Skocz do zawartości
Nerwica.com

BUPROPION/AMFEBUTAMON (Bupropion Neuraxpharm, Oribion, Welbox, Wellbutrin, Zyban)


nella31

Rekomendowane odpowiedzi

In_Chains_Of_DD, bo czytałam, że ponoć przez pierwsze 2 tyg działa głównie na dopaminę potem rozkręca się działąnie na nor, więc przez pierwsze 2 tyg można mieć działanie lekko euforyzujące jak ja miałam i dlatego po tym czasie zaczęły się u mnie lęki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Minął już prawie 4-ty dzień i ogólnie mogę stwierdzić, że obok południa nasiliły mi się lęki i miałem opory z wyjściem i załatwieniem spraw na mieście, także zaczęło mi doskwierać trochę uczucie takiego splątania (taki mętlik w głowie i natłok myśli, ciężko skupić się na jednej myśli bo zaraz ulatywała i była kolejna -coś jak gdyby roztargnienie, zamotanie)... nieprzyjemne to dosyć, czekam co dalej :x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

In_Chains_Of_DD, takie uroki tego leku, mi po tygodniu już zaczęły wracać lęki, wtedy pierwszy raz od wielu miesięcy bardzo bałam się spotkania ze znajomymi. Potem było w kratkę, raz lęki były a raz ich nie było aż na końcu były codziennie i prawie bym się przez nie w domu zamknęła. Oceniam go dobrze na nastrój i napęd, pod względem lęku nie było najgorzej, bo niektórych lekach było dużo gorzej, tu jeszcze miałam kontrolę.

Ale całościowo chyba do niego nie wrócę, teraz wolę życie bez lęku, w pełni mogę żyć towarzysko, co prawda czasem łapię lekką zamułkę i musze się napić energetyka, bo mam mało energii, ale postaram się trzymać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj paskudny, strasznie dołujący nastrój przez cały dzień a do tego coś z czym walczę, czyli derealizacja i depersonalizacja nasilona maksymalnie, że już myślałem, że zwariuję... kompletnie byłem odłączony od świata, zamknięty w umyśle pogrążonym w jękach istnienia... :( poratowałem się benzo...

 

-- 24 sie 2013, 10:30 --

 

update - w ogóle mam nasiloną agresję, wszystko tak mnie denerwuje, że najchętniej bym rozwalił a komuś przywalił... potrafię się wkurzyć na kogoś nieproporcjonalnie do sytuacji, wszystkie mnie irytuje... :evil: obecnie 6-ty dzień

 

-- 24 sie 2013, 10:31 --

 

chcę poprawić literówkę i... nie da się edytować scalonych postów? cóż...

 

-- 24 sie 2013, 21:53 --

 

paskudny nastrój cały czas, mam nadzieję, że to oznaka tego, że lek zatrybi i będzie cudownie potem...

 

-- 25 sie 2013, 12:14 --

 

cały czas poważny zjazd... nastrój tak do dupy, że ciężko mi się pozbierać..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

In_Chains_Of_DD, też miałam mega agresje po wellu, wybuchalam na znajomych, rodzine, klęłam jak szewc, odstawilam i przestalam taka być :P bardzo spokojna teraz jestem, mówią, że jak nie ten człowiek teraz jestem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CórkaNocy, hehe coś o tym wiem, zrobiłem się jakiś taki mega apodyktyczny, łatwo wdaje się w kłótnie, chodzę taki najeżony.

ladywind, jak na razie żadnej poprawy, nawet jest gorzej niż przed braniem, dzisiaj ósmy dzień. Mam nadzieję, że do 3 tygodni coś się poprawi bo każdy dzień to jakaś agonia psychiczna...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgłaszam się :mrgreen:Gojira ma sens, bo może uspokajać pobudzające działanie wellbutrinu. Niektórzy nic nie jedzą i mają problem ze snem na wellbutrinie, więc mianseryna może to złagodzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

one-half, mój psychiatra mówił, że w praktyce klinicznej psychiatrów pewnego szpitala Wellbutrin nie sprawdzał się w połączeniu z lekami SSRI.

 

Tak, wenlafaksyna dopiero od 150mg zaczyna zachowywać się jak inhibitor wychwytu zwrotnego serotoniny i noradrenaliny.

 

Po tygodniu od odstawienia Wellbutrinu 450mg łyknęłam jedną tabletkę 300mg licząc na mały, euforyzujący buzz, który spotkał mnie na samym początku kuracji... nic z tego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

one-half, ja brałam wenlafaksynę z wellbutrinem.

Wellbutrin działa mocniej zdecydowanie na nor niż wenla, wenla jakoś tam działa, ale na wellu czułam aż za mocno działanie nor, mimo że byłam na najmniejszej dawce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam bym spróbował well+miansa, myślałem już nad takim zestawem ale obawiam się zjadł by mnie lęk i stres.

Gojira a ty masz zaburzenia lękowe ?

 

Tak, depresja z zahamowaniem, wycofaniem i lekiem. Do tego jak weszłam na 40 mg paroksetyny pojawiły się ataki paniki. Lyrica bardzo ładnie to stonowała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×