Skocz do zawartości
Nerwica.com

PAROKSETYNA (Arketis, ParoGen, Paroxetine Aurovitas, Paroxinor, Paxtin, Rexetin, Seroxat, Xetanor)


Ania

Rekomendowane odpowiedzi

NA mnie paro 60mg się wypaliło, ale 15 lat to i tak długo działało , orgaznim w końcu powiedział do widzenia i tyle

 

Przesiadka na TLPD życie mi uratowała, ale kto przejdzie wszystkie uboki i wytrzyma to ma szacun ode mnie

Nie wiem jak to wytrzymałem, milion razy chciałem przestać , bo te uboki robią z człowieka WARZYWO

 

Kto może niech bierze zwolnienie lekarskie lub urlop, bo pracowac się nie da :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NA mnie paro 60mg się wypaliło, ale 15 lat to i tak długo działało , orgaznim w końcu powiedział do widzenia i tyle

 

Przesiadka na TLPD życie mi uratowała, ale kto przejdzie wszystkie uboki i wytrzyma to ma szacun ode mnie

Nie wiem jak to wytrzymałem, milion razy chciałem przestać , bo te uboki robią z człowieka WARZYWO

 

Kto może niech bierze zwolnienie lekarskie lub urlop, bo pracowac się nie da :D

 

mówisz o ubokach na TLDP ??? jeśli tak to ja nie mogłem brać niestety anafranilu i żaluję , miałem kompletne zatrzymanie moczu , byłem 2x w nocy na izbie przyjęc , dawali mi zastrzyki rozkurczające , potem u lekarza rodzinnego tabletki jakieś też rozkurczające , do tego całkowite zatrzymanie stolca , zrobiłem po 7 dniach chyba bardzo twardą kupe co podrażniła odbyt :PP szkoda , może jeszcze go kiedyś spróbuję ale zacznę od połówki tabsa albo nawet od 1/4;pp bo masakra . prawdopodobnie miałem zespół Schwartza Barttera , a to groźne dla zdrowia i życia .

 

Jak sie czujesz seba na anafranku opisz relacje ? jak dziala na lęki,depre,fobie,nn i czy masz jeszcze jakies uboki . jak wzrok ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Kilka dni temu byłem u lekarza i zwiększył dawkę do 50mg.

Nic to nie zmieniło i pocę się przy każdej aktywności fizycznej i chodzę cały czas wku... zdenerwowany.

Mam dośc...

Paro działało na mnie dobrze i czułem się ok, ale w ciągu miesiąca przestało działać

Znowu mam problemy z wychodzeniem z domu, napięte mięśnie i cała reszta gówna.

Nie mogę zasnąć.

 

a jak długo brałeś paro ? potliwość to największa bolączka moja na paro , brałem kiedyś 5 lat paro i pociłem się przuy 20mg, w lato masakra we wiosne też , ale jakoś to przetrzymywałem , potliwość po paro w moim przypadku nigyd nie znikła. jak szłem w gościne i jadłem ciepłe posiłki , musiałem wstawać od stolu by iść do lazienki się wycierać . jak przeszedlem z 500 metrów i potem wszedłem do sklepu i stałem w kolejce kapało mi na podłogę i ciurkiem po plecach , myć czasami musiałem się 3x dziennie , działało kiedyś dobrze na wszelkie dolegliwości , więc zaciskałem zęby ale i się wkurwiałem zawsze , że się poce , okna musieli przy mnie otwierać a ludziom czasami było zimno a mi nadal ciepło . często ludzie patrzeli na mnie jak na debila na ulicy , nosiłem podkoszulke by trochę zatrzymać pod i na to taką przewiewną z takiego materiało by nie widać plam . ale co z tego jak włosy na łbie mokre jak po kąpieli . teraz biorę 40mg i też mam tą potliwość w zime . pobudzenie receptorów 5ht1a i 2c bodajże powoduje termoregulacje zwiększoną , stąd potliwość .

 

jak dawka 40mg nei zadziałała to i zwiększenie do 50mg nic nie da ani do nawet 100mg , wyjątkiem chyba jest OCD .

 

ja i się pociłem i nie przy wysiłku . wkurw też mam często na paro . napięte mięśnie też ale delikatnie . powróciłem do paro po przerwie ale już nie działa tak jak kiedyś , a pisałem brałem ją kiedyś 5 lat nieprzerwanie . teraz i 40mg nie robi nawet w 30% takiego samopoczucia jak to było za 1 razem .

