Skocz do zawartości
Nerwica.com

BUPROPION/AMFEBUTAMON (Bupropion Neuraxpharm, Oribion, Welbox, Wellbutrin, Zyban)


nella31

Rekomendowane odpowiedzi

wygląda na to, że cały myk z działaniem wellbutrinu przy rzucaniu palenia polega na dawce podzielonej - przy wzięciu tabletki rano wieczór był całkiem spokojny, bez jakiegoś strasznego głodu, ale ranek i popołudnie dnia następnego - koszmar, poddałem się

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chester, są mniejsze, ale nie przeszły, już tak kiedyś miałam po fluoksetynie wyindukowane lęki, które po odstawieniu nie minęły od razu, dopiero po ponad pół roku i jak zaczęłam dłuższy czas brać wenlę. koszmar. dlatego odstawiłam wellbutrin na czas, żeby jeszcze móc wychodzić jakoś do ludzi, bo momentami ciężko mi było na wellu wyrobić, teraz lęki trochę spadły, ale dalej są silne, a przed samym braniem wellbutrinu nie miałam ich od kilku miesięcy

 

-- 02 wrz 2013, 22:35 --

 

a dla mnie wellbutrin okazał się kijowy na palenie, w trakcie brania owszem mniej paliłam i fajki nie smakowały tak i nie dawały przyjemności, ale ten głód czułam nieraz bardzo duży, tak że godzinami myślałam o zapaleniu i dopóki tego nie zrobiłam to mnie męczyło. I udało mi się bez palenia wytrzymać 5 dni, potem już pękłam i tyle.

Odstawiłam i papierosy znowu smakują jak kiedyś i niby po 2 miesiącach kuracji powinno się po odstawieniu nie wracać do palenia - ja brałam 3 i co? i nic, nawet silna wola mi nie chce pomóc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

barsinister, u mnie było inaczej, wszelkie problemy związane z braniem bupropionu (a było ich sporo) minęły praktycznie z dnia na dzień po odstawieniu. Brałem 150mg przez 2 miesiące, i mimo swoich plusów, dawał jednak zbyt dużo uboków. Nie było jeszcze tak źle kiedy brałem go z fluoksetyną, jednak po zmianie fluo na wenlę było już naprawdę do doopy. Ale zawrotów głowy na nim nie miałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kto bral bupropion z SSRI? czy SSRI tonizuja pewne niekorzystne skutki dzialania bupro takie jak niepokój, złość, nadmierne pobudzenie?

 

Hej,

 

Ja biorę Paroksetynę z Wellbutrinem i mam właśnie dokładnie takie odczucie. Sam Wellbutrin powodował u mnie koszmarne samopoczucie, ale w połaczeniu z Paroxetyną 50mg sprawdza się bardzo dobrze. Nie mam sztywnienia rąk, rozdrażnienia etc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam wielką prośbę, czy wiecie gdzie najtaniej można kupić wellbutrin?

kosztował w Łodzi 65zł- teraz juz w tej hurtowni go nie ma , w innych hurtowniach także... znalazłam jedną aptekę ale cena 110zł.

Wróciłam do well... po venlafax i anafranilu- bo z nimi byla to porazka. Wellbutrin mi pomagał, a niestety juz na leki wydaje dużo i kolejne 100zł jak na tę chwilę to za dużo dla mnie...

a potem dojdzie do zwiększenia dawki... ostatnio za wellbutrin 300 mg placilam 90zł a teraz ponad 200... przykre to i jest on na 100 proc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponad 200 zl za Wellbutrin? :shock: Wellbutrin 300 mg w doz - 154 zl, taki sam za 148 zl kupilem wczoraj w jednej z innych sieciowek aptecznych w Wawie.

 

P.S. widze ze wielu osobom lekarze zapisuja miks bupropion+wenlafaksyna. powiedzcie jaki jest sens brania ich skoro jeden i drugi oddzialuje silnie na noradrenaline? juz na samym wellu mozna ja az zanadto odczuc wiec po co jeszcze ladowac ta wenlafaksyne? no bo ssri to rozumiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wznowilem kuracje Wellbutrinem - wczesniej bylem na 150 mg przez 2-3 miesiace, lek dzialal od samego poczatku prawie, nie mialem zaostrzenia objawow depresji na poczatku. Teraz przez pierwsze 3 dni wzialem 150 mg i wyraznie czulem stymulacje, wczoraj zwiekszylem do 300 i momentalne pogorszenie. W sensie nic mi sie nie chce, poranne leki (ale raczej nie indukowane Wellbutrinem, tylko takie depresyjne), ogolnie zamula. Czyli juz drugi dzien tak. Ktos mial podobne komplikacje przy zmianie dawki?

 

-- 22 wrz 2013, 16:12 --

 

A jednak cos sie dzieje... Pomimo depresyjnej jazdy (mam na mysli glownie stany lekowe) czuje wyrazna stymulacje do tego zeby cos robic. Zaslalem lozko, pozmywalem naczynia, zrobilem pranie, wyprasowalem wszystkie koszule i spodnie (z reguly prasuje rzeczy z dnia na dzien bo mi sie nie chce), wypastowalem do glancu wszystkie buty, przeorganizowalem zupelnie uklad rzeczy w szafkach, szufladach, wszystko niemal pod linijke. Normalnie bedac w "dolku" bym nawet palcem nie kiwnal. Lęki nie odpuscily wiec wzialem 2,5 mg Lorafenu i zaczynam odczuwac juz jego dzialanie..

 

-- 22 wrz 2013, 17:46 --

 

No i jedyne co zostalo to slodkie zmulenie Lorafenem, generuja mi sie roznie ciekawe sny na pol-jawie...leze na lozku i powoli odjezdzam :papa:

 

-- 22 wrz 2013, 18:31 --

 

No i jedyne co zostalo to slodkie zmulenie Lorafenem, generuja mi sie roznie ciekawe sny na pol-jawie...leze na lozku i powoli odjezdzam :papa:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałam w końcu Wellbutrin (poprzedni psychiatra nie chciał mi go przepisać...). Brałam już Fevarin, Fluo, Wenlę, Eliceę, Pramolan i nic nie zadziałało. Mam ogromną nadzieję, że Well zadziała :) Liczę, że moje wieczne zmęczenie i senność trochę odejdą i będe miała choć troszkę energii :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

coccinella, a jak na ciebie działała elicea?

wellbutrin to powinna być dobra alternatywa, bo lek o całkiem innym mechanizmie działania i full energii na nim miałam

To co piszesz bardzo mnie pociesza, ponieważ moim głównym problemem jest brak energii, ciągłe zmęczenie (od ponad roku) i senność. To bardzo uciążliwe. Mam nadzieję, że Wellbutrin mi pomoże się podnieść i da kopa :)

 

Elicea nie działala na mnie... doszłam do 15mg, brałam prawie 3 miesiące na noc, bo mnie usypiała. Nie czułam ani pozytywnego działania ani uboków, zresztą jak przy wszystkich dotychczasowych lekach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

coccinella, bardziej muliła od wenli? bo mi lekarz proponował elicee ze względu na działanie przeciwlękowe, ale mulić bardziej to nie chcę :/

powodzenia w takim razie życzę, oby ci pomógł :) i zdawaj na bieżąco relację jak działa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×