Skocz do zawartości
Nerwica.com

BÓG - czy istnieje,jaki jest,nasze wyobrażenie


sbb88

Czy wierzysz w Boga?  

52 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy wierzysz w Boga?

    • Tak, jestem wyznawcą kościoła latającego potwora spaghetti
      0
    • Tak, wierzę w Boga (hinduista)
      0
    • Tak, wierzę w Boga osobowego (judaista)
      0
    • Tak, wierzę w Boga osobowego (muzułmanin)
      0
    • Tak, wierzę w Boga osobowego (chrześcijanin-inny odłam)
      0
    • Tak, wierzę w Boga osobowego (protestant)
      1
    • Tak, wierzę w Boga osobowego (prawosławny)
      0
    • Tak, wierzę w Boga osobowego (katolik)
      19
    • Tak, jestem rycerzem Jedi
      2
    • Tak, ale go nie lubię (satanista, nihilista)
      1
    • Tak, wierzę w Boga osobowego (wyznaję inną religię)
      0
    • Tak, wierzę w Boga osobowego (ale nie wyznaję religii)
      2
    • Przykładam marginalne znaczenie do koncepcji Boga (buddysta)
      1
    • Tak, wierzę w Boga bezosobowego (deista/panteista itp.)
      6
    • Nie mam zdania/Niezdecydowany (agnostyk)
      9
    • Nie, Bóg nie istnieje (ateista)
      19


Rekomendowane odpowiedzi

El Chupacabra:

"No i niby gdzie w tej dyskusji ma byc miejsce na Biblie ? Nawet nie piszecie na temat - czy wiara wam pomaga"

Pomaga, choć w życiu też czasem przeszkadza.

 

Canis:

"Wj 12:12 napisał(a):

Tej nocy przejdę przez Egipt, zabiję wszystko pierworodne w ziemi egipskiej od człowieka aż do bydła i odbędę sąd nad wszystkimi bogami Egiptu - Ja, Pan."

 

Nie jestem znawcą, ale myślę, że chodzi o bogów w rozumieniu antropologicznym, czyli o to, co ludzie czczą i w co wierzą - coś jak bożki, w przeciwieństwie do prawdziwego Boga - z dużej.

por. "Jak straszydło na grządce ogródkowej, które niczego nie strzeże, tacy są ich bogowie drewniani, pozłacani i posrebrzani." (Bar.6.69)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biblijne wytłumaczenie "Wj 12:12

 

 

Dla Egipcjan wierzących w istnienie wielu bogów śmierć pierworodnych synów, której ich bóstwa nie potrafą zapobiec będzie dowodem, że Jahwe jest silniejsi niż inni bogowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj był program Kuby wojewódzkiego, z jakimś czołowym przedstawicielem ruchu KK, ale koleś nie był księdzem tylko był, świecki.

 

Ten człowiek to Szymon Hołownia :lol: pracował (albo dalej pracuje) w religia.tv

Najlepsze, ze Gessler tez rżała bardziej od Kuby :)

Akurat show Wojewódzkiego to nie program religijny także formula była zachowana spoko. Na poważne dywagacje o wierze to do telewizji Trwam.

W programie była poruszona jedna bardzo frapująca mnie kwestia - wiara katolicka zabrania seksu przed ślubem, to grzech, zabrania stosowania gumek, tabletek. A ile osób jest bzykających się i uważających się za katolików :roll: Dla mnie jedno wyklucza drugie, albo jest się katolem albo z seksu przed ślubem/z zabezpieczeniem nici.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wiecie że katolik powinien podobnie jak muzułmanin modlić się kilka razy dziennie... muzułmanin modli sie 5 razy dzienne

a katolik powinien 3 razy - na anioł pański.

Wiele takich rzeczy możemy wyszukać w naszym życiu które wykluczają nasza przynależnośc do KK . Ale grzeszyc jest rzeczą ludzką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Allah, o ile wiem zakony modlą się brewiarzem kilka razy dziennie. Myślę że to wszystko nie jest kwestia liczenia ile razy, tylko pogłębienia wiary.

 

[Dodane po edycji:]

 

:D:D:D:D:D Ty chyba nie tylko mohair masz na głowie... na oczach też, jak widzę, czytanie ze zrozumieniem nie jest chyba Twoja mocną stroną... cooo?

(...)

Fakty człowieku, linki, teksty źródłowe itp. itd.

