Skocz do zawartości
Nerwica.com

PAROKSETYNA (Arketis, ParoGen, Paroxetine Aurovitas, Paroxinor, Paxtin, Rexetin, Seroxat, Xetanor)


Ania

Rekomendowane odpowiedzi

Gość myślący91
Ja po pregabalinie ostatnio czuję się gorzej, biorę 2x150 mg i często mam wrażenie jak bym był po alkoholu. Do tego zawroty głowy, dreszcze i ogólnie do d .... To jest jedyny lek jaki teraz biorę. Nie wiem czy te objawy to skutki uboczne preagi czy po prostu sama nerwica rośnie w siłę. Być może trzeba znowu dołożyć jakiś antydepresant, myślę nad mianseryną.

 

wątpię żeby ci mianseryna pomogła wręcz ci nerwicę jeszcze bardziej zwiększy ,może spróbuj klomipraminę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbój,CARICAKażda metoda schodzenia z paro to też predyspozycje indywidualne.Ty brałaś circa 0,5 roku w małej dawce.Tylko zejście tak od razu o 50 % z paro?No nie wiem.Fluoksetyna Ci się wkręci po 2 tygodniach.To po co?

Ta metoda z fluo jest zalecana na horyzont odstawienia liczony w kilku tygodniach i z dużych dawek.

Moim zdaniem niepotrzebnie w Twoim przypadku.A zejście o 50% z dnia na dzień.Może dasz radę.

 

-- 30 lis 2017, 21:45 --

 

Dwa słowa subiektywne o pregabalinie.

Wynalazek mgr Andruszkiewicza ,który kupił 10 świńskich łbów w rzeźni w Chigago i wyizolował tę substancję przed 35 laty i zrobił doktorat,robi w Polsce zawrotną karierę.Z jakiego powodu?Lyrica,lek oryginalny nie był dostępny w Polsce ze względu na zaporową cenę.Teraz za sprawą wygaszonego patentu,nagle sobie o tym leku przypomniano i zrobiono antidotum na sranie i kutasa stanie.

Zarzywam gapentynę/pregabalinę-różnica o jeden atom węgla we wzorze sumarycznym-od 10 lat, i w leczeniu lęku to jest 1 do 100 w porównaniu do alprazolamu.Nie ma w ogóle o czym rozmawiać.

W klinikach odwykowych w USA stosuje się tę substancję ułatwiając odstawienie alkoholu.Pomaga ponoć w bólach neuropatycznych i padaczce.

W leczeniu lęku benzo to kosmos z czarną dziurą w porównaniu do pregabaliny.

W oryginalnej Lyrice nie ma słowa o leczeniu lęku.

Naprawdę antydepresanty to pierwsza linia i długo długo nic-pomijając z oczywistych względów benzo i nie ma sobie czym zawracać głowy.

A ja 10 lat temu straciłem kupę kasy na indywidualny import Lyricy.Opipramol jest 10 razy skuteczniejszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

qbazaq,a masz libido?

 

-- 01 gru 2017, 00:56 --

 

MarekXYZ,zgadzam się z tizziano.Pregabalina jest za słaba aby sama pomogła w chorobie lękowej.Musisz sięgnąć po sprawdzony arsenał-leki przeciwdepresyjne.Escitalopram-lęk uogólniony,wenlafaksyna-lęk uogólniony i paniczny,duloksetyna-lęk uogólniony,paroksetyna-odradzam.Zdaje się ,że brałeś paroksetynę.To już jej nie bierz.10-15 mg escitalopramu postawi Twoją nerwicę do konta.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pregabalina jest za słaba aby sama pomogła w chorobie lękowej. 10-15 mg escitalopramu postawi Twoją nerwicę do konta.

Badania tego wcale nie potwierdzają:

 

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/26125277

Efficacy and tolerability of pregabalin were high. Compared to sertraline, pregabalin showed more rapid onset of action and equal efficacy.

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/22745564

This evaluation suggests that pregabalin may be cost-effective in comparison with SSRIs/SNRIs in benzodiazepine-refractory outpatients with GAD treated in mental health care settings under usual medical practice in Spain.

