Skocz do zawartości
Nerwica.com

ile płacicie za prywatną sesję psychoterapii


joasik01

Rekomendowane odpowiedzi

abraxas, mówię o tym, że gdyby psychoterapia była służbą, to pacjent byłby od stawiania warunków, ale że tak nie jest, więc nie ma dylematu psychoterapii jako służby, bo to czysty biznes, na który stać nielicznych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

abraxas, mówię o tym, że gdyby psychoterapia była służbą, to pacjent byłby od stawiania warunków, ale że tak nie jest, więc nie ma dylematu psychoterapii jako służby, bo to czysty biznes, na który stać nielicznych.

Psychoterapia odbywa się również na NFZ i znam kilka zadowolonych osób.... Zaraz będzie jęk, że trzeba czekać... owszem... trzeba, ale jeśli komuś zależy to zaczeka. Lepsze to niż siedzenie i biadolenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ego, co ty masz w głowie ? Służba ?

 

Ty pracujesz za darmo ? Mieszkasz na dworcu i żyjesz z powietrza ?

 

Dziwi mnie bardzo takie myślenie że psycholog/psychoterapeuta ma pracować za darmo.

Na tej zasadzie dlaczego lekarz nie pracuje za darmo, dlaczego piekarz nie pracuje za darmo czy pani na poczcie.

 

A na NFZ - też wcale nie jest "za darmo"; oni przecież dostają za to pieniądze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

essprit, no kurde przerabialiśmy już kiedyś temat mojej służby. :mrgreen: i Ci tam wyraźnie powiedziałam, że ja w przeciwieństwie co psychoterapuetów, faktycznie jak już, to służę pomocą, a nie prowadzę biznes. Gdy robię coś dla kogoś, to nigdy nie jest to pod warunkiem, że mi zapłacisz, czy zapłacisz tyle ile ja chcę.

 

Dziwi mnie bardzo takie myślenie że psycholog/psychoterapeuta ma pracować za darmo.
Nikt tu czegoś takiego nie postulował. Chodziło tylko o to, żeby nie nazywać czyjejś pracy zarobkowej, czy wręcz czystego biznesu służbą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zależności od pory dnia, od tego czy mam darmowe rozmowy telefoniczne, czy idę na kawę czy pizze, najlepszymi psychoterapeutami są przyjaciele i znajomi mają więcej empatii i lepsze pomysły, z reguły nie wydaje więcej niż 30 zł za jedną sesje a bywa że jest za darmo lub na odwrót :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

*_*

 

trzeba umieć jeszcze czytać dane.

Tam masz napisane za PUNKT ... a nie za sesje.

 

Ego, a kto tak pisze ?

Dla mnie to jest zawód - i do głowy by mi nie przyszło nazywać tego służbą ?

I tak jak piekarz ma piekarnie i zarabia na tym; tak samo taki psychoterapeuta mający gabinet zarabia na tym.

Co w tym takiego dziwnego i nietypowego ?

No normalnie nie rozumiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ego, a kto tak pisze ? Dla mnie to jest zawód - i do głowy by mi nie przyszło nazywać tego służbą ?

Dla mnie to jest zawód - i do głowy by mi nie przyszło nazywać tego służbą ?

Odnosiłam się do wypowiedzi abraxas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

essprit,

wiesz, tu chodzi o to, że wielu psychoterapeutów traktuje swój zawód nie jak powołanie(a mnie się wydaje,że psychoterapia/psychologia należy do takich zawodów), tylko jak czysty biznes. Niektóre stawki są po prostu zbyt wygórowane. To jest po prostu zwykłe zdzieranie kasy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

*_*, to są stawki za punkt. A każda procedura medyczna ma przypisaną określoną ilość punktów i to nie jest tak, że jeden pacjent - 1 pkt.

 

Na punktach za usługi psychoterapeutyczne/psychologiczne się nie znam, podam na przykładzie bardziej z mojej działki:

np. za usunięcie szwów jest 3,5 pkt - przyjmując że za 1pkt. NFZ płaci 8zł: 3,5 x 8 = 28zł, przy czym na jednej wizycie może być użytych kilka procedur za różną liczbę punktów.

I teraz totalnie improwizuję, bo nie mam pojęcia jak NFZ punktowo rozlicza psychoterapię, ale załóżmy że mamy sesję i w czasie sesji odbyła się np. interwencja kryzysowa + psychoedukacja.

Przyjmując że za interwencję jest 7 pkt, za psychoedukacje 3 pkt co daje 10 pkt i dopiero te 10 pkt. mnożymy razy kwotę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stówkę to ja mogę dać na syryjską rodzinę chrześcijańską, która jest prześladowana przez muzułmanów (i właśnie tą stówkę wpłaciłem na fundacje estera) a nie iść do psychoterapeuty, który będzie mi głupio kiwał główką i wmawiać sobie, że robię coś pożytecznego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ego, określenia "służba" użyła zalezna, ja nie mam pojęcia co i dla kogo oznacza słowo służba. Zresztą daleko nie szukając, jest coś takiego jak służba zdrowia, a lekarzom też się płaci i jakoś nikt nie biadoli w internecie, że zdziercy zbijają kasę na ludzkim nieszczęściu, a powinni przecież z powołania leczyć. Więc kompletnie nie rozumiem. Terapeuta to zawód jak każdy inny.

 

zalezna, co dla Ciebie znaczy zawód wykonywany z powołania? I co to znaczy wygórowana stawka? Stawka zależy od wielu czynników, można iść do kogoś kto bierze mniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

abraxas, ok, to źle Cię w takim razie zrozumiałam.

