Skocz do zawartości
Nerwica.com

Dlaczego obwiniam mamę?


DOMINIKKKK

Rekomendowane odpowiedzi

Geny mają najwięcej wspolnego. Ale w tym całym genetycznym ferworze jest opcja pt. co by było gdyby... Gdyby ojciec nie pił..tylko np. wspomógl się psychotropami, bardziej uswiadomil sobie siebie, podjal inne zyciowe decyzje. Geny to nie tylko bagaż, to rowniez potencjał. Trzeba oddzielić wybór od genów.

Alkoholizm to wybór.

 

Z 5 rodzeństwa uzależnił się tylko ojciec. Genami steruje środowisko (epigenetyka). Warto mieć to na względzie, jeżeli z troską patrzymy na przyszłość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Mam do Was pytanie. Jestem DDA, mój ojciec pił (typ nieobecny).

Bardzo mnie nurtuje pytanie dlaczego za to co się ze mną teraz dzieje (wyobcowanie, nieśmiałość, uzależnienie od internetu) obwiniam podświadomie mamę? Przecież ta biedna kobieta nic mi nie zrobiła... Dlaczego nie mogę znaleźć sobie partnerki (nawet jej nie szukam)? O co chodzi?!

Ciekawi mnie ten mechanizm a jednocześnie mam żal do siebie oto.

 

Niestety spektrum zachowań, gestów i cech to wypadkowa naszych rodziców i przodków. Mały dzieciak uczy się i nabiera podstawowe wzorce od otoczenia, nawet po włożeniu w siebie ogromnej ilości pracy, one i tak podskórnie zostają i wpływają na nasze życie.

 

Nic dziwnego, że winisz swoją mamę, ale lepiej zrobisz godząc się ze swoim położeniem, nie każdy ma na tym świecie słodkości, a obwiniając swe otoczenie pogorszysz tylko z nim relacje, a stąd prosta droga do dalszych problemów. Poprawiaj to co się da poprawiać i nie przejmuj się zbytnio tym co było, na to nie mamy już wpływu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×