Skocz do zawartości
Nerwica.com

Koncerty i Teledyski


monk.2000

Rekomendowane odpowiedzi

Utworzyłem sobie ostatnio na komputerze folder o nazwie takiej jak tytuł wątku.

Zbieram różne koncerty, ewentualnie teledyski. Część musiałbym też zgrać z płyt na dysk.

 

Zapraszam do stworzenia listy z ciekawymi nagraniami. Na początek przytoczę koncert Live Aid z 1985 roku.

 

Było to wielkie wydarzenie muzyczne. Nawet znalazło się w mojej książce od angielskiego technicznego. :D

Dwa koncerty po dwóch stronach Atlantyku. Znane gwiazdy muzyki popularnej zebrane po to by nagrać koncert charytatywny, który zbierze pieniądze dla głodujących w Afryce. Wydanie, które posiadam na dysku jest czteropłytowe. Na razie oglądam DVD nr 1.

 

Najbardziej spodobał mi się do tej pory występ The Cars.

[videoyoutube=emB-ZQbZLBw][/videoyoutube]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[videoyoutube=PZdqPNVGmeM][/videoyoutube]

 

Była taka seria programów TV w USA przez długi czas. Soul Train się nazywała. Jak określenie wskazuje główny obszar to muzyka soul.

Ale także pokrewne. Na przestrzeni lat dużo się zmieniło. Pełno mają tych nagrań na pewno gdzieś na taśmach, ale niestety nie do nich dostępu.

Szkoda, bo leżą i się kurzą. Polacy mogli pozazdrościć takiego show, u nas co najwyżej w TV Jaka to melodia, czy Szansa na sukces. :-)

 

Podane nagranie to przedstawiciel gatunku Minneapolis Sound. Główną jego ostoją była działalność Princa. Polecam wszystko co z nim związane, między innymi film Purple Rain. Niezłe jest też nagranie z Lovesexy Tour '88, ale nie ma go na YouTube, więc jak ktoś chce to musi poszukać po necie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×