Skocz do zawartości
Nerwica.com

SERTRALINA (ApoSerta, Asentra, Asertin, Miravil, Sastium, Sertagen, Sertralina Krka, Sertranorm, Seraloft, Stimuloton, Zoloft, Zotral)


shadow_no

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

103 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      59
    • Nie
      27
    • Zaszkodziła
      17


Rekomendowane odpowiedzi

20 minut temu, Mufiśka napisał(a):

Dziękuję za odpowiedź, czyli pewnie to przez zwiększenie dawki, pewnie z miesiąc trzeba czekać znów? Czyli to pobudzenie i reszta możliwe, że minie ? 

 

Nie wiem jak to będzie wyglądało u Ciebie. Ja czułam pobudzenie, drżenie rąk i taki dziwny lęk przez parę dni, potem mi przeszło. Ale sertralina ma niby mieć działanie aktywizujące, u niektórych przy wyższych dawkach taka nerwowość pozostaje i trzeba zmniejszyć, albo zmienić lek. Musisz obserwować, najlepiej jest notować w dzienniku wszystkie zmiany, ewentualne objawy, wtedy dokładnie wiesz kiedy co się działo. Ja tak robię i potem dużo łatwiej mi opisywać lekarzowi co się u mnie dzieje. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Monstera napisał(a):

 

Nie wiem jak to będzie wyglądało u Ciebie. Ja czułam pobudzenie, drżenie rąk i taki dziwny lęk przez parę dni, potem mi przeszło. Ale sertralina ma niby mieć działanie aktywizujące, u niektórych przy wyższych dawkach taka nerwowość pozostaje i trzeba zmniejszyć, albo zmienić lek. Musisz obserwować, najlepiej jest notować w dzienniku wszystkie zmiany, ewentualne objawy, wtedy dokładnie wiesz kiedy co się działo. Ja tak robię i potem dużo łatwiej mi opisywać lekarzowi co się u mnie dzieje. 

Dziękuję tak zrobię chyba, u mnie to dopiero 7 dzień, na niższych dawkach zamulenie, a teraz pobudzenie masakra 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Mufiśka napisał(a):

Dziękuję tak zrobię chyba, u mnie to dopiero 7 dzień, na niższych dawkach zamulenie, a teraz pobudzenie masakra 

 

Nie ma za co 😊

Miałam uboki przy zmianie dawki o 25mg, więc wszystko jest możliwe. 

A wcześniej miałaś problemy ze spaniem, czy dopiero po zmianie dawki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.04.2024 o 14:58, Kerstina napisał(a):

 

Uważaj na clono, można się uzależnić, konsultujesz z lekarzem?

oczywiście, ja niestety jestem uzalezniony od benzodiazepin i walcze już z tym od 8 miesięcy, clonazepam biore tylko ze względu aby nie mieć zespołu odstawiennego bo wcześniej dzień w dzień brałem alprazolam (xanax) bo tak kochana Pani doktor mi zaleciła, aktualnie jestem na clonazepamie i zmnieszam co kilka tygodni dawkę o 0,25mg...ale to temat nie na tym forum tu rozmawiamy o setralinie...

Jak dla mnie genialny lek chyba najlepsze ssri jakie na mnie zadziałało. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.04.2024 o 14:15, Monstera napisał(a):

 

Nie ma za co 😊

Miałam uboki przy zmianie dawki o 25mg, więc wszystko jest możliwe. 

A wcześniej miałaś problemy ze spaniem, czy dopiero po zmianie dawki?

No ja też mam uboki właśnie zawsze nawet jeśli zwiększam tylko o 25 mg, nie wcześniej spałam ok, wczoraj był nawet fajny dzień dla mnie, a dziś już jakoś samopoczucie mega depresyjne, może tak będzie falować za nim coś się ruszy, czasami tylko nie wiem kiedy to nerwica, a kiedy uboki 🤨

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Mufiśka napisał(a):

No ja też mam uboki właśnie zawsze nawet jeśli zwiększam tylko o 25 mg, nie wcześniej spałam ok, wczoraj był nawet fajny dzień dla mnie, a dziś już jakoś samopoczucie mega depresyjne, może tak będzie falować za nim coś się ruszy, czasami tylko nie wiem kiedy to nerwica, a kiedy uboki 🤨

 

Ja problemy ze snem miałam od dawna, a na sertralinie się jeszcze pogłębiły, mimo tego, że biorę ją tylko rano. Dlatego dodatkowo dostałam kwetiapinę na sen. 

A z działaniem sertraliny jest różnie, ja też w sumie nie wiem na ile leki są w stanie pomóc, czy to co czuję np teraz to jest maksymalna możliwość leków, cxy biorąc coś innego można się czuć lepiej. 

Trochę ciężko się w tym wszystkim połapać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Monstera napisał(a):

 

Ja problemy ze snem miałam od dawna, a na sertralinie się jeszcze pogłębiły, mimo tego, że biorę ją tylko rano. Dlatego dodatkowo dostałam kwetiapinę na sen. 

A z działaniem sertraliny jest różnie, ja też w sumie nie wiem na ile leki są w stanie pomóc, czy to co czuję np teraz to jest maksymalna możliwość leków, cxy biorąc coś innego można się czuć lepiej. 

Trochę ciężko się w tym wszystkim połapać.

O tak w zupełności się zgadzam, te skutki uboczne mieszają się z objawami choroby i właściwie nie wiadomo już co jest jak, ja raczej w drugą stronę senna jestem na lekach,, ale już nie ogarniam czy to jest max możliwości tego leku i powinnam zmienić czy może czekać dalej, na pewno jak wchodziłam na lek kiedyś dawno temu to działanie było dużo lepsze, teraz już kolejny raz nie ma aż tak cudownie, nawroty są ciężkie i gorsze tak uważam, dawno mnie tak nie porobiło jak rok temu, a myślałam, że mam to już za sobą i jak widać pomyliłam się bardzo mocno, mam to gówno już 19 lat z przerwami i zastanawiam się ile musi jeszcze znów minąć czasu żeby to minęło 😔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×