Skocz do zawartości
Nerwica.com

500 zł. na każde dziecko w Rodzinie.


Gość Bonus

Rekomendowane odpowiedzi

ogólnie to na facebookach osoby które mają dzieci i przed wyborami jechały na pis to teraz zauważyłem, że już nie jadą :pirate:

 

Bo maja grubsze porfele :twisted: Ciekawe na kogo faktycznie glosowali? :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Za czasów tworzenia pisma świętego nie było ani kapitalizmu ani socjalizmu więc wtedy się za niczym nie opowiadał"

Kapitalizm (łac. capita czyli głowa) jest synonimem wolności gospodarczej i promuje myślącego, pracowitego człowieka i daje możliwość ze stanu biedaka wspiąć się do stanu bogatego i odwrotnie ( oczywiście o pracę pieniężną chodzi i szczęście przy wspinaniu też się przydaje). W kapitalizmie rządzący się nie wtrącają do pracy człowiekowi. I teraz zastanów się czy nie jest to coś czemu najbliżej jest człowiekowi, czy nie ma o tym w Biblii.

Na resztę nie odpowiadam i kończę rozmowę, bo już dawno zauważyłem, że z lewoskrętnymi nie ma sensu rozmawiać.

A, bo tam jeszcze coś napisałeś, że kler popiera 500+. Wszyscy? Nie. A ten co popiera to jest ślepcem, bo nie widzi, że jest to kradzież.

Sajonara.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego,ja wolę nasz socjal z Europy niż dziki kapitalizm z USA.

Niewolnictwo,kiedyś słyszałem wypowiedź kleru.Że to Bóg ustanowił wolnych i niewolnych.

A dziś w Polsce kler popiera 500 plus nie tylko dlatego że to pomysł PiS ale tez że to pomoc dla biednych, rodzin zwłaszcza tak hołubionych przez kler rodzin wielodzietnych.

 

Aha,to gdyby Petru dał by na dziecko 20000.to by go też lubili ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A, bo tam jeszcze coś napisałeś, że kler popiera 500+. Wszyscy? Nie. A ten co popiera to jest ślepcem, bo nie widzi, że jest to kradzież.

Sajonara.

Wszyscy pewnie nie, na pewno nie ks Stryczek który ma poglądy gospodarcze niczym Korwin i Michalkiewicz, ale podejrzewam że większość kleru wspiera finansowe pomaganie rodzinom no ale to moje domysły tylko.
Motio, no ale kościół utrzymuje się z socjalu więc w jaki sposób godzisz wierność kościołowi ze swoim libertarianizmem?
a ciekawe jak tłumaczy finansowanie z budżetu państwa czyli kradzionych pieniędzy religii w szkole i innej pomocy materialnej dla Kościoła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plan programu jest prosty i sprawiedliwy. To nie jest socjal dla ubogich, tylko strategiczny i dalekowzroczny plan genialnej władzy. Powoduje przyrost urodzin, rozkręca gospodarkę, oraz zapewni władzy wieloletnie panowanie. Jednocześnie korzystają z tego same dzieci, bo nawet jak patol przepije 500+, to nie przepije tego, co już przepijał, no chyba że ma ostry spust i przepije wszystko. Tacy dostają 500+ w bonach.

Pary starające się o dziecko, gotowe są wiele zapłacić (in vitro itp.) aby je mieć. Ale tylko JEDNO!

Państwo nie będzie płaciło za jedno dziecko (a po co? - przyrost populacji ujemny)

Płaci więc tym, którzy decydują się na kolejne i więcej dzieci. Kupuje i wynagradza przyrost naturalny.

Bogaty i tak się nie zdecyduje dla 500 zł na następne dziecko, ale np. uboższym może to pomóc podjąć decyzję.

I nie powinno nikogo obchodzić, czy małżeństwo kupi dziecku komputer, czy weźmie Dacię z salonu na raty. Zapracowali - mają.

Komu przeszkadza niech sobie dorobi dzieci i nie psioczy.

To premia dla wielodzietnych rodzin, a na premię trzeba "zapracować". A pracują płodząc dzieci jednakowo i biedni i bogaci, więc biadolenie, że bogaci nie powinni dostawać 500+ jest żałosne.

Każda rodzina i biedna i bogata korzysta z 500+. Biedniejsi cieszą się bardziej - bogatsi może mniej.

Niestety mam jedno dziecko i niestety więcej raczej nie będę miał z powodu swojej choroby.

Czekam na "RENCISTA 2000+" Może nawet przemyślałbym wtedy start w programie 500+.

 

PO szczuje, że gdy wygra wybory - dadzą 500+ na każde dziecko. - To jest patologia i squrwienie maksymalne. Wrzeszczeli przeca, że 500+ doprowadzi gospodarkę do zagłady.

