Skocz do zawartości
Nerwica.com

*_*

Użytkownik
  • Postów

    93
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez *_*

  1. Psycholog woła pacjenta po nazwisku na korytarzu na konsultacje/badanie przy innych pacjentach. Pan/Pani xy - zapraszam. Istnieje ochrona danych osobowych a psycholog mimo to narusza rażąco ten przepis. Spotkaliście się z czymś takim, z taką sytuacją.?
  2. Zawsze przegrywam w biegach na orientację.
  3. "... To chyba powinna obowiązywać tajemnica lekarska?..." No tak, a czy psychologiczna też. ? Co wchodzi w skład tajemnicy psychologicznej.? Lekarz POZ nigdy nie pyta pacjenta gdzie byl poprzednio u którego z jego kolegów, a psycholog zdarza sie ze pyta... mniemam z ciekawości. Czy ujawnić wtedy informacje czy nie.?
  4. Wyjaśnijcie mi proszę czy lekarz,psycholog, psycholog-psychoterapeuta wpisuje do systemu dane na temat tego co dolega pacjentowi, i czy kazda poradnia ZP ma dostęp do tych danych.? Czy placówki PZP wymieniają się danymi dotyczącymi pacjantów bez wiedzy pacjentów.?
  5. Możesz sie nie zgodzic ze stawianą diagnozą, i pójść do drugiego lekarza by on zbadał cie ponownie i postawil diagnozę. Z taką diagnozą możesz pójść do pierwszego lekarza i przedstawić mu tą diagnozę. Co do skreslenia calkiem wczesniej postawionej diagnozy obawiam sie ze nie jest to możliwe, ale mysle że wpisanie korekty że np, pacjent się nie zgadza z decyzją lekarza, psychologa jest możliwe, tylko że to również będzie widnieć przez (x) lat w papierach.
  6. Twoja skóra to nie papier, nie tnij jej. Twoja twarz to nie maska, nie zakrywaj jej. Twoje życie to nie film, nie kończ go.
  7. *_*

    Wkurza mnie:

    Nie podoba mi się to że psycholog polubiła na swym profilu kogoś na kogo ja napewno nie zagłosuję.
  8. Ja kiedyś weszłam nie przez te drzwi co należy (czyli dla pacjentów), tylko skróciłam sobie trase przechodząc przez rejestracje weszłam wejściem dla personelu, psychologów. Psycholog gdy to zauważyła to twardym stwierdzeniem przywołała mnie do porządku sugerując wejście poprawnym wejściem. Czyli musiałam się wrócić i wejść jeszcze raz. :-) Nauczka!
  9. khaleesi, Przez 9 lat korzystania z pomocy np, psychologa - to Ty powinnaś być zdrowa, a nadal wyciągasz rękę po pomoc psychologa, psychologa-psychoterapeuty...
  10. essprit, Źle zacytowałam. Powinnam również uwzględnić wypowiedz "zależnej" odnoszącej się do Twojego wpisu. Mój błąd. Przepraszam. Tak cytat w całości powinien wyglądać: raczej tak, bo w szpitalu trafilam na genialna pania psycholog (klinicysta) swietnie nam sie razem pracowalo, no,ale ona pracuje tylko w szpitalu i nie jest psychoterapeuta. mysle, ze z moim postrzeganiem wszystko ok a ze wiekszosc pozostalych psychologow/psychoterapeutow bylo do kitu to juz inna sprawa. zreszta w malych miastach nikogo to nie dziwi. Mój wpis jednak pozostaje niezmienny.
  11. essprit, Masz rację, jeśli się chce, to jest się w stanie dążyć do celu tak, by go zrealizować. Przedstawiłam realia jednej małej miejscowości położonej w Polsce.
  12. Zauważ, że w małym mieście nie ma dużego wyboru specjalistów czy też poradni zdrowia psychicznego. W jednej malej miejscowosci jest dostepna np 1 poradnia w której pracuje np, 1 psycholog (zwykły), 2,3 psychiatrów, 1 terapeuta uzależnień, 0 psychoterapeutów. Psychoterapeuta jest dostępny ale np, 15km lub 23km od miejsca zamieszkania pacjenta, gdzie dojście na pieszo wiązało by się z pójściem drogą szybkiego ruchu wzdłuż pędzących tirów, w większości trasy bez możliwości zejścia na chodnik. Jest to przykład z jednej malej miejscowosci polozonej w Polsce.
  13. No właśnie ja nie rozumiem tego terminu konsultacja. Konsultacja to może być wpisana w papierach jako usługa, a pacjent przychodzi po pomoc i nie interesuje go jak ta usługa się nazywa/czy jakim terminem operuje psycholog/ jak psycholog wpisze do karty. Lekarz POZ nie mówi pacjentowi że "już mu nie pomoże (bo to jest tylko wizyta), bo tu nie jest wykonywana operacja", bo ma świadomość od początku że tu nie jest wykonywana operacja, tylko informuje pacjenta że np, jest panu/pani potrzebne to i to, a na tą chwilę mogę zaoferować panu/pani to, to i to czyli oferuje to co może zaoferować w danej chwili i co ta placówka oferuje. A psycholog mówi pacjentowi np, "ja już pani/panu nie pomogę, bo tu nie ma psychoterapii", choć od początku psycholog wie i ma świadomość tego że tu nie ma psychoterapii, a wizyte traktuje jak np, wizyte konsultacyjną, czyli, np pacjent przyjdzie na 3 wizyty, psycholog opisze sprawe, wpisze do karty, i psycholog powie pacjentowi pod koniec 3 wizyty że tu nie ma psychoterapii, tylko pacjent przyszedl po pomoc w kierunku tym co pisze w skierowaniu wystawionym przez lekarza,np POZ a nie dowiedziec sie że..."tu nie ma psychoterapii", bo to może pacjenta kompletnie nie interesować co jest lub czego nie ma w placówce.
  14. Pacjent przychodzi do psychologa ze skierowaniem od lekarza POZ. Na to może u psychologa i u psychologa-psychoterapeuty liczyć. U psychologa /zwykłego/ na 3 wizyty tzw, konsultacyjne.? I skierowanie pacjenta np do psychiatry, lub pozostawienie go u tego samego psychologa.? U psychologa-psychoterapeuty może liczyć na 3 wizyty tzw, konsultacyjne i skierowanie pacjenta np, do psychiatry, lub pozostawienie go u tego samego psychologa-psychoterapeuty.? Jak to wygląda.? Na co pacjent może liczyc u psychologa, zakladając ze byl u psychologa/zwyklego/ w danej placówce i chce pójść do innego psychologa-psychoterapeuty w tej samej placówce.? Czy to jest to zrobienia.? Czy to jest wykonalne/dopuszczalne.?
  15. Jeśli konsultacja jest jednorazowa - to niech sobie będzie, ale możesz pójść do tej że psycholożki z problemem, czy nie możesz.? Bo Ci powie np, że już Ci nie pomoże bo"tu nie ma psychoterapii".? Jak to jest.?
  16. *_*