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/16143734

Compared with the placebo group, HAM-A somatic anxiety symptoms were also significantly (P<.02) improved by the 300- and 600-mg pregabalin groups, but not by the 450-mg pregabalin (week 1, P = .06; week 4, P = .32) and the alprazolam groups (week 1, P = .21; week 4, P = .15). Of the 5 treatment groups, the 300-mg pregabalin group was the only medication group that differed statistically in global improvement at treatment end point not only from the placebo group but also from the alprazolam group.

Of the 5 treatment groups, the 300-mg pregabalin group was the only medication group that differed statistically in global improvement at treatment end point not only from the placebo group but also from the alprazolam group.

Pregabalin was significantly more efficacious than placebo for the treatment of psychic and somatic symptoms of generalized anxiety disorder and was well tolerated by most study patients.

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/22516666

Results showed that early improvement (≥ 20% reduction from baseline score) on the Hamilton Anxiety Scale (HAM-A) was associated with a high probability of achieving an endpoint response at Weeks 1 and 2 among patients treated with pregabalin (~67%), and at Week 2 with venlafaxine XR (60%).A Clinical Global Impression - Improvement (CGI-I) score ≤ 3 at Week 2 was a reliable predictor of achieving endpoint response for pregabalin and venlafaxine XR (odds ratio [OR], 5.33 and 2.47, respectively) with high sensitivity (pregabalin, 0.91; venlafaxine XR, 0.86) and relatively low specificity (pregabalin, 0.33; venlafaxine XR, 0.29), indicating a high true positive rate, but relatively low true negative rate. These findings indicate that improvement by Week 2 on the single item CGI may be a simple and reliable way to predict treatment response with pregabalin or venlafaxine XR in patients with GAD, but a less reliable way to predict non-responders.

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/21456104

Treatment with PGB showed an early onset of improvement, with significantly greater LS mean change in the HAM-A by day 4 versus both PBO (-5.3 ± 0.5 vs. -3.4± 0.5; P = 0.008) and VXR (-2.9 ± 0.5; P = 0.0012). The proportion of patients reporting a severe adverse event was similar for PGB (9.1%) and PBO (7.8%), but higher for VXR (20.0%; P < 0.05). In conclusion, PGB was a safe and effective treatment of GAD, with a significantly earlier onset of anxiolytic activity than VXR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

qbazaq,a masz libido?

 

Mam i to w sumie dziwne uczucie. Chce mi się bzykać tak psychicznie ale Paro mnie troszkę hamuje fizycznie tzn. Wzwód, podniecenie itp. bez problemu, ale mogę zajechać na amen, bo bardzo cięzko o finał.

Jak już się uda to o drugim numerku mogę pomarzyć:( jest to trochę męczące na dłuższą metę dlatego piszę bo może ktoś coś próbował doraźnie - jest przecierz tego mnóstwo na rynku ale nie bardzo mi się uśmiecha testować każdy preparat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja od 2 tygodni mam takie same objawy jak Ty MAREK XYZ. Nie wiem czy to efekt nerwicy i lęków czy objawy leku. Manewruję od 5 mg do 10 mg dość wrażliwy na zmiany dawki jestem i nie wiem co robić czy 5 mg i przeczekać czy 10 i przeczekać. Na 10 mam skutki uboczne które nasilają ten zły stan, a 5 mg możę sobie nie radzić. Co tu robić?? :(

 

Do tego biorę witaminy z grupy B oraz witaminę D.

 

:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbój,CARICAKażda metoda schodzenia z paro to też predyspozycje indywidualne.Ty brałaś circa 0,5 roku w małej dawce.Tylko zejście tak od razu o 50 % z paro?No nie wiem.Fluoksetyna Ci się wkręci po 2 tygodniach.To po co?

Ta metoda z fluo jest zalecana na horyzont odstawienia liczony w kilku tygodniach i z dużych dawek.

Moim zdaniem niepotrzebnie w Twoim przypadku.A zejście o 50% z dnia na dzień.Może dasz radę.

 

-- 30 lis 2017, 21:45 --

 

Dwa słowa subiektywne o pregabalinie.

Wynalazek mgr Andruszkiewicza ,który kupił 10 świńskich łbów w rzeźni w Chigago i wyizolował tę substancję przed 35 laty i zrobił doktorat,robi w Polsce zawrotną karierę.Z jakiego powodu?Lyrica,lek oryginalny nie był dostępny w Polsce ze względu na zaporową cenę.Teraz za sprawą wygaszonego patentu,nagle sobie o tym leku przypomniano i zrobiono antidotum na sranie i kutasa stanie.

