Skocz do zawartości
Nerwica.com

PAROKSETYNA (Arketis, ParoGen, Paroxetine Aurovitas, Paroxinor, Paxtin, Rexetin, Seroxat, Xetanor)


Ania

Rekomendowane odpowiedzi

witam moim celem jest zejście z afobamu , byłem na 0,75 mg teraz staram się zejść do 0,5 , na okres schodzenie będę stosował pomocniczo pregabaline w dawkach 225-0-150 i do tego chciałbym picamilon,działa na gaba , może pomożę to w szybszym i bezboleśniejszym odstawieniu benzo . dopiero jak zejde to włanczam mój drugi lek lamotyrgine . ale jak już nie będę brał benzo ani pregabaliny , pozdrawiam.

 

co myslicie picamilon i pregabalina na zejście z benzo ,. chcę to zrobić w 2-3 tygodne

a i dodatkowo mam zmaiar brać na noc ashwagande bo mam akurat w domu.

 

czyli picamilon,pregabalina i ashwaganda , czy nei ma interakcji między ashwaganda a SSRI ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brałem,nie czułem ,że brałem.Zero efektów pozytywnych,zero efektów negatywnych.Natomiast jak przyszło do ostawienia.....Odstawiałem miesiąc z bardzo wielkimi problemami(lęki,drżenie,problemy ze świadomością,bezsenność itp).

 

Potwierdzam, miałem to samo. Paroksetyna jest jednym z najtrudniejszych do odstawiania leków. Zależy jeszcze kto jaki ma organizm ale dla mnie to był ponad miesiąc męczarni . W trakcie kuracji dawała też mnóstwo efektów ubocznych. Ostatecznie jednak coś tam mi pomogła, głównie na depresję. Na nerwicę działała słabo albo wcale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I znowu pojawił się ten efekt, że słuchanie muzyki sprawia przyjemność i się ją "czuje", jestem doenergetyzowany i czuję się poprostu fajnie. :shock:

 

Eh, żeby było tak cały czas...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej:)

Od 3 dni biorę Paroxinor. Na początku 10mg a od jutra zaczynam brać pełną dawkę tzn. 20mg. Moje pierwsze wrażenie to delikatny niepokój. A tak poza tym jest Ok. Zobaczymy jak będzie jutro. Lek został przepisany mi na nerwicę. Wcześniej brałam Asentrę przez 3 miesiące. Trochę naczytałam się na forum o możliwym zwiększeniu masy ciała. Wiem, ze z jednej strony najważniejsze powinno być dla mnie osiągniecie efektu terapeutycznego ale jak czytam coś w stylu „na paroksetynę przytyłam/łem 15 kg to mam ogromne wątpliwości...porozmawiam o tym z moim lekarzem na najbliższej wizycie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej:)

Od 3 dni biorę Paroxinor. Na początku 10mg a od jutra zaczynam brać pełną dawkę tzn. 20mg. Moje pierwsze wrażenie to delikatny niepokój. A tak poza tym jest Ok. Zobaczymy jak będzie jutro. Lek został przepisany mi na nerwicę. Wcześniej brałam Asentrę przez 3 miesiące. Trochę naczytałam się na forum o możliwym zwiększeniu masy ciała. Wiem, ze z jednej strony najważniejsze powinno być dla mnie osiągniecie efektu terapeutycznego ale jak czytam coś w stylu „na paroksetynę przytyłam/łem 15 kg to mam ogromne wątpliwości...porozmawiam o tym z moim lekarzem na najbliższej wizycie.

 

Megi tyje sie od jedzenia nie od tabletek. Oczywiscie moze byc wieksze łaknienie i lekko może metabolizm zwolnić ale wszystko do kontrolowania. Wiecej ruchu, mniej jedzenia i nie przytyjesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś po paro dostał uczulenia?

 

 

Ja dostałem prawdopodobnie po paroksetynie coś takiego że starsznie drapałem się po nogach i stopach. Na szczęście po kilku dniach samo ustąpiło.

 

-- 19 lis 2017, 23:58 --

 

I znowu pojawił się ten efekt, że słuchanie muzyki sprawia przyjemność i się ją "czuje", jestem doenergetyzowany i czuję się poprostu fajnie. :shock:

 

Eh, żeby było tak cały czas...

