Skocz do zawartości
Nerwica.com

PAROKSETYNA (Arketis, ParoGen, Paroxetine Aurovitas, Paroxinor, Paxtin, Rexetin, Seroxat, Xetanor)


Ania

Rekomendowane odpowiedzi

Niby tak szczególnie ze miałem teraz stresujący czas,zmiana pracy itp... No ale paro słynie też z tego że "znieczula" I te gorsze dni trwały u mnie krótko,  ateeaz już ponad tydzien...sam nie wiem czy zwiększać dawke...najgorsze że benzo nie działa, a to dziwne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, MagicznyDżin napisał(a):

Stary musisz walczyć i chodzić do roboty bo hajs musi się zgadzać.

Dziś przetrwałem 💪 

 

5 godzin temu, MagicznyDżin napisał(a):

niestety 5 dzień to nic 🫤 jeszcze ze 2 tyg. mam nadzieję że szybciej i poczujesz ulgę . 

Nie jestem nowicjuszem jeśli chodzi o paro ;) Za pierwszym razem zaskoczyła po jakimś miesiącu z kawałkiem z tego co pamiętam.

 

5 godzin temu, Pixel05 napisał(a):

Na spokojnie. Dasz radę. Rób listy co masz do zrobienia - nawet takie listy w głowie - i odhaczaj po kolei. Jak wchodzę w tryb zadaniowy to mnie tak szybciej czas mija. 

Ja chyba aż za bardzo jestem zadaniowy. Zero spontanu przez to.

 

5 godzin temu, Magdalenkaa napisał(a):

Małymi krokami, nie ma co sobie narzucać całego dnia od razu, tylko po kolei. 

Tak, to jest chyba najlepsza metoda w moim przypadku.

 

5 godzin temu, Magdalenkaa napisał(a):

 

Nie masz żadnego uspokajacza? Ja biorę połówkę prometazyny jakieś 1,5h przed wyjściem i jest nieco lepiej.

Mam benzo, ale staram sobie radzić bez. 

 

1 godzinę temu, MagicznyDżin napisał(a):

Panowie widać że długo zażywacie owy lek.

 

 

to w takim razie po jakim czasie wam wszedł/ zaczął działać?

Jak pierwszy raz brałem to po miesiącu z kawałkiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, zew napisał(a):

Dzisiaj czwarta doba na pełnej dawce 20 mg. Nie czuję się najlepiej. Chciałem wziąć urlop na żądanie, ale się zawziąłem i przyszedłem do pracy. Choć było to na zasadzie: ubierz się, potem zdecydujesz co zrobić. Jak już się ubrałem to postanowiłem wyjść z domu. Potem pomyślałem, żeby dojść na przystanek, najwyżej zawrócę. Jak już wsiadłem do autobusu, to przecież zawsze mogę szybciej wysiąść…  I tak trafiłem do pracy, chociaż męczę się, ale mam w głowie cały czas myśl, że się zwolnię parę godzin. Niepokój, zawroty głowy, jakieś dolegliwości żołądkowo jelitowe, drżenia. 

Wiesz powiem ci że chyba praca jest dobrym wyjściem. Wyobraź sobie teraz tak siedzieć w domu. Ja siedząc w domu wariowałam bo mój umysł ciągle skupiał się na tym co się ze mną dzieje. Ja do dzisiaj mam kartkę na lodówce z rozpiską leków jakie biorę, ile i kiedy🤦 zrobiłam to bo myślałam że umieram i w razie co nikt nie powie lekarzom co biorę. Czasami zerkam na nią i myślę sobie " cholera dzisiaj nie jest tak źle, zawsze mogło być tak jak wtedy". 

Ja na paro na początku też miałam mega jazdy. Najgorsze były biegunki przez pierwszy miesiąc, nudności, zawroty głowy, drżenia. Jeśli już naprawdę będziesz się czuć źle to idź na L4, lekarz da ci bez problemu. Nie ma co się wstydzić. Powodzenia. Najważniejsze to wytrwać pierwszy miesiąc.

39 minut temu, zew napisał(a):

Dziś przetrwałem 💪 

Gratuluję. 

