Skocz do zawartości
Nerwica.com

PAROKSETYNA (Arketis, ParoGen, Paroxetine Aurovitas, Paroxinor, Paxtin, Rexetin, Seroxat, Xetanor)


Ania

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 19.01.2024 o 22:22, Aganiok napisał(a):

jakąś stabilizacje po 3miesiącach

To i tak szybko🤪 ja przez trzy miesiące to uboki miałam😂 zakończyło naprawdę późno. Po pół roku jeszcze było niefajnie.

3 godziny temu, Ju467 napisał(a):

boli mnie głowa, pocę się bardzo z byle czego, dziwnie mi w głowie, strasznie sucho w buzi i trochę mi niedobrze :( i jestem bardzo pobudzona tak nieprzyjemnie  aż mnie nosi 

To jest przez zwiększanie dawki. Przeczekaj, wiem że jest ciężko ale dasz radę. Trzymam kciuki i nie nakręcaj nam się znowu, to tylko uboki 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Szczebiotka napisał(a):

To i tak szybko🤪 ja przez trzy miesiące to uboki miałam😂 zakończyło naprawdę późno. Po pół roku jeszcze było niefajnie.

To jest przez zwiększanie dawki. Przeczekaj, wiem że jest ciężko ale dasz radę. Trzymam kciuki i nie nakręcaj nam się znowu, to tylko uboki 😉

dziękuję ❤️nie wiem co ja bym zrobiła bez tego forum 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Ju467 napisał(a):

czy przy zwiększaniu dawki paro z 20 mg na 30 mogę mieć na nowo skutki uboczne? 

Niestety tak bo organizm musi sie przyzwyczaić do nowej dawki...ale powinny ustąpić po kilku dniach ...Nie poddawaj się i czekaj za lek się rozkręci...jak będzie naprawdę ciężko to poproś lekarza o jakieś benzo ...glowa do góry i pamiętaj że poczatki zawsze są trudne ale w końcu zaświeci słońce 😁😁😁

Godzinę temu, Szczebiotka napisał(a):

To i tak szybko🤪 ja przez trzy miesiące to uboki miałam😂 zakończyło naprawdę późno. Po pół roku jeszcze było niefajnie.

To jest przez zwiększanie dawki. Przeczekaj, wiem że jest ciężko ale dasz radę. Trzymam kciuki i nie nakręcaj nam się znowu, to tylko uboki 😉

@Szczebiotka i ja przechodziliśmy przez to samo Uboki mogą utrzymywać się dlugo ale będzie dobrze.Lepszych dni będzie coraz więcej I pamiętaj to tylko uboki leku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam biorę Escitalopram  w dawce 20 mg już około 2,5 miesiąca , trochę tam zadziałało na lęki są bardziej wytłumione itp , przeciwdepresyjnie to słabo  , ale pozostało jeszcze takie napiecie nerwowe  kompletny brak apetytu itp taki wewnętrzny niepokój niewiem jak to nazwać  , jak mysliscie zasugerować dla lekarza o zmianę na paro czy jeszcze poczekać z tym ? Czy ktoś z was brał esci i paro i ma porównanie ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.01.2024 o 11:41, Szczebiotka napisał(a):

Ja tak miałam, ale to minęło u mnie po kilku miesiącach niestety 😏 

 

Daj znać po jakimś dłuższym czasie jak paro będzie działać na nocnej zmianie😅 mi lekarz mówił że gdybym brała wieczorem to mogła bym nie spać, ale nie pamiętam już dlaczego🤔

Kurde wkurzają mnie te uciski w głowie. Długo u was się to utrzymywało. Nie pamiętam, żebym za pierwszym razem brania paro tak miała. Mam też taki ucisk u nasady nosa. Aż okulary mi przeszkadzają. Przy pochylaniu mam takie uczucie jakby miała mi pójść krew nosem. Innym razem jakby na kichnięcie mi się zbierało. Męczą mnie już te uboki eh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, powerade33 napisał(a):

Witam biorę Escitalopram  w dawce 20 mg już około 2,5 miesiąca , trochę tam zadziałało na lęki są bardziej wytłumione itp , przeciwdepresyjnie to słabo  , ale pozostało jeszcze takie napiecie nerwowe  kompletny brak apetytu itp taki wewnętrzny niepokój niewiem jak to nazwać  , jak mysliscie zasugerować dla lekarza o zmianę na paro czy jeszcze poczekać z tym ? Czy ktoś z was brał esci i paro i ma porównanie ? 

tak ja, paro zdecydowanie mocniej zadziałało i skuteczniej od esci,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.01.2024 o 22:22, Aganiok napisał(a):

Wow ja przy takiej dawce nie ogarnełabym. Ja biorę 20mg i czasami nie ogarniam. Ale najważniejsze,że Ci jest lepiej.

