Skocz do zawartości
Nerwica.com

WENLAFAKSYNA (Alventa, Exyven, Efectin ER, Efevelon SR, Faxigen XL, Faxolet ER, Lafactin, Oriven, Prefaxine, Symfaxin ER, Velaxin ER, Venlafaxine Aurovitas/ Bluefish XL, Venlectine)


Miss Worldwide

Rekomendowane odpowiedzi

Lekarz zalecił przyjmować 75 mg. W zależności od samopoczucia zwiększyć po min. tygodniu. Zastanawiam się czy to zrobić, bo skutków ubocznych brak - czy to może świadczyć o potencjalnym braku działania leku?

Dodam, że zszedłem z 40 mg paroksetyny, do której ewidentnie organizm przyzwyczaił się na tyle, że nie było efektu terapeutycznego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki czy po 3latach effectin 150 mógł tak po prostu przestać działać? 

Czuje wewnętrzne lekkie poddenerwowanie, oraz nieustającą zgaga... Jakby nerwy wracały i z dnia na dzień były większe... 

Da mi coś zwiększenie że 150 na 220? Czy on po prostu przestał działać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, feniksx napisał:

Chłopaki czy po 3latach effectin 150 mógł tak po prostu przestać działać? 

Czuje wewnętrzne lekkie poddenerwowanie, oraz nieustającą zgaga... Jakby nerwy wracały i z dnia na dzień były większe... 

Da mi coś zwiększenie że 150 na 220? Czy on po prostu przestał działać...

 

U mnie lek przestał działać po 2 miesiącach, też byłem na podobnej dawce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, feniksx napisał:

Chłopaki czy po 3latach effectin 150 mógł tak po prostu przestać działać? 

Czuje wewnętrzne lekkie poddenerwowanie, oraz nieustającą zgaga... Jakby nerwy wracały i z dnia na dzień były większe... 

Da mi coś zwiększenie że 150 na 220? Czy on po prostu przestał działać...

Nakręcasz się i podświadomie sobie wmawiasz że to wina leku i powątpiewasz w jego działanie, już o tym pisałem, sugerowałbym (...), stagnacja na jednej dawce przy SSRI też nie jest za dobra, trzeba umiejętnie balansować dawkami, gdy jest gorzej podbijać, lepiej - obniżać do wyjściowej albo niżej.

Edytowane przez Heledore
Złamanie regulaminu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spokojnie, nawet jak tak sugerują mam swój rozum ;-)... nie lube eksperymentować na własną rękę... 
tym bardziej że na początku brania Effectinu dostałem Akatyzji... ale po tygodniu mineła... i nie żałuje, że nie zszedłem i wytwałem bo jednak 3 lata miałem spokój i tylko branie tabsa codziennie... niestety i powiem to wszystkim tylko cierpliwość nas uratuje... to nie paracetamol który działa po 30-40minutach... tu potrzeba tygodni....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są tu osoby które biorą wiecej niż 225 mg /dziennie? 

Jak oceniacie działanie między 150 mg a dawki wzwyż. Chodzi mi o działanie noradrenergiczne . Czuć różnice między  150 a 187.5 mg a np jeszcze 300 mg.?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku przekraczając dawkę 150 mg następuje wzmożenie lęków, niechęć do wszystkiego, lenistwo, na 225 mg czuć to bardzo wyraźnie i im dłużej na wyższej dawce tym gorzej, oczywiście w moim przypadku, innym może działanie noradrenalinowe pomagać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.01.2020 o 17:04, feniksx napisał:

Da mi coś zwiększenie że 150 na 220?

 

11 godzin temu, feniksx napisał:

spokojnie, nawet jak tak sugerują mam swój rozum ;-)... nie lube eksperymentować na własną rękę...

Pyta, więc odpowiadam jak to wygląda z mojej subiektywnej opinii, wyskok stulecia...

 

 

Sugeruję wizytę u konowała, któremu po przedstawieniu informacji że wg Ciebie przestał działać lek - prawdopodobnie dostaniesz nowy SSRI, SNRI, i będziesz zaczynał przygodę od początku, istnieje cień szansy że zadecyduje o zwiększeniu dawki leku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest driamentalna różnica między dawką 225 mg, a 300 mg może w inhibicji wychwytu zwrotnego serotoniny to jest według badań 5 % różnicy ale czuję wtedy jej wpływ noradrenergiczny, który w połączeniu z 75 mg klomipraminy która też na nią oddziaływuje powoduje u mnie działanie aktywizujace w ciągu doby. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, trubadurzy napisał:

Co leczysz i czy czujesz wpływ na funkcje poznawcze?

Leczę GAD z depresją, ale mam podejrzenie CHAD po ostatnich akcjach. W dawce 300 mam poprawę funkcji poznawczych. W depresji było bardzo ciężko. Z tym, że długo czekałem na efekt. Do tego leku trzeba mieć cierpliwość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, picziklaki napisał:

Ja po tym leku czuję poprawę funkcji poznawczych w przeciwieństwie do bycia na esseserejach. Możliwe, że przez jego wpływ noradrenergiczny. 

 

No właśnie dlatego pytam, jak byłem na wenli również pamiętam znaczną poprawę funkcji poznawczych w stosunku do ssri i też kojarzyłem to z wpływem na noradrenalinę. 

 

Dopamina się do niczego nie nadaje, masz dużo energii by robić wszystko, tylko nie to co trzeba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, trubadurzy napisał:

Dopamina się do niczego nie nadaje, masz dużo energii by robić wszystko, tylko nie to co trzeba.

 

Są tutaj ludzie którzy chwalą sobie leki które oddziałowują na zwiększenie poziomu dopaminy, są na tych lekach i im pomagają skutecznie. W moim przypadku każdy nadmiar dopaminy kończy się wzmożonymi lękami i prowadzi do pogłębienia depresji. Każdy ma inny przypadek, leki na niektórych działają inaczej, jednemu jest potrzebny ten neuroprzekaźnik, drugiemu inny.

 

Ale zgodzę się z tym co koledzy wyżej napisali, na wenli (SNRI)  jest mniejsze "ogłupienie" niż na większości SSRI - w moim subiektywnym odczuciu.

Edytowane przez Arnin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×