TAO, istnienie sekt jest faktem... którego może raczej ty nie chcesz wziąć pod uwagę? I z racji braku argumentów obrażasz innych. Nie mów mi że nigdy nie słyszałeś o sektach które robią ludziom wodę z mózgu, doprowadzają do zbiorowych samobójstw i odbierają ludziom zdrowy rozsądek.

A moze sam jesteś zaplątany w jakieś nieciekawe ugrupowanie i nie chcesz tego dostrzec?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20 marca 1995 r. sarin użyty został w tokijskim metrze przez członków sekty Najwyższa Prawda. 12 osób zginęło, a ponad 5500 ucierpiało w wyniku kontaktu z trującymi oparami i było hospitalizowanych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj blogi byłych ŚJ.

 

Zakaz tranfuzji krwi - to jest już cecha desktrukcyjna

Uważenie, że tylko organizacja ŚJ zbawia. KK podobnie uważa ale nie wyklucza zbawienia innowierców.

 

nie wyklucza ? Każda z dużych wiar uzurpuje sobie prawo do zbawienia . Te niewykluczenie . To zaledwie ruch ekumeniczny . Ktory uaktywnił się kilkadziesiąt lat temu . NP . Dla muzułmanina okraść ,czy zabić innowierce to nie grzech .

A KK ? myślisz ze wygoda inaczej ? przykład " będziesz szanował bliźniego swego" słowo bliźni w czasach tworzenia biblii oznaczało współplemieńca ,kogoś z kim żyjesz w społeczności ,nawet nie koniecznie w tej samej wierze. Tak wiec przykazanie to miało na celu dobrym stosunkom z rodzinom i współplemieńcami. Ale nie zabraniało grabić ,rabować i zabijać ludzi z wioski oddalone pól dnia jazdy wielbłądem .

 

A co to kurwa za przykład z transfuzja ? Znasz znaczenie krwi w rożnych wierzeniach ? Rownie dobrze można napisać ze żydzi są destrukcyjni bo nie jedzą kaszanki . Aż zile mi się robi jak czytam takie wypociny . Koniecznie chcesz się wypowiedzieć ,ale nie zbyt wiesz co powiedzieć ? Próżnia w twojej główce jest fascynująca .

 

Sugeruje zapoznanie się z definicja koszerności i jej znaczeniem w biblii . Bo właśnie według biblii to my chrześcijanie notorycznie łamiemy prawo boskie ,jedząc pokarmy zabronione przez Boga . Amen .

 

[Dodane po edycji:]

 

TAO, istnienie sekt jest faktem... którego może raczej ty nie chcesz wziąć pod uwagę? I z racji braku argumentów obrażasz innych. Nie mów mi że nigdy nie słyszałeś o sektach które robią ludziom wodę z mózgu, doprowadzają do zbiorowych samobójstw i odbierają ludziom zdrowy rozsądek.

A moze sam jesteś zaplątany w jakieś nieciekawe ugrupowanie i nie chcesz tego dostrzec?

 

Ja słyszałem o takich ,największa z nich to Kościół katolicki . A dowód na skuteczne robienie wody z mózgu w twoich postach

(używasz silikonu do uszu ?) co by nie przeciekło ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co to /cenzura/ za przykład z transfuzja ? Znasz znaczenie krwi w rożnych wierzeniach ?
ŚJ się opierają na tym, że Bóg zakazał spożywania krwi ludziom. ŚJ sobie sami rozszerzyli ten zakaz na zakaz transfuzji. Tyle, że u Żydów nie jest zakazana transfuzja.

 

Rownie dobrze można napisać ze żydzi są destrukcyjni bo nie jedzą kaszanki .
Co to za durne porównianie zakaz jedzenia kaszanki vs zakaz tranfuzji?

 

Od zakazu jedzenia kaszanki nikt nie umiera a od zakazu transfuzji tak. A nawet jakby Żyd miał umrzeć z głodu a miałby do dyspozycji zjeść kaszankę to mógłby ją zjeść i wieprzowinę też. Bo w tych przypadkach można to złamać.

 

Bo właśnie według biblii to my chrześcijanie notorycznie łamiemy prawo boskie ,jedząc pokarmy zabronione przez Boga
Prawo dotyczy tylko Żydów a nie innowierców. Jezus wypełnił Prawo i nawet Żydzi nie muszą go przestrzegać jeśli będą z Jezusem.

 

 

I pusto w głowie masz właśnie ty!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla muzułmanina okraść ,czy zabić innowierce to nie grzech .

