Skocz do zawartości
Nerwica.com

PAROKSETYNA (Arketis, ParoGen, Paroxetine Aurovitas, Paroxinor, Paxtin, Rexetin, Seroxat, Xetanor)


Ania

Rekomendowane odpowiedzi

Gość myślący91
mam skierowanie do krakowa babinskiego, a wczoraj bylem za 150zl u lekarki i sie zastanawiala co dac, za moją sugestia dodala pregabaline, tacy to fachowcy

 

No cóż tak to już jest są fachowcy i fachowcy ja już nie raz płaciłem krocie za wizyty a wychodziłem z uczuciem lekkiego przemeblowania gabinetu danej osoby. Musisz szukać dalej.Z okolic śląska to mogę ci polecić doktora Segiet Saweryn u niego na pewno się nie zawiedziesz,daleko w sumie nie masz jeśli mieszkasz w Krakowie. Ja tez mam iść 28 na testy psychologiczne a potem do Katowic do centrum leczenia nerwic na 12 tygodniową terapię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam skierowanie do krakowa babinskiego, a wczoraj bylem za 150zl u lekarki i sie zastanawiala co dac, za moją sugestia dodala pregabaline, tacy to fachowcy

 

No cóż tak to już jest są fachowcy i fachowcy ja już nie raz płaciłem krocie za wizyty a wychodziłem z uczuciem lekkiego przemeblowania gabinetu danej osoby. Musisz szukać dalej.Z okolic śląska to mogę ci polecić doktora Segiet Saweryn u niego na pewno się nie zawiedziesz,daleko w sumie nie masz jeśli mieszkasz w Krakowie. Ja tez mam iść 28 na testy psychologiczne a potem do Katowic do centrum leczenia nerwic na 12 tygodniową terapię.

Ja jestem z Olsztyna i w szpitalu w Olsztynie dali mi skierowanie na ten krakow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość myślący91

Ja jestem z Olsztyna i w szpitalu w Olsztynie dali mi skierowanie na ten krakow

 

Jeśli w szpitalu w Olsztynie dali Ci skierowanie do Krakowa ( a nie mogli jeszcze dalej ? ...he..he...) to sami powinni się leczyć w psychiatryku !!!

 

Pewnie to jakiś szpital pod leczenie nerwic głównie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem z Olsztyna i w szpitalu w Olsztynie dali mi skierowanie na ten krakow

 

Jeśli w szpitalu w Olsztynie dali Ci skierowanie do Krakowa ( a nie mogli jeszcze dalej ? ...he..he...) to sami powinni się leczyć w psychiatryku !!!

 

Pewnie to jakiś szpital pod leczenie nerwic głównie.

Tak, typowo pod nerwice i zaburzenia osobowosci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od 7 m-cy biorę paro i od ok. miesiąca odczuwam coraz słabsze jej działanie.

Stało się to po tym jak przestałem brać trazodon, który powodował pocenie się i podwyższone ciśnienie.

Czy trazodon mógł mieć taki wpływ działanie paro ?

Brałem go ok. 4 tyg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od 7 m-cy biorę paro i od ok. miesiąca odczuwam coraz słabsze jej działanie.

Stało się to po tym jak przestałem brać trazodon, który powodował pocenie się i podwyższone ciśnienie.

Czy trazodon mógł mieć taki wpływ działanie paro ?

Brałem go ok. 4 tyg.

 

 

Co dwa leki to nie jeden :) ...... więc oczywiście trazodon ( a właściwie odstawienie ) mogło mieć wpływ na ogólny stan zdrowia ..... :) Zgłoś to lekarzowi, może doda do paroksetyny inny lek.... ja np brałem dodatkowo LERIVON :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ważne pytanie do jakiej grupy zaliczymy Sulpiryd? czy to lek z bezpiecznej grupy SSRI nie uzależaniający?

czy to jakiś bezno?

 

-- 26 lis 2017, 11:54 --

 

Dlaczego nie pójdziesz w TLPD??? z tego co pisałeś wcześniej to nie brałeś zbyt wielu leków...

TLPD to znaczy? neuroleptyki, zlagodzą lęk i myśli natretne?

 

 

stary idź w TLPD mnie uzdrowiła, a paro już przestawało działać! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ważne pytanie do jakiej grupy zaliczymy Sulpiryd? czy to lek z bezpiecznej grupy SSRI nie uzależaniający?

czy to jakiś bezno?

 

 

to nie jest benzo, to neuroleptyk :)

 

dzieki, czyli nie uzaleznia ?:) pisze że to na schizofrenia ale tez na głęboką depresję :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar zaczac odstawiac paro ktore biore prawie trzy lata, wiekszosc czasu 40mg, teraz tez wlasnie tyle, jak to zaczac robic zeby az tak nie bolalo, dodam ze psychiatrę mam dopiero 14 grudnia... ale nie chcę juz tego brac bo od dwoch miesiecy nie dziala, dodam ze od kilku dni biorę pregabaline rano i wieczorem a ketrel na sen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar zaczac odstawiac paro ktore biore prawie trzy lata, wiekszosc czasu 40mg, teraz tez wlasnie tyle, jak to zaczac robic zeby az tak nie bolalo, dodam ze psychiatrę mam dopiero 14 grudnia... ale nie chcę juz tego brac bo od dwoch miesiecy nie dziala, dodam ze od kilku dni biorę pregabaline rano i wieczorem a ketrel na sen.