Ja ją biorę pierwszy raz. Uboki miałam straszne. Mówią,że jak za pierwszym razem się ją bierze i ubiki są ciężkie to szybko zadziała. Taaaa ja dopiero poczułam jakąś stabilizacje po 3miesiącach. Więc mam nadzieje,że u Ciebie po raz drugi szybko zadziała. Zdrówka i wytrwałosci😉

Dziękuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Raissa667 napisał(a):

Kurde wkurzają mnie te uciski w głowie. Długo u was się to utrzymywało. Nie pamiętam, żebym za pierwszym razem brania paro tak miała. Mam też taki ucisk u nasady nosa. Aż okulary mi przeszkadzają. Przy pochylaniu mam takie uczucie jakby miała mi pójść krew nosem. Innym razem jakby na kichnięcie mi się zbierało. Męczą mnie już te uboki eh

Dokładnie u mnie jest to samo przerzuciłem się na soczewki bo nie ogarniałem w okularach. Sprawdź czy nie masz zapalenia zatok ja trzeci dzień leczę zatoki i jest o niebo lepiej. Wpadłem na to przypadkiem bo w środę idę do szpitala a cały czas mam zatkany nos i te uciski boję się że mnie nie zoperują. Moim zdaniem to ma sens nie można wszystkiego na paro zrzucać. Jednak nie wiem dokładnie jak to u Ciebie wygląda to tylko taka sugestia. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Raissa667 napisał(a):

Kurde wkurzają mnie te uciski w głowie. Długo u was się to utrzymywało. Nie pamiętam, żebym za pierwszym razem brania paro tak miała. Mam też taki ucisk u nasady nosa. Aż okulary mi przeszkadzają. Przy pochylaniu mam takie uczucie jakby miała mi pójść krew nosem. Innym razem jakby na kichnięcie mi się zbierało. Męczą mnie już te uboki eh

A ciśnienie masz w porządku? Ja tak mam jak mi ciśnienie skoczy, niezależenie, czy akurat brałem jakiś ssri czy nie.

 

Słuchajcie, jak u Was z dostępem w aptekach z Parogenem?

7 godzin temu, powerade33 napisał(a):

Witam biorę Escitalopram  w dawce 20 mg już około 2,5 miesiąca , trochę tam zadziałało na lęki są bardziej wytłumione itp , przeciwdepresyjnie to słabo  , ale pozostało jeszcze takie napiecie nerwowe  kompletny brak apetytu itp taki wewnętrzny niepokój niewiem jak to nazwać  , jak mysliscie zasugerować dla lekarza o zmianę na paro czy jeszcze poczekać z tym ? Czy ktoś z was brał esci i paro i ma porównanie ? 

Brałem kiedyś Mozarin na depresję (ale nie na lęki, więc tu nie mam porównania) i w moim przypadku to lek, który kompletnie na depresję się nie sprawdził. Skutków ubocznych też szczególnie nie miałem. A paro to oceniam bardzo wysoko (ale to z kolei dostałem na ataki paniki i stany lękowe, a nie miałem wówczas zdiagnozowanej depresji). 

Edytowane przez zew

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Zawieszony napisał(a):

Dokładnie u mnie jest to samo przerzuciłem się na soczewki bo nie ogarniałem w okularach. Sprawdź czy nie masz zapalenia zatok ja trzeci dzień leczę zatoki i jest o niebo lepiej. Wpadłem na to przypadkiem bo w środę idę do szpitala a cały czas mam zatkany nos i te uciski boję się że mnie nie zoperują. Moim zdaniem to ma sens nie można wszystkiego na paro zrzucać. Jednak nie wiem dokładnie jak to u Ciebie wygląda to tylko taka sugestia. 

Nie mam tych ucisków cały czas. W takich określonych porach dnia, czy określonych godzinach od wzięcia leku. Nie mam uczucia zatkanego nosa. Normalnie oddycham. 

3 godziny temu, zew napisał(a):

A ciśnienie masz w porządku? Ja tak mam jak mi ciśnienie skoczy, niezależenie, czy akurat brałem jakiś ssri czy nie.

 

Słuchajcie, jak u Was z dostępem w aptekach z Parogenem?

Brałem kiedyś Mozarin na depresję (ale nie na lęki, więc tu nie mam porównania) i w moim przypadku to lek, który kompletnie na depresję się nie sprawdził. Skutków ubocznych też szczególnie nie miałem. A paro to oceniam bardzo wysoko (ale to z kolei dostałem na ataki paniki i stany lękowe, a nie miałem wówczas zdiagnozowanej depresji). 