 

4 godziny temu, tizziano napisał(a):

Kurde jestem 5 miesiąc na 20 mg paro bylo już bardzo dobrze ale od ponad tygodnia po kilku stresujących sytuacjach niepokój nie chce puścić... dziwne też bo benzo też nie bardzo pomaga... nie wiem co robić :(

wcześniej jak brałem paro też zdarzały się gorsze dni, ale max 2-3 dni, a potem wszystko wracało do normy, a jak nie to lorafen pomagał... Teraz ponad tydzień jest lipa i lorafenu nawet nie biorę doraźnie bo 2 razy już nie pomógł...

 

Co robić?

Czekać. Też mam ostatnio gorszy czas a lecę już długo i to na dawce 40mg. 

Chyba że już naprawdę będzie ciężko to do lekarza

3 godziny temu, Lukaszroz napisał(a):

Tak bywa czasami Ja jestem na paro ponad 1.5 roku i tez bywaja ciezki dni Teraz od ponad dwoch tygodni jest w kratke ale to przejdzie ....a jak nie to moze spróbuj wejść na większą dawke Paro to bardzo dobry lek i pamiętaj że nawet ludzie "normalni" 😉😁 mają źle i dobre dni...

No coś ty 🤪😅

 

Niedługo dwa latka będą 😅

Nadal 30 czy więcej u ciebie?

2 godziny temu, MagicznyDżin napisał(a):

Panowie widać że długo zażywacie owy lek.

 

 

to w takim razie po jakim czasie wam wszedł/ zaczął działać?

 

dużo ludzi pewno jest ciekawych odp

Może nie pan🤪 ale pani też bierze😅i to kolejny raz. Za pierwszym razem wiele lat temu weszło szybko. Już coś około miesiąca było lepiej. A teraz był koszmar. Trzy miesiące i niewielka poprawa. Już prawie dwa lata a nadal jest w kratkę. Zależy od człowieka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Szczebiotka napisał(a):

Może nie pan🤪 ale pani też bierze😅i to kolejny raz. Za pierwszym razem wiele lat temu weszło szybko. Już coś około miesiąca było lepiej. A teraz był koszmar. Trzy miesiące i niewielka poprawa. Już prawie dwa lata a nadal jest w kratkę. Zależy od człowieka.

 

Aż się kurcze zastanawiać zaczęłam, co mam zdecydować na następnej wizycie u psychiatry, jeśli dalej paro nie zaskoczy. Nie wiem, czy lepiej dalej się męczyć z nadzieją, że może w końcu będzie lepiej i czekać, czy lepiej zmienić lek. No mam jeszcze 2 tygodnie do tego czasu co prawda, ale już trochę rozkminiam 😅

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już decyzja lekarza. Czy powie Ci czy masz kontynuować leczenie paro czy zmieni Ci lek. 
 

może warto jednak poczekać?

 

 

cały czas powtarzam. U mniebponad msc. Raz jest lepiej raz gorzej. Raz muszę walczyć, raz jest git. Daje temu czas i szansę. Choć jest to męczące. Jakby nie patrząc paro jest najlepszym ssri. Dajmy mu szansę. To nie Apap że działa po 30 min. Niestety 😕
 

rozmawiałem z kolegą który ma podobne problemy i jego lekarka ZAWSZE chce się spotkać po 3 msc. Pytanie dlaczego? Odpowiedź jest prosta… po tym czasie jest pewność że albo lek działa albo nie i trzeba coś z tym zrobic

 

 

pozdrawiam „oszołomy „ ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, MagicznyDżin napisał(a):

rozmawiałem z kolegą który ma podobne problemy i jego lekarka ZAWSZE chce się spotkać po 3 msc. Pytanie dlaczego?

Moja lekarka też nie chce mnie widzieć częściej niż co 3-4 miesiące. Nieważne czy była zmiana w lekach czy nie. Jak były zmiany w lekach na jakiś lek, którego wcześniej nie brałam, to tylko chce smsowo informację po 2-3 tyg. jak na leku i ewentualnie modyfikuje dawkę, ale to wszystko bez wizyty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nic chyba jednak będe musiał wejsc na 40 mg, bo dziś znowu źle się czuję... :( a bylo już na prawdę dobrze

Podpowie ktoś jak wejśc z 20 mg na 40mg? od razu dwie tabletki czy kilka dni po pół dodatkowo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Kraszu napisał(a):

Minimum tydzień na 30mg z całym szacunkiem 2 dni to za mało.

