Skocz do zawartości
Nerwica.com

W jakim miejscu czujecie się bezpieczni?


Róża

Rekomendowane odpowiedzi

nie będzie oryginalnie - w łóżku, ale z laptopem i oglądaniem różnych zabawnych filmików itd., w wannie z ciepłą kąpielą, w ramionach chłopaka. Często też myślę, że czułabym się bezpiecznie przy mojej rodzinie (ale niestety są daleko) lub przy moich dziadkach lecz niestety już nie żyją. Jak się czuję dobrze to wszędzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko w domu, mialem okres ze jedynym bezpiecznym miejscem bylo moje lozko. Teraz juz mniej wiecej czuje sie bezpieczny w mojej okolicy, paradoksalnie nie czuje sie bezpieczny w szpitalu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapewne w domu. Paradoksalnie, przebywając w tych naszych atolach, pozbawiamy się mechanizmów obronnych, bodzców i prawidłowej reakcji na nie. Siedząc tak godzinami, dniami, miesiącami gdy nagle przyjdzie wyruszyć na świat, stajemy się niejako bezbronni, co powoduje chęć wrócenia do swojej sprawdzonej miłej norki. Dlatego opuszczajmy norki, ale i o nie dbajmy. Czytał Piotr Fronczewski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej w swoim pokoju. Również tam gdzie mam dostęp do elektroniki. Boję się umysłowej pustki. Miejsca, gdzie nie ma co czytać, nie ma czego słuchać, ani czego oglądać. Lęk powodują sytuacje, gdy trzeba pracować fizycznie. Chciałbym jakoś pogodzić te światy. Prosty przykład: komputer zapewnia taką stymulację umysłu, że niejeden potrafi siedzieć przy nim po nocach nie chce mu się spać. Odnotowano przypadki śmierci przy komputerze, ponoć z wycieńczenia.

 

Bezpiecznie czułem się też na Sobieskiego w szpitalu warszawskim. Jedyne miejsce gdzie komputer nie był potrzebny. Wystarczyła atmosfera, ludzie. Możliwość grania w billard czy rysowania w pracowni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×