Zarzywam gapentynę/pregabalinę-różnica o jeden atom węgla we wzorze sumarycznym-od 10 lat, i w leczeniu lęku to jest 1 do 100 w porównaniu do alprazolamu.Nie ma w ogóle o czym rozmawiać.

W klinikach odwykowych w USA stosuje się tę substancję ułatwiając odstawienie alkoholu.Pomaga ponoć w bólach neuropatycznych i padaczce.

W leczeniu lęku benzo to kosmos z czarną dziurą w porównaniu do pregabaliny.

W oryginalnej Lyrice nie ma słowa o leczeniu lęku.

Naprawdę antydepresanty to pierwsza linia i długo długo nic-pomijając z oczywistych względów benzo i nie ma sobie czym zawracać głowy.

A ja 10 lat temu straciłem kupę kasy na indywidualny import Lyricy.Opipramol jest 10 razy skuteczniejszy.

 

Mi Pramolan w ogóle nie pomagał....a pregabalina i owszem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tizziano,to spożywaj na zdrowie.

Po tym poście Grabarza,jest to w dobrym tonie.

 

-- 01 gru 2017, 14:52 --

 

Do działań niepożądanych szczególnie częstych u osób starszych należą zawroty głowy i problemy z koordynacją, co podnosi ryzyko upadków. Inne działania niepożądane to m.in. senność, osłabienie pamięci, wzrost masy ciała, suchość w ustach, dezorientacja i zaburzenia widzenia[8].

 

Długotrwałe stosowanie pregabaliny w wysokich dawkach wiąże się z ryzykiem uzależnienia. W następstwie tego nagłe odstawienie pregabaliny, szczególnie gdy uprzednio stosowanej w wysokie jej dawki przed długi czas, może skutkować objawami odstawiennymi takimi jak bezsenność, bóle głowy, niepokój, nudności, biegunka, objawy grypopodobne, drażliwość, objawy bólowe, wzmożona potliwość. Pregabalina bywa lekiem nadużywanym[9].źródło wiki

 

-- 01 gru 2017, 15:27 --

 

qbazaq,paroksetyna jest przez niektórych lekarzy-nielegalnie-przepisywana jako lek na przedwczesny wytrysk.Nic niestety na to nie poradzisz.

Podpowiem Ci w staroceltyckim języku "gruchen machen solo-afteren"

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwa słowa subiektywne o pregabalinie.

Skoro było subiektywnie, to teraz będzie OBIEKTYWNIE. Od razu proszę, bez późniejszych złośliwości, nie moją winą jest to, że w poniższych kwestiach nie piszesz prawdy.

 

Wynalazek mgr Andruszkiewicza ,który kupił 10 świńskich łbów w rzeźni w Chigago i wyizolował tę substancję przed 35 laty i zrobił doktorat,robi w Polsce zawrotną karierę.

Ryszard Andruszkiewicz był w USA na stażu podoktorkim, więc będąc tam był już doktorem, a nie magistrem.

Pregabalina została otrzymana ponad 25 lat temu przez zespół prof. Richarda Silvermana z Northwestern University w Chicago, z którym współpracował dr Ryszard Andruszkiewicz.

Sama pregabalina nie występuje w świńskich łbach, bo jest to związek syntetyczny, niewystępujący naturalnie w żadnym organizmie żywym.

Prof dr hab. inż. Ryszard Andruszkiewicz nie robi zawrotnej kariery, jest prof. nadzw. Katedry Technologii Leków i Biochemii, Wydziału Chemicznego Politechniki Gdańskiej.

 

Z jakiego powodu?Lyrica,lek oryginalny nie był dostępny w Polsce ze względu na zaporową cenę.Teraz za sprawą wygaszonego patentu,nagle sobie o tym leku przypomniano i zrobiono antidotum na sranie i kutasa stanie.