 

-- 09 gru 2017, 18:55 --

 

ale coś tam działa , powiedziałbym że w 15% , do tego lerivon 60mg .

 

Ósmy miesiąc biorę paro.

Od ponad miesiąca zaczęła coraz słabiej działać.

Po zwiększeniu dawki kilka dni temu do 50mg nie ma poprawy.

Nie wiem co teraz robić.

Przez kilka m-cy było naprawdę dobrze. Czułem się jak kiedyś = przypomniałem sobie jakie to uczucie. Byłem uspokojony, zero natrętnych myśli, mogłem normalnie wychodzić z domu i chodzić do sklepu, rozmawiać z ludźmi bezstresowo. Przez te kilka m-cy zrobiłem więcej jak przez ostatnie 15 lat. Nawet zacząłem myśleć o założeniu rodziny.

Wszystko poszło się... :(

Dodatkowo ciśnienie mi skoczyło. Przed braniem paro też miałem, ale kiedy paro działało ok to ciśnienie miałem cały czas w normie.

Chodzę cały czas zdenerwowany i myślę o tym. Dodatkowo ciągły niepokój, lęk, problemy ze spaniem i cała reszta.

Nie mam ochoty wracać do tego szamba.

Jutro zadzwonię do lekarza i zobaczę co powie.

 

Podczas ostatniej wizyty dostałem mianserynę na spanie 10mg

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy paro to najlepszy lek na zaburzenia lękowe?

Nie, skuteczniejszy i bezpieczniejszy, spośród SSRI, jest escytalopram.

Które konkretnie zaburzenia lękowe masz na myśli:

- lęk napadowy (paniczny) - PD

- lęk wolnopłynący (uogólnione zaburzenia lękowe) - GAD

- lęk społeczny (fobia społeczna) - SAD

 

Jeśli GAD, to:

 

https://www.nerwica.com/post2357595.html#p2357595

 

Jestem na fluwo i sie zastanawiam nad zmianą.

Czyli jest ona, w twoim przypadku, nieskuteczna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy paro to najlepszy lek na zaburzenia lękowe?

Nie, skuteczniejszy i bezpieczniejszy, spośród SSRI, jest escytalopram.

Które konkretnie zaburzenia lękowe masz na myśli:

- lęk napadowy (paniczny) - PD

- lęk wolnopłynący (uogólnione zaburzenia lękowe) - GAD

- lęk społeczny (fobia społeczna) - SAD

 

Jeśli GAD, to:

 

https://www.nerwica.com/post2357595.html#p2357595

 

Jestem na fluwo i sie zastanawiam nad zmianą.

Czyli jest ona, w twoim przypadku, nieskuteczna?

 

Grabarzu co najlepsze na GAD i natrętne i obsesyjne myśl twoim zdaniem? dodam ze paroksetyna przestala dzialac po 3 latach i w moim odczuciu mi zaszkodzila na dluzszą metę, czy raczej to moje wrazenie przy nawrocie choroby? ze jest duzo gorzej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grabarzu co najlepsze na GAD i natrętne i obsesyjne myśl twoim zdaniem? dodam ze paroksetyna przestala dzialac po 3 latach i w moim odczuciu mi zaszkodzila na dluzszą metę, czy raczej to moje wrazenie przy nawrocie choroby? ze jest duzo gorzej

Jeśli paroksetyna przestała działać, to spróbowałbym escytalopramu, jest skuteczniejszy od niej przeciwdepresyjnie i przeciwlękowo (w GAD i OCD), jeśli bierzesz jednocześnie pregabalinę, to warto spróbować ją w dawce maksymalnej, 600 mg na dobę, może ta dawka pomoże w GAD. W razie braku poprawy, drugiej kolejności spróbowałbym klomipraminę w miejsce escytalopramu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grabarzu co najlepsze na GAD i natrętne i obsesyjne myśl twoim zdaniem? dodam ze paroksetyna przestala dzialac po 3 latach i w moim odczuciu mi zaszkodzila na dluzszą metę, czy raczej to moje wrazenie przy nawrocie choroby? ze jest duzo gorzej

Jeśli paroksetyna przestała działać, to spróbowałbym escytalopramu, jest skuteczniejszy od niej przeciwdepresyjnie i przeciwlękowo (w GAD i OCD), jeśli bierzesz jednocześnie pregabalinę, to warto spróbować ją w dawce maksymalnej, 600 mg na dobę, może ta dawka pomoże w GAD. W razie braku poprawy, drugiej kolejności spróbowałbym klomipraminę w miejsce escytalopramu.