 

 

Cieszę się że piszą też Ci którzy dostrzegają poprawę :)

 

Bagatelka - pozdrawiam z zimnego Poznania :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Schodzę z tego leku bo nie działa na nic , na depresje,na lęki,fobie na nic . słaby lek . jestem na 40mg . chcę przejść na wenlafaksyne. niestety zmarnowałem czas

 

-- 20 lis 2017, 11:33 --

 

 

 

Jak juz grasz w tak wysokie klocki , ja bym Ci proponował zejść z paro do 20 mg i dołożyć z 10-20 mg Fluo. Taki mix pobudzająco antylękowy .

Mnie osobiście Fluo( wystarczy 5 mg ) po tygodniu stosowania w Mixie z Esci 10 -max 15 ) bardzo silnie pobudza do życia , dając napęd i kopa .

Nie jest to jakiś euforyczny Kop , ala czysta amfa , ale można na tym zestawie "pozałatwiać" co pilniejsze sprawy , a potem czy dalej iśc tą drogą -tym zestawem ,,, to juz sprawa osobista .

 

mi żaden lek nie daje kopa ani chęci do życia . kiedyś mi dawało paro . kiedyś jak 1 raz wchodziłem na fluo to miałem napęd ,mocne pobudzenie i wyostrzoną koncentrancje i chęć do wysiłku i moc , czyli tak jak powinno działać , kolejne 2 razy to silne uspokojenie i przymulenie . a paro nie działa na mnei wcale , za to za 1 razem miałem hipomanie na 20mg i byłem najszczęśliwszym człowiekiem na ziemi . te leki się wypalaja albo zmieniają działanie .

 

schodzę z paro bo jest lipa totalna , leży się tylko i nei ma na nic siły,zamulenie , nic nie dziala na fobie i lęki ani na depresje , po co ja się truje tym 3 miesiące i 10 dni .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heej,

 

Od 5 lat biorę paroksetynę (od 5 do 20 mg)

Od około 2 lat 5 mg.

Stany lękowe; ostatnio mam wrażenie, że jest 3 tygodnie dobrze, a później tydzień gorzej i tak cyklicznie... Nie chcę brać więcej, gdyż mam dziewczynę i libido jest pewnym argumentem..,

 

1. Czy na stany lękowe ma wpływ np. spożycie 2 piwek 2 razy w tygodniu?

2. Czy lekarz rodzinny może wypisać L4 na kilka dni z powodu stanów lękowych? Wie, że biorę takie leki, psychiatra jest bardzo daleko od mojego zamieszkania, stąd pytanie.

3. Jakie polecacie witaminy, suplementy na układ nerwowy?

4. Jakie polecacie książki do kupienia jak radzić sobie ze stanami lękowymi?

 

Zawroty głowy i lęk przed nawrotami to koszmarne uczucie do tego nieraz zaburzenie widzenia, delikatne derealizacje i depersjonalizacje....

 

Pozdrawiam.. Dobre słowo mile widziane... :uklon:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kiedyś mi dawało paro . kiedyś jak 1 raz wchodziłem na fluo to miałem napęd ,mocne pobudzenie i wyostrzoną koncentrancje i chęć do wysiłku i moc , czyli tak jak powinno działać

hehe miałem bardzo podobnie i nawet na tym samym leku ( jeszcze jak SLD dawał oryginalne PROZAKI za 3.20 zł ).

No niestety , dziewictwo można stracić tylko jeden raz :( ,,, pierwszym razem . ;)

 

-- 20 lis 2017, 13:38 --

 

Mleczny,

 

ad 1 .

alkohol jak najbardziej nawet w niskich ilościach -według mnie - moze mieć wpływ na występowanie lęków .

Spróbuj z miesiąc bez alko zupełnie i zobaczysz sam , czy na występowanie leków mógł mieć wpływ alkohol .

 

ad2

oczywiście ,że może

 

ad3.

magnez w mega dawkach ( najlepiej w postaci mleczanu lub cytrynianu ) + witaminy z grupy B też wysoko .

 

da 4 .

książki , jest ich na rynku milion pięcset .

