Skocz do zawartości
Nerwica.com

Głupi.


wiejskifilozof

Rekomendowane odpowiedzi

A co to w ogóle znaczy głupi?

Czy np. osoba po studiach jest głupia? Teoretycznie nie, ale co jeśli kierowała się zasadą zakuć, zdać, zapomnieć i po 5-ciu latach nie wyniosła ze swojej "nauki" nic poza papierkiem?

Czy np. osoba po 5 klasach podstawówki jest głupia? Ktoś mógłby tak powiedzieć, ale co jeśli okazuje się, że zna się na mechanice, budowlance, elektryce i całej masie innych spraw, o których niektórzy nie mają pojęcia?

Czy np. osoba pracująca w ogromnej, może nawet międzynarodowej korporacji czy firmie zarządzającej milionami jest głupia? Wydawałoby się, że nie, ale co jeśli dostała się tam tylko dzięki znajomościom?

Czy np. właściciel złomowca, wiecznie w roboczym ubraniu i umazanymi rękoma jest głupi? Może robić takie wrażenie, ale co jeśli jest to jego piąty prowadzony złomowiec i dzięki swej obrotności i inteligencji dorobił się wielkiego majątku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niosaca_radosc, no właśne nei wiadomo co to słowo właściwie oznacza dla jednych głupi to ten który ma niskie wykształcenie ,dla innych ten co się niczego nie dorobił albo pracuje fizycznie, wyborca PO albo PiS, choć to wszystko może się wzajemnie wykluczać. A najpowszechniej to używanye jest jako epitet wobec kogoś kogo nie lubimy albo gdy chcemy się dowartościować czymś kosztem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja jestem zdecydowanie najgłupszy, gdyż właśnie przed chwilą popiłem chlorpro Miłosławiem Pilznerem ;) Wiem o tym, że prawdopodobnie szkodzę sobie w ten sposób. Tyle tylko, że mam to głęboko w doopie ;)

Też sobie szkodzę z pewną rzeczą i zdaję sobie sprawę, że konsekwencję mogą być bardzo nieciekawe, ale i tak tą rzecz robię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

detektywmonk, nie ma czegoś takiego jak typowy 37- mio latek

Ale media kreują taki obraz

-praca

-rodzina

-kredyt.

 

-- 07 cze 2014, 09:43 --

 

dedektyw nie jestes glupi... jestes uroczy :D lubie to Twoje dziecko w Tobie ktore cieszy sie zyciem takim jakie jest

Jesteś słodka :mrgreen:

 

-- 07 cze 2014, 09:47 --

 

Czasem mam wrażenie,że jestem najgłupszy na forum.Nawet Ci co mają o 17 lat,są oddemnie mądrzejsi.

 

Nie jesteś głupi, co za głupoty piszesz? :D detektywmonk, ty siebie nie doceniasz, bo gdybyś sie chociaż troszkę docenił i zaczął chodzić na psychoterapię po to , aby sie zmienić, a nie tylko dla renty to być może efekty jakie byś zobaczył przerosły by twoje najśmielsze wyobrażenia :smile:

Moja wiedza,jest czysto książkowa.Zoologia,czytanie kryminałów czy romansów.Wiem,co to jest zorza polarna i wiem o Asyrii i Sumerze.Ale co to da dla życia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

scarlett33 napisał(a):

detektywmonk, nie ma czegoś takiego jak typowy 37- mio latek

 

Ale media kreują taki obraz

-praca

-rodzina

-kredyt.

Teoretycznie każdy kto bierze kredyt jest głupi, bo zapłaci 2 razy więcej niż to dobro jest naprawdę warte. No ale w Polsce nielicznych i to tych stosunkowo nieźle zarabiających stać np na kredyt na mieszkanie i uważane jest to za swego rodzaju oznaka statusu wypływającej z inteligencji i zaradności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale też nie jestem tu najbystrzejszy.
A od kiedy żeby nie być głupim trzeba być najbystrzejszym?

Ja np. z chemii głupia nie jestem, ale już z geografii czy polityki to zdecydowanie tak. Właściwie można by tak wymieniać w nieskończoność i każdy jest w czymś dobry, a w czymś kiepski. Ale to nie oznacza, że jest się głupim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w żadnej dziedzinie dobry nie jestem; do końca gimnazjum byłem dobry z matematyki i niemieckiego, nie musiałem się ich w ogóle uczyć, wystarczyły mi lekcje w szkole, by mieć dobre oceny, byłem w miarę dobry z przedmiotów ścisłych. Dostałem się do dobrego technikum, ale odrzucił mnie lekarz medycyny pracy i poszedłem do niszowego technikum. Ale potem zacząłem tracić chęć do edukacji, nauka zaczęła mi coraz trudniej wchodzić do głowy, coraz trudniej było mi się skupić na nauce. W klasie maturalnej już z każdego przedmiotu byłem słaby; mimo że szkoła ze słabymi wymaganiami. No a na studiach miałem najniższą wiedzę w całej grupie z dziedziny, którą studiowałem i prawie nic mi już do głowy nie wchodziło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

detektywmonk, ja też nie jestem :smile:;)

Czyli jest nas dwoje :mrgreen:

 

-- 08 cze 2014, 09:55 --

 

Ale też nie jestem tu najbystrzejszy.
A od kiedy żeby nie być głupim trzeba być najbystrzejszym?

Ja np. z chemii głupia nie jestem, ale już z geografii czy polityki to zdecydowanie tak. Właściwie można by tak wymieniać w nieskończoność i każdy jest w czymś dobry, a w czymś kiepski. Ale to nie oznacza, że jest się głupim.

Ja jestem bystry co do książek beletrystycznych i zoologii.Wypadam przy pracach technicznych i naukach ścisłych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja np. z chemii głupia nie jestem, ale już z geografii czy polityki to zdecydowanie tak.
z polityki nie można być głupim co najwyżej się nie interesować lub mieć braki w wiedzy, w geografii jeśli chodzi o polityczną, gospodarczą podobnie. Natomiast z chemii można być głupim ja byłem tego przykładem nie potrafiłem żadnych zadań z chemii rozwiązać, pojąć budowy związków itp natomiast tam gdzie można było wykuć na pamięć byłem dobry. Dlatego nieźle sobie pozą naukami ścisłymi radziłem, ale to nie oznacza że byłem mądry tylko że miałem( bo teraz już dużo gorzej) dobrą pamięć krótkotrwałą. Ale życie zweryfikowało moja głupotę, anty zdolnosci techniczne i ścisłe, a kontaktować, przebojowość też u mnie kuleje także nawet minimalnej kariery nie zrobię na co osoby powiedzmy dobre w informatyce, naukach ścisłych, uzdolnione technicznie mimo nawet dużej "nieżyciowości" mają szansę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×