Skocz do zawartości
Nerwica.com

BÓG - czy istnieje,jaki jest,nasze wyobrażenie


sbb88

Czy wierzysz w Boga?  

52 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy wierzysz w Boga?

    • Tak, jestem wyznawcą kościoła latającego potwora spaghetti
      0
    • Tak, wierzę w Boga (hinduista)
      0
    • Tak, wierzę w Boga osobowego (judaista)
      0
    • Tak, wierzę w Boga osobowego (muzułmanin)
      0
    • Tak, wierzę w Boga osobowego (chrześcijanin-inny odłam)
      0
    • Tak, wierzę w Boga osobowego (protestant)
      1
    • Tak, wierzę w Boga osobowego (prawosławny)
      0
    • Tak, wierzę w Boga osobowego (katolik)
      19
    • Tak, jestem rycerzem Jedi
      2
    • Tak, ale go nie lubię (satanista, nihilista)
      1
    • Tak, wierzę w Boga osobowego (wyznaję inną religię)
      0
    • Tak, wierzę w Boga osobowego (ale nie wyznaję religii)
      2
    • Przykładam marginalne znaczenie do koncepcji Boga (buddysta)
      1
    • Tak, wierzę w Boga bezosobowego (deista/panteista itp.)
      6
    • Nie mam zdania/Niezdecydowany (agnostyk)
      9
    • Nie, Bóg nie istnieje (ateista)
      19


Rekomendowane odpowiedzi

harpagan83,

 

Pisząc, że Bóg karze za cokolwiek, potwierdzasz fakt, że jesteś oddzielony od Boga. Cały problem ludzkości to oddzielenie, i niewłaściwa interpretacja tego co od Niego przychodzi. .

 

TAO to że jestem wyznawcą Chrześcijaństwa i wyznaję taką a nie inną wizję świata i Boga nie potwierdza że się od niego oddalam. To raczej grzechy które popełniam powodują to że się od niego oddalam. Bóg nas stworzył na swoje podobieństwo i w odróżnieniu od zwierząt, dał nam pewną misję i obowiązki jako istotą które żądzą światem. Karze nas, przy sądzie ostatecznym, a czasami za naszego życia, za uczynki i postępowanie wobec otaczających nas ludzi zwierząt, oraz nas samych. Tak jak w Hinduiźmie, czy Buddyźmie ludzie chorzy i doświadczenie różnymi skrajnymi problemami noszą brzemię za swoje czyny we wcześniejszym wcieleniu.

Ty możesz się z tym nie zgadzać, jednak twoja teoria nie jest poparta żadną religią, i filozofią, no chyba ze stworzysz nowy odłam religii, wolno ci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

harpagan83, To nie misja ,to zasada.

 

chory,

PS. Wiem już za co masz to ostrzeżenie...

..i co ?

 

Widzisz jakiś powód ,z którego mam wieżyc w coś co uważam za totalne dyrdymały .

Tak samo odnoszę się do ludzi uważających Mitologie Parandowskiego ,za święta księgę .

Jedyne co święte ,to to co żywe ,włącznie ze zwierzętami i roślinami ,którym w swej bucie religie odmawiają duszy .

Nie ma żadnej góry ani dołu . Te dwa miejsca to stan naszego ducha .." Cudownie uleczony kolego "

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LitrMaśalanki, naszą misją jest zyć zgodnie wedłóg tych zasad. Oraz rozwijać swoje talenty, i przedłórzyć gatunek ludzki, dbać o przyrode i korzystać umiejętnie z jej dóbr, a nie ją profanować i beszcześcić w imię pseudonauki, i mamony. Reszta to " Proch i pył"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

harpagan83,

Nie mam zamiaru ani mocy przebudowywania twojego światopoglądu religijnego, jak i Ty nie masz takiej mocy, a i zamiaru też jak widzę. Chcę wycofać jedną rzecz, która tu spod moich palców wyszła...

Nie mnie oceniać czyś człek odłączony czy nie... tu błąd popełniłem.

Dla mnie wszyscy ludzie i wszystkie religie spotkają się ostatecznie w jednym punkcie.

Tym punktem jest Uniwersalna Energia Wszechświata, Najwyższa Inteligencja, Stwórca, Ten który utrzymuje, I Ten który niszczy.

