Skocz do zawartości
Nerwica.com

PAROKSETYNA (Arketis, ParoGen, Paroxetine Aurovitas, Paroxinor, Paxtin, Rexetin, Seroxat, Xetanor)


Ania

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, tizziano napisał(a):

pytanie czy u Was to lek czy może depresja po prostu...

Ja podobno nie mam depresji bo jestem uśmiechnięta i rozgadana 🤷 słowa lekarza. 

Godzinę temu, tizziano napisał(a):

drugi tydzień na ponownym wejściu i jest lepiej, idealnie nie,ale duzo lepiej:)

Zazdroszczę

17 godzin temu, Gorge napisał(a):

Właśnie ja też nic mi się nie chce. Ciężko wyjść z domu jak wyjdę to chce zaraz wracać.W Łóżku się czuję najlepiej.Zwiekszylem dawkę do 30 mg oby zadziałało 

Mnie 30 jeszcze bardziej dołowało a miałam tak samo jak ty

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Szczebiotka napisał(a):

Ja podobno nie mam depresji bo jestem uśmiechnięta i rozgadana 🤷 słowa lekarza. 

Zazdroszczę

Mnie 30 jeszcze bardziej dołowało a miałam tak samo jak ty

 

Jak lekarz mówi że jesteś uśmiechnięta i rozgadana i nie masz depresji to chyba nie do końca wie co mówi....

 

Może po prostu Paro nie jest dla wszystkich bo ten lek co do zasady ma wyciszać a nie aktywizować..   mi nerwice wycisza dobrze... ale dla ludzi których potrzebna aktywizacja i bardziej przeciwdepresyjny profil to może Wenlafaksyna? Nie wiem tak strzelam.

 

Zdrówka życzę:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, tizziano napisał(a):

Dziwnie macie ,u mnie Paro nie powoduje ahedoni.. pytanie czy u Was to lek czy może depresja po prostu...

 

Ja drugi tydzień na ponownym wejściu i jest lepiej, idealnie nie,ale duzo lepiej:) chyba tym razem duzi szybciej się rozkręca,  a nie jak poprzednio bite 2 miesiace

Tu chodzi o długotrwałe branie, tzw pop out w psychiartii, jak bierze sie latami paro, i działanie słabnie to zmienia się to w apatie anhedonie, mi paro zostawiło depresje , której nigdy nie miałem w zyciu ani powodu nawet by ja mieć, noradrenaline tego nie zaleczyła jeszcze, więc do nerwicy lekowej dostałem gratis depreche ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, AnnoDomino34 napisał(a):

Tu chodzi o długotrwałe branie, tzw pop out w psychiartii, jak bierze sie latami paro, i działanie słabnie to zmienia się to w apatie anhedonie, mi paro zostawiło depresje , której nigdy nie miałem w zyciu ani powodu nawet by ja mieć, noradrenaline tego nie zaleczyła jeszcze, więc do nerwicy lekowej dostałem gratis depreche ;)

Wez lepiej nie strasz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale i mnie dopadły problemy z seksem...jestem w 3cim tygodniu po powrocie paroksetyny i dziś zauważyłem brak wytrysku ... :(

 

Dodam że poprzednio brałem 3 lata i nie miałem żadnego problemu z wytryskiem...

 

Czy jest szansa że to tylko przelotnie i minie???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No powyżej 

14 godzin temu, tizziano napisał(a):

Niestety ale i mnie dopadły problemy z seksem...jestem w 3cim tygodniu po powrocie paroksetyny i dziś zauważyłem brak wytrysku ... :(

 

Dodam że poprzednio brałem 3 lata i nie miałem żadnego problemu z wytryskiem...

 

Czy jest szansa że to tylko przelotnie i minie???

14 lat biorę paroksetynę powyżej 30 mg robi się problem z wytryskiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Gorge napisał(a):

Czy jak leżycie na plecach to też czujecie uderzenia tętna serca ?