Nie chcę zwiększac pregabaliny do 18 grudnia do wizyty u nowego psychiatry, pozniej schodzic z tego i z paroksetyny ktorą bralem 3 lata w dawce 40mg, chociaz od kilku dni juz biorę 30mg paroksetyny bo chce ją powoli odstawic, w moim odczuciu 60 czy nawet 80 juz nic nie pomorze, dodam ze dopiero od jakiegos miesiąca od wyjscia ze szpitala nie mialem lęku calodniowego, tylko moze stany lękowe, paro wzialem glownie na natretne myslenie i zwiazane z tym czasem lęki i stany depresyjne, a gdy przestalo dzialac to wszystkie te 3 czzynniki na jakby pelnych obrotach, lęk, mysli, depresja... może gdybym nie pil na tejj paroksetynie to by dzialala i z 15 lat, teraz jeszcze dodatkowe depresyjne niszczace mysli obsesyjne doszly bo dziewczyne stracilem dopiero przez moj stan, po 3 latach, poznalem ją jakis czas gdy mi sie polepszylo po paroksetynie, i mam wrazenie ze paroksetyna mi ją odebrala tez :(((

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sory za mały offtop.

Jak się mają TLPD w porównaniu do SSRI w kwestii zaburzeń lękowych - lęk ogólny, napady paniki, agorafobia, fobia społeczna, zaburzenia obsesyjno-kompulsywne?

Czy powodem może być to, że TLPD zostały wprowadzone bardzo dawno temu, a wtedy koncerny skupiały się na rejestrowaniu leków głównie na depresję, pomijając zaburzenia lękowe? 50 lat temu chyba w ogóle nie było takiego zaburzenia jak fobia społeczna. A z kolei dziś te leki są "osierocone" - żaden producent nie ma leku na wyłączność i nikomu nie opłaca się przeprowadzać badań w sprawie skuteczności leków w tych zaburzeniach. Tak to wygląda?

Czy może były próby rejestracji TLPD w tych zaburzeniach, ale nie zakończyły się sukcesem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy paro to najlepszy lek na zaburzenia lękowe?

Nie, skuteczniejszy i bezpieczniejszy, spośród SSRI, jest escytalopram.

Które konkretnie zaburzenia lękowe masz na myśli:

- lęk napadowy (paniczny) - PD

- lęk wolnopłynący (uogólnione zaburzenia lękowe) - GAD

- lęk społeczny (fobia społeczna) - SAD

 

Jeśli GAD, to:

 

https://www.nerwica.com/post2357595.html#p2357595

 

Jestem na fluwo i sie zastanawiam nad zmianą.

Czyli jest ona, w twoim przypadku, nieskuteczna?

 

Jestem miesiąc na fluwo, z czego od tygodnia dopiero na 100mg. Na razie bez poprawy. To znaczy, lęków jako takich nie mam, ale nie mam też ochoty na robienie niczego a juz w ogole na kontakt z ludzmi. Dziwne jest to, ze od rana do mniej więcej popołudnia czuję się źle, a potem na 2 może 3 godziny koło wieczora jest w miarę w porządku. Natrętne mysli zniknely, ale jeszcze nie do konca. Moze jeszcze za krotko biore ta fluwoksamine? Ja cierpie na GAD. Mimo wszystko oceniam lepiej dzialanie fluwoksaminy niz fluoksetyny, ktora w moim przypadku to byl totalny niewypał. Wenlafaksyne juz probowalem i bywalo tak, ze nie moglem po niej wstac z lozka. Co prawda w najnizszej dawce, ale psychiatra zmienil mi ją potem na fluoksetyne, ktora okazala sie syfem.

