Skocz do zawartości
Nerwica.com

SERTRALINA (ApoSerta, Asentra, Asertin, Miravil, Sastium, Sertagen, Sertralina Krka, Sertranorm, Seraloft, Stimuloton, Zoloft, Zotral)


shadow_no

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

104 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      60
    • Nie
      27
    • Zaszkodziła
      17


Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Mufiśka napisał(a):

Ok czyli od dwóch dni na dawce 125 mg to na efekt muszę zaczekać teraz tak? Lęków jakoś nie mam taki niepokój czasem, ale to się zmienia w portach dnia raz lepiej raz gorzej zależy, ale chyba za nim zwiększę do 150 mg to pobędę chwile na tej dawce 125 mg bo skąd mam wiedzieć jaka dawka zadziała skoro biorę po 2 dni i zwiększam, nie ogarniam tego ? 

Zwiększaj tak jak lekarz rozpisał. Nie wiem czy docelową rozpisał Ci 150 czy 200mg czy ile, bo przekombinujesz zaraz i tyle z tego będzie. Zresztą wolniejsze zwiększanie dawek = przeważnie dłuższe uboki.

Edytowane przez acherontia styx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak docelowo mam być na 150 mg chyba, ze na mniejszej dawce zacznie działać, ja nie stwierdzę tego po dwóch dniach brania 😔 125mg czy 100 mg, wczoraj miałam w miarę spokojny dzień odczułam to i zdziwiona byłam tym, dziś trochę gorzej, ale nie było tragicznie, boje się, ze 150 mnie pobudzi za mocno, a to działa lękowo, dziękuje bardzo za odpowiedzi, naprawdę jeśli ktoś ma większe doświadczenie i wiedzę to dużo znaczy w tych gorszych chwilach ❤️

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mufiśka ja odnośnie sertraliny jestem weteranką, nie wiem ile lat łącznie ją biorę i przerobiłam dawki w zakresie 25mg-200mg. Skoro lekarz uznał, że trzeba brać 150mg to spróbuj, zmniejszyć zawsze można, a sertralina owszem, ma jakąś komponentę aktywizującą ale też nie jest ona jakaś super hiper, a przynajmniej ja tego nie odczułam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Mufiśka napisał(a):

Tak racja zawsze można zejść z dawki, a jak ja tak jà zwiększam co dwa dni to skutki uboczne mogą się pojawiać ? Bo jakoś nie jest dobrze na ten moment, czy to mogą być skutki uboczne ? 

Tak mogą. Dopóki zwiększasz dawki będą skutki uboczne. A po osiągnięciu dawki docelowej też jeszcze przez kilka dni mogą się utrzymywać. W Twoim przypadku jestem za tym, żeby jednak słuchać stricte zaleceń lekarza co do dawkowania bo jesteś za duża panikara 🙃 

Moja lekarka dając mi sertralinę powiedziała, że dawkę mam sobie sama dopasować do siebie, tak, żeby była skuteczna. Ale ja nie jestem z tych panikujących i nawet jeśli mam uboki to je ignoruję i żyje normalnie (no poza sytuacjami, w których bardzo mi jakieś uboki przeszkadzają, ale sertralina takich u mnie nie powodowała), a uwierz, że zwiększałam szybciej od Ciebie i to o 50mg z dnia na dzień 🙃

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To fakt trochę teraz panikuje bo za długo to trwa i męczę się, tez teraz już funkcjonuje normalnie nie leżę i nie rozmyślam, dziękuje ci bardzo za rady, jesteś wielka 🥰czy tobie tez się tak ręce trzęsły ? Masakra jak pijaczka się czuje, no nic trzeba czekać dziś 9 dzień dopiero 😳

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, jestem w ciąży, która prawdopodobnie bardzo nasiliła moje stany lękowe i depresyjne. Wcześniej brałam escitalopram 10 mg, w momencie pogorszenia lekarz zwiększył dawkę na 15 i wprowadził olanzapine. Olanzapine bardzo ładnie ładnie wyciszyła mi lęki, ale tylko na 3 tygodnie… i przytyłam po niej 5kg w ciągu miesiąca. W związku z tym psychiatra zdecydowała ze zmieniamy ssri na sertraline i jestem na niej 4 dzień. Jest bardzo ciężko, nie pamietam bym kiedykolwiek miała tak silne stany lekowe z rana…. Po południu jest troche lepiej, ale dalej niezbyt kolorowo. Jestem akurat na urlopie i kompletnie się nim nie cieszę, myśle tylko o tym jak zle się czuje i jak łapią mnie ataki lęku. Powiedzcie, czy to normalne czy te objawy są za silne? 
stosuje tez techniki z terapii na która jednocześnie chodzę - czasem pomagają, a czasem nie, ale walczę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam takie pytanko lekarz przepisał mi Mirtagen który biorę na sen w dawce 15 mg okolo 3 tyg po ostatniej wizycie dołączył mi Asertin 50 mg jak bezpiecznie wejść na ten lek by łagodnie przejść skutki uboczne czy 1/4 tab to dobre wyjście i zwiekszac co 3 dni do 50 mg, aktualnie schodzę z benzo mirtagen pomógł mi zlecieć w trzy tyg z 2 mg do 0.75 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Dwumetrowy92 napisał(a):

Witam mam takie pytanko lekarz przepisał mi Mirtagen który biorę na sen w dawce 15 mg okolo 3 tyg po ostatniej wizycie dołączył mi Asertin 50 mg jak bezpiecznie wejść na ten lek by łagodnie przejść skutki uboczne czy 1/4 tab to dobre wyjście i zwiekszac co 3 dni do 50 mg, aktualnie schodzę z benzo mirtagen pomógł mi zlecieć w trzy tyg z 2 mg do 0.75 

No lekarz powinien Ci to rozpisać. 

