Skocz do zawartości
Nerwica.com

500 zł. na każde dziecko w Rodzinie.


Gość Bonus

Rekomendowane odpowiedzi

Tylko zastanówmy się, jakie pieniądze będziemy musieli przeznaczać nie tylko na program 500, ale i na inne "obietnice" rządu.

Podatki będą jeszcze wyższe, bo nie mogą sobie pozwolić w partii politycznej na "wyczyszczenie" całego budżetu dla finansowania dzieci i rodzin.

Państwo utrzymuje, oprócz dzieci i rodzin jeszcze więźniów w zakładach karnych, niektóre zawody państwowe, pomoc socjalna, a na to idą setki miliardów złotych co miesiąc w skali całego kraju. Nie znam takiej skali, ile to jest miesięcznie. Ale samo finansowanie dzieci i rodzin z "programu" 500, tylko miesięcznie, w jednym dużym mieście kosztuje kilkadziesiąt milionów.

No to jakie sumy idą, co miesiąc w jednym mieście w Polsce na ten cel?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No oczywiście, że tak. Skoro podatnicy finansują dzieci i rodziny, każda matka dostaje na dzieci kasę ( jeżeli jest kilkoro dzieci ), to już nie muszą pracować, bo jakieś pieniądze są.

Ale myślę, że bardziej tu chodzi o pracę na najniższą pensję, bo porównując najniższą pensję w pracy, a np. 2000 zł. na czworo dzieci, to już lepiej się opłaca żyć z tych pieniędzy, jak zasuwać, ciężko za marną pensję.

Tutaj kasę dostają za darmo, plus jeszcze jakieś alimenty od ojców tych dzieci, o ile płacą na swoje dzieci alimenty.

 

Wielu ojców nie płaci należnych alimentów, choć na to mają, ale nie wywiązują się z tego obowiązku. Wiele jest samotnych matek bez ojców i to jest w dzisiejszych czasach plaga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Socjal jest drogi,o tym się nasz kraj przekonuje.Dziś coraz więcej kobiet rezygnuje z pracy,bo mają 500 +,szkoda że nie myślą o przyszłości.

Gdyby więcej płacono to by nie rezygnowano,a rezygnują te co zarabiają minimum lub nieco więcej. Jednym z nielicznych plusów tego programu jest to że zmusił pracodawców to płacenia w tzw kobiecych zawodach większych pensji i teraz na kasach w marketach można i ponad 2000 zł zarobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No a uważasz, że kwota 2000 zł. na dzisiejsze czasy i ceny to tak wiele?

Za taką kwotę trzeba utrzymać mieszkanie, zapłacić za inne opłaty, jakieś podatki i jeszcze na jedzenie, ubranie.

Dzisiaj 2000 zł. to jest bardzo skromna suma.

Niektórzy zarabiają i 4000 zł. ale mają jakieś kredyty do spłacenia i inne wydatki, a wszystko się liczy. Jest coraz większa konsumpcja, z każdej strony oferują jakieś produkty, towary, a wszystko kosztuje.

 

Teraz planują program: mieszkanie +, bo już o tym mówią i ciekawe, czy to będzie korzystne dla ludzi? Bo jak na razie, to bardzo wielu, młodych ludzi nie stać nawet na wynajmowanie mieszkań w dużych miastach, a gdzie tutaj mowa o kupowaniu własnych mieszkań. Żeby otrzymać kredyt bankowy na mieszkanie ( bo mało kogo jest stać na kupowanie mieszkań za swoją gotówkę ), trzeba spełniać warunki zdolności kredytowej, a wiele osób tego nie spełnia z różnych przyczyn.

Żaden BANK nie udzieli kredytu komuś, kto ma za słabe dochody, nie ma stałej pracy lub pracuje bez umowy.

Mnie np. nigdy nie będzie stać na własne mieszkanie, a żadnego kredytu w BANKU nikt mi nie da.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Socjal jest drogi,o tym się nasz kraj przekonuje.Dziś coraz więcej kobiet rezygnuje z pracy,bo mają 500 +,szkoda że nie myślą o przyszłości.

 

Zgoda, socjal jest drogi, ale pomimo to w takich biednych postkomunistycznych Czechach, a nawet na postradzieckiej i autorytarnej Białorusi nienależącej do UE jest on od wielu lat znacznie bardziej rozbudowany niż w Polsce i dziwnym trafem jak do tej pory finanse publiczne tych krajów nie uległy totalnemu załamaniu.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bonus, Ja nie pisałem że 2 tysiące to duzo tylko ze więcej niż proponowano wcześniej. Teraz nawet Lidl się reklamuje w radiu że szuka pracowników, w ogóle w radiach od RMF po małe lokalne pełno ogłoszeń o pracę, kiedyś było to nie do pomyślenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Socjal jest drogi,o tym się nasz kraj przekonuje.Dziś coraz więcej kobiet rezygnuje z pracy,bo mają 500 +,szkoda że nie myślą o przyszłości.

 

Zgoda, socjal jest drogi, ale pomimo to w takich biednych postkomunistycznych Czechach, a nawet na postradzieckiej i autorytarnej Białorusi nienależącej do UE jest on od wielu lat znacznie bardziej rozbudowany niż w Polsce i dziwnym trafem jak do tej pory finanse publiczne tych krajów nie uległy totalnemu załamaniu.

 

I tak nie dorównamy Kanadzie,ani Skandynawii.

Socjal jest drogi,o tym się nasz kraj przekonuje.Dziś coraz więcej kobiet rezygnuje z pracy,bo mają 500 +,szkoda że nie myślą o przyszłości.

Gdyby więcej płacono to by nie rezygnowano,a rezygnują te co zarabiają minimum lub nieco więcej. Jednym z nielicznych plusów tego programu jest to że zmusił pracodawców to płacenia w tzw kobiecych zawodach większych pensji i teraz na kasach w marketach można i ponad 2000 zł zarobić.

 

Obawiam się,że politycy raczej nie podwyższą pensji...za bardzo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ala1983,

 

a oddalas wlascicielowi portfel? nie oddalas :]

Pisalam juz, ze kolega zabral, to mialam sie bic z nim zeby mi dal, czy jak?

Moglabym go nakablowac na policji, ale w portfelu nie bylo zadnych dokumentow, wiec marne szanse, zeby portfel wrocil do wlasciciela. Dlatego dalam sobie spokoj z ta sprawa a kolege odstawilam na bok. Ze zlodziejami sie nie spotykam, tym bardziej ze on jest mna zainteresowany, przyszlej żonie tez by pewnie kradl pieniadze. Z dala od takich.

 

Co do programu 500 + czytam wlasnie, ze w Wielkoposce juz brakuje pieniedzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co wy sie o emerytury martwicie, zaburzenia psychiczne skracyaja na tyle zycie, ze ja sie tym nie przejmuje. Powinno być tak, ze ci którzy maja problemy zdrowotne, zaburzenia psychicznie, moga dobrowolnie zrezygnowac ze składki emertyalnej, w Holandii tak może każdy.

 

Dzieki 500 plus skrajne ubóstwo ma spaść o 48% :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i powinno spaść.Ale ja bym wolał,by w Polsce spadło bezrobocie i rosły pensję.Nie zasiłki.

Szkoda,że ludzie nie myślą o swych emeryturach.

Emerytur nie będzie przynajmniej dla mojego rocznika to po co o nich myśleć, tym bardziej że pewnie prędzej zemrę na zawał.

A z 500 plus niech się ludzie nacieszą bo niedługo mogą im to zabrać.

 

Ja mam zamiar długo żyć :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×