Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
 • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...

Rabinizm

Użytkownik
 • Zawartość

  374
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 1. http://www.eioba.pl/a/31ex/koncepcja-lustra-sposobem-wgladu-w-umysl Na mnie ta zasada działa. Przedstawię ją dość kazuistycznie. Od samego powrotu na forum bardzo mnie denerwowała iiwaa. Nie wiem dlaczego. Na poziomie świadomym generalnie nic do niej nie miałam, ot, taka tam kobita, która może i była irytująca, jednak dało się z nią dogadać. Niestety na poziomie nieuświadomionym (wypartym?) działała na mnie jak płachta na byka. Synestetycznie ,,nadałam" jej barwę czerwoną. Widziałam w niej wroga, którego muszę się pozbyć, bo zakłóca moje istnienie. ,,Odzwierciedlała" wszystkie moje negatywne cechy i nawet nie omieszkałam jej o tym publicznie napisać, czego później żałowałam, gdyż zdałam sobie sprawę z istoty faktu.
 2. Rabinizm

  Pozytywne myślenie.

  happyperson, czegokolwiek byś nie zrobiła, nie uda Ci się wyjść z depresji, dopóki nie spojrzysz na siebie z punktu obserwatora.
 3. Pewnie dlatego, że sam taki jesteś.
 4. Lęki są irracjonalne, zatem to nic dziwnego. Przecież jedno nie wyklucza drugiego, a wręcz jest ze sobą sprzężone. Mianowicie ci wrażliwsi gorzej sobie radzą z filtrowaniem natrętnych treści.
 5. Nie da się lubić kogoś, kiedy nie lubi się siebie, a to z tej prostej przyczyny, iż rzeczywistość kreujemy tak, jak ją widzimy.
 6. Dlaczego? Chyba pomyliłaś świadomość z introspekcją. Sposób myślenia dziecka jest nieco odmienny od sposobu myślenia osoby dorosłej. Przeważnie dziecku towarzyszą lęki przed postaciami paranormalnymi i magicznymi, dorosłemu nieuświadomione treści napływające od wewnątrz (o ile nie jest schizofrenikiem bądź osobą infantylną). Przypuszczam, że Twoja świadomość stała się ciągła dopiero mniej więcej w 3 bądź 4 roku życia i w rzeczywistości nie pamiętasz swoich reakcji.
 7. Wg mnie nerwica to dysonans poznawczy pomiędzy tym, co świadome, a tym, co nieświadome. Lęki, kompulsje i afekty to chaotyczne informacje z nieświadomości, z którymi umysł nie jest w stanie sobie poradzić. Ego, czyli świadome ,,ja", próbuje wyprzeć niezrozumiałe informacje, powodując lawinowy przyrost niepożądanych treści.
 8. Czytam posty iiwyy i przed oczyma staje mi Hiacynta Bukietowa.
 9. Rabinizm

  Jak żyć w PL

  To zmień branżę na IT na przykład, skoro tak bardzo Cię to boli.
 10. Rabinizm

  Facebookowa depresja

  I to Cię unieszczęśliwiło?
 11. Forum stało się zatęchłe, skoro udziela się na nim kilka osób na krzyż, dyskutujących o tzw. dupie Marynie. Parę lat temu tętniło życiem i nawet kontrowersyjne wątki były całkiem merytoryczne, pomijając już jego główną tematykę. Ogólnie użytkownicy (użyszkodnicy) rozpasali się jak dziadowski bicz i nie przestrzegają elementarnych zasad kultury. To przede wszystkim wina moderacji, która ma to w nosie.
 12. Zastanów się ze trzy razy, zanim coś napiszesz. czy mój post byl skierowany do Ciebie?więc wypraszam sobie personalne wycieczki nie czytaj jak Ci nie pasuje tyle mam prawo do własnego zdania które kieruje z troska do autorki wątku. Więcej rozumu, mniej emocji.
 13. Zastanów się ze trzy razy, zanim coś napiszesz.
 14. Rabinizm

  Nie lubie życia

  Skoro Ty go nie zaznałeś, to nie istnieje - brzmi wiarygodnie.
×