Skocz do zawartości
Nerwica.com

BUPROPION/AMFEBUTAMON (Bupropion Neuraxpharm, Oribion, Welbox, Wellbutrin, Zyban)


nella31

Rekomendowane odpowiedzi

Ja już wykupiłam Wellbutrin, ale nadal się waham czy brać. Kiedyś go przyjmowałam i miałam niefajne efekty uboczne- osłabienie, zmęczenie, mdłości, zawroty głowy. Przeleżałam tydzień w łóżku, po czym dałam spokój. Tak naprawdę to nie pamiętam, jaki miałam nastrój, ale libido było podwyższone na max ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

barsinister, może to nie depresja tylko uboki kwetiapiny ta senność i brak energii?

 

kwetiapina u mnie działa tak, że przez jakiś czas po pobudce mam coś w rodzaju ciężkiego kaca, ale potem jest ok

na wellbutrinie śpi się o tyle źle, że potem to mocno wpływa na aktywność w ciągu dnia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Córkanocy, ledywind tak, ostawiłem nagle z dnia na dzień, objawy odstawiania nie męczą bardzo bo po dniu przerwy zacząłem brać 100mg sertraliny a mechanizm działania obu leków ma podobieństwo bo w końcu to inhibitory wychwytu i nie widzę sensu robić dwu tygodniowej przerwy bo z doświadczenia wiem że bardziej bym się umęczył schodząc nawet stopniowo z 300mg wenli a później znów zaczynać kolejny lek.

Sertralina dlatego bo mam jej sporo w domu i chciałem jej spróbować tym razem w większych dawkach, nie podnosi poziomu prolaktyny, nie znieczula tak jak paroksetyna, teoretycznie nie zaburza tak mocno funkcji seksualnych no i moim zdaniem będzie dawać mniej skutków obocznych niż taka wenla w dawce 300mg gdzie uboków przybyło a działanie przeciwdepresyjne było nikłe.

Poza tym celuję znów w serotonine, dokładam minseryne w przyszłym tygodniu i będę obserwował co się dzieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 tygodnie brania, fatalny wpływ na sen, efektów pożądanych (lepszy napęd, lepsza koncentracja) brak, z uboków zmęczenie i zawroty głowy

no i jak się chciało palić, tak się chce, rano najgorzej

 

No właśnie te zawroty głowy są dla mnie najgorsze, a jak czytam, ze po dwóch tygodniach nie mijają, to mi ochota na branie przechodzi :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

barsinister, może wieczorem po prostu jest lepiej, bo taka specyfika zaburzeń afektywnych. Na prawdę jest ci potrzebny antydepresant? Tymoleptyki podobno w dłuższej perspektywie mogą zaszkodzić przy twojej diagnozie. Probowales kiedyś łączyć stabilizatory? Np lit+depakina, lit+lamotrygina,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

barsinister, może wieczorem po prostu jest lepiej, bo taka specyfika zaburzeń afektywnych. Na prawdę jest ci potrzebny antydepresant? Tymoleptyki podobno w dłuższej perspektywie mogą zaszkodzić przy twojej diagnozie. Probowales kiedyś łączyć stabilizatory? Np lit+depakina, lit+lamotrygina,

 

podejrzewam, że kombo lamotrygina + kwetiapina wystarczy, miałem obniżenie nastroju i chyba za szybko spękałem i dołożyłem antydep

no nic, spróbuję rzucić fajki i potem będę odstawiać well

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

barsinister, to fakt, że za pierwszym podejściem miałem uczucie strucia i ciężkości myślenia. Wszystko jest kwestią wlaściwego zwiększania dawki i dostosowania organizmu. Raczej nie jest to trwały skutek uboczny. Biorępo raz trzeci Topamax, zacząłem od wyższej dawki 50mg a nie 25mg, i jak na razie nie ma tego stępienia umysłu. Na lamotryginie, która notabene się nie sprawdziła (podejrzewam wskutek braku działania na układ GABAergiczny) miałem okropne pryszcze, więc nie demonizowałbym jakoś szczególnie topiramatu pod względem skutków ubocznych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gojira, nie zniechęcaj się, może akurat na Ciebie Wellbutrin podziała bardzo dobrze :smile: Ja powoli tracę nadzieję, 2 tygodnie męczarni, ale mimo wszystko jeszcze pobiorę dłużej, żeby potem nie żałować...

 

Dzieki :smile:

 

Moze lepiej brać Wellbutrin na noc przy tych zawrotach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chester, teoretycznie jak sprawdzałam interakcje oceniono je jako: bardzo istotne, w praktyce to chyba nie jest aż takie, bo sam lekarz chciał mi dołożyć esci do wellbutrinu, więc chyba nic się nie stanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chester, no to powodzenia, a nie boisz się nawrotu lęków? mi one wróciły na wellbutrinie mimo brania też wenli, teraz po odstawieniu nie chcą przejść i nadal mam te lęki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×