Skocz do zawartości
Nerwica.com

500 zł. na każde dziecko w Rodzinie.


Gość Bonus

Rekomendowane odpowiedzi

Najgorsze jest to, ze kiedy pieniadze na 500 + naprawde sie skoncza to nie bedzie zaraz tak, ze zlikwiduja program tylko beda zadluzac panstwo na maxa..
Państwo i nie tylko polskie i tak jest zadłużone na maksa, pewnie kiedyś to wszystko runie ale wątpię że za mojego życia a nawet jak to ja się w nim niczego nie dorobiłem to nic nie stracę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się też zastanawiam skąd oni wezmą na przyszłe lata kolejne miliardy złotych, żeby finansować ten program?

Oni nie mogą większości środków w budżecie przeznaczać na ten "program", bo nie mieliby z czego realizować innych inwestycji, które są naszemu krajowi potrzebne.

Chyba że dowalą takie podatki firmom, przedsiębiorcom, że oni nie będą mieli z czego opłacać swoich pracowników, ponieważ będą musieli przeznaczać kupę podatków do budżetu.

Już chcą opodatkowania MARKETÓW, żeby mieć z czego finansować rodziny.

 

A nie zapominajmy, że to jest też wspieranie patologii i przeznaczanie kasy na pijaństwo ludzi, mających dzieci.

 

Teraz mówią o mieszkaniach +, żeby budować osiedla, z nowymi mieszkaniami dla młodych ludzi, których nie stać nawet na wynajem mieszkań, bo w największych miastach, płaci się sporo za wynajmowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem za socjalem, który zresztą w krajach starej Unii a nawet w takich postkomunistycznych i niezamożnych Czechach jest znacznie bardziej rozbudowany niż w Polsce, ale sensownym. Program Rodzina 500+ do sensownych raczej nie należy, a już na pewno nie poprawi demografii w naszym kraju. Nikt rozsądny nie zdecyduje się na drugie czy też kolejne dziecko, tylko dlatego że ów program jest obecnie realizowany. Kto jest w stanie zagwarantować, że przez najbliższe 18-25 lat, dopóki dziecko urodzone w bieżącym czy też przyszłym roku nie dorośnie i się nie usamodzielni, ten program nadal będzie realizowany? Nawet jeżeli jajogłowi eksperci od ekonomii mylą się co do tego, że ten transfer socjalny może spowodować totalną zapaść finansów publicznych, to przecież nie jesteśmy w stanie przewidzieć, czy w ciągu najbliższego ćwierćwiecza Polską będą rządzili zwolennicy tego programu? Co będzie, jeśli kolejny rząd zniesie ten zasiłek a drugie dziecko już będzie na świecie i trzeba będzie z czegoś je utrzymać? Tylko względna stabilizacja życiowa i finansowa rodzin, tzn. stałe i stosunkowo wysokie dochody oraz odpowiednie warunki mieszkaniowe mogą się przyczynić do wzrostu liczby urodzeń (pomijając rzecz jasna rodziny patologiczne).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PiS obiecał Polakom te 500 zł przed wyborami i teraz nie chcąc wyjść na hipokrytów tego dotrzymuje, z czego czyni główny atut swoich rządów w przeciwieństwie do wielu wcześniejszych które obietnic nie dotrzymywały, ale one mogły zwalić na koalicjanta a PiS tej możliwości nie ma. Według mnie nawet jak Polski na to stać nie będzie to będą to utrzymywać bo to daje im poparcie społeczne, zwłaszcza wśród biednych niekoniecznie konserwatywnych obyczajowo którzy głosowali na PiS ze względu na hasła socjalne. Nawet jak przyszłe wybory wygra inna partia to trudno jej będzie znieść te 500 plus, bo może stracić sporo poparcia, no chyba że w wyborach już o tym będzie mówić albo sytuacja finansowa będzie dramatyczna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PiS obiecał Polakom te 500 zł przed wyborami i teraz nie chcąc wyjść na hipokrytów tego dotrzymuje, z czego czyni główny atut swoich rządów w przeciwieństwie do wielu wcześniejszych które obietnic nie dotrzymywały, ale one mogły zwalić na koalicjanta a PiS tej możliwości nie ma. Według mnie nawet jak Polski na to stać nie będzie to będą to utrzymywać bo to daje im poparcie społeczne, zwłaszcza wśród biednych niekoniecznie konserwatywnych obyczajowo którzy głosowali na PiS ze względu na hasła socjalne. Nawet jak przyszłe wybory wygra inna partia to trudno jej będzie znieść te 500 plus, bo może stracić sporo poparcia, no chyba że w wyborach już o tym będzie mówić albo sytuacja finansowa będzie dramatyczna.