 

A i muszę dodac jedną, chyba wazna rzecz. Dzień po tym, gdy po raz pierwszy zażyłem zwiększoną dawkę, czułem się dobrze. Samopoczucieto trwało jeszcze przez 2 dni, później przeminęło z wiatrem. W ciągu tych paru dni dobrego samopoczucia czulem sie lepiej niz przez ostatnie 10 miesięcy walki z zaburzeniami lękowymi. Było to dla mnie o tyle dziwne, ze juz dawno sie tak nie czulem, a mianowicie moglem sobie planowac przyszlosc, jakos tak wiecej chcialem i moglem robic, po prostu chcialo mi sie! Myslalem, ze to uczucie bedzie sie utrzymywac, no ale niestety. Czy to bylo placebo? Czy co? Bo ja juz nie wiem...Jakoś tam funkcjonuje, ale bez zadnej ochoty i zainteresowania, totalny spadek zainteresowań i brak ochoty na wychodzenie z domu. Spie bardzo dobrze, a czasem aż za długo. W ciągu dnia często też chce mi się spac.

 

-- 10 gru 2017, 21:13 --

 

jestem troche zombie jednym slowem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sie czujesz seba na anafranku opisz relacje ? jak dziala na lęki,depre,fobie,nn i czy masz jeszcze jakies uboki . jak wzrok ?

 

 

12 tygodni biorę Anafranil więc mogę się wypowiedzieć coś na ten temat

Zaczynałem od 75 teraz od tygodnia już konkretna jazda 225mg

 

Na lęki, depresje i fobie, działa podobnie jak paro jak jeszcze się nie wypaliło więc jest OK

NA NN nie działa, zwiększyłem dawkę i dalej nic, 0 poprawy i to mnie meczy tylko

a z uboków to sucho w buzi, rzadkie stolce , i to chyba tyle

 

A co ma się stać ze wzorkiem? nie widze tu żadnych zmian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie kilka m-cy byłem na 40 i tydzień temu na wizycie lekarz zwiększył do 50

Wygląda na to, że będę miał zmieniony lek chyba jak 60mg nie pomoże.

Nie wiem dlaczego paroksetyna przestała na mnie działać - nawet rok nie minął odkąd ją biorę.

Było dobrze. Alkoholu nie piję.

Sam nie wiem co o tym myśleć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie kilka m-cy byłem na 40 i tydzień temu na wizycie lekarz zwiększył do 50

Wygląda na to, że będę miał zmieniony lek chyba jak 60mg nie pomoże.

Nie wiem dlaczego paroksetyna przestała na mnie działać - nawet rok nie minął odkąd ją biorę.

Było dobrze. Alkoholu nie piję.

Sam nie wiem co o tym myśleć.

Ja pilem i trzy lata prawie dzialala, a na co sie leczysz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takijeden może jakieś miksy do paro powinieneś wrzucić?

 

Dziwne ogólnie że na niektórych paro działa do końca życia a innym się wypala po jakimś czasie...

Tez tego nie rozumiem, nawet nie wiesz jak mnie to boli i jaki mam zal, bo w;asnie zniszczylo mi to zycie, moj związek.... :why::why::why::why::cry::cry::cry::cry::cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grabarzu co najlepsze na GAD i natrętne i obsesyjne myśl twoim zdaniem? dodam ze paroksetyna przestala dzialac po 3 latach i w moim odczuciu mi zaszkodzila na dluzszą metę, czy raczej to moje wrazenie przy nawrocie choroby? ze jest duzo gorzej

Jeśli paroksetyna przestała działać, to spróbowałbym escytalopramu, jest skuteczniejszy od niej przeciwdepresyjnie i przeciwlękowo (w GAD i OCD), jeśli bierzesz jednocześnie pregabalinę, to warto spróbować ją w dawce maksymalnej, 600 mg na dobę, może ta dawka pomoże w GAD. W razie braku poprawy, drugiej kolejności spróbowałbym klomipraminę w miejsce escytalopramu.

 

A Grabarz co sądzisz żeby przeskoczyc z paro jak dobrze dziala, tylko skutki uboczne przeszkadzaja ? Lepiej nie ryzykowac czy zaryzykowac ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takijeden może jakieś miksy do paro powinieneś wrzucić?

 

Dziwne ogólnie że na niektórych paro działa do końca życia a innym się wypala po jakimś czasie...