 

Dołóż do Paro 5mg , Pregabalinę . Powinna pomóc na lęki , ale osobiście oprócz Pregabaliny wszedłby wyżej z Paro .

Na libido dołożyłbym kilka specyfików i gra gitara . ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3. Jakie polecacie witaminy, suplementy na układ nerwowy?

Witamina D3 2000 j. (nie musi być wcale z K2 MK7) każdej firmy.

Magnez w postaci cytrynianu lub chelatu aminokwasowego (polecam Domowej Apteczki).

Witaminy z grupy B (polecam firmy hec Vitaminum B compositum Forte).

Cynk w postaci diglicynianu (polecam firmy Olimp, DOZ, Aliness).

Omega-3 (tylko z olej wątroby dorsza lub sardynek) (polecam firmy GAL, My Life, Domowa Apteczka lub droższy Mollers)

 

Preparaty te wybrałem ze względu na dużą ilość składnika aktywnego, przystępną cenę oraz brak nieobojętnych dodatków typu tlenek tytanu, barwniki azowe itp.

Wszystkie z nich wykazują pewne i potwierdzone działanie p/depresyjne.

Wszystkie z nich kupisz na http://www.doz.pl i/lub na http://www.allegro.pl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i po prawie czterech tygodniach dobrego nastroju, znów zaliczyłem zjazd...Ch yba czeka mnie dołożenie Lamo Mimo, że nie mam Chad , ale ponoc się tak stosuje żeby uniknąć dołków. boję się tych stabilizatorów bo nigdy tego nie brałem

 

Macie jeszce jakiesinne pomysły co by można dołozyć do 40 mg Paro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez 3 ostatnie lata brałem po 5 mg, od trzech dni wskoczyłem na 10 mg i niebywałe jak organizm zareagował. Jakbym pierwszy raz w życiu zażył. Plrzelewanei w brzuchu, zaburzenia równowagi, derealizacja, niepokój... Rozumiem, że trzeba odczekać i samo zaskoczy w końcu?

 

no i brak apetytu, mdłości...

 

 

:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

qbazag na mnie nei dziala wcale paro ,też 40mg

 

U mnie nie jest tak że zupełnie nie dziala. Lęki wyeliminowało w prawie 100% . Od maja biorę i mam takie huśtawki nastroju albo jest normalnie - wszytsko OK albo znów lece w dół i jest słabo - jest deprecha ale leków nie ma.

Potem zwiekszałem dawkę z 20mg na 25 po tygodniu odbicie i znów ze dwa tygodnie super potem znów dołek no to ja znów dawka do 30mg znów poprawa i tak się bujam - stąd pomysł na dodanie Lamotryginy jako stabilizatora bo niby nie mam Chad- ale Lamo ponoć bardziej wyciąga z dłołka niż gasi manie.

 

Na razie mam taki pomysł żeby na tej 40mg poczekać i zobaczyc czy mi sie poprawi tak do 7 grudnia. Bo na razie to tak wyglada że mi sie poprawiało jak zwiekszałem dawkę. Więc zobaczę . Jak mi sie poprawi to znaczy ze mam takie skoki nastroju i trzeba stabilizator. Jak mi się nie poprawi to pogadam ze swoim magikiem i możę zmienie na srtre lub Wenfle

 

Choc bardziej sie skłaniam do tego lamo. Boję się odstawiac Paro jak działa na leki i iśc w nieznane z jakims nowym lekiem

 

eeech

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli chodzi o alkohol to on nie zabija działanie paroksetyny, tylko nasila lęki na kacu, po kilku dniach wszystko mija,