xDDDDDD

Pozdrawiam ja, która  20 na 40mg przeszła z dnia na dzień. Tak z polecenia lekarza własnego. Nie jest powiedziane, że w ogóle trzeba być na 30mg. To nie lamotrygina, którą trzeba włączać bardzo powoli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Kraszu napisał(a):

Pozdrawiam mnie lekarz trzymał na 30 dosyć długo

No jak jakiś lekarz lubi się bawić w długie wchodzenie to będzie kazał dzielić na 2137 dawek po kolei. Moja akurat się nie bawi, żeby nie przedłużać. Są leki, które wymagają powolnego dochodzenia do dawki docelowej i ostrożnego zwiększania, ale paroksetyna do nich nie należy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, tizziano napisał(a):

No nic chyba jednak będe musiał wejsc na 40 mg, bo dziś znowu źle się czuję... :( a bylo już na prawdę dobrze

Podpowie ktoś jak wejśc z 20 mg na 40mg? od razu dwie tabletki czy kilka dni po pół dodatkowo?

ja wchodziłem od razu z 20 na 40 i nic się nie działo, trochę potrzepało i było git, jeśli u Ciebie długo jest pogorszenie już bez dni w kratkę, czyli raz lepiej raz gorzej, tylko zły stan utrzymuje się już długi czas to oznaka, że trzeba zwiększyć dawkę, u mnie zawsze tak było i pomagało. Tutaj piszą, by czekać , dac szanse , że też mają tak falowo, ale właśnie- falowo raz lepiej raz gorzej, wtedy można czekać, ale jeśli długi czas jest brak poprawy to nie wiem czy jest sens

Edytowane przez AnnoDomino34

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, MagicznyDżin napisał(a):

To już decyzja lekarza. Czy powie Ci czy masz kontynuować leczenie paro czy zmieni Ci lek. 
 

może warto jednak poczekać?

 

 

cały czas powtarzam. U mniebponad msc. Raz jest lepiej raz gorzej. Raz muszę walczyć, raz jest git. Daje temu czas i szansę. Choć jest to męczące. Jakby nie patrząc paro jest najlepszym ssri. Dajmy mu szansę. To nie Apap że działa po 30 min. Niestety 😕
 

rozmawiałem z kolegą który ma podobne problemy i jego lekarka ZAWSZE chce się spotkać po 3 msc. Pytanie dlaczego? Odpowiedź jest prosta… po tym czasie jest pewność że albo lek działa albo nie i trzeba coś z tym zrobic

 

 

pozdrawiam „oszołomy „ ;)

 

Mi na razie lekarka daje wolną rękę, polega na tym co jej mówię jak się czuję, bo znamy się krótko, nie mam wieloletniego stażu, dopiero zaczęłam w lutym leczenie i to na razie mój drugi lek. Myślę, że spróbuję dać jeszcze szansę. 🙂 

Aaaale co muszę powiedzieć, 12 dzień na 20mg paro.

Dzisiejszego dnia bałam się od tygodnia już, bo miałam pierw terapię, potem dłuższy dzień w pracy, dużo jeżdżenia komunikacją miejską po ponad milionowym mieście, i co? I dałam radę 😊 Jeden z lepszych dni w ostatnim czasie.. Aż strach to napisać, żeby się nie spierniczyło coś zaraz. Jestem zmęczona, ale oby więcej takich dni!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, AnnoDomino34 napisał(a):

ja wchodziłem od razu z 20 na 40 i nic się nie działo, trochę potrzepało i było git, jeśli u Ciebie długo jest pogorszenie już bez dni w kratkę, czyli raz lepiej raz gorzej, tylko zły stan utrzymuje się już długi czas to oznaka, że trzeba zwiększyć dawkę, u mnie zawsze tak było i pomagało. Tutaj piszą, by czekać , dac szanse , że też mają tak falowo, ale właśnie- falowo raz lepiej raz gorzej, wtedy można czekać, ale jeśli długi czas jest brak poprawy to nie wiem czy jest sens

Ja tez wchodziłem pierwszy raz od razu 20 potem 40 i 60...żadnych wymiotów bólów itp ale sam lęk dużo zwiększony (bez benzo ani rusz) no i głowa jakaś taka przetrzebiona że ciężko funkcjonować...dlatego spytałem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.05.2024 o 16:23, Szczebiotka napisał(a):