 

Masz dużo racji, ale stuprocentowej pewności mieć nie można. Po drugie - czy we współczesnej Polsce są jakiekolwiek przesłanki ku temu, by spodziewać się dobrych życiowych perspektyw w przyszłości dla własnych dzieci? Bo moim zdaniem nie ma.

 

PiS obiecał 500 zł na każde dziecko, nie tylko na drugie i kolejne. W moim przekonaniu to nie jest sprawiedliwe, bo z jakiej racji biedny samotny rodzic wychowujący jedno dziecko ma dopłacać z własnych podatków jakiemuś dzianemu byznesJanuszowi cwaniaczkowi, którego spokojnie stać na zapewnienie bardzo godziwych warunków bytowych nawet siedmiorgu czy ośmiorgu dzieciom do utrzymywania jego synalków czy córuń? To świadczy tylko o promowaniu katolickiego wielodzietnego modelu rodziny i dzieleniu Polaków na lepszy i gorszy sort. Socjal powinien być dla najuboższych, kluczowym kryterium decydującym o prawie do skorzystania z niego powinna być wysokość dochodów. I nie powinien być przyznawany na dzieci, by margines społeczny nie rozmnażał się bezmyślnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałam z osobą co zajmuje się wnioskami 500+. Oczywiście najwięcej "szczeka" patologia i oni się wykłócaja. Ale osoby co zarabiają bardzo dobrze tez składają o 500+. Jest tylko jedna różnica patologia kasę wydaje patologicznie, ludzie zamożniejsi tą kasę faktycznie przeznaczają na dziecko bardzo czesto zakładając im konto, polisy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

....PiS obiecał 500 zł na każde dziecko, nie tylko na drugie i kolejne. W moim przekonaniu to nie jest sprawiedliwe, bo z jakiej racji biedny samotny rodzic wychowujący jedno dziecko ma dopłacać z własnych podatków jakiemuś dzianemu byznesJanuszowi cwaniaczkowi, którego spokojnie stać na zapewnienie bardzo godziwych warunków bytowych nawet siedmiorgu czy ośmiorgu dzieciom do utrzymywania jego synalków czy córuń?

Dokładnie to samo powiedział właśnie Marcinkiewicz w "Kropka nad i".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To świadczy tylko o promowaniu katolickiego wielodzietnego modelu rodziny
Akurat nic w tym złego ktoś musi nadrabiać takich jak np ja którzy dzieci nie mają, tylko czy te 500 plus to dobra metoda raczej wątpię. Zresztą zobaczymy za parę lat czy statystyki rozrodczości coś drgnęły jeśli nie to będą to wyrzucone pieniądze, choć zawsze one w gospodarce jakoś krążą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To świadczy tylko o promowaniu katolickiego wielodzietnego modelu rodziny
Akurat nic w tym złego ktoś musi nadrabiać takich jak np ja którzy dzieci nie mają, tylko czy te 500 plus to dobra metoda raczej wątpię. Zresztą zobaczymy za parę lat czy statystyki rozrodczości coś drgnęły jeśli nie to będą to wyrzucone pieniądze, choć zawsze one w gospodarce jakoś krążą.

 

W takim razie niech jeszcze przywrócą "bykowe". Oczywiście, że te pieniądze jakoś krążą w gospodarce i są wsparciem dla rodzin, które mają co najmniej dwoje dzieci. Sęk w tym, że PiS w trakcie kampanii wyborczej obiecywał 500 zł na każde dziecko. Niejeden biedak z jednym dzieckiem dał się na to nabrać i został zrobiony w bambuko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo jak dają,to się bierze.

 

Oczywiście, tylko z jakiej racji nie dają porządnym ludziom z jednym dzieckiem?

Bo dla nich samotna matka to dziwka, nie porządny człowiek.

 

O już mamy odpowiedź :D

zresztą nie każdemu się należą.Koleżanka lat 41 ma męża lat 42,ona ma zakład pogrzebowy on uczy,techniki i informatyki.Mają córcię lat 5 i im się nie należy ta kasa.Ale,koleżance tego nie powiem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To świadczy tylko o promowaniu katolickiego wielodzietnego modelu rodziny
Akurat nic w tym złego ktoś musi nadrabiać takich jak np ja którzy dzieci nie mają, tylko czy te 500 plus to dobra metoda raczej wątpię. Zresztą zobaczymy za parę lat czy statystyki rozrodczości coś drgnęły jeśli nie to będą to wyrzucone pieniądze, choć zawsze one w gospodarce jakoś krążą.

