Skocz do zawartości
Nerwica.com

BÓG - czy istnieje,jaki jest,nasze wyobrażenie


sbb88

Czy wierzysz w Boga?  

52 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy wierzysz w Boga?

    • Tak, jestem wyznawcą kościoła latającego potwora spaghetti
      0
    • Tak, wierzę w Boga (hinduista)
      0
    • Tak, wierzę w Boga osobowego (judaista)
      0
    • Tak, wierzę w Boga osobowego (muzułmanin)
      0
    • Tak, wierzę w Boga osobowego (chrześcijanin-inny odłam)
      0
    • Tak, wierzę w Boga osobowego (protestant)
      1
    • Tak, wierzę w Boga osobowego (prawosławny)
      0
    • Tak, wierzę w Boga osobowego (katolik)
      19
    • Tak, jestem rycerzem Jedi
      2
    • Tak, ale go nie lubię (satanista, nihilista)
      1
    • Tak, wierzę w Boga osobowego (wyznaję inną religię)
      0
    • Tak, wierzę w Boga osobowego (ale nie wyznaję religii)
      2
    • Przykładam marginalne znaczenie do koncepcji Boga (buddysta)
      1
    • Tak, wierzę w Boga bezosobowego (deista/panteista itp.)
      6
    • Nie mam zdania/Niezdecydowany (agnostyk)
      9
    • Nie, Bóg nie istnieje (ateista)
      19


Rekomendowane odpowiedzi

Ja jestem w 100% za klerykalizmem, w krajach Islamskich jest normalne, że są zasady religii w państwach.

 

U nas też tak powinno być, niestety to nierealne, gdyż ateiści są ludźmi, którzy najbardziej (Chyba) pobłądzili, uznając że Boga nie ma i żyjąc tak jak im się podoba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Canis, Ksiądz mówi - In vitro jest złe - i zaraz leci ustawa, usuwanie ciąży jest be - znowu ustawa, konkubinat to zło - i nie będzie legalizacji...... :-|

 

[Dodane po edycji:]

 

Ja jestem w 100% za klerykalizmem, w krajach Islamskich jest normalne, że są zasady religii w państwach.

:shock::shock::shock::shock:

Ty się zastanów co Ty w ogóle piszesz!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Canis, Tak myślisz? To dziwnie zastanawiające jest czemu nie ma referendum ogólnonarodowego w tych sprawach, jak jeszcze usuwanie ciążt - ok, mogę się zgodzić...ale zapewniam cię że jeśli byłoby referendum w sprawie in vitro i konkubinatu - to wynik nie wyszedłby pozytywny dla kościoła......

 

[Dodane po edycji:]

 

Panna_Modliszka, no dla mnie to brzmi jak bredzenie nawiedzonego katolika, któremu się wydaje, ze go Chrystus wyznaczył na nowego apostoła...... :shock:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem w 100% za klerykalizmem, w krajach Islamskich jest normalne, że są zasady religii w państwach.

:shock::shock::shock::shock:

Ty się zastanów co Ty w ogóle piszesz!!

 

 

Ja tak właśnie uważam, nie uważam żeby były takie zasady, ale takie jakie mają obowiązywać.

Nie lubię w telewizji czy na ulicach widzieć gołych pań, to jest pierwsza i jak narazie jedyna, którą chciałbym zlikwidować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vi., to wyłącz telewizję i wyjedź do zakonu. Mnie się nie podoba że na ulicach stoją krzyże - i życzę sobie je zdemontować.....

Masz dopiero 17 lat...poczekaj jeszcze z 10 - jak dalej będziesz żył zawsze w takiej wierze to ci może uwierzę, bo jak czytam, ze jeszcze parę miesięcy temu byłeś przeciwnikiem KK to raczej jesteś mało wiarygodny...

 

Ps. Oto kolejna paranoja:

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80273,8715765,Kosciol_przeprasza_za_in_vitro__lekarzy__pielegniarki.html

 

Ja sobie nie życzę, żeby za mnie ktoś przepraszał !!

 

I to zdanie:

Duchowni chcą, by wierni przepraszali także za kontrolę "jakości dziecka" w okresie prenatalnym.

Pewnie, badania prenatalne to samo zło... :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem w 100% za klerykalizmem, w krajach Islamskich jest normalne, że są zasady religii w państwach.