Lyrica była dostępna w polsce, zanim pojawiły się generyki. Sama rejestracja Lyric-i (czyli "oryginalnej pregabaliny") uwzględnia we wskazaniach zaburzenia lękowe uogólnione (GAD):

 

http://leki.urpl.gov.pl/files/25_Lyrica_kaps_tw.pdf

 

Jest coraz częściej przepisywana przez psychiatrów na GAD, co uważam za pozytywne zjawisko, bo skutki uboczne stosowania pregabaliny są zazwyczaj mniej liczne i mniej uciążliwe niż SSRI/SNRI.

 

Zarzywam gapentynę/pregabalinę-różnica o jeden atom węgla we wzorze sumarycznym-od 10 lat, i w leczeniu lęku to jest 1 do 100 w porównaniu do alprazolamu.

To, że różnia się jednym atomem węgla to nie jedyna różnica, gabapentyna zwiera układ cyckiczny (cyckloheksan), a pregabalina nie, jest pochodną alkilową GABA, co ma swoje implikacje min. w silniejszym działaniu antyglutamatergicznym pregabaliny, a tym samym szerszej rejestracji.

 

nrd1756-f1.jpg

 

W klinikach odwykowych w USA stosuje się tę substancję ułatwiając odstawienie alkoholu.

Złotym standardem w leczeniu alkoholizmu jest diazepam, pregabalina stosowana jest, co najwyżej, eksperymentalnie.

 

Pomaga ponoć w bólach neuropatycznych i padaczce.

Nie ponoć, tylko faktycznie "pomaga", co wynika z jej wskazań rejestracyjnych.

 

W leczeniu lęku benzo to kosmos z czarną dziurą w porównaniu do pregabaliny.

Masz rację, odstawianie benzo to kosmos, w porównaniu do odstawiania pregabaliny.

 

W oryginalnej Lyrice nie ma słowa o leczeniu lęku.

A jednak jest:

 

http://leki.urpl.gov.pl/files/25_Lyrica_kaps_tw.pdf

 

Naprawdę antydepresanty to pierwsza linia i długo długo nic-pomijając z oczywistych względów benzo i nie ma sobie czym zawracać głowy.

A jednak nie, pregabalina razem z SSRI/SNRI to leki I rzutu w leczeniu GAD na świecie:

 

http://yadda.icm.edu.pl/yadda/element/bwmeta1.element.psjd-bddd9a94-d774-49c1-b9e8-a981812886a9/c/Psychiatria3.2015Swiecicki_Pregabalina.pdf

W badaniach dotyczących zaburzeń lękowych skuteczność pregabaliny była porównywalna do skuteczności benzodiazepin, choć takie porównanie nie jest w pełni uzasadnione – benzodiazepin nie można stosować w długotrwałych kuracjach, a skuteczność pregabaliny rośnie z upływem czasu. Pregabalina to lek bezpieczny i dobrze tolerowany, zgodnie ze wskazówkami World Federation of Societies of Biological Psychiatry stosowany jako lek pierwszego rzutu w terapii zespołu lęku uogólnionego.
A ja 10 lat temu straciłem kupę kasy na indywidualny import Lyricy.Opipramol jest 10 razy skuteczniejszy.

Nie ma badań porównujących skuteczność p/lekową (GAD) pregabaliny, więc takie stwierdzenie jest po prostu nieprawdziwe, i, co najwyżej, prawidłowe w twoim przypadku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie nie mogę brać paroksetyny nasilona derealizacja i depersonalizacja no i bezsenność niesamowita. Myślicie że na GAD wystarczy pregabalina ?Biorę jeszcze lamotrygine .

mi pregabalina nie pomaga, biorę klka dni, ale mimo wszystko nie wiem co moze pomoc na moj stan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie nie mogę brać paroksetyny nasilona derealizacja i depersonalizacja no i bezsenność niesamowita. Myślicie że na GAD wystarczy pregabalina ?Biorę jeszcze lamotrygine .

mi pregabalina nie pomaga, biorę klka dni, ale mimo wszystko nie wiem co moze pomoc na moj stan

 

 

Coś bierzesz oprócz pregabaliny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie nie mogę brać paroksetyny nasilona derealizacja i depersonalizacja no i bezsenność niesamowita. Myślicie że na GAD wystarczy pregabalina ?Biorę jeszcze lamotrygine .

mi pregabalina nie pomaga, biorę klka dni, ale mimo wszystko nie wiem co moze pomoc na moj stan