    Rezygnacja..?

    Ze swej strony Polecam 116123 - Telefon Zaufania dla osób dorosłych w kryzysie emocjonalnym - Kryzysowy Telefon - Jest to realna rozmowa z człowiekiem http://www.psychologia.edu.pl/kryzysy-osobiste/telefon-kryzysowy-116123.html Lub jeśli jesteś młoda 116111 - Telefon Zaufania dla dzieci i młodzieży http://www.116111.pl/ telefony-zaufania-psycholog-t55490.html 22 654 40 41 - Antydepresyjny Telefon Zaufania Fundacji Itaka http://stopdepresji.pl/antydepresyjny
  17. Jest to takie pozytywne co piszesz, że można liczyć na pomoc w nagłej sprawie - i ją otrzymać. Ja nie mam doświadczenia w psychoterapii-nigdy nie byłam, natomiast gdy zapytalam psychologa czy byłby mozliwy szybszy termin zrealizowania wizyty - ustaliła szybszy- nie odmówiła. Nawet przyjeła mnie poza "oficjalnymi" wyznaczonymi godzinami. Także psychologowie którzy mają ten dar że potrafią spojrzeć na człowieka- jak na człowieka- też istnieją.
  18. Psioczysz u swojego psychologa np na lekarza? :) Lekarz rodzinny tak, a czy psychiatra to nie wiem, natomiast psycholog-psychoterapeuta jest w stanie pomóc pacjentowi w nagłej/pilnej sytuacji, tylko trzeba by osobiscie z konkretnym psychologiem rozmawiac, a nie np przez rejestracje, bo to moze skutkowac np, oddalonym nieco terminem.
  19. Ja myślę że przed pójściem do jakiegokolwiek "specjalisty", należy zaglebic sie nieco w jego życiorys,doświadczenie. Nie iść ot tak do pierwszego z brzegu, bo ten wybór może się okazać dla pacjenta np szkodliwy. Pod lupę wziełabym tu psychologa zwykłego.
  20. acherontia-styx, Rozumiem. Dziękuję za rozłożenie sprawy na "czynniki pierwsze", i szerokie objaśnienie. :)
  21. Też tak miałam. Nie przeżywałam nigdy rozstania tak jak wyjeżdźając z pewnego miejsca...
×