To są idiotami ekonomicznymi, czy tak bardzo chcą wrócić do kręcenia swoich wałów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Slyszalam, ze na przyszly rok pieniadze sa (nie znam sie na polityce), Unia pozyczyla czy cos takiego... :lol: jestem ciekawa finalu tego programu..

Ojj Szydelko.. zle rozporzadzasz.. chorzy i starsi cierpia, na leczenie potrzebuja. Ale chory bezuzyteczny przeciez, prawda? :great:

Dobra.. szkoda nerwow na ten skurwysyński kraj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plan programu jest prosty i sprawiedliwy. To nie jest socjal dla ubogich, tylko strategiczny i dalekowzroczny plan genialnej władzy. Powoduje przyrost urodzin, rozkręca gospodarkę, oraz zapewni władzy wieloletnie panowanie........

No tak, co do geniuszu obecnej władzy nikt nie ma wątpliwości, ale, jak dotąd, żadne dane nie potwierdzają wzrostu i rozkrecenia. Jest wręcz przeciwnie, więc nie chrzań głupot.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

więc nie chrzań głupot.

 

Skoro tak kulinarnie, to racz nie pieprzyć:

 

http://www.polskieradio.pl/42/3889/Artykul/1641920,Rodzina-500-motorem-wzrostu-PKB-Polski-Ekonomisci-w-krotkiej-perspektywie

 

PKB w kolejnych kwartałach przyspieszy dzięki m.in realizacji wypłat z programu „Rodzina 500 +”, a od II połowy 2017 ustabilizuje się w okolicach 3,3 proc., wynika z projekcji inflacji i PKB przedstawionej przez Narodowy Bank Polski.

 

tudzież z mediów "niezaleznych":

 

Gdyby nie program 500 plus, wzrost PKB w II kwartale byłby jeszcze niższy.

 

http://tvn24bis.pl/pieniadze,79/ekspert-bez-500-plus-wzrost-pkb-bylby-mniejszy-niz-3-proc,667881.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest wręcz przeciwnie, więc nie chrzań głupot.

 

Gdyby było jak mówisz, oznaczałoby to, że wszystkie pieniądze darowane w 500+ zostału odłożone, zachomikowane, mało tego, twierdzisz że oni nie dość że ne wydali tych pieniedzy, to 500 + mobilizuje ich do jeszcze większych oszczędności, myślisz troche?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plan programu jest prosty i sprawiedliwy. To nie jest socjal dla ubogich, tylko strategiczny i dalekowzroczny plan genialnej władzy. Powoduje przyrost urodzin, rozkręca gospodarkę, oraz zapewni władzy wieloletnie panowanie........

No tak, co do geniuszu obecnej władzy nikt nie ma wątpliwości, ale, jak dotąd, żadne dane nie potwierdzają wzrostu i rozkrecenia. Jest wręcz przeciwnie, więc nie chrzań głupot.

Branża turystyczna odnotowała tego lata rekordowe dochody mimo kiepskiej pogody, wzrosła sprzedaż używanych samochodów, sprzętu rtv i agd a to wszystko w dużej mierze dzięki 500 plus choć na wydawaniu rozdawanych przez państwo pieniędzy silnej gospodarki się nie zbuduje. :mrgreen: Ale lepiej dać potrzebującym niż zdefraudować, rozkraść jak robiła to PO no ale PiS może też to zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyrost urodzin. Brawo! :brawo:

Przyrost urodzin... To znaczy, że społeczeństwo się starzeje? Urodzin więcej mamy, prezentów, czy czego?

Bo ja słyszałam tylko o przyroście naturalnym, współczynniku urodzeń etc.

Urodziny to ja sobie niedługo obchodzę.

Matko, i jeszcze potem słyszę, że edukacja jest niepotrzebna...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

iiwaa, zrobiłem literówkę miało być "urodzeń."

Zadaj swojemu leniwemu dupsku wysiłek i przeczytaj mój cały post, z którego pochodzi cytat, to znajdziesz tam nie tylko "przyrost naturalny", ale też będziesz mógł/mogła/mogło (nie wyczuwam płci) ponapawać się moją bezgraniczną mądrością, a nie czepiasz się byle suę przyczepić.

Gardzę taką postawą. Belfer od siedmiu boleści.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

iiwaa, zrobiłem literówkę miało być "urodzeń."

Zadaj swojemu leniwemu dupsku wysiłek i przeczytaj mój cały post, z którego pochodzi cytat, to znajdziesz tam nie tylko "przyrost naturalny", ale też będziesz mógł/mogła/mogło (nie wyczuwam płci) ponapawać się moją bezgraniczną mądrością, a nie czepiasz się byle suę przyczepić.

Gardzę taką postawą. Belfer od siedmiu boleści.