I tu uwaga, mówię ze swojego doświadczenia, nie znaczy to, że jest to jedyny prawidłowy sposób wejścia na lek.

Na sertralinę wchodziłam 2x, za pierwszym razem zaczęłam od 25mg (i w sumie na tych 25 zostałam na dobry rok 🤣). Za drugim razem zaczęłam od razu od 50mg.
Z tym, że ja nie należę do panikarzy z powodu skutków ubocznych i moja lekarka pod tym względem raczej rozpisuje mi szybkie wchodzenie na leki.

Dwa, że uciążliwość skutków ubocznych to kwestia indywidualna. Możesz dzielić tabletkę na pierdyliard części a i tak mieć uboki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej mam pytanko odnośnie zoloftu, czy po 11 dniach brania w tym co trzy dni zwiększana dawka obecnie 125 mg mogą się nasilić lęki i brak apetytu nudności i pogorszenie nastroju, zaczęłam od dawki 50 mg i doszłam do 125 mg według zaleceń lekarza, tylko nie mam pojęcia czy zwiększać dalej czy poczekać jeszcze na tej dawce bo może to są skutki uboczne, a nie moja nerwica, lekarz na urlopie, ogólnie mówił, żeby zostać na dawce na której się lepiej poczuje, ale po 4 dniach na dawce 125 mg to raczej się nie poczuje lepiej chyba, ze się mylę, będę bardzo wdzięczna za podpowiedzi 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mufiśka napisał(a):

Hej mam pytanko odnośnie zoloftu, czy po 11 dniach brania w tym co trzy dni zwiększana dawka obecnie 125 mg mogą się nasilić lęki i brak apetytu nudności i pogorszenie nastroju, zaczęłam od dawki 50 mg i doszłam do 125 mg według zaleceń lekarza, tylko nie mam pojęcia czy zwiększać dalej czy poczekać jeszcze na tej dawce bo może to są skutki uboczne, a nie moja nerwica, lekarz na urlopie, ogólnie mówił, żeby zostać na dawce na której się lepiej poczuje, ale po 4 dniach na dawce 125 mg to raczej się nie poczuje lepiej chyba, ze się mylę, będę bardzo wdzięczna za podpowiedzi 

Tak mogą. Sertralina ma też działanie aktywizujące, które może nasilać lęk na początku. Masz typowe uboki na sertralinie.

Czy czekać czy zwiększać to Ty musisz wiedzieć. Nikt Ci na to nie odpowie, a na pewno nie ja bo moje wchodzenie na sertralinę wyglądało zupełnie inaczej, bo ja mam dowolność w przypadku tego leku i lekarka mi dawki nie narzucała.

Edytowane przez acherontia styx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.08.2023 o 16:32, Ju467 napisał(a):

Mam pytanie czy po miesiącu przyjmowania asertinu moge mieć takie skutki jak przelewanie w brzuchu gazy i potrzeba oddawania kalu czesciej? Nie jest biegunkowy

Ja tak mam przy lekach tego typu także chyba normalne musi się jakoś ustabilizować, ja na początku miałam problem z wypróżnieniem, a teraz mam właśnie tak jak piszesz i rozwolnienie czasem 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Mufiśka napisał(a):

Hej pytanie mam jak długo mogą trzymać skutki uboczne po SSRI zoloft przyjmuje, dziś 7 dzień na dawce 125 mg i męczą mnie zawroty głowy, senność, deprecha totalna, brak ochoty na co kolwiek, senność i lęki, będę wdzięczna za jakieś opinie 

Do miesiąca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, grz napisał(a):

Po 2-3 tygodniach powinna być w miarę poprawa. Tak jak post wyżej musisz jeszcze trochę poczekać. Może też być tak, że lek nie pomoże i wtedy potrzebna będzie wizyta u psychiatry

No właśnie ciekawe skąd wiedzieć, ze to są skutki uboczne, już brałam ten lek i pomógł mi mam nadzieje, że zadziała bo nigdy nie doszłam do większej dawki niż 100 mg, ale mam tak w kratkę raz jest ok później gorzej i tak to się zmienia w ciągu dnia, raz śpię w nocy, a drugą łapią mnie lęki, tak w kratkę to idzie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W szpitalu wieki temu przepisali mi sertralinę 100 mg głównie na objawy lękowe ale nie sprawdziła się, w sumie krótko brałem ale wolałem wrócić do swojego lekarza po sprawdzoną wenlafaksynę.

Co ciekawe ma ona we wskazaniach chyba wszystkie możliwe zaburzenia lękowe w tym fobię społeczną, ale jakoś nie widuję opinii osób którym jakoś szczególnie na lęk pomogła. Jedno co na nim odczuwam to taką pozytywną wyjebkę na wiele spraw, jakby traciły trochę na ważności.

Mimo tego co napisałem, zastanawiam się czy na następnej wizycie u dr'a nie poprosić go o tą sertralinę, którą z resztą sam mi kiedyś sugerował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×