetiapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

161 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy kwetiapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      115
    • Nie
      33
    • Zaszkodziła
      26


Rekomendowane odpowiedzi

lunatic, tak ,bynajmniej w depresjach i nerwicach , w schizofrenii i chadzie brane w wysokich dawkach mniej . Z drugiej strony jeśli naszym problemem nie są te ostatnie choroby lepiej unikać neuroleptykow ze względu na ich objawy pozapiramidowe

 

-- 09 sty 2014, 20:00 --

 

lunatic, paroksetyna jest skutecznym lekiem na depresję ,nerwice lekowa i ocd . Jeszcze skuteczniejsza jest klomipramina ,tyle że ma wiecej skutkow ubocznych jak problem z oddawaniem moczu , suchosc w ustach ,zawroty głowy etc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobrze, kwetiapina i do tego karbamazepina wydają się być ciekawą opcją jako leki na depresje dla osoby, na którą żadne SSRI nie działają. Załóżmy, że te leki działają skutecznie, a SSRI powodują rozchwianie. U mnie zostałby problem z lękami, spory problem. Więc co do kwetiapiny i karby na te lęki dodać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lunatic, bo jestem trudnym przypadkiem i szybko wyrabia mi się tolerancja na leki przez co muszę je zmieniać:/

dlatego nie bierzesz juz klomi? ja tydzień temu przesiadając się na mirtazapinę odczuwałem wręcz lekką euforię i motywację do działania a dziś przeważa dolina i niechęć do działania i tak w kółko macieju... :105:

dupa, dupa i jeszcze raz dupa, może l-dopy spróbować? ja bym raczej chciał podnieść dopaminę, ale nie na krótko to i napięcie by do reszty przeszło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tańczący z lękami, na klomi było super , tylko że mi się skończyła a lekarz nawalil przez co miałam przerwę w lekach i gowno wróciło , i chciałam spróbować serty z miansa gdyż po klomi mialam straszną suchosc w ustach , ale na nerwice i depre niewatpiwie swietnie działała

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lunatic, bo jestem trudnym przypadkiem i szybko wyrabia mi się tolerancja na leki przez co muszę je zmieniać:/

dlatego nie bierzesz juz klomi? ja tydzień temu przesiadając się na mirtazapinę odczuwałem wręcz lekką euforię i motywację do działania a dziś przeważa dolina i niechęć do działania i tak w kółko macieju... :105:

dupa, dupa i jeszcze raz dupa, może l-dopy spróbować? ja bym raczej chciał podnieść dopaminę, ale nie na krótko to i napięcie by do reszty przeszło

 

a jaką masz w końcu diagnozę w papierach? Może lepiej jakiś dłuższy schemat leczenia ustalić, niż ślepo podążać za każdym objawem.

 

-- 09 sty 2014, 23:51 --

 

ladywind, najgorszego kapcia mam teraz po kwetiapinie. Kojarzy mi się z dużą dawką hydroksyzyny. Mam nadzieję, że przejdzie. Ale na klomi podobno suchość w ustach jest ciągle - ryzyko próchnicy itp.

Dobre wyniki w OCD ma fluwoksamina. To jej główne wskazanie wg FDA w stanach. Dołączenie miansy lub mirty do SSRI przy OCD mają być bez znaczenia. Liczy się wysoka dawka SSRI (najlepiej max) i długi okres stosowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

elfrid, tak naprawdę ,to właśnie zrezygnowałam z klomi na rzecz miansy z racji na ryzyko próchnicy , bo suchosc to bym zdzierzyla jeszcze .

Natomiast co do fluwoksaminy ,to pierwsze słyszę , by była tak skuteczna . Z ciekawości masz jakieś źródła dot tego leku w ocd ?

Co do kwetiapiny ,to z czasem przejdzie Ci ta suchosc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

barsinister, a odczuwasz to przeciwdepresyjne działanie kwetiapiny w jakiś inny sposób niż leków przeciwdepresyjnych?

 

normalnie, jako odgięcie, robi się po prostu lepiej

a co do dawek, wrzucałem ze 20 stron wcześniej diagram (u mnie się to potwierdza jak na razie)

 

vfbb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

barsinister, świetny wykres dzięki. Ja mam oo odstawianiu karbamazepiny brać 400mg i w zależności od nastroju po 3 miesiącach decyzja co do ewentualnej zmiany. Masz jakiś link do tego źródła?

 

-- 10 sty 2014, 08:18 --

 

barsinister, a odczuwasz to przeciwdepresyjne działanie kwetiapiny w jakiś inny sposób niż leków przeciwdepresyjnych?

 

normalnie, jako odgięcie, robi się po prostu lepiej

a co do dawek, wrzucałem ze 20 stron wcześniej diagram (u mnie się to potwierdza jak na razie)

/quote]

Rozumiem, odgięcie, ale nie towarzyszą temu żadne akcje LPD, jak wzmożony napęd itp - po prostu zwykła poprawa nastroju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brałem 100mg przez tydzień wieczorem "zamiast" Zolpidemu do Mirtagen 45 mg. Miałem odstawić Trazodon 250mg i wejść kwetę. Oprócz gilania w nosie i żadnego efektu "nasennego" nie odczułem - ot kolejne cukierki. Wróciłem do trazodonu, ponieważ kulanie się z boku na boku przez 5h mnie nie bawi.

 

Co ciekawe nie jestem typem żyrafy i w ciągu dnia wielokrotnie wychodzę z domu, zaliczam 45minut basenu i ćwiczenia na kręgosłup, także wrażeń mam wystarczająco. Kweta miała mnie ululać, ale tak jak Olanzapina jedynie pogilała w nosie. Kolejny specyfik nie dla mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×