Tak się składa że akurat kraj muzułmański który odwiedziłam (i chyba w wielu innych) jest jednym z bezpieczniejszych, kradzieże, rozboje, zabójstwa i gwałty są znacznie, znacznie rzadsze niż w Europie.... ja się tam czułam bardzo bezpiecznie, dużo bardziej niż w centrum Warszawy wieczorem. To taka bolesna prawda. A to czym sie posługujesz to jakieś stereotypy i uogólnienia.

 

Sugeruje zapoznanie się z definicja koszerności i jej znaczeniem w biblii . Bo właśnie według biblii to my chrześcijanie notorycznie łamiemy prawo boskie ,jedząc pokarmy zabronione przez Boga.

Mylisz się.... ścisłe przepisy Starego Testamentu już nie obowiązują chrześcijan. Nie mamy zabronione jeść wieprzowiny itp itd. i robienia tysięcy innych rzeczy, jak również nie obchodzimy szabatu ani innych świąt żydowskich, dziwne że o tym nie wiesz.

 

A dowód na skuteczne robienie wody z mózgu w twoich postach

(używasz silikonu do uszu ?) co by nie przeciekło ?

Jak widać ktoś nie potrafi rozmawiać nie próbując obrazić rozmówcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20 marca 1995 r. sarin użyty został w tokijskim metrze przez członków sekty Najwyższa Prawda. 12 osób zginęło, a ponad 5500 ucierpiało w wyniku kontaktu z trującymi oparami i było hospitalizowanych.

 

A tu masz drobny przykład dokonań innej sekty

 

http://www.racjonalista.pl/kk.php/t,1868

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polakita, Państwa Islamu zarabiające na turystyce przykładają dużo uwagi do ochrony cudzoziemców . Zapraszam do omanu,Pakistanu,czy Kataru lub innego nie turystycznego.

Zarozumiałość Katolików zawsze była wzorcowa. Biblia zabrania ale papież pozwolił wiec wpierdzielajmy nie koszerne .Bóg zabrania tworzenia wizerunków .A katolicy modlą się do obrazów i figur . Brak słów .

 

Ale jehowi beeee ,właśnie dlatego ,ze przestrzegają starych praw .

Nie zapominaj ze Chrześcijaństwo wyrosła z judaizmu nie na odwrót. Że stary testament nadal jest częścią świętej księgi,tak? Czy nie?

Ze Jezus jest synem Boga (Jehowy) .

 

Co do blogów byłych Świadków J to większość z nich jest prowadzona przez aktywistów KK na polecenie proboszcza ,widzących jak wielu wiernych spierdala ze struktur KK do innych wiar .

Osobiście znam wielu Świadków ,ojciec mojego kolegi jest szefem zboru Łódzkiego . nie żyje jak paczek w maśle jak klerycy z okolicy. Ma zadłużone mieszkanie ,często popada w kredyty ..a wiesz dlaczego ? Bo nikomu nie odmawia wsparcia i pomocy ,swoim własnym kosztem .

 

Dla porównania ,proboszcz w mojej parafii dostaje od dewot kilka mieszkań rocznie w spadku . Ale jak przyszła do niego moja sąsiadka ( samotna matka) i poprosiła o pomoc ,bo nie ma na jedzenie dla dziecka ,to zapytał do kiedy i ile odda . Przykro mi ale dla mnie KK to największe &&&&&&&& i &&&&& a także &&&&&&& żeby nie wspomnieć o &&&&&&&&&&&&&

 

[Dodane po edycji:]

 

jak również nie obchodzimy szabatu
Nawet nie powinni tego robić. Ale jeśli ktoś się uprze to musi celowo złamać szabat.

Biblijna chronologia stworzenia ,mówi wyraźnie ze to sobota jest dniem świętym . A przyjecie niedzieli przez Watykan ,miało na celu jedynie odcięcie się od judaizmu . Tak wiec obchodzisz dzień święty pierwszego dnia stworzenia ,tylko dlatego ze Watykan tak chce .Bóg chciał inaczej ..ale mu nie wyszło . No ,cóż Bóg nie ma takiego znaczenia dla wiernych jak jego namiestnik ziemski .

Trochę to śmieszne i głupawe . Ale jaka wiara tacy wierni .

 

[Dodane po edycji:]

 

jestem świrnięta i mam to na piśmie :papa::bezradny::yeah::pirate:

 

W 100 % wierze ,że masz na piśmie ze jesteś .......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szabat był dany tylko Żydom.