AAAA mam jedno pytanie... Czy bóg jest z jajami, czy też ma jajniki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TAO, sądząc, po opisie, stworzenia świata w biblii, ma jaja, Ale zaraz zostanę pojechany że jestem szowinistom. Jednak na podstawie tego że najpierw stworzył "Adama" ( na swoje podobieństwo), potem stworzył z jego żebra "Ewę" jego przyjaciółkę i towarzyszkę życia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TAO, sądząc, po opisie, stworzenia świata w biblii, ma jaja, Ale zaraz zostanę pojechany że jestem szowinistom. Jednak na podstawie tego że najpierw stworzył "Adama" ( na swoje podobieństwo), potem stworzył z jego żebra "Ewę" jego przyjaciółkę i towarzyszkę życia.

 

:bezradny: Achaaaaa... no rozumiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TAO, sądząc, po opisie, stworzenia świata w biblii, ma jaja, Ale zaraz zostanę pojechany że jestem szowinistom. Jednak na podstawie tego że najpierw stworzył "Adama" ( na swoje podobieństwo), potem stworzył z jego żebra "Ewę" jego przyjaciółkę i towarzyszkę życia.
To przeczytaj jeszcze raz, bo są znowu dwie wersje, raz tworzy ich jednocześnie, w drugie najpierw Adama, potem ewę. Jest jeszcze wersja żydowska, w której najpierw tworzy Adama i Lilith, a dopiero potem Ewę. To jest właśnie religia, zbiór mitów, każdy znajdzie coś dla siebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GreenGo, no jaznam tą którą opisałem. To może być metafora nawiązująca do tego że kobiety z natury lubią byc uległe w stosunku do mężczyzny którego kochają, nie zaprzątam sobie mysli czy tak aby na pewno było na prawdę, ale czytałem opis stworzenia świata w Biblii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może być metafora nawiązująca do tego że kobiety z natury lubią byc uległe w stosunku do mężczyzny którego kochają,

Albo ten mit został stworzony właśnie po to(przez mężczyzn), żeby kobiety były uległe :P Na szczęście coraz więcej ludzi się budzi i przestaje wierzyć w te brednie(sorry)... Kobiety pragną mieć w mężczyźnie oparcie, troskę, chcą miec partnera, a nie władcę. A co powiesz o facetach, którzy lubią być podlegli kobiecie??

Cięzko jest mi zaakceptować to, że najpierw był Adam, potem Ewka, mieli dwóch synów bodajże i co dalej??? Tu kazirodctwem śmierdzi, a przecież to grzech...

Każdy myślący człowiek jest ateistą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lili-ana, nie jestem kobietą, ale czytałem pare artykułów na temat psychiki kobiety, no i z reguły kobieta oczekuje w mężczyźnie przewodnika, i w pewnym sęsie opiekuna oraz lidera który pprowadzi ją przez życie i da poczucie stabilizacji emocjonalnej oraz bezpieczeństwa. Nie napisałem nigdzie że szuka swojego włądcy i dyktatora :mrgreen: . Oczywiscie są kobiety ktore tego nie szukają, tak jak są faceci ktorzy szukają włądczych i domonujących kobiet. Ale nie oszukujmy się takich przypadków jest mało w porównaniu z tymi które opisałem. A co do chrześćijańskiej teorii stworzenia swiata to nie złosć sie na mnie bo ja tego nie napisałem. 8)

 

[Dodane po edycji:]

 

a co do kazirodztwa to może Bóg na początku istnienia człowieka zezwolił na takie stosunki, bo nie było wyboru. Poza Tym oprócz Kaina i Abla Adam i Ewa mieli wiele innych dzieci, także płci pięknej. Chyba nie sądzisz, że Abel zrobił Kainowi dziecko :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za opozycję wobec różnych zdecydowanych religii uważam agnostycyzm.

Ateizm jest wyznaniem, którego (niezrzeszeni) członkowie wyznają wiarę w brak jakichkolwiek bóstw, chociaż nauka jest za słaba¹, by rwać się na udowadnianie takich rzeczy. Ateista błędnie powie, że skoro nie można udowodnić istnienia sił wyższych, to ich nie ma. Wierzący powie, że to nie szkodzi, że nie można ich udowodnić, bo on i tak w nie wierzy. Agnostyk powie, że skoro nie można udowodnić istnienia siły wyższych, to nie można udowodnić istnienia sił wyższych. Ani że są, ani, że ich nie ma.

 

¹Pomimo potwierdzenia naukowego, że czas nie płynął i nie płynie jednakowo, a liczba wymiarów jest różna w zależności od wielkości, i tak nikomu nie przyszło na myśl, że jednak coś silniejszego może być.

 

GreenGo, no jaznam tą którą opisałem. To może być metafora nawiązująca do tego że kobiety z natury lubią byc uległe w stosunku do mężczyzny którego kochają, nie zaprzątam sobie mysli czy tak aby na pewno było na prawdę, ale czytałem opis stworzenia świata w Biblii.