 

no to u mnie chyba rekordowa bo 15 lat :yeah:

ale przyszła kryska na matyska

 

Mi 60mg dopiero dawało efekt terapeutyczny... 1 5 lat na 60mg i wszystkie wyniki w normie .. a mówią, że psychotropy rujnują zdrowie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grabarzu co najlepsze na GAD i natrętne i obsesyjne myśl twoim zdaniem? dodam ze paroksetyna przestala dzialac po 3 latach i w moim odczuciu mi zaszkodzila na dluzszą metę, czy raczej to moje wrazenie przy nawrocie choroby? ze jest duzo gorzej

Jeśli paroksetyna przestała działać, to spróbowałbym escytalopramu, jest skuteczniejszy od niej przeciwdepresyjnie i przeciwlękowo (w GAD i OCD), jeśli bierzesz jednocześnie pregabalinę, to warto spróbować ją w dawce maksymalnej, 600 mg na dobę, może ta dawka pomoże w GAD. W razie braku poprawy, drugiej kolejności spróbowałbym klomipraminę w miejsce escytalopramu.

Nie chcę zwiększac pregabaliny do 18 grudnia do wizyty u nowego psychiatry, pozniej schodzic z tego i z paroksetyny ktorą bralem 3 lata w dawce 40mg, chociaz od kilku dni juz biorę 30mg paroksetyny bo chce ją powoli odstawic, w moim odczuciu 60 czy nawet 80 juz nic nie pomorze, dodam ze dopiero od jakiegos miesiąca od wyjscia ze szpitala nie mialem lęku calodniowego, tylko moze stany lękowe, paro wzialem glownie na natretne myslenie i zwiazane z tym czasem lęki i stany depresyjne, a gdy przestalo dzialac to wszystkie te 3 czzynniki na jakby pelnych obrotach, lęk, mysli, depresja... może gdybym nie pil na tejj paroksetynie to by dzialala i z 15 lat, teraz jeszcze dodatkowe depresyjne niszczace mysli obsesyjne doszly bo dziewczyne stracilem dopiero przez moj stan, po 3 latach, poznalem ją jakis czas gdy mi sie polepszylo po paroksetynie, i mam wrazenie ze paroksetyna mi ją odebrala tez :(((

zwiekszylem pregabaline do 300 na dzien i chyba troche lepiej z lękiem, a escitalopram mowisz na depre i lęk dobry i natręctwa, a przypadkiem nie pobudza za bardzo i nie rozdraznia, ze mysli sie nasilą? tylko pytam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Grabarz co sądzisz żeby przeskoczyc z paro jak dobrze dziala, tylko skutki uboczne przeszkadzaja ? Lepiej nie ryzykowac czy zaryzykowac ?

To zależy jakie skutki.

 

Nie chcę zwiększac pregabaliny do 18 grudnia do wizyty u nowego psychiatry, pozniej schodzic z tego i z paroksetyny ktorą bralem 3 lata w dawce 40mg, chociaz od kilku dni juz biorę 30mg paroksetyny bo chce ją powoli odstawic, w moim odczuciu 60 czy nawet 80 juz nic nie pomorze, dodam ze dopiero od jakiegos miesiąca od wyjscia ze szpitala nie mialem lęku calodniowego, tylko moze stany lękowe, paro wzialem glownie na natretne myslenie i zwiazane z tym czasem lęki i stany depresyjne, a gdy przestalo dzialac to wszystkie te 3 czzynniki na jakby pelnych obrotach, lęk, mysli, depresja... może gdybym nie pil na tejj paroksetynie to by dzialala i z 15 lat, teraz jeszcze dodatkowe depresyjne niszczace mysli obsesyjne doszly bo dziewczyne stracilem dopiero przez moj stan, po 3 latach, poznalem ją jakis czas gdy mi sie polepszylo po paroksetynie, i mam wrazenie ze paroksetyna mi ją odebrala tez :(((

Nie rozumiem. Zadajesz ciągle te same pytania o leki, jak dostajesz odpowiedź, to piszesz, że nie będziesz nic zmieniał, bo niedługo wizyta. Myślę, że powinieneś założyć wątek "100 pytań do" i tam zadawać pytania, w wątkach o lekach takich pytań były już setki, jak nie tysiące... i, naprawdę, nie są tutaj potrzebne.

 

... a escitalopram mowisz na depre i lęk dobry i natręctwa, a przypadkiem nie pobudza za bardzo i nie rozdraznia, ze mysli sie nasilą? tylko pytam

Nie wiem jak bardziej łopatologicznie tobie pisać, żeby było to zrozumiałe..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×