 

Ależ czytałam - i się nie zgadzam, ale nie bardzo chce mi się odnosić do głupstw.

Acz - proszę bardzo.

Odpisuję w tonie takim samym, jak w Twoim poście z ową "bezgraniczną mądrością" - pełnym pustych haseł zresztą.

I daruj sobie wulgarność, bo świadczy ona tylko o Tobie.

 

Plan programu jest prosty i sprawiedliwy

Naprawdę, bardzo sprawiedliwy. Siedź w domu i rodź! Inni będą zarabiać na Twoje siedzenie.

Cóż... Mam nadzieję tylko, że urodzi się z tego programu więcej chłopców niż dziewczynek, bo one też wzorem matek będą pewnie siedzieć w domu. Chłopak może do pracy pójdzie.

 

To nie jest socjal dla ubogich, tylko strategiczny i dalekowzroczny plan genialnej władzy. Powoduje przyrost urodzin, rozkręca gospodarkę, oraz zapewni władzy wieloletnie panowanie.

Co rozkręca gospodarkę? Rozdawnictwo? Nie sądzę, poczytaj coś o tym.

A, panowanie, i owszem. Parafrazując Piłsudskiego - naród wspaniały, tylko ludzie... głupi.

Wcześniej - matka dwójki dzieci szła do pracy, część jej wynagrodzenia szła na żłobek/przedszkole - otrzymywały je więc samorządy. Teraz praca i "oddawanie" za żłobek/przedszkole nie będą już tak opłacalne... po cóż pracować....

Faktycznie, świetne dla gospodarki.

 

Jednocześnie korzystają z tego same dzieci, bo nawet jak patol przepije 500+, to nie przepije tego, co już przepijał, no chyba że ma ostry spust i przepije wszystko. Tacy dostają 500+ w bonach.

Ta, żreć coś ZAWSZE musiał kupić, prawda? To teraz będzie miał z bonów, a przechleje jeszcze więcej.

 

Pary starające się o dziecko, gotowe są wiele zapłacić (in vitro itp.) aby je mieć. Ale tylko JEDNO!

Bo oni chcą mieć dziecko dla SAMEGO DZIECKA, a nie dla 500 zł. Oni nie produkują dzieci przez nieuwagę, oni nie wpadają, oni tego dziecka pragną. To jest zdecydowanie bardziej cenne niż wpadka 18-letniej cizi, co zapomniała o gumce albo tabletkach.

 

Państwo nie będzie płaciło za jedno dziecko (a po co? - przyrost populacji ujemny)

Płaci więc tym, którzy decydują się na kolejne i więcej dzieci. Kupuje i wynagradza przyrost naturalny.

Promowanie patologii. Dziecko dla pieniędzy.

 

 

I nie powinno nikogo obchodzić, czy małżeństwo kupi dziecku komputer, czy weźmie Dacię z salonu na raty. Zapracowali - mają.

Przepraszam bardzo, czym zapracowali? :lol: "Zapracowali" :D

Dacia - cóż za Scheiße... Jak ktoś lubi coś takiego, to proszę bardzo... Nawet ten ich Duster jest kiepski, a co dopiero inne modele. Wolimy z mężem "Brytyjczyków".

 

Komu przeszkadza niech sobie dorobi dzieci i nie psioczy.

Ale nikt nie psioczy na to, że sam nie dostaje, tylko że z jego podatków to idzie.

Acz nie dziwię się, że coraz więcej osób woli rejestrować działalność poza granicami RP. Popieram pomysł.

 

To premia dla wielodzietnych rodzin, a na premię trzeba "zapracować". A pracują płodząc dzieci jednakowo i biedni i bogaci,

Ej, ej, fajna praca, to my z mężem też chcemy taką, tylko coś wynagrodzenie słabe.

Ale nazywać to coś - bo nawet seksem stosunku wyłącznie w celach prokreacyjnych nie nazwę - pracą, to poważna pomyłka. Do pracy to ja chodzę codziennie. W łóżku się nie pracuje.

 

więc biadolenie, że bogaci nie powinni dostawać 500+ jest żałosne.

Każda rodzina i biedna i bogata korzysta z 500+. Biedniejsi cieszą się bardziej - bogatsi może mniej.

Z tym akurat się zgodzę. Należy podkreślać śmieszność tego programu.

 

PO szczuje, że gdy wygra wybory - dadzą 500+ na każde dziecko. - To jest patologia i squrwienie maksymalne. Wrzeszczeli przeca, że 500+ doprowadzi gospodarkę do zagłady.

To są idiotami ekonomicznymi, czy tak bardzo chcą wrócić do kręcenia swoich wałów?