 

W takim razie niech jeszcze przywrócą "bykowe". Oczywiście, że te pieniądze jakoś krążą w gospodarce i są wsparciem dla rodzin, które mają co najmniej dwoje dzieci. Sęk w tym, że PiS w trakcie kampanii wyborczej obiecywał 500 zł na każde dziecko. Niejeden biedak z jednym dzieckiem dał się na to nabrać i został zrobiony w bambuko.

Bykowe jest nierealne, za dużo osób by je musiało płacić nawet jakby od 30 lat je zrobili a nie 25 jak było za komuny. Za dużo głosów do stracenia. A co do obiecywania to i tak wielu się zdziwiło że to 500 plus wprowadzono nawet w takiej formie i nie była to tylko obietnica. Teraz PO chce dawać na każde dziecko, choć przez 8 lat nie dawało na żadne dlatego wypominanie tego w ich wykonaniu jest żenujące.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zresztą zobaczymy za parę lat czy statystyki rozrodczości coś drgnęły jeśli nie to będą to wyrzucone pieniądze...

Statystyki pojda w gore na bank, widze to juz teraz :lol: Polak jest zdolny do wszystkiego, wystarczy rzucić na ulice 100 zl i zobaczysz co sie bedzie dzialo :lol: Ostatnio bylam na spacerze z kolega.. idziemy sobie, nagle patrze lezy portfel na ulicy.. ja nie podnioslam; bo bylam pewna ze to jakis zart.. kolega podnios;l otworzyl.. i o malo sie nie zesrał.. bylo tam 430 zl, spierdolil do domu, o malo sie nie zapomnial ze mna pozegnac.. Polskie to glupie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

PiS obiecał 500 zł na każde dziecko, nie tylko na drugie i kolejne. W moim przekonaniu to nie jest sprawiedliwe, bo z jakiej racji biedny samotny rodzic wychowujący jedno dziecko ma dopłacać z własnych podatków jakiemuś dzianemu byznesJanuszowi cwaniaczkowi, którego spokojnie stać na zapewnienie bardzo godziwych warunków bytowych nawet siedmiorgu czy ośmiorgu dzieciom do utrzymywania jego synalków czy córuń?

 

Ja sie na polityce nie znam, ale brat mi tlumaczyl ze to nie z podatkow, jak wiekszosc mysli, tylko z obligacji sa te pieniadze.. przynajmniej w najblizszych 2 latach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ala1983,

Ostatnio bylam na spacerze z kolega.. idziemy sobie, nagle patrze lezy portfel na ulicy.. ja nie podnioslam; bo bylam pewna ze to jakis zart.. kolega podnios;l otworzyl.. i o malo sie nie zesrał.. bylo tam 430 zl

 

musialas niezle sobie w brode pluc, ze nie podnioslas pierwsza :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ala1983,
Ostatnio bylam na spacerze z kolega.. idziemy sobie, nagle patrze lezy portfel na ulicy.. ja nie podnioslam; bo bylam pewna ze to jakis zart.. kolega podnios;l otworzyl.. i o malo sie nie zesrał.. bylo tam 430 zl

 

musialas niezle sobie w brode pluc, ze nie podnioslas pierwsza :mrgreen:

Nie mialabym sumienia przywlaszczyc sobie cudzych pieniedzy, dziwne pewnie dla ciebie, co? :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Statystyki pojda w gore na bank, widze to juz teraz
Obyś się nie myliła. :mrgreen: Ale ja sądzę że będzie inaczej.
Polak jest zdolny do wszystkiego, wystarczy rzucić na ulice 100 zl i zobaczysz co sie bedzie dzialo :lol: Ostatnio bylam na spacerze z kolega.. idziemy sobie, nagle patrze lezy portfel na ulicy.. ja nie podnioslam; bo bylam pewna ze to jakis zart.. kolega podnios;l otworzyl.. i o malo sie nie zesrał.. bylo tam 430 zl, spierdolil do domu, o malo sie nie zapomnial ze mna pozegnac.. Polskie to glupie...
Czemu tylko Polak a myślisz że gdzie indziej jest inaczej w USA jak są te wielkie wyprzedaże ludzie się niemal zabijają żeby dostać jakiś niepotrzebny im przedmiot taniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×