Mam tak, kołatanie, nierówne bicie, czasem wędrujący ból, ucisk, duszność i takie tam fajerwerki. Pomaga mi położyć jedną dłoń na brzuchu drugą na mostku i puszczam sobie medytację na przykład "miłującej dobroci". Pozdrawiam i dobrego dnia dla Wszystkich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Tango napisał(a):

Mam tak, kołatanie, nierówne bicie, czasem wędrujący ból, ucisk, duszność i takie tam fajerwerki. Pomaga mi położyć jedną dłoń na brzuchu drugą na mostku i puszczam sobie medytację na przykład "miłującej dobroci". Pozdrawiam i dobrego dnia dla Wszystkich.

Ja tak miałam parę razy wciągu ostatnich 2 miesięcy wkręcania paro. Raczej częściej pulsowanie z tyłu głowy, takie prądy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.01.2024 o 11:18, tizziano napisał(a):

Dziwnie macie ,u mnie Paro nie powoduje ahedoni.. pytanie czy u Was to lek czy może depresja po prostu...

Wiele lat leczyłem dystymię, teraz nie czuję depresji choć moje lęki wysysają chęć życia i dlatego leki. Niemniej na aktywizację dłuższy czas nie potrzebowałem już nic brać i dopiero teraz na paro takie problemy :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Paula001 napisał(a):

Czy te drżenie rąk w końcu minie?Czy utrzymuje się przez cały okres brania ,szklanki w ręce nie mogę utrzymać.

Niech Ci lekarz dołoży propranolol i będzie po drżeniu. Mi drżały, ale u mnie przyczyna była niezwiązana z lekiem i po znalezieniu przyczyny i włączeniu leczenia problem zniknął.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, acherontia styx napisał(a):

Niech Ci lekarz dołoży propranolol i będzie po drżeniu. Mi drżały, ale u mnie przyczyna była niezwiązana z lekiem i po znalezieniu przyczyny i włączeniu leczenia problem zniknął.

Dostałam od neurologa, niestety mi nie pomaga. Mogę wiedzieć jaka to była przyczyna,może powinnam szukać w innym kierunku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Zawieszony napisał(a):

Od tygodnia cały czas chce mi się spać w dzień a w nocy śpię góra do 5  rano.  Czy taka sytuacja ulegnie kiedyś poprawie czy mam się przyzwyczaić??

Mi akurat mija. Sporadycznie czuję senność. Może to też przez pogodę? 🤷‍♀️

1 godzinę temu, Paula001 napisał(a):

Czy te drżenie rąk w końcu minie?Czy utrzymuje się przez cały okres brania ,szklanki w ręce nie mogę utrzymać.

Mi drżały czasami przez pierwsze 1,5 miesiąca. Ogólnie też takie uczucie, że cała się telepię. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Raissa667 napisał(a):

Mi akurat mija. Sporadycznie czuję senność. Może to też przez pogodę? 🤷‍♀️

Mi drżały czasami przez pierwsze 1,5 miesiąca. Ogólnie też takie uczucie, że cała się telepię. 

Czyli po tym czasie to minęło ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Paula001 napisał(a):

Czyli po tym czasie to minęło ?

Tak. Teraz minie mi po 22. 01 3 miesiące i nie ma już wogóle drżenia. Jakaś tam lekka senność, dezorientacja chwilowa albo chwilowe zawroty. Poty nocne. Pobudzenie. Ale to już wszystko w lekkim natężeniu, sporadycznie i chwilowo. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Raissa667 napisał(a):

Tak. Teraz minie mi po 22. 01 3 miesiące i nie ma już wogóle drżenia. Jakaś tam lekka senność, dezorientacja chwilowa albo chwilowe zawroty. Poty nocne. Pobudzenie. Ale to już wszystko w lekkim natężeniu, sporadycznie i chwilowo. 

Okej dzięki za odpowiedź 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×