 

U nas też tak powinno być, niestety to nierealne, gdyż ateiści są ludźmi, którzy najbardziej (Chyba) pobłądzili, uznając że Boga nie ma i żyjąc tak jak im się podoba.

 

 

jest też kamienowanie ,podrzynanie gardeł i takie tam drobiazgi ..mniej wygodne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu. Mnie to jest na rękę, bo za aborcję to należy się druga Norymberga. Zbiorowe przyzwolenie na mordowanie istot ludzkich. I ta argumentacja o nieletnich dziewczynkach po gwałcie, kiedy to jest znikomy procent pacjentek do aborcji... ale mniejsza, moje zdanie jest oczywiste.

 

Konkubinaty są zwalczane przez polityków, bo szkodzą pańtwu. Ludziom w konkubinatach też. To akurat mnie nie dziwi...

 

[Dodane po edycji:]

 

Ja jestem w 100% za klerykalizmem, w krajach Islamskich jest normalne, że są zasady religii w państwach.

 

U nas też tak powinno być, niestety to nierealne, gdyż ateiści są ludźmi, którzy najbardziej (Chyba) pobłądzili, uznając że Boga nie ma i żyjąc tak jak im się podoba.

 

 

jest też kamienowanie ,podrzynanie gardeł i takie tam drobiazgi ..mniej wygodne

Ale też nie ma golizny wyzierającej z każdej reklamy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem w 100% za klerykalizmem,
Jeszcze nie dawno chciałeś zostać protestantem. Dałeś se spokój bo nie widziałeś objawów nowonarodzenia?

 

Tak, nie widziałem.

 

LitrMaślanki.

 

Ja mówię o nowym testamencie, tam jest miłość nie wolno zabijać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pluto, :smile: racje ma. Ja bardzo lubię dyskutować o religii z osobami u których widzę wiarę, które mi tłumaczą przedstawiają swój punkt widzenia.

Ale nie z z ludźmi którzy już na wstępnie sypią mi cytatami z pisma św. , walą kazanie jaka ja jestem biedna, zagubiona, szkoda mi ciebie.....

 

Vi., i twoim zdaniem zmuszanie do religii jest ok?? To ekstra sposób, żeby ludzie żyli według praw bożych ? Wtedy wszyscy zostaną zbawieni?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VI podoba ci się to?

Policja religijna aresztowała w Rijadzie saudyjską bizneswoman za to, że wypiła kawę z kolegą z pracy. Od szejka kobieta usłyszała, że za to, co zrobiła, spłonie w piekle

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

linka, zobaczymy, nie mnie sądzić.

Bardziej chodzi o to, żeby nie było erotycznych treści w miejscach publicznych.

 

Pluto,

Jestem wyznawcą Jezusa Chrystusa, mojego Pana, nie jestem islamistą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znana irańska aktywistka walcząca o prawa człowieka alarmuje, że Sakineh Mohammadie Ashtiani, matka dwojga dzieci, może być w każdej chwili ukamienowana, zgodnie wyrokiem śmierci wydanym przez władze w Iranie

 

Król Arabii Saudyjskiej Abd Allah ibn Abd al-Aziz as-Saud ułaskawił 19-letnią ofiarę zbiorowego gwałtu, skazaną na karę chłosty za przebywanie z obcym mężczyzną - powiadomili przedstawiciele saudyjskiego rządu. Sprawa ta budziła wśród obrońców praw człowieka na całym świecie ogromne emocje.

 

Nastolatka za to, że została zgwałcona oraz zaszła w ciążę, została skazana na karę 101 batów. Ponadto nałożono fatwę nakazującą dziewczynie pozostawanie w miejscu odosobnienia do czasu aż jej rodzina zgodzi się na wykonanie kary. Tymczasem na ojca dziewczyny nałożono grzywnę i zagrożono, że jeśli odmówi dokonania zapłaty, to jego rodzina zostanie wygnana z wioski. - poinformował dziennik "The Daily Telegraph".

 

8)

 

[Dodane po edycji:]

 

Jestem wyznawcą Jezusa Chrystusa, mojego Pana, nie jestem islamistą.

 

To w takim razie rozumiem, że cofamy się do średniowiecza i lecimy na wyprawy krzyżowe, tak chce twój Pan?

