Skocz do zawartości
Nerwica.com

WENLAFAKSYNA (Alventa, Exyven, Efectin ER, Efevelon SR, Faxigen XL, Faxolet ER, Lafactin, Oriven, Prefaxine, Symfaxin ER, Velaxin ER, Venlafaxine Aurovitas/ Bluefish XL, Venlectine)


Miss Worldwide

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawa wygląda tak. Większość leków z grupy ssri obniża libido i możliwości w łóżku. Niektóre wręcz powodują anorgazmie. Tutaj prym wiedzie paroksetyna. Luloka zakreca na amen. Wenlafaksyna w niższych dawkach zachowuje się głównie jako ssri więc temat pewnie podobny. Czasami zmniejszenie tych ubokow występuje dzięki dodaniu do leczenia mirtazapiny mianseryny lub trazodonu ale to i tak nie gwarantuje sukcesu. To tak w dużym skrócie 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zażywam wenle 150 mg problem w tym że do tego zażywam tramadol w dużych dawkach i jest interakcja między tymi lekami więc zbieram się w końcu do tego żeby całkowicie odstawić tramadol co nie będzie łatwe po 4 latach zażywania praktycznie codziennie. Chciałbym pójść na jakiś detoks tylko nie wiem czy lekarz może mnie pokierować na takie coś? Czy w ogóle są w Polsce takie krótkie detoksy na fundusz? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że lekarz może pokierować na nfz. Jak pójdziesz na sor i powiesz że zaraz zejdziesz bo masz takie skręty to też powinni przyjąć. Porozmawiaj może z lekarzem żeby Ci rozpisal odstawianie stopniowe wtedy obejdzie się PRAWIE bezboleśnie. Tylko wtedy ważna konsekwencja wiadomo. Po przejściu najgorszego może niestety dalej występować bezsenność depresja itd ale o tym też pogadaj z lekarzem. Już samo to że chcesz to bardzo dużo. Trzymaj się chłopie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie uboki to bylo kolatanie serca, problemy z zasypianiem (ale tu pomogly szyszki chmielu...) i nastepnego dnia zamulenie umyslowe... musialam brac nootropil, dobrze ze mialam i do tego 2 energetczne napoje... inaczej bardzo wolno myslalam w pracy. To byly moje pierwsze dni w pracy, gdzie tworze proste oprogramowanie, wiec myslenie bylo podstawa.. 

Za to odstawilam bez wiekszych problemow. Wyjechalam na tydzien bez lekow. Bylam oslabiona tak ze bez energetykow nie wstalabym chyba z lozka 🙂  ale tylko to.

Dodam, ze u mnie wenfla nie wplynela negatywnie na libido i orgazmy, moze wrecz przeciwnie, jesli chodzi o jakosc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie techniczne. Zeszłam z citalu, obecnie mam skutki uboczne tegoż. Lekarz kazał odpocząć 2 dni od leków i zacząć brać lafactin. teraz się zastanawiam, czy jak zacznę go brać to zniweluje mi skutki uboczne citalu, czy do starych dojdą nowe od lafactinu. Może ktoś coś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cierpie na nia od dziecka paxtin duzo mi pomogl ale wrabałam sie w alprox od malej dawki po sporą teraz próbuje z tego wyjsc zamieniono mi paxtin na lafaxtin czuje sie po nim jak bym miala umrzec nie mam siły wyjsc z łózka głowa mi peka nie ma m ns nic sily czy to jest normalne biore go juz z dwa tygodnie i jeszcze mam zwiękrzyc dawkę...

Edytowane przez Koko00

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.11.2006 o 00:27, Gość napisał:

Senność, suchość w ustach, zawroty głowy, lekkie otępienie.... na początku wielu osobom sie to zdarza i nie tylko tym co biorą efectin.

 

Z tego co ludzie piszą / mówią to mija zwykle po od kliku dni do kilku tygodni. Organizm sie zaadoptuje do leku 🙂

 

Szarlotko - trzymaj sie !!!!!!!!! Pozdrawiam !

