Skocz do zawartości
Nerwica.com

Mam DOŚĆ tych nieudaczników rządzących moim krajem


Kalebx3 Gorliwy

Rekomendowane odpowiedzi

Jeszcze 2 lata i Polską będą rządzić udacznicy spod znaku Jarosława, Antka Macierewicza i Adasia Hofmana. W sumie oprócz jeszcze większej martyrologii i lizania dupy klerowi nie spodziewam się większych zmian w stosunku do dzisiejszych rządów. Duda Guz związkowcy i robotnicy dalej będą protestować bo płace za niskie i osłony socjalne za małe a pieniędzy na to nigdy ni będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze 2 lata i Polską będą rządzić udacznicy spod znaku Jarosława, Antka Macierewicza i Adasia Hofmana. W sumie oprócz jeszcze większej martyrologii i lizania dupy klerowi nie spodziewam się większych zmian w stosunku do dzisiejszych rządów. Duda Guz związkowcy i robotnicy dalej będą protestować bo płace za niskie i osłony socjalne za małe a pieniędzy na to nigdy ni będzie.

 

sranie po ścianie,,,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

carlosbueno, 3 wojna światowa się zbliża a Ty się martwisz co będzie