Nie muszą doprowadzać gospodarki do zagłady, PiS zrobi to z powodzeniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyrost urodzin. Brawo! :brawo:

Przyrost urodzin... To znaczy, że społeczeństwo się starzeje? Urodzin więcej mamy, prezentów, czy czego?

Bo ja słyszałam tylko o przyroście naturalnym, współczynniku urodzeń etc.

Urodziny to ja sobie niedługo obchodzę.

Matko, i jeszcze potem słyszę, że edukacja jest niepotrzebna...

Znowu czepiasz się literówek no ale jak należy się do kasty ludzi zupełnie nadzwyczajnych to trzeba innych non stop poprawiać aby dowodzić swej wyjątkowości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dacia - cóż za Scheiße... Jak ktoś lubi coś takiego, to proszę bardzo... Nawet ten ich Duster jest kiepski, a co dopiero inne modele. Wolimy z mężem "Brytyjczyków".
Wielu ludzi chciałoby jakimkolwiek samochód z XXI wieku a nowym lub kilkuletnim Dusterze to sobie może tylko pomarzyć bo nie każdy ma kilkadziesiąt tysięcy na zachcianki i nie mówię tu o nie pracujących, tylko często bardzo ciężko pracujących ludziach w fabrykach czy handlu. No ale dla jaśniej pani liczą się tylko Jaguary, Mini Coopery i Aston Martiny no ale tak to jest jak się przynależy do kasty ludzi zupełnie nadzwyczajnych. Widzę tu pogardę dla biednych ludzi czy nawet średniaków ale to typowe dla osób które wywodzą się z patologii( sama tak mówiłaś) którzy często bardziej gardzą biednymi, mniej zaradnymi niż ci którzy od dzieciństwa byli bogaci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory beneficjentem tych wszystkich pożyczek z UE byli bogaci, a zadłużają nas na lata jak nie wieki, więc niech teraz i biednym coś skapnie , nawet na wóde, tym bardziej że to właśnie biedni, przede wszystkim bedą później kilka wieków zapierdalać na te długi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory beneficjentem tych wszystkich pożyczek z UE byli bogaci, a zadłużają nas na lata jak nie wieki, więc niech teraz i biednym coś skapnie , nawet na wóde, tym bardziej że to właśnie biedni, przede wszystkim bedą później kilka wieków zapierdalać na te długi.

Wszystkie lub prawie wszystkie kraje są zadłużone, Polska wcale nie jakoś szczególnie a im bogatsze tym bardziej, klasyczna ekonomia tego nie pojmuje. Ja się tym nie przejmuje, potomków nie mam, a wiele lat życia mi już nie zostało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dacia - cóż za Scheiße... Jak ktoś lubi coś takiego, to proszę bardzo... Nawet ten ich Duster jest kiepski, a co dopiero inne modele. Wolimy z mężem "Brytyjczyków".
Wielu ludzi chciałoby jakimkolwiek samochód z XXI wieku a nowym lub kilkuletnim Dusterze to sobie może tylko pomarzyć bo nie każdy ma kilkadziesiąt tysięcy na zachcianki i nie mówię tu o nie pracujących, tylko często bardzo ciężko pracujących ludziach w fabrykach czy handlu. No ale dla jaśniej pani liczą się tylko Jaguary, Mini Coopery i Aston Martiny no ale tak to jest jak się przynależy do kasty ludzi zupełnie nadzwyczajnych. Widzę tu pogardę dla biednych ludzi czy nawet średniaków ale to typowe dla osób które wywodzą się z patologii( sama tak mówiłaś) którzy często bardziej gardzą biednymi, mniej zaradnymi niż ci którzy od dzieciństwa byli bogaci.

 

Nie jeżdżę żadnym z wyżej wymienionych.

 

Przymiotniki i partykułę "nie" piszemy łącznie. Ponoć masz wysoki poziom "inteligencji werbalnej/językowej - to może pora zacząć z takowej korzystać?

Jeżeli już to "jaśnie pani"...

 

Nie oceniam ludzi po zarobkach - przede wszystkim patrzę na wykształcenie.

 

W Polsce nie mamy kast. Warto poczynić takie drobne spostrzeżenie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Polsce nie mamy kast. Warto poczynić takie drobne spostrzeżenie...
To było nawiązanie do wypowiedzi z Kongresu Sędziów Polskich gdzie padło zdanie o kaście ludzi nadzwyczajnych.

A z ta poprawnością językową już nie przesadzajmy, to nie jest oficjalne pismo i jakieś drobne literówki się zdarzają i poza forum właściwie nie piszę bo jestem fizolem . :mrgreen:

 

Nie oceniam ludzi po zarobkach - przede wszystkim patrzę na wykształcenie.
Ja mam wyższe wykształcenie od moich szefów mających miliony, oni mają drogie brytyjskie wozy a ja jeżdżę rowerem( i to nie przez v).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×