Odstawiam biore dwa tygodnievi umieram

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

W dniu 29.04.2019 o 23:20, Koshi napisał:

Witam. Zażywam wenle 150 mg problem w tym że do tego zażywam tramadol w dużych dawkach i jest interakcja między tymi lekami więc zbieram się w końcu do tego żeby całkowicie odstawić tramadol co nie będzie łatwe po 4 latach zażywania praktycznie codziennie. Chciałbym pójść na jakiś detoks tylko nie wiem czy lekarz może mnie pokierować na takie coś? Czy w ogóle są w Polsce takie krótkie detoksy na fundusz? 

 

Witam. Piszę w nawiązaniu do wcześniejszego wpisu dlatego go zacytowałem. Przymierzam się już do stopniowego ostawiania tramadolu ale chciałem się jeszcze zabezpieczyć w jakieś benzo na trudne chwile tylko nie wiem jakie. W domu mam coś takiego jak Zolpidem/Nasen które stosuje czasami na sen ale nie wiem czy to dobry wybór na odstawkę tramadolu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.05.2019 o 23:13, Heledore napisał:

@Koshi najlepszy wybór to jednak wizyta u psychiatry. Zolpidem jest lekiem typowo nasennym, a w dodatku uzależniającym. To zamienianie jednego bagna na drugie.

 

Wiesz jak osoby uzależnione albo lekomani są traktowani przez psychiatrów? Skończyłoby się na perazynie. Taki lek ma mi pomóc w tym, że nie sięgnę po tramadol? Nic innego mi psychiatra nie przepisze. A moja sytuacja jest trochę inna, bardziej podbramkowa, bo przez wysoką tolerancje jestem już na takich dawkach tramalu, że dostaje padaczki. Miałem już 3 ataki w tym roku, a po drodze był jeszcze zespół serotoninowy. Więc myślę, że zmiana bagna na inne to nie jest aż taki głupi pomysł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.05.2019 o 13:17, fairy napisał:

Pytanie techniczne. Zeszłam z citalu, obecnie mam skutki uboczne tegoż. Lekarz kazał odpocząć 2 dni od leków i zacząć brać lafactin. teraz się zastanawiam, czy jak zacznę go brać to zniweluje mi skutki uboczne citalu, czy do starych dojdą nowe od lafactinu. Może ktoś coś?

Bez sensu, po co te 2 dni ? Nie ma czegos takiego jak odpoczac od leku. Takie nagle przerwanie na 2 dni to wlasnie tylko meczy mozg, nagly brak inhibicji wychwytu zwrotnego serotoniny. Leki trzeba zmieniac albo na zakladke, albo z dnia na dzien.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od jakiej dawki Wenlafaksyna działa na noradrenaline ? 

Czy przejdzie pobudzenie psychoruchowe ,niepokój i bezsenność? Wziąłem dopiero jeden dzień 37,5mg a już mam....choruje na silny lęk uogólniony z powodu innej choroby a paroksetyny nie mogę brać bo mi daje straszne migreny .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po przygodzie z wenlo ( brałam 4 mies)  od marca wróciłam do esci. Jest znacznie lepiej, chociaż nie idealnie. Kompletnie nie odczułam odstawienie wenlo przechodząc od razu na inny lek.

Edytowane przez kimikimi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybym zrobiła tak jak lekarz kazała, czyli 2 dni nic i na 3 wenlaflaksyna to byłoby ok. Ale przecież jestem mądrzejsza, pomyślałam że może nie muszę już brać, że jestem zdrowa, a tu duuuuu...pa, zdrowa nie jestem, wenli jeszcze nie wzięłam, błędne koło.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To pewnie bardziej chodzi o wchłanianie bo wersje o przedłużonym uwalnianiu wchłaniają się w jelitach a nie w żołądku. Jak wiadomo pokarm dłużej leży w jelitach niż w żołądku i jest wtedy lek bardziej równomiernie wchłaniany. Jak połkniesz bez śniadania może szybko przelecieć przez jelita i nie będzie się wchłaniał jak powinien. Proponuję jednak cokolwiek zjeść nawet bardzo niewiele przy łykaniu leku bo nie wiadomo jak lek wpływa na śluzówkę żołądka. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może być problem ze zwiększeniem dawki Wenli ze 150 na 225? Czy jak powiem że się słabo czuje to nie powinno być problemu? Pytam bo nie wiem jakie są maksymalne dawki Wenli i czy jest duża różnica miedzy 150 a 225.. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×