Skocz do zawartości
Nerwica.com

BÓG - czy istnieje,jaki jest,nasze wyobrażenie


sbb88

Czy wierzysz w Boga?  

52 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy wierzysz w Boga?

    • Tak, jestem wyznawcą kościoła latającego potwora spaghetti
      0
    • Tak, wierzę w Boga (hinduista)
      0
    • Tak, wierzę w Boga osobowego (judaista)
      0
    • Tak, wierzę w Boga osobowego (muzułmanin)
      0
    • Tak, wierzę w Boga osobowego (chrześcijanin-inny odłam)
      0
    • Tak, wierzę w Boga osobowego (protestant)
      1
    • Tak, wierzę w Boga osobowego (prawosławny)
      0
    • Tak, wierzę w Boga osobowego (katolik)
      19
    • Tak, jestem rycerzem Jedi
      2
    • Tak, ale go nie lubię (satanista, nihilista)
      1
    • Tak, wierzę w Boga osobowego (wyznaję inną religię)
      0
    • Tak, wierzę w Boga osobowego (ale nie wyznaję religii)
      2
    • Przykładam marginalne znaczenie do koncepcji Boga (buddysta)
      1
    • Tak, wierzę w Boga bezosobowego (deista/panteista itp.)
      6
    • Nie mam zdania/Niezdecydowany (agnostyk)
      9
    • Nie, Bóg nie istnieje (ateista)
      19


Rekomendowane odpowiedzi

Każdy ma swojego Boga. Jakiegoś boga. Niekoniecznie go tak nazywając. Byłoby miło gdyby Bogowie tych wiecznie niezadowolonych pozwalali im spojrzeć łaskawiej na innych i nie wymyślać jakichś zasad dla innych ludzi. A już absolutnie nie wymyślać i wkładać je w usta Boga - by były ważniejsze (Nasze jest ważniejsze od Waszego!).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie zgodzę się z twierdzeniem, że ludzie jako jedyni uprawiają sex nie podlegając okresowi rui.

A delfiny? a małpy bonobo?

 

Ale zwierzęta te nie usówaja sobie ciąży, i nie używają środków antykoncepcyjnych, żyją naturalnie

 

[Dodane po edycji:]

 

są też zwierzęta które łączą się w pary na całe życie i nie zdradzają, np gołębie.

 

[Dodane po edycji:]

 

A my jesteśmy ludźmi i nie porównujmy się do zwieżąt, bo to bez sęsu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@TAO

Mogłem napisać, zamiast wyrzucić, "wykluczyć ze społeczności wiernych", albo "dać wyraźne upomnienie/naganę", nie wiem. Nie odbieraj tak emocjonalnie tego co piszę, to tylko luźne przemyślenia zazwyczaj. Nie wiem, jak to co piszę brzmi dla czytającego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

harpagan83,

 

A to mi w ramce tylko został Rupak, pisałem do Ciebie... a Rupak korygował na moją niewiedzę, a pisałem, że jesteśmy inni od źwierzentów, ale jak się okazuje to one podobne som do nas :mrgreen:

Poza tym chyba robmy znów offtopa. :zonk:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo ja aż tak beznadziejnie nie pisze

Obawiam się że masz o swojej pisowni zbyt duże mniemanie........poza tym, to przestań się wkurwiać i zainstaluj sprawdzanie pisowni i nie dziw się, ze się ludzie z ciebie śmieją....

 

 

Myślę, że trochę nie fair jest nazywać siebie katolikiem, jednocześnie nie przestrzegając ważnych z punktu widzenia Kościoła nakazów, albo, albo. Dlatego, gdybym był papieżem to powyrzucałbym z kościoła tych udawaczy, co to po mszy łamią większość nakazów i zakazów katolicyzmu, a często sami nie wiedzą w co wierzą.

Zgadzam się w 100%, nie rozumiem jak można nazywać się katolikiem a jednocześnie wybierać tylko te zasady które nam odpowiadają.... :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TAO, wiem jeszcze o gorylach, więcej nie znam ;) .

Są również gatunki ptaków, które łączą się w pary homoseksualne i wychowują razem młode.

 

Ja osobiście uważam, jest to moje subiektywne odczucie, że możemy porównywać się do pozostałych zwierząt, ponieważ należymy do królestwa zwierząt, typ strunowce, gromada ssaki i tak dalej jak mówi nam systematyka człowieka. Według mnie wszystkie organizmy to jedna wielka "rodzina" i nie powinniśmy się wywyższać, wręcz przeciwnie. To jest tylko moje zdanie.

 

Przepraszam za off, już nic więcej nie mówię :) (jestem kobietą)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A my jesteśmy ludźmi i nie porównujmy się do zwieżąt, bo to bez sęsu(..) I właśnie się porównujecie, mówiac delfiny to delfiny tamto. Jasne że seks jest przyjemny dla ludzi i dla zwierząt.

Blad, ludzie sa gorsi od zwierzat, poniewaz kieruja nimi zadze, zwierzeta sa zawsze "szczere" w swoich dzialaniach. Zwierzeta nie pieprza sie dla przyjemnosci, tylko w celach reprodukcyjnych, nie zabijaja dla przyjemnosci, a z glodu albo w obronie potomstwa. Zwierzetami rzadza instynkty, ludzmi - zadze i pragnenia.

 

Upraszczajac: posrod zwierzat tylko ludzie sa zdolni do zachowan ktore wiekszosc z nas okreslilaby zgodnie mianem "zlych" w celach innych niz przetrwanie wlasne i rodziny.

 

.. a "bog stworzyl czlowieka na swoje podobienstwo."

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są również gatunki ptaków, które łączą się w pary homoseksualne i wychowują razem młode

Rupak, to akurat ściema libelarnych pro homoseksualnych naukowców. To samica wychowuje młode. Może są jeszcze gatunki zwierząt pedofili?, albo transwestytów?

 

Według mnie wszystkie organizmy to jedna wielka "rodzina" i nie powinniśmy się wywyższać, wręcz przeciwnie.

Powiedz to ludzią co jedzą w niedzielę schaboszczaka, albo idą do KFC na skrzydełka :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rupak,

:D:D:D:D:D

Odróżnia nas od zwierząt umysł... jest niby cfffańszy... ale czy ja wiem... to cfffffaniectwo raczej nam nie służy. A że goryle tak mają to zadziwiajace, chociaż one są jednymi z najbliżej usytuowanych obok nas.

 

[Dodane po edycji:]

 

SamO,

 

Nooo to polecam poobserwować sforę psią, jakie tam kombinacje i manipulacje odchodzą, jak silniejsze osobniki wyzywają się nad słabszymi, jak się podwożą, lwy zabijają nieswoje potomstwo... oo i jeszcze by się znalazło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

harpagan83, bardzo mi przykro, że tak mówisz. Proszę, poczytaj najpierw o tym, poszukaj informacji i dopiero wtedy pisz własne opinie na podstawie zdobytej wiedzy. Wśród niektórych gatunków mew dwie samiczki razem zakładają gniazdo, a samce "służą" tylko do celów reprodukcyjnych, pisklakami zajmują się tylko one.

 

TAO, tak, ludzie różnią się tym od innych zwierząt, tak jak ssaki różnią się pewnymi od ptaków a ptaki od gadów. Ale to jest tylko moje zdanie.

 

A lwy, lub inne koty, nie zabijają dla przyjemności, tylko usuwają nie swoje geny. Chcą mieć jak najwięcej swojego potomstwa. tak się niestety dzieje, ale nie jest to z premedytacją czy wyrachowaniem.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×