 

Sabat został dany Izraelowi, nie zaś kościołowi. Sabat to nadal sobota, nie niedziela, to nigdy nie uległo zmianie. Ale Sabat stanowi część Zakonu Starego Testamentu, a chrześcijanie nie są związani prawami zakonu (List św. Pawła do Galatów 4:1-26; List do Rzymian 6:14). Przestrzeganie Sabatu, czy w sobotę, czy w niedzielę, nie obowiązuje chrześcijan.

 

Siedem Praw Noego

zapis siedmiu nakazów moralnych, które - według biblii hebrajskiej, Tanachu - były dane Noemu przez Boga[1], jako wiążący całą ludzkość zestaw praw.
Według judaizmu każdy nie-żyd, który żyje według tych praw, uznany jest za sprawiedliwego obcego[2] i tylko tą drogą może wziąć udział w przyszłym świecie.

 

* Zakaz jedzenia części żyjącego zwierzęcia (Ewer Min ha-Chai)

* Zakaz złorzeczenia Bogu (Birkat Haszem)

* Zakaz kradzieży [rabowania] (Gezel)

* Zakaz bałwochwalstwa (Awoda zara)

* Zakaz niemoralnych stosunków seksualnych (Gilui arajot)

* Zakaz mordowania (Szefichat damim)

* Nakaz ustanowienia sądów do egzekwowania sześciu poprzednich praw (Dinim)

 

Jak widać nie ma nakazu przestrzegania soboty dla nie żydów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pluto, Jezus i apostołowie byli tylko żydami . A ojciec Jezusa Bóg chrześcijan jest bogiem żydów . Ale tego pewnie katechetka nie mówiła ...kierunek mało uzależniając i trudniej manipulować po czymś takim ,wiec po co mówić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biblia zabrania ale papież pozwolił wiec wpierdzielajmy nie koszerne .Bóg zabrania tworzenia wizerunków .A katolicy modlą się do obrazów i figur . Brak słów .

Jaki papież? Może chodzi ci o św. Piotra, pierwszego papieża?

Jeżeli chodzi o wszelki zakazy i nakazy, to powiem tyle... Żydzi jako naród wybrany, ich sens istnienia polegał na oczekiwaniu na przyjście Mesjasza, Zbawiciela. Od kiedy On przyszedł, wszystko jest nowe, dawne prawo juz nie obowiązuje, bo On je wypełnił.

 

A przyjecie niedzieli przez Watykan ,miało na celu jedynie odcięcie się od judaizmu . No ,cóż Bóg nie ma takiego znaczenia dla wiernych jak jego namiestnik ziemski .

Świętujemy niedzielę, bo w tym dniu rano Chrystus zmartwychwstał. I nadał w ten sposób nowy sens wszystkiemu.

 

Nie zapominaj ze Chrześcijaństwo wyrosła z judaizmu nie na odwrót.

ja o tym bardzo dobrze pamiętam... i mam dla nich wielki szacunek, jako dla narodu wybranego. Jedyny taki na świecie istnieje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ładne zestawienie ,ja jednak pisałem o tym ,ze chronologia biblijna wskazuje na sobotę jako ostatni dzień stworzenia ergo dzień święty .

A niedziele określa jako dzień pierwszy stworzenia . co ma do tego relacja goj żyd . Ja tu o relacji człowiek i Bóg w którego człowiek wierzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polakita

 

Jeszcze co do mojej uwagi... widzę ze nie tylko pluto nie potrafi czytać ze zrozumieniem...

Pisałem o jego autorytatywnych wypowiedziach na temat , o którym nie ma zielonego pojęcia, mało tego, uściśliłem to później co zostało przez niego zupełnie zignorowane, i dalej jechał sobie o sektach bez odniesienia do mojego postu w konkretny sposób.

 

AAAA! tak jestem uwikłany w sektę, która pierze mózgi dziesięciolatkom, jak mają 12 lat zmusza do nierządu, a na sam koniec, ponieważ mięso ludzkie jest słodkie, pożera swoich członków żywcem, bo ciepłe lepiej smakuje :evil::P:twisted::mrgreen::P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wejdę na ten śliski temat, bo myślę, że w wierze dla ludzi najtrudniejsze są "zasady" co do seksu.

stardoll:

"W programie była poruszona jedna bardzo frapująca mnie kwestia - wiara katolicka zabrania seksu przed ślubem, to grzech, zabrania stosowania gumek, tabletek. A ile osób jest bzykających się i uważających się za katolików"

 