Właśnie sprawdzałam ciśnienie w tych momentach i jest książkowe 🤷‍♀️ chociaż pasowałoby mi to na skok ciśnienia bo mam takie uczucie przytkanych uszu wtedy 🤷‍♀️ eh jak nie urok to sraczka, jak to mówią 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, tizziano napisał(a):

U mnie ucisk w głowie, a szczególnie takie ciśnienie w szczęce były objawami nerwicy

Tak u mnie też zdarzały się w nerwicy. Także myślę, że to jeszcze albo skutki uboczne albo jeszcze lek nie działa stabilnie🤷‍♀️ale jedni mają piski w uszach to czemu u mnie nie może być ucisków. Ja pisków nigdy nie miałam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Raissa667 napisał(a):

Ja pisków nigdy nie miałam 

Ja też nie. I nie chcę :D

U mnie za to leki zawsze powodują straszne zaciskanie szczęki, a paroksetyna w dawce 40 mg powodowała u mnie bruksizm. Serio bałem się o zęby. Ale po zejściu do 30 mg się uspokoiło. Więc tak, każdy ma coś. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macie przy paro bóle mięśni i stawów? Za pierwszym razem jak brałam miałam przez dłuższy czas ból karku promieniujący na potylicę. Teraz utrzymuje mi się od jakiegoś czasu ból kręgosłupa. Bóle stawowe też się zdarzają. Bywają takie dni, że czuje się jakby ktoś mnie w nocy skopał😂

Edytowane przez Raissa667

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, tizziano napisał(a):

Ja miesiąc po powrocie na lek,już były normalne dni ale od kilku dni troche gorzej znowu-mam codziennie niepokój lekki ale mam. Czy to  tak może być?

Tak samo. 7 tydzień na 40 i od paru dni mam jakiś "zjazd". Musiałem się przed dziećmi ukrywać, by sobie popłakać... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, tizziano napisał(a):

Ja miesiąc po powrocie na lek,już były normalne dni ale od kilku dni troche gorzej znowu-mam codziennie niepokój lekki ale mam. Czy to  tak może być?

Tak. Ja tak jeszcze miewam takie dni. Ale są coraz słabsze te lęki. W sensie nie utrudniają mi codziennego funkcjonowania. Jeszcze pojawia się lekkie uczucie dreszczy, drżenia. Skończyłam równo 3 miesiące. 

Edytowane przez Raissa667

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy możliwe jest to że przy zwiększaniu dawki paroteksyny czuję się źle? niedobrze mi głowa mnie boli, czuję sie tak bardzo nieprzyjemnie pobudzona, mam ścisk w gardle i żołądku, okropna suchość w buzi tak ze ciągle bym piła 

i pieczenie na dodatek buzi 

i w ogóle ręce mi się trzęsą itd :(

plus luźne 💩

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Ju467 napisał(a):

czy możliwe jest to że przy zwiększaniu dawki paroteksyny czuję się źle? niedobrze mi głowa mnie boli, czuję sie tak bardzo nieprzyjemnie pobudzona, mam ścisk w gardle i żołądku, okropna suchość w buzi tak ze ciągle bym piła 

i pieczenie na dodatek buzi 

i w ogóle ręce mi się trzęsą itd :(

plus luźne 💩

Moim zdaniem to normalne 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Ju467 napisał(a):

mam nadzieję :(  bo sobie wkręcam choroby i znowu mam straszny niepokój 😭😭

 Spokojnie. Mdłości, ból głowy, pobudzenie, ścisk w gardle, napięcie w klatce piersiowej, uczucie pieczenia skóry, drżenie kończyn (rąk i nóg), uczucie omdlewania - tego doświadczałem przy paro i sertrze. Osobiście raczej nie miałem problemów z wypróżnianiem (może ewentualnie jakieś zaparcia przy duloksetynie), ale dużo osób pisze tu na forum, że ma przy różnych ssri rewelacje ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, zew napisał(a):

 Spokojnie. Mdłości, ból głowy, pobudzenie, ścisk w gardle, napięcie w klatce piersiowej, uczucie pieczenia skóry, drżenie kończyn (rąk i nóg), uczucie omdlewania - tego doświadczałem przy paro i sertrze. Osobiście raczej nie miałem problemów z wypróżnianiem (może ewentualnie jakieś zaparcia przy duloksetynie), ale dużo osób pisze tu na forum, że ma przy różnych ssri rewelacje ;) 

Jak długo miałeś takie uboki na paro? Byłam dziś w sklepie i miałam jakieś zaburzenia widzenia. Myślałam, że spojrzałam w światło czy coś. Ale wyszłam na dwór i dalej takie zaburzenia. Poszłam z zakupami do domu i po wejściu na 3 piętro zrobiło mi się słabo. Jakby na omdlewanie i uderzenie gorąca pieczenie skóry. Nie miałam żadnych lęków przy tym. Bez uczucia niepokoju🤷‍♀️jakiś nagly spadek ciśnienia czy co? Tydzień temu szczepiłam się przeciw covid nowa szczepionką. Taką tradycyjną. Możliwe, że ona wpłynęła na skutki uboczne leku? Od paru dni bolala mnie głowa. Oczywiście może być to też jakaś infekcja 🤷‍♀️ macie doświadczenia z przyjmowaniem szczepionek i paroksetyny? Generalnie to mam jakieś problemy z ciśnieniem przy leku bo pyka mi w uszach często 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×