 

Znasz takie powiedzenie: nadgorliwość gorsza od faszyzmu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znana irańska aktywistka walcząca o prawa człowieka alarmuje, że Sakineh Mohammadie Ashtiani, matka dwojga dzieci, może być w każdej chwili ukamienowana, zgodnie wyrokiem śmierci wydanym przez władze w Iranie

 

Król Arabii Saudyjskiej Abd Allah ibn Abd al-Aziz as-Saud ułaskawił 19-letnią ofiarę zbiorowego gwałtu, skazaną na karę chłosty za przebywanie z obcym mężczyzną - powiadomili przedstawiciele saudyjskiego rządu. Sprawa ta budziła wśród obrońców praw człowieka na całym świecie ogromne emocje.

 

Nastolatka za to, że została zgwałcona oraz zaszła w ciążę, została skazana na karę 101 batów. Ponadto nałożono fatwę nakazującą dziewczynie pozostawanie w miejscu odosobnienia do czasu aż jej rodzina zgodzi się na wykonanie kary. Tymczasem na ojca dziewczyny nałożono grzywnę i zagrożono, że jeśli odmówi dokonania zapłaty, to jego rodzina zostanie wygnana z wioski. - poinformował dziennik "The Daily Telegraph".

 

8)

 

[Dodane po edycji:]

 

Jestem wyznawcą Jezusa Chrystusa, mojego Pana, nie jestem islamistą.

 

To w takim razie rozumiem, że cofamy się do średniowiecza i lecimy na wyprawy krzyżowe, tak chce twój Pan?

 

 

Nie, nie rozumiesz o czym mówię.

Mówię o przekazie Jezusa, nie chcę zabijania, chcę miłowania oraz chcę, żeby z ulic zniknęły gołe panie.

 

^^ To chyba wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O in-vitro przecież nic nie mówiłem, lol?

Konkubinaty są zwalczane przez polityków, bo szkodzą pańtwu. Ludziom w konkubinatach też. To akurat mnie nie dziwi...

Jak szkodzą? Proszę o badania.

In Vitro też szkodzi? Jak?

Szkodzą w ten sposób, że państwo nie kontroluje kto, z kim, kiedy i jak, a konkubentom, hm, jak to napisali na wiki:

W Polsce, aktualnie, nie ma możliwości rejestrowania konkubinatów ani praktycznego dochodzenia praw spadkowych (chyba że z testamentu), alimentacyjnych dla konkubenta i jakichkolwiek innych z tytułu pozostawania w konkubinacie. Konkubenci jedynie są dla siebie osobami najbliższymi w rozumieniu prawa karnego, co rodzi pewne skutki w postępowaniu karnym (np. możliwość odmowy zeznań wobec konkubenta).

 

Współwłasność majątkowa konkubentów może powstać na ogólnych zasadach prawa cywilnego. Przyjmuje się, że podstawę roszczeń majątkowych stanowią wzajemne porozumienia, nazywane umowami konkubenckimi. W doktrynie podkreśla się, że zasadnicza różnica między umowami konkubenckimi a zwykłymi umowami majątkowymi wynika z założenia, że w sytuacji konkubinatu dochodzi do formowania się stosunków osobistych, podczas gdy w umowach majątkowych podstawowym założeniem jest osiągniecie celu gospodarczego.

Zawsze można kazać rejestrować konkubinaty. Ale wtedy mamy do czynienia z dziwnym związkiem małżeńskim, a nie z konkubinatem. Konkubinat, z tego co wiadomo, z definicji powinien być nierejestrowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vi., to Ty nie rozumiesz, to co chcesz TY gówno kościół interesuje....chcesz sobie wybierać te prawa które ci pasują...a żeby nie było tych których nie chcesz?

Tak się nie da....to o czym piszę wyżej jest realne, to się dzieje, i to samo działoby się gdyby nasz kraj był krajem wyznaniowym......ciebie wkurzają reklamy z golizną - a mnie wszędobylskie krzyże i kościoły - niestety trzeba się przystosować........

 

[Dodane po edycji:]

 

państwo nie kontroluje kto, z kim, kiedy i jak,

To straszne....że państwo nie wie z kim ja, gdzie i kiedy...a powinno.... :lol: , dlaczego?