 

 

Ja brałem paroksetynę przez 4 miesiące w dawce 40 mg a odstawienie tego zajęło mi ponad miesiąc :)

Straszna męczarnia ale są tacy co odstawiali bez większego problemu więc zależy od organizmu.

Oczywiście zmniejszaj powoli, co 10 mg /tydzień lub jeszcze wolniej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość myślący91
Mam zamiar zaczac odstawiac paro ktore biore prawie trzy lata, wiekszosc czasu 40mg, teraz tez wlasnie tyle, jak to zaczac robic zeby az tak nie bolalo, dodam ze psychiatrę mam dopiero 14 grudnia... ale nie chcę juz tego brac bo od dwoch miesiecy nie dziala, dodam ze od kilku dni biorę pregabaline rano i wieczorem a ketrel na sen.

 

I jak ta pregla i ketrel się sprawują ?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar zaczac odstawiac paro ktore biore prawie trzy lata, wiekszosc czasu 40mg, teraz tez wlasnie tyle, jak to zaczac robic zeby az tak nie bolalo, dodam ze psychiatrę mam dopiero 14 grudnia... ale nie chcę juz tego brac bo od dwoch miesiecy nie dziala, dodam ze od kilku dni biorę pregabaline rano i wieczorem a ketrel na sen.

 

I jak ta pregla i ketrel się sprawują ?.

pregabalina jak na razie moze troche zmniejszyla lęk calodniowy, ketrel biore na sen, rozluznia, jesc sie chce po nim i da się spac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja po pregabalinie ostatnio czuję się gorzej, biorę 2x150 mg i często mam wrażenie jak bym był po alkoholu. Do tego zawroty głowy, dreszcze i ogólnie do d .... To jest jedyny lek jaki teraz biorę. Nie wiem czy te objawy to skutki uboczne preagi czy po prostu sama nerwica rośnie w siłę. Być może trzeba znowu dołożyć jakiś antydepresant, myślę nad mianseryną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy te objawy to skutki uboczne preagi czy po prostu sama nerwica rośnie w siłę

-zdecydowanie " nadmiar " pregi .

Lepiej zejdż na 2X 75mg i wtedy po jakimś czasie podejmij decyzję " co dodać ".

Dalsze trucie się pregą w tej dawce to droga na manowce /.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej Kalebx3 Gorliwy :)

hej tizziano :)

 

Najgorsze jest że nie wiadomo co jest objawem choroby a co skutkiem ubocznym :)

 

Dla mnie najgorszym objawem jest taki trudny do opisania wewnętrzny niepokój ruchowy, stałe napięcie nerwowe, stała gotowość do natychmiastowego działania, biegania i.t.p. No i objawy somatyczne, bóle tu i tam, zawroty głowy, dreszcze.

 

Jestem ciekawy jak Wy się czujecie na co dzień ? Co najbardziej Wam przeszkadza, dokucza ? Czy uważacie że u Was to są objawy choroby czy raczej skutki uboczne leków ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Carica,zejść do zera ,to będzie trochę bolało.Ja to zrobiłem w ten sposób,korzystając z szybkiego początku działania escitalopramu.Ekwiwalentne dawki to 20 mg paro-10 mg esci.

-4 dni 20 paro 5 esci

-4 dni 15 paro 5 esci

-4 dni 10 paro 10 esci

-4 dni 5 paro 10 esci

tydzień na zejście z 10 esci do zera lub trwała zamiana paro na esci.

Nie bać się zażyć "ratunkowej"połówki paro w każdym momencie ,nawet po zejsciu z paro.

Potrafi się odezwać "craving" paroksetyny nawet po kilku tygodniach od zejścia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady z tym truciem...ja biorę tyle i nic mi nie jest...

 

 

 

tizziano, to DAWKA , jej wysokośc czyni nawet z najlepszego leku TRUCIZNĘ , i dawno juz to odkryli .

A To ,że dla jednego taka dawka danego leku jest dobra i skuteczna nie znaczy ,że ta sama dawka dla drugiego będzie tak samo fajna .

Dodatkowo sprawe utrudnia fakt ,że dziś dla organizmu , a jutro dla organizmu ,,, jej wysokość może sie róznić, bardzo płynna sprawa .

Obecnie jadę na 37,5 mg Pregi i taka dawka jest OBECNIE dla mnie najlepsza i skuteczna .Brałem swego czasu i po 150 mg / d. bo wtedy akurat tak bylo dla mnie najlepiej , a dziś jest dziś . Wszystko w temacie lub prawie wszystko .

 

 

Choroba to choroba , silne uderzenie i leżysz ,,, leżysz i kwiczysz .

Wiekszosć gówna to objawy uboczne , wynikające z nietrafionych mixów , wysokości dawek etc.

Niestety nie da sie uniknąc uboków ,,, ale można je zminimalizować .

MAREK XYZ, to co odczuwasz to nic pozytywnego , może pomyśl o zmodyfikowaniu leczenia lekami .

U mnie podwyższenie dawki z 37,5m g na 75mg/d. to już bardzo nieprzyjemne stany , a lęk wcale nie mniejszy , wydaje mi się nawet ,że obecnie podwyższanie leku powoduje u mnie nasilenie lęków .

Organizm to tajemnica .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×