Ja tam psioczę na lekarzy, jakby co. ;) ale z drugiej strony lekarz, chyba zawsze jest gotowy udzielić darmowej pomocy medycznej w nagłej sytuacji, czy do tego samego zdolni są psychoterapeuci?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

określenia "służba" użyła zalezna, ja nie mam pojęcia co i dla kogo oznacza słowo służba.zalezna co dla Ciebie znaczy zawód wykonywany z powołania?

 

ok, może przytoczę zgodnie ze słownikiem PWN:

 

służba

1. «praca na rzecz jakiejś wspólnoty, wykonywana z poświęceniem»

2. «instytucja użyteczności publicznej też: pracownicy tej instytucji»

powołanie

powołanie «zdolność i zamiłowanie do czegoś; też: przeświadczenie jakiejś osoby o tym, że wybrany zawód, droga życiowa są dla niej najwłaściwsze»

 

Zresztą daleko nie szukając, jest coś takiego jak służba zdrowia, a lekarzom też się płaci i jakoś nikt nie biadoli w internecie, że zdziercy zbijają kasę na ludzkim nieszczęściu, a powinni przecież z powołania leczyć.

w sumie to biadoli się i to sporo. i nie od dziś. nie wiem czy terapeuta to zawód jak każdy inny. dla mnie jest grupa zawodów, które jednak powinny być uwrażliwione na ludzi (praca socjalna, psychoterapeuta/psycholog,lekarz,weterynarz). Prawda jest taka, że wszystko można kupić za pieniądze, tylko nie zdrowie. Taki zawód wg. mnie powinni wybierać ludzie, którzy lubią pomagać innym, a nie Ci, którzy szukają w nich okazji do szybkiego zarobku. Moim zdaniem (zwłaszcza w większych miastach) stawki za sesje terapeutyczną są wygórowane.

Co to znaczy "wygórowane" dla mnie , spytałaś? Wygórowane czyli zbyt wysokie. Jasne, jeśli kogoś nie stać może iść do kogoś tańszego(o ile taki ktoś istnieje) albo na NFZ( uwaga! za to też się płaci przecież, z podatków) , tyle , że tu trzeba się liczyć z długim czasem oczekiwania na wizytę(nie wszyscy są w takim stanie, że mogą sobie czekać dajmy na to 2miesiace[ja tak czekałam, ale to inna bajka]).

Inna sprawa, że trzeba mieć naprawdę wielkie szczęście, żeby trafić na naprawdę dobrego terapeutę i wysoka cena za wizytę tego nie gwarantuje...

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze chciałam dopisać, bo już nie mogę edytować: chodzi po prostu o to, że w zawodzie psychoterapeuty zarobki są nieadekwatne do jakości wykonywanych usług i to tyle. Podobnie jest z lekarzami ( których to temat zasługuje na osobny wątek)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zresztą daleko nie szukając, jest coś takiego jak służba zdrowia,

 

Małe sprostowanie. Od określenia "służba zdrowia" już się odchodzi, teraz jest ochrona zdrowia ;)

 

służba

1. «praca na rzecz jakiejś wspólnoty, wykonywana z poświęceniem»

2. «instytucja użyteczności publicznej też: pracownicy tej instytucji»

 

idąc dalej żadnej służby nie ma i nikt za frajer robić nie będzie.

 

powołanie

powołanie «zdolność i zamiłowanie do czegoś; też: przeświadczenie jakiejś osoby o tym, że wybrany zawód, droga życiowa są dla niej najwłaściwsze»

Jest wiele zawodów, które teoretycznie powinno się wykonywać z powołania: lekarz, pielęgniarka, ksiądz, psycholog itd.…..jakoś od reszty nie wymaga się, żeby robili za frajer, a na psychoterapeutów psioczycie, że biorą nie wiadomo jakie stawki. Polecam przejść się do jakiegoś lekarza, który ma tytuł profesora ;) w 90% przypadków 'odbębni' wizytę w 10 min i skasuje na pewno więcej niż niejeden terapeuta ;)

 

Taki zawód wg. mnie powinni wybierać ludzie, którzy lubią pomagać innym, a nie Ci, którzy szukają w nich okazji do szybkiego zarobku.

A dlaczego ktoś kto spędził jak np. w przypadku lekarzy minimum 12 lat na nauce (a tak na prawdę ma obowiązek poszerzać swoją wiedzę podczas całej kariery zawodowej) nie ma być godziwie wynagradzany? Ty sobie smacznie śpisz a przyszły potencjalny lekarz siedzi właśnie i zakuwa anatomie/biochemie i pierdyliard innych rzeczy. No i ostatnia kwestia: odpowiedzialność.

 

Jedynymi osobami, które mogą psioczyć, a to i tak tylko w przypadku lekarzy i żądać leczenia za darmo, są inni lekarze, najbliższa rodzina lekarza i wdowy po lekarzach - jest taki zapis w Kodeksie Etyki Lekarskiej, że te osoby leczy się za darmo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inna sprawa, że trzeba mieć naprawdę wielkie szczęście, żeby trafić na naprawdę dobrego terapeutę i wysoka cena za wizytę tego nie gwarantuje...

 

 

Ja myślę że przed pójściem do jakiegokolwiek "specjalisty", należy zaglebic sie nieco w jego życiorys,doświadczenie. Nie iść ot tak do pierwszego z brzegu, bo ten wybór może się okazać dla pacjenta np szkodliwy. Pod lupę wziełabym tu psychologa zwykłego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×