Gorsze jest to, ze znika nakaz meldunkowy...i państwo nie bezie wiedzieć gdzie kto jest...to chyba gorsze?

 

No nie pisałeś nic o in vitro, ale jako katolik wytłumacz mi - czemu ono jest złe? Czemu badanie prenatalne jest złe? Czemu ludzie bezpłodni nie mogą się leczyć? Czemu tylko w kościele katolickim trzeba przyjąć to i ewentualnie adoptować dzieci? Czemu KK nie toleruje prezerwatyw jako jedyny? Dlaczego tak jest? :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vi., to Ty nie rozumiesz, to co chcesz TY gówno kościół interesuje....chcesz sobie wybierać te prawa które ci pasują...a żeby nie było tych których nie chcesz?

Tak się nie da....to o czym piszę wyżej jest realne, to się dzieje, i to samo działoby się gdyby nasz kraj był krajem wyznaniowym......ciebie wkurzają reklamy z golizną - a mnie wszędobylskie krzyże i kościoły - niestety trzeba się przystosować........

Bo problem leży w ateistach - gdyby do mojej klasy chodziła osoba prawosławna, mogłaby poprosić o powieszenie krzyżyka z dodatkową belką w jakichś salach. Nie byłoby problemu (przynajmniej w mojej szkole, o patologiach nie mówimy). Ale ateizm nie ma symbolu, który byłby akceptowany przez społeczności. Jakoś nie uważam, by winę za to ponosili wyznawcy religii.

 

Zwłaszcza, że kościół pięknie się wywiązuje od swojej strony z nauczaniem religijnym w szkołach, a etyki jak nie było tak nadal nie ma. Tak jakby ktoś uznał, że dziecko nie musi się uczyć odgórnie tego, co dobre, a co złe.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vi., a czemu demoralizują? Bo trzeba wstydzić się ciała? To jest coś co ma każdy i nie ma się czego wstydzić, jak inaczej mają wyglądać reklamy bielizny?

Państwo wyznaniowe powiadasz....nie byłoby internetu, tego forum, psychoterapeutów, może i psychiatrów, zapewne nie byłoby leczenia niepłodności, koncertów "nieodpowiedniej muzyki" i masy rzeczy......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

państwo nie kontroluje kto, z kim, kiedy i jak,

To straszne....że państwo nie wie z kim ja, gdzie i kiedy...a powinno.... :lol: , dlaczego?

Gorsze jest to, ze znika nakaz meldunkowy...i państwo nie bezie wiedzieć gdzie kto jest...to chyba gorsze?

 

No nie pisałeś nic o in vitro, ale jako katolik wytłumacz mi - czemu ono jest złe? Czemu badanie prenatalne jest złe? Czemu ludzie bezpłodni nie mogą się leczyć? Czemu tylko w kościele katolickim trzeba przyjąć to i ewentualnie adoptować dzieci? Czemu KK nie toleruje prezerwatyw jako jedyny? Dlaczego tak jest? :-|

 

 

Ponieważ w in vitro się hoduje dzieci, a rzeczą, która przeważyła jest to, że trzeba zabić dużo zarodków po to, żeby powstało jedno dziecko.

 

Nie toleruje prezerwatyw, bo to Bóg ma wybierać kto się narodzi a kto nie.

 

[Dodane po edycji:]

 

Nie chcę państwa wyznaniowego, masz rację że jednak tak nie powinno być.

Powiedziałem, bo to wydawało mi się dobre ale ty masz rację.

 

Po co reklamować bieliznę ? Niech Ci co kupują wybierają sobie firmę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie pisałeś nic o in vitro, ale jako katolik wytłumacz mi - czemu ono jest złe? Czemu badanie prenatalne jest złe? Czemu ludzie bezpłodni nie mogą się leczyć? Czemu tylko w kościele katolickim trzeba przyjąć to i ewentualnie adoptować dzieci? Czemu KK nie toleruje prezerwatyw jako jedyny? Dlaczego tak jest? :-|

Nie będę Ci pisać na ten temat, bo tego nie rozumiem. Mogę się wypowiadać na tematy, które ogarniam. Jeśli autentycznie chcesz wiedzieć, szukaj po necie. Jeszcze nie spotkałem się z sytuacją, by Kościół odmawiał uzasadnienia swoich decyzji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×