to tak a'propo postu czy wypite 2 tyg temu piwo ma wpływ na zaprzestanie działania leku :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzis pojechalem do jakiejs lekarki prywatnie , wysluchala, nie miala za bardzo pomyslu, dala mocniejszy cloranxen zamiast 5 to 10 mg, paro mam brac jak bralem, za moją sugestią dolozyla progabaline, 150mg przez pierwszy tydzien, pozniej 300mg , dawki na pol, rano i wieczorem, i tak wziela 150zl za praktycznie nic, a ja wyszedlem stamtad i sie poryczalem, ze nie nikt pomyslu, ze jestem w dupie i z lękiem codziennym i gonitwą czarnych mysli dlugo nie pociągnę, k***a, nie mam już sily, zastanawiam sie czy paro 3 lata temu bylo dobrym pomyslem, czy nie lepszy wtedy bylby jakis slabszy lek i terapia, jestem juz tak zmęczony ze nawet czytac zaczynam jak się najlagodniej za****ć :why:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzis pojechalem do jakiejs lekarki prywatnie , wysluchala, nie miala za bardzo pomyslu, dala mocniejszy cloranxen zamiast 5 to 10 mg, paro mam brac jak bralem, za moją sugestią dolozyla progabaline, 150mg przez pierwszy tydzien, pozniej 300mg , dawki na pol, rano i wieczorem, i tak wziela 150zl za praktycznie nic, a ja wyszedlem stamtad i sie poryczalem, ze nie nikt pomyslu, ze jestem w dupie i z lękiem codziennym i gonitwą czarnych mysli dlugo nie pociągnę, k***a, nie mam już sily, zastanawiam sie czy paro 3 lata temu bylo dobrym pomyslem, czy nie lepszy wtedy bylby jakis slabszy lek i terapia, jestem juz tak zmęczony ze nawet czytac zaczynam jak się najlagodniej za****ć :why:

 

hej joker27 :)

 

Myślę że przede wszystkim powinieneś odstawiać benzo a nie zmieniać na coś innego (!!! )..... wiem że to droga przez mękę ale uwierz mi - nie ma innego sposobu aby było lepiej..... nie pomoże tu żaden mądry lekarz, żaden szpital i nikt ci nie pomoże jak sam sobie nie pomożesz ..... tym bardziej że zaczniesz brać PREGABALINĘ która złagodzi powolne odstawianie BENZO.

Po PREDZE powinieneś poczuć się trochę lepiej, zwłaszcza na dawce 300 mg lub nawet na 375 mg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość myślący91
dzis pojechalem do jakiejs lekarki prywatnie , wysluchala, nie miala za bardzo pomyslu, dala mocniejszy cloranxen zamiast 5 to 10 mg, paro mam brac jak bralem, za moją sugestią dolozyla progabaline, 150mg przez pierwszy tydzien, pozniej 300mg , dawki na pol, rano i wieczorem, i tak wziela 150zl za praktycznie nic, a ja wyszedlem stamtad i sie poryczalem, ze nie nikt pomyslu, ze jestem w dupie i z lękiem codziennym i gonitwą czarnych mysli dlugo nie pociągnę, k***a, nie mam już sily, zastanawiam sie czy paro 3 lata temu bylo dobrym pomyslem, czy nie lepszy wtedy bylby jakis slabszy lek i terapia, jestem juz tak zmęczony ze nawet czytac zaczynam jak się najlagodniej za****ć :why:

 

No to skoro jest tak źle to spróbuj neuroplektyków. Na mnie też nic praktycznie nie działa przerobiłem już wszystkie ssri i nic. Benzo co najwyżej pomogą na napięcie wewnętrzne i ból brzucha i to wszystko. Lęki i czarne myśli są ze mną 24/7 i to już od 4 lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość myślący91
Ale nie biorę długo tego cloranxenu, mówicie nie brać tego, zamiast tego ketrel nawet w dzień? Już nie mogę, mam silne myśli samobójcze....

 

Nie musi być akurat ketrel wybór jest dość spory trzeba pamiętać o tym że przeważnie neuroplektyki nie są tak uciążliwe w niskich dawkach co wysokich. Też dziś dostałem ketrel ale na sen 25 mg.

 

Dlaczego nie pójdziesz w TLPD??? z tego co pisałeś wcześniej to nie brałeś zbyt wielu leków...

TLPD to znaczy? neuroleptyki, zlagodzą lęk i myśli natretne?

 

Tlpd to leki trójpierścieniowe też są ok choć jakieś tam skutki uboczne będą bardziej widoczne, dość szeroki wybór.

 

Ogólnie to mało tych leków przerobiłeś wiec nic się nie martw coś powinno zaskoczyć a jeżeli nic ci nie pomoże to spróbuj terapii behawioralno poznawczej, moi psychiatrzy twierdzą że dobrze się sprawdza u lękowców.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×