Biblia ma dwa opisy stworzenia człowieka i jakoś katoliccy profesorowie nie mają problemów, gdy inni profesorowie pytają o tą "sprzeczność". Rozwala mnie traktowanie Pisma Św., a zwłaszcza ST (ANTYCZNY HEBRAJSKI, dzieci! mam nadzieję, że wiecie, co to znaczy!) jak źródła historycznego - jak opisu wydarzeń.

 

Nie zaprzątałeś sobie myśli, więc nie masz zielonego pojęcia o tym, jaka jest interpretacja kościelna tych fragmentów. Żyjecie na własnej... kobieta została stworzona z mężczyzny (Z JEGO CIAŁA - absolutnie równa jemu! Czy wy macie jakiekolwiek pojęcie o symbolice tych fragmentów?). Jeśli uważano, że jest mu podległa, to dlatego, że dała się szatanowi (chciała być awangardowa), zerwała to jabłko, zjadła i jeszcze podała Adamowi. A nie (tu wstawcie mój śmiech) bo została z niego stworzona - akurat że stworzona jest fachowo interpretowane odwrotnie xDDD

 

Jako ciekawostkę dodam, że są interpretacje (oczywiście niekanoniczne), które mówią, że nie chodziło o żebro, tylko o kość prącia, której - jak wszyscy dobrze wiemy - człowiek w przeciwieństwie do wielu ssaków nie posiada (też podstawy biologii)... :P

 

Każdy myślący człowiek jest ateistą.

Skoro takie przekonanie ci ulży... tylko nie zderz się kiedyś z rzeczywistością :(

 

To, co pomaga każdemu człowiekowi w chorobach psychicznych, jest przekonanie w jakieś wartości. Przy czym chrześcijanom jest lepiej, zwłaszcza katolikom, którzy są bardzo scentralizowani i swoją wiarę uważają za uniwersalną - jeśli znajdą kogokolwiek, kto uważa się za katolika, będzie miał z grubsza te same poglądy (o ile nie występuje tak zwana herezja). W Rosji łatwiej będzie prawosławnym, u nas, katolikom. W Indiach hinduistom. W Arabii muzułmanom. A w takiej Francji pozostaje wiara w naukę, albo w.... albo w... albo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam dobry kawal w zwiazku z ostatnimi postami, oczywiscie przepraszam z gory wszystkie kobiety

 

Bog mowi do Adama:

-Stworze ci kobiete, ale musze zabrac z twego ciala 2 zebra, kosc lokciowa, strzalkowa i piszczel

Adam po zastanowieniu odpowiada:

-A co dostane za jedno zebro ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ateizm jest wyznaniem, którego (niezrzeszeni) członkowie wyznają wiarę w brak jakichkolwiek bóstw
Ktoś to kiedyś fajnie ujął, jeśli ateizm jest wiarą, to niezbieranie znaczków to hobby.
chociaż nauka jest za słaba¹, by rwać się na udowadnianie takich rzeczy. Ateista błędnie powie, że skoro nie można udowodnić istnienia sił wyższych, to ich nie ma. Wierzący powie, że to nie szkodzi, że nie można ich udowodnić, bo on i tak w nie wierzy.
W takim razie twoja wiara w Boga ma taką samą wartość, jak wiara w jednorożce, czy czarodziejskie żaby zamieniające się w księcia, to jest to samo. Nauka też nie potrafi udowonić, że to nie istnieje. Bóg istnieje tylko w wyobraźni wierzących, dlatego muszą go tak bronić i walczyć o niego, bo bronią samych siebie.
¹Pomimo potwierdzenia naukowego, że czas nie płynął i nie płynie jednakowo, a liczba wymiarów jest różna w zależności od wielkości, i tak nikomu nie przyszło na myśl, że jednak coś silniejszego może być.
Że co? :o:shock:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ateizm jest wyznaniem, którego (niezrzeszeni) członkowie wyznają wiarę w brak jakichkolwiek bóstw
Ktoś to kiedyś fajnie ujął, jeśli ateizm jest wiarą, to niezbieranie znaczków to hobby.

:lol:

 

OK niech ludzie wierzą w co chcą. Ja najbardziej skłaniam się ku wierze w latającego potwora spaghetti ;)

pl.wikipedia.org/wiki/Latający_Potwór_Spaghetti

Ale jeśli chodzi o religie to samo w sobie to jest złe, bo ile wojen na świecie właśnie przez wyznanie?? Ile samobójstw, zabójstw, kłótni w imię wiary. I to ma być OK? Nie!!!

Polecam film dopkumentalny Dawkinsa "Źródło wszelkiego zła?"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×