Tylko zapytam więc: naprawdę tak lubicie ten gumiany seks? Naprawdę (kobiety) uważacie, że warto sobie rozwalać cały naturalny cykl hormonalny pigułkami dla wygody, najczęściej mężczyzn? Czy to takie przerażające żyć z tą jedyną, ukochaną, wyjątkową osobą całe życie, kochać się z nią bez sztuczniaków i mieć gromadkę dzieci ? I jeśli to jest takie straszne, to jak wygląda szczęście według Was?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko zapytam więc: naprawdę tak lubicie ten gumiany seks? Naprawdę (kobiety) uważacie, że warto sobie rozwalać cały naturalny cykl hormonalny pigułkami dla wygody, najczęściej mężczyzn? Czy to takie przerażające żyć z tą jedyną, ukochaną, wyjątkową osobą całe życie, kochać się z nią bez sztuczniaków i mieć gromadkę dzieci ? I jeśli to jest takie straszne, to jak wygląda szczęście według Was?

 

Tak, tak jest fajnie - nie jestem maszyną rozpłodową i nie mam zamiaru żulić od państwa i innych pracujących ludzi zasiłków na tą gromadkę dzieci - bo mnie na to nie stać, co więcej być może wcale nie chcę mieć dzieci a lubię uprawiać seks i nie mam najmniejszej ochoty się z nim powstrzymywać w okresie płodnym, nie mam też ochoty co rano wtykać sobie w pochwę termometru i badać śluzu żeby wiedzieć kiedy mam się nie kochać. No i na koniec, nie robię tego dla mojego mężczyzny tylko dla siebie bo tak samo często jak on ja też chcę się kochać - to przede wszystkim wygoda dla mnie, bo nie muszę się martwić o niechcianą ciążę. Poza tym nic sobie nie rozwalam, po to wykonuję badania i robię przerwy w trakcie brania tabletek żeby upewnić się że mój cykl jest prawidłowy. :smile:

Tak wygląda moje podejście do sprawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że trochę nie fair jest nazywać siebie katolikiem, jednocześnie nie przestrzegając ważnych z punktu widzenia Kościoła nakazów, albo, albo. Dlatego, gdybym był papieżem to powyrzucałbym z kościoła tych udawaczy, co to po mszy łamią większość nakazów i zakazów katolicyzmu, a często sami nie wiedzą w co wierzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może to tylko Kosciół ma tak restrykcyjny stosunek do seksu, a nie Bóg? Podobno Bóg jest dobry, a to przecież byłaby wielka złośliwość dać ludziom z jednej strony przyjemność płynącą z seksu, a z drugiej strony zakazywać tej przyjemności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GreenGo,

 

Tego nie zrobi, bo kto będzie wówczas ten cały majątek i tą armię "zbawienia", która sama świeci "przykładem" utrzymywał?

Aaaa poza tym to taaaa...

najlepiej, wyrzucić, ukrócić, oczyścić, pozamiatać ścierwa ludzkie, które myślą i czują inaczej!!!

 

Czy to się czymś różni od idei iluminatów? Mają taki fajny pomysł...chcą wywołać kryzys ogólnoświatowy, a potem zastrachanym i wycieńczonym ludziom powszczepiać czipy, żeby łatwiej było ich kontrolować, a kto nie myśli tak jak trzeba, to restrykcje. Jednym z nich jest Rockefeller Junior, najbogatszy człowiek świata, to on tak naprawdę rządzi tą planetą i jest pomysłodawcą nowego globalnego "porządku".

 

No orwell'owska wizja, jest o krok od wcielenia w życie. I to zagrożenie jest realne... ale czym to jest naprzeciw depresji i nerwicy?

 

A masz taki fajny podpis w profilu... a piszesz takie dziwne dla mnie rzeczy... Nie chciałbym mieszkać w tak widzianym przez Ciebie świecie jak piszesz w powyższym poście... Czy Tobie to naprawdę odpowiada?

 

[Dodane po edycji:]

 

Robanix,

:brawo::brawo::brawo::brawo: I tak trzymamy nie? ;)

 

[Dodane po edycji:]

 

Robanix,

Mało tego, jako jedyny gatunek na tej planecie, uprawiamy seks nie podlegając prawu rui, jak zwierzęta...

 

Chociaz jest takie powiedzenie:

W styczniu słonie,

w lutym konie,

w marcu koty,

w kwietniu psy...

no a w maju..?

No aaa w maaaajuuuu MY!!! :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×