 

 

Coś bierzesz oprócz pregabaliny?

paro które odstawiam bo od dwóch miesięcy nie działa i jest gorzej dużo, i ketrel na sen a w poniedziałek na oddział dzienny tam może zmienią

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WedługUS Food and Drug Administration Lyrica może dawać podobny efekt w ludzki mózg jak Valium . To może prowadzić do nadużywania narkotyków , jak również ogólnego uzależnienia

 

The Guardian -

Drugs

Pregabalin, known as 'new valium', to be made class C drug after deaths

Prescription drug is handed out too readily and used recreationally, say doctors, with 111 deaths linked to it last year

 

Pregabalin will no longer be available on repeat prescription.

 

Thursday 21 September 2017 17.06 BST Last modified on Monday 27 November 2017 16.37 GMT

A prescription drug described as the “new valium” is to be classified as a class C controlled substance after it was linked to a growing number of UK deaths.

Pregabalin – a substance used to treat nerve pain, epilepsy and anxiety – is increasingly being handed out too readily and being used recreationally, according to doctors and pharmacists. They say that when it is mixed with other substances it can lead to overdose. Deaths connected to pregabalin have risen from four in 2012 to 111 last year, according to the Office for National Statistics.

Data provided by NHS Digital shows that prescriptions for pregabalin have shot up more than 11-fold in the last decade, from 476,102 in 2006 to 5,547,560 last year. The government has now accepted in principle that pregabalin should be reclassified as a class C controlled substance, which would mean patients could not obtain a repeat prescription.

Yasir Abbasi, a consultant psychiatrist and clinical director for addiction services at Mersey Care NHS foundation trust, said the rising prescription numbers were worrying as, if used inappropriately, pregabalin could be hazardous.

“Doctors need to be cautious about who they are giving it to and be aware of the potential of the drug to be misused and the fact it could be addictive because there is not much information at the moment. The drug was approved for medical use in 2004 and we need more robust evidence,” Abbasi said.

Addaction, the largest drug and alcohol charity, is calling for GPs to be given guidance about how to prescribe pregabalin, particularly to people with substance misuse history. The charity noted that deaths linked to the drug had risen more quickly than those linked to new psychoactive substances.

Rachel Britton, Addaction’s lead pharmacist, said: “The deaths linked to it – that will be people taking a cocktail of substances that affect the central nervous system eg heroin, pregabalin and benzodiazepines. It eventually depresses respiration, controlled by the brain, and people who take these cocktails die.

Those who use pregabalin recreationally call it “Budweiser” because it induces a state similar to drunkenness. It makes users feel relaxed and euphoric in a similar way to tranquilisers. It can also enhance the euphoric effects of other drugs, such as opiates, and is likely to increase the risks when taken in this way.

Abbasi said that those misusing pregabalin included people who took it on top of other drugs but also those who were prescribed it who, without talking to their doctor, then started taking a higher dose.

Testimony from doctors, pharmacists and drug counsellors, who were responding to a Guardian callout, suggests abuse of the drug is widespread.

One emergency medicine nurse, who asked to remain anonymous, said her department had seen five cases a month since summer 2016, when someone had overdosed. She said: “Most people who are affected are those with other addiction problems, and ‘pregabs’ is taken along with other substances.”

A family doctor working in Scotland, who also asked for anonymity, said: “Pregabalin is overprescribed by GPs and other doctors for all types of pain despite it only being licensed for neuropathic pain and generalised anxiety disorder. Others easily access it off the internet. It is used by drug users in order to enhance the effects of other drugs they are taking … This is only going to increase as the prescription of both continues to increase.”

Another anonymous respondent, who works in a hostel, said: “Pregabalin has been the cause of several residents overdosing after using this with other substances. In this environment we suspect residents who are prescribed Pregabalin for anxiety and pain of dealing it to other residents … Over the last six months paramedics have been called out over half a dozen times due to these incidents and it is only through pure luck no one has died and feels only a matter of time before this happens.”

A statement from Pfizer said: “When prescribed and administered appropriately, pregabalin is an important and effective treatment option for many adults living with chronic neuropathic pain, generalised anxiety disorder and epilepsy.”

