Skocz do zawartości
Nerwica.com

Zasiłek dla bezrobotnych


94.

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, 94. napisał(a):

 

Pracuję, ale też za grosze, czy to mi się opłaca? Dodając koszty paliwa na dojazdy.

No ale zasiłek przez pierwsze 90 dni to niecałe 1400zł, a następnie spada do mniej niż 1200.

W sumie chyba nawet mniej jak nie masz 5 lat stażu pracy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, acherontia styx napisał(a):

No to jest Twój wybór. Jak jesteś w stanie się utrzymać za taką kwotę, opłacić rachunki, lekarza, leki i jeszcze kupić jedzenie to ok.

 

Jeszcze mam częściowo ojca na utrzymaniu, 400 zł miesięcznie. No i hipoteczny.

 

Edytowane przez 94.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, 94. napisał(a):

W przyszłym tygodniu idę się zarejestrować do urzędu pracy, czy mam jakąkolwiek szansę na zasiłek dla bezrobotnych?

Aby dostać zasiłek, musisz mieć przepracowanych 365 dni w ciągu ostatnich 18 miesięcy. Poza tym dostaje się go co najwyżej 6-12 miesięcy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Dryagan napisał(a):

Aby dostać zasiłek, musisz mieć przepracowanych 365 dni w ciągu ostatnich 18 miesięcy. 

 

Pracowałem w poprzedniej firmie ponad 2 lata na uop. Dokładnie to od 04.05.2021 do 05.09.2023. Do tego poprzednie prace, to łącznie mam przepracowane ponad 5 lat na uop.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wg mnie nawet bez kredytu mając taką kwotę ciężko się utrzymać. @94. przemyśl to porządnie, bo możesz się porwać z motyką na słońce i bardzo szybko zrobi się z tego klops. Żeby nie było sytuacji, że zaraz przestaniesz brać leki i chodzić do lekarza, bo nie będziesz miał na to pieniędzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, acherontia styx napisał(a):

No ale zasiłek przez pierwsze 90 dni to niecałe 1400zł, a następnie spada do mniej niż 1200.

W sumie chyba nawet mniej jak nie masz 5 lat stażu pracy.

1300 brutto chyba przez trzy miesiące a później niecały tysiąc na rękę chyba jest. Bo mój mąż jak go zwolnili to poszedł to wiem że miał niecały 1200 zł przez trzy miesiące. 

 

13 minut temu, Dryagan napisał(a):

No to dostaniesz, tylko mało i krótko

Nie wiem czy przy kredycie się utrzymasz

 

Wątpię. Teraz przy tych cenach to zapomnij. Tym bardziej że hipoteka jeszcze jest. Co prawda kredyt hipoteczny można jakiś odroczyć czy coś🤔 wiem że jak mój mąż został bez pracy to gdzieś złożył dokumenty że płaci tylko ubezpieczenie a reszta jest pokrywana z jakiegoś funduszu i po tym jak podjął by pracę to musi zwrócić to co oni zapłacą. Więc totalnie się nie opłaca jeśli ma się prace iść na zasiłek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, acherontia styx napisał(a):

No wg mnie nawet bez kredytu mając taką kwotę ciężko się utrzymać. @94. przemyśl to porządnie, bo możesz się porwać z motyką na słońce i bardzo szybko zrobi się z tego klops. Żeby nie było sytuacji, że zaraz przestaniesz brać leki i chodzić do lekarza, bo nie będziesz miał na to pieniędzy.

 

Akurat to jest najmniejszy problem, bo zawsze mogę chodzić na NFZ, teraz jak i tak już jestem "w systemie" to mi to różnicy nie robi, nawet myślałem o tym niedawno żeby zacząć chodzić na NFZ.

 

10 godzin temu, Szczebiotka napisał(a):

Wątpię. Teraz przy tych cenach to zapomnij. Tym bardziej że hipoteka jeszcze jest. Co prawda kredyt hipoteczny można jakiś odroczyć czy coś🤔 wiem że jak mój mąż został bez pracy to gdzieś złożył dokumenty że płaci tylko ubezpieczenie a reszta jest pokrywana z jakiegoś funduszu i po tym jak podjął by pracę to musi zwrócić to co oni zapłacą. Więc totalnie się nie opłaca jeśli ma się prace iść na zasiłek.

 

Eh, czyli i tak i tak jestem w dupie, bo wprawdzie oszczędności mam, ale widzę jak szybko mi one z konta znikają. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.11.2023 o 20:00, miL;) napisał(a):

A myślałeś o pracy zdalnej? Odpadają koszty dojazdów a nawet na minimalnej stawce na UoZ (zagwarantowana prawnie) można już trochę wyciągnąć

 

Myślałem, ale wtedy bym chyba zupełnie przestał z domu wychodzić i odizolował się od świata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×