Wiesz powiem ci że chyba praca jest dobrym wyjściem. Wyobraź sobie teraz tak siedzieć w domu. Ja siedząc w domu wariowałam bo mój umysł ciągle skupiał się na tym co się ze mną dzieje. Ja do dzisiaj mam kartkę na lodówce z rozpiską leków jakie biorę, ile i kiedy🤦 zrobiłam to bo myślałam że umieram i w razie co nikt nie powie lekarzom co biorę. Czasami zerkam na nią i myślę sobie " cholera dzisiaj nie jest tak źle, zawsze mogło być tak jak wtedy". 

Ja na paro na początku też miałam mega jazdy. Najgorsze były biegunki przez pierwszy miesiąc, nudności, zawroty głowy, drżenia. Jeśli już naprawdę będziesz się czuć źle to idź na L4, lekarz da ci bez problemu. Nie ma co się wstydzić. Powodzenia. Najważniejsze to wytrwać pierwszy miesiąc.

Gratuluję. 

 

Czekać. Też mam ostatnio gorszy czas a lecę już długo i to na dawce 40mg. 

Chyba że już naprawdę będzie ciężko to do lekarza

No coś ty 🤪😅

 

Niedługo dwa latka będą 😅

Nadal 30 czy więcej u ciebie?

Może nie pan🤪 ale pani też bierze😅i to kolejny raz. Za pierwszym razem wiele lat temu weszło szybko. Już coś około miesiąca było lepiej. A teraz był koszmar. Trzy miesiące i niewielka poprawa. Już prawie dwa lata a nadal jest w kratkę. Zależy od człowieka.

Jest juz 40mg. 🤣

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.05.2024 o 09:14, zew napisał(a):

Dzisiaj czwarta doba na pełnej dawce 20 mg. Nie czuję się najlepiej. Chciałem wziąć urlop na żądanie, ale się zawziąłem i przyszedłem do pracy. Choć było to na zasadzie: ubierz się, potem zdecydujesz co zrobić. Jak już się ubrałem to postanowiłem wyjść z domu. Potem pomyślałem, żeby dojść na przystanek, najwyżej zawrócę. Jak już wsiadłem do autobusu, to przecież zawsze mogę szybciej wysiąść…  I tak trafiłem do pracy, chociaż męczę się, ale mam w głowie cały czas myśl, że się zwolnię parę godzin. Niepokój, zawroty głowy, jakieś dolegliwości żołądkowo jelitowe, drżenia. 

Ty wchodzisz na 20 mg a ja zmniejszam na 10 mg i czuję się podobnie momentami 😀

Hej. Pytanie do tych którzy schodzili na dawkę podtrzymującą 10 mg. Odczuwaliscie skutki uboczne przy schodzeniu na mniejsze dawki? Wróciły lęki, niepokój na chwilę? To jednak nowy stan dla organizmu.. Czy to źle, że odczuwam wgl zmniejszenie dawki? Za pierwszym razem odczułam zmianę dopiero po ok miesiącu ale były to tylko tymczasowe zawroty głowy, dezorientacja. Ale raczej nie było lęków 😔 drzenia czy dreszczy, pobudzenia.. ehh niedługo minie rok tej męki. Wizyta u lekarza za miesiąc. Mówił, że może na wakacje odstawimy lek bo przecież nie jest to lek na całe życie 🤪

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak u was z kawą czy nikotyną? Nie piję kawy bo mnie zawsze „rzucało” na boki. Dziś zamuliłem pomyślałem że słaba z mnóstwem mleka dziabnę. No i mam lęki 😂 rzuca aż muszę usiąść , nie idzie stać  bo „zaraz upadnę”

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, MagicznyDżin napisał(a):

Jak u was z kawą czy nikotyną? Nie piję kawy bo mnie zawsze „rzucało” na boki. Dziś zamuliłem pomyślałem że słaba z mnóstwem mleka dziabnę. No i mam lęki 😂 rzuca aż muszę usiąść , nie idzie stać  bo „zaraz upadnę”

Kiedyś pytałam o to samo. I na początku kawy nie piję, bo jednak mnie pobudza. Ale później w trakcie farmakoterapii znowu zaczęłam pić. Kiedy czułam, że jest stabilnie😀

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×