Skocz do zawartości
Nerwica.com

Jak potrafimy opekować się zwierzętami?


Gość Bonus

Rekomendowane odpowiedzi

Evia,

Nie popadajmy w skrajnosci...ludzie od zawsze jedza mieso i beda jesc... Jesli zwierzeta hodowane sa w humanitarny sposob i w taki sposob pozbawiane zycia...nie widze nic w tym zlego. Czlowiek jest miesozerca...tak samo jak lew...czy tygrys. Lancucha pokarmowego nie oszukasz

 

Większej bzdury nie czytałem nigdy w życiu. Nie widzisz nic w tym złego? A jeśli ktoś humanitarnie od tyłu strzeli ci w głowę i nawet bólu nie poczujesz, to co będzie w tym złego? Zaraz napiszesz, że nie można człowieka do zwierząt porównywać i bla bla bla. Zabijanie świadomych istot jest złe a tym bardziej o wysokiej inteligencji i rozwoju emocjonalnym. To, że mamy zakorzenione zwierzęce instynkty i potrzeby pod postacią wszystkożerności nie oznacza, że mamy pozostać prymitywami. Człowiek rozwija swój intelekt i technologię, naukę i mam nadzieję że empatię i współczucie. Kiedyś nie będziemy musieli zabijać zwierząt, wzniesiemy się ponad zwierzęcość i nie będziemy tego robić. Nadzieją jest hodowla sztucznego mięsa bez zabijania świadomych istot o wysokim rozwoju intelektualno-emocjonalnym.

 

Lancucha pokarmowego nie oszukasz

 

Oszukasz, dzięki rozwojowi intelektu ludzkiego i zapanowaniu nad naturą.

 

Nie zdajesz sobie nawet sprawy jak inteligentne są zwierzęta zabijane w celach spożywczych. Poczytaj sobie, dla przykładu poczytaj o świniach, o ich intelekcie jak i o emocjach których potrafią doznawać. Nie jednego psa mogły by zawstydzić swoją inteligencją.

 

Nie nawracam tu nikogo na wegetarianizm ale wkurza mnie takie prymitywne myślenie. No i pseudo miłośnicy zwierząt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeśli ktoś humanitarnie od tyłu strzeli ci w głowę i nawet bólu nie poczujesz, to co będzie w tym złego?
Jak dla mnie by to było bardzo dobre, tylko gdzie kogoś takiego znaleźć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

abrakadabra xx, nie no, z grubsza jest jest tak jak zawsze było, tylko może dawniej się pewnych rzeczy nie widziało lub nie dopuszczało się opcji, że pójdą w takim kierunku, w jakim poszły. :roll:

 

Po za tym, to wiele zwierząt w życiu zabiłam( i pewnie zabiję) i potem wiele z nich zjadłam - wypadałoby, żeby sprawiedliwości stało się zadość...:bezradny: zwłaszcza, że śmiem się przy tym wszystkim uważać za miłośnika zwierząt...

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ego, tajemniczo to brzmi, mam nadzieję, że wszystko ułoży się po twojej myśli.

 

abrakadabra xx, znaczy, że znajdzie się ktoś chętny postrzelać do mnie? A dziekuję! ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ego, a ile płacisz? ;)

abrakadabra xx, za dużo to raczej nie jestem w stanie, ze dwa tysiaki oszczędności by się znalazło, no mogę jeszcze dorzucić gratis dwie hantle( będzie z czterdzieści kilo żeliwa, które można sprzedać na złom) i rower( całkiem sprawny, ale jakby co, to też na złom się nada). :bezradny:

No, ale może znajdzie się jakiś miłośnik zwierząt, który zechce wyrównać rachunki w imieniu zwierząt i zrobi to za darmo? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, ale może znajdzie się jakiś miłośnik zwierząt, który zechce wyrównać rachunki w imieniu zwierząt i zrobi to za darmo? :)

 

To na pewno nie ja, zastanawialem się nad tym dlaczego ludzie zabijają zwierzęta, to nie takie proste i często są dobrymi ludźmi...

 

Nie mógłbym zabić człowieka, poczucie winy by mnie zabiło. Ale znam kilku dresów może coś ci załatwie za te dwa tys. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale znam kilku dresów może coś ci załatwie za te dwa tys. ;)
Ok, to bądźmy w kontakcie. ;)

 

To na pewno nie ja, zastanawialem się nad tym dlaczego ludzie zabijają zwierzęta, to nie takie proste i często są dobrymi ludźmi...
Ja nie jestem dobrym człowiekiem, także w tym wypadku wszystko gra... :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

abrakadabra xx, nie wiem, być może, wiem jedno- przejawy dobroci do niczego dobrego mnie nie zaprowadziły w życiu, to po co być dobrym? dobroć to w ogóle mi się kojarzy teraz z jakąś ciamciaramciatawością.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ego,

to po co być dobrym?
a tutaj to też się zastanawiam, dla innych, skoro na to nie zasługują? A może dla tych tylko którzy zasługują? Czy ogólnie być dobrym dla wszystkich, wtedy możesz wyjść na frajera, kiedy jakiś chujek cię wykorzysta. Moim zdaniem trzeba zachować umiar a dobroć okazywać tym którzy sami są dobrzy, choć cenię takich ludzi, którzy pomimo kurestwa innych ludzi i tak są dla nich dobrzy. Tak, takich ludzi cenię ale sam taki nie jestem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

le wkurza mnie takie prymitywne myślenie. No i pseudo miłośnicy zwierząt.

 

______

 

To przestan mtslec prymitywnie.. Wtedy nie bedziesz sie wkurzal :mrgreen:

 

aaa ale kontra

 

Staram się dotrzeć do twojej świadomości i uzmysłowić ci, że zabijanie jest złe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moja nową pasja po kotach sa sikorki . Dokarmianie słoninką i ziarnami . Juz tyle do mnie na podwórko przylatuje sikorek ,że szok ( nie tylko sikorki ,są jeszcze łobuziaste wróble i :lol: papugi

Ot jeb--ło mnie na starość.

 

Fajna pasja, mi się podoba :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajna pasja, mi się podoba :-)

 

wiesz sam sobie się dziwię ,że robiąc to sprawia mi to wielką frajdę . Podglądam lornetką te ptaszyny boże sikory i juz potrafiłem odrózniać różne ich gatunki .

Dzisiaj taka moja stołówkę odwiedziła :

 

http://ptaki.info/sikora_uboga

( z boku masz taką ikonkę głośnika , tam kliknij to usłuszysz jej śpiew . ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Staram się dotrzeć do twojej świadomości i uzmysłowić ci, że zabijanie jest złe.

Ojej, a ja miałabym na koncie kilka osób, gdyby nie to, że nie udałoby mi się pozostać bezkarną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wątpie by jakiekolwiek zwierzę zabijano humanitarnie. Człowiek jest wszystkożerny jak moje ukochane zwierzątka a nie mięsożerny naturalnie człowiek urrościł sobie prawa do tego co może jeść a co nie niestety. Niektore zwierzęta trzymamy w domu a inne traktujemy jako jedzenie przedmiotowo. Ja znacząco ograniczyłam mięso całkowicie wyeliminować również chce.Polecam dokument ziemianie jeszcze zabijanie dla pokarmu potrafię zrozumieć czy to zwierząt czy ludzi( w czasie wojny bo głód nie jest przyjemny) ale zabijanie dla futra już nie.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×