Earlier this year the British Medical Association (BMA) called for the drug to be made a controlled substance in the UK in the same class as steroids and valium. Last year the Advisory Council on the Misuse of Drugs wrote a letter to the government making the same recommendation. It would mean the drug could not be repeat-dispensed and prescriptions would only be valid for one month. The letter warned of the risk of addiction for both pregabalin and a similar drug called gabapentin.

The minister for crime, safeguarding and vulnerability, Sarah Newton, said: “Any death related to misuse of drugs is a tragedy and that is why we have published a comprehensive new drugs strategy to tackle the illicit drug trade, protect the most vulnerable and help those with drug dependency to recover and turn their lives around.

“We have accepted the Advisory Council on the Misuse of Drugs advice to control pregabalin and gabapentin as class C drugs in principle, subject to the outcome of a public consultation to assess the impact on the healthcare sector. We will launch the consultation shortly.”

news

© 2017 Guardian News and Media Limited or its affiliated companies. All rights reserved.

 

-- 02 gru 2017, 00:54 --

 

Nie będę próbował zmieniać standardów leczenia lęku i depresji.

W pierwszej linii są leki przeciwdepresyjne i nie dlatego czy uzależniają czy nie ale dlatego,że są najskuteczniejsze.

Sam GRABARZ666 na tę okoliczność przedstawił stosowny wykres.

 

-- 02 gru 2017, 01:04 --

 

Dla wyjaśnienia -Klasa "C" -to lekkie narkotyki/marihuana/ i sterydy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WedługUS Food and Drug Administration Lyrica może dawać podobny efekt w ludzki mózg jak Valium . To może prowadzić do nadużywania narkotyków , jak również ogólnego uzależnienia.

Dawać podobny efekt w ludzki mózg jak valium?! Używanie pregabaliny może prowadzić do nadużywania narkotyków?! Ogólne uzależnienie?!

Co to za bełkot?!

 

Rzekomy artykuł z Guardiana, jako źródło rzetelnych argumentów o działaniu/rejestracji leku, ponadto bez podania linku do źródła? Serio ?! :roll:

 

Ciekawe, że osoba uzależniona od benzo w ogóle nie pisze o tych lekach, że nieodpowiednio brane uzależniają, ale że paroksetyna uzależnia to już tak. Coś jest nie tak z twoją wiedzą, a w zasadzie z jej brakiem...

Widzę, że postawiłeś sobie za cel życiowy zniechęcenie ludzi do leku, który potencjalnie mógłby im pomóc w GAD.

Nie jesteś przypadkiem opłacany przez Ziębę, albo innych antyszczepionkowców? :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grabarz nie jesteś w stanie mnie obrazić bo nie masz zdolności honorowej.Zrobisz każde świństwo każdemu kto myśli inaczej niż ty.

Nobla nie dostaniesz.

Od niczego nikogo nie zniechęcam, bo nie wypisuję recept.

 

-- 02 gru 2017, 02:41 --

 

Grabarz666 napisał(a):

samuraxo napisał(a):

Nie chce psuć nastawienia, ale jestem realistą i z doświadczenia wiem, że jak inne SSRI nie działały, to nie ma sensu młócić kolejnych. A jak citalopram nie pomógł, to nie pomoże escitalopram...

 

Nie zgodzę się, może w twoim przypadku tak jest, ale nie oznacza to, że obligatoryjnie będzie tak u każdego. U mnie zmiana statystycznie skuteczniejszego escytalopramu na statystycznie mniej skuteczną fluwoksaminę była wyraźnie odczuwalna jeśli chodzi o poprawę nastroju.

 

samuraxo napisał(a):

Ogólnie na zaburzenia lękowe zwykle SSRI/SNRI nie pomagają, to leki typowe na depresje, nie na lęki silne z objawami somatycznymi itp...

 

Nieprawda, SSRI są w polsce lekami I rzutu w leczeniu wszystkich zaburzeń lękowych, oraz, oczywiście depresji. W USA różne są wskazania dla poszczególnych SSRI, w konkretnych zaburzeniach lękowych. Właśnie na tym polega ich uniwersalność. Zobacz jak przedstawia się skuteczność p/lękowa SSRI, SNRI i benzodiazepin:

 

https://www.researchgate.net/publication/275663454_Efficacy_of_treatments_for_anxiety_disorders_A_meta-analysis

ObrazekGrabarz666 napisał(a):

samuraxo napisał(a):

Nie chce psuć nastawienia, ale jestem realistą i z doświadczenia wiem, że jak inne SSRI nie działały, to nie ma sensu młócić kolejnych. A jak citalopram nie pomógł, to nie pomoże escitalopram...

 

Nie zgodzę się, może w twoim przypadku tak jest, ale nie oznacza to, że obligatoryjnie będzie tak u każdego. U mnie zmiana statystycznie skuteczniejszego escytalopramu na statystycznie mniej skuteczną fluwoksaminę była wyraźnie odczuwalna jeśli chodzi o poprawę nastroju.

 

samuraxo napisał(a):

Ogólnie na zaburzenia lękowe zwykle SSRI/SNRI nie pomagają, to leki typowe na depresje, nie na lęki silne z objawami somatycznymi itp...

 

Nieprawda, SSRI są w polsce lekami I rzutu w leczeniu wszystkich zaburzeń lękowych, oraz, oczywiście depresji. W USA różne są wskazania dla poszczególnych SSRI, w konkretnych zaburzeniach lękowych. Właśnie na tym polega ich uniwersalność. Zobacz jak przedstawia się skuteczność p/lękowa SSRI, SNRI i benzodiazepin:

 

https://www.researchgate.net/publication/275663454_Efficacy_of_treatments_for_anxiety_disorders_A_meta-analysis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej Grabarz :)

 

byłem jakiś czas na samej tylko PREGABALINIE ale czuję że choroba się umacnia ....... od dwóch dni dołożyłem MIANSERYNĘ 30 mg ..... czy taki mix ma szansę w walce z nerwicą ? Dodam tylko że u mnie depresja prawie nie występuje tylko silna nerwica .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej Grabarz :)

 

byłem jakiś czas na samej tylko PREGABALINIE ale czuję że choroba się umacnia ....... od dwóch dni dołożyłem MIANSERYNĘ 30 mg ..... czy taki mix ma szansę w walce z nerwicą ? Dodam tylko że u mnie depresja prawie nie występuje tylko silna nerwica .

Przecież od miesiąca trąbię, żebyś dodał escytalopram. NaSSA (czyli mianseryna) nie mają tak dobrze potwierdzonej skutecznośći w GAD jak SSRI.

 

PS nie wiem dubito po co napisałeś powyższy post, bo nic z niego nie wynika, ja wiem, że brakuje ci już argumentów, żeby poprzeć swoje teorie, ale cytując czyjeś posty w oderwaniu od czegokolwiek tylko pogrążasz swoje paroksyzmy.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość myślący91
hej Grabarz :)

 

byłem jakiś czas na samej tylko PREGABALINIE ale czuję że choroba się umacnia ....... od dwóch dni dołożyłem MIANSERYNĘ 30 mg ..... czy taki mix ma szansę w walce z nerwicą ? Dodam tylko że u mnie depresja prawie nie występuje tylko silna nerwica .

Przecież od miesiąca trąbię, żebyś dodał escytalopram. NaSSA (czyli mianseryna) nie mają tak dobrze potwierdzonej skutecznośći w GAD jak SSRI.

 

a oprócz ssri które na mnie wgl nie działają i pregli co by się jeszcze mogło sprawdzić w gad ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

przez Grabarz666 wczoraj, 11:25

dubito napisał(a):

Pregabalina jest za słaba aby sama pomogła w chorobie lękowej. 10-15 mg escitalopramu postawi Twoją nerwicę do konta.

 

Badania tego wcale nie potwierdzają:

 

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/26125277

Efficacy and tolerability of pregabalin were high. Compared to sertraline, pregabalin showed more rapid onset of action and equal efficacy.

 

-- 02 gru 2017, 16:40 --

 

Ten tekst napisałem do MarkaXYZ,nie ty.

 

-- 02 gru 2017, 16:46 --

 

Udowodniłem Ci manipulowanie cytatami nie po to aby pomóc ale ,żeby wyszło na twoje.Widocznie tak się dowartościowujesz.

Tyloma epitetami w jednym poście może obdarzyć tylko zły człowiek.

 

-- 02 gru 2017, 16:50 --

 

MarekXYZ,zgadzam się z tizziano.Pregabalina jest za słaba aby sama pomogła w chorobie lękowej.Musisz sięgnąć po sprawdzony arsenał-leki przeciwdepresyjne.Escitalopram-lęk uogólniony,wenlafaksyna-lęk uogólniony i paniczny,duloksetyna-lęk uogólniony,paroksetyna-odradzam.Zdaje się ,że brałeś paroksetynę.To już jej nie bierz.10-15 mg escitalopramu postawi Twoją nerwicę do konta.

Pozdrawiam

 

-- 02 gru 2017, 16:51 --

 

To pełny mój cytat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież od miesiąca trąbię, żebyś dodał escytalopram. NaSSA (czyli mianseryna) nie mają tak dobrze potwierdzonej skutecznośći w GAD jak SSRI.

 

Hej Grabarz :) Dzięki na info :) Od dzisiaj zacząłem brać ESCITALOPRAM 5mg/dobę .Do tego 30 mg MIANSERYNY . Pregabalinę powoli odstawię. Taki mam plan :)

 

Dziwna ta moja choroba.Przeważnie mam dobry nastrój i ani śladu depresji, jestem wesoły, spotykam się z kolegami, chodzę na randki ale cały czas walczę z objawami silnej nerwicy, trzęsą mi się ręce, nogi, w środku wszystko mi skacze .... no ku...wa ile to można znosić ? Mam wrażenie że te moje objawy mają bardziej przyczynę neurologiczną jak psychiczną , ale już sam nie wiem.

 

A Ty Grabarz jak się czujesz ? Jakie leki teraz bierzesz i na co ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej Grabarz :) Dzięki na info :) Od dzisiaj zacząłem brać ESCITALOPRAM 5mg/dobę .Do tego 30 mg MIANSERYNY . Pregabalinę powoli odstawię. Taki mam plan :)

Dobry wybór, skoro pregabalina nie pomaga. Mianserynę zostaw, trazodon to gorsza alternatywa, tylko uważaj na wilczy apetyt bo waga szybko potrafi wzrosnąć.

 

A Ty Grabarz jak się czujesz ? Jakie leki teraz bierzesz i na co ?

Depresja. Obecnie bardzo dobrze (remisja), na tyle, że zmniejszyłem znacząco dawki leków do tych z podpisu, dodać mogę, że duży wpływ na to, jak się czuję ma aktywność fizyczna. 6 dni w tygodniu chodzę na siłownię, raz w tyg jeżdżę rowerem, i przyznam, że ma to całkiem spory potencjał przeciwdepresyjny - polecam.

 

Udowodniłem Ci manipulowanie cytatami nie po to aby pomóc ale ,żeby wyszło na twoje.Widocznie tak się dowartościowujesz.

Tyloma epitetami w jednym poście może obdarzyć tylko zły człowiek.

Tymi cytatami nic nie udowodniłeś, bo są to fragmenty wyrwane z kontekstu kompletnie nie odnoszące się do dyskusji, a tym bardziej nie dezawuujące moich argumentów, więc to ty próbujesz się dowartościować, tym, że przy każdej dyskusji potrafię przedstawić kontrargument do twoich wymyślanych teorii o lekach. Najpierw wypadałoby się douczyć, żeby się mądrzyć, a nie syczeć agresją z powodu tego, że ktoś jest w stanie sprostować, że to, co piszesz o lekach to w większości twoje wymysły, co gorsza działające na szkodę ludzi, którym leki potencjalnie mogą ulżyć w cierpieniu. Zachowujesz się jak szkodnik, który na podstawie tylko własnych doświadczeń, w tym własnych słabości do nałogów lekowych, straszy potencjalnych pacjentów. Jestem ciekaw dlaczego w ogóle nie wspominasz o znacznie większym potencjale uzależniającym benzo, a wszystkie psy wieszasz na pregabalinie...

 

Dla mnie to koniec tej jałowej dyskusji z tobą i innymi benzowcami, poniżej pewnego poziomu nie zniżę się, mam wiele ciekawszych rzeczy do robienia niż przepychanki z ludźmi, którym PAM GABA-A nieodwracalnie zaburzyły mózg, a zawsze wydawało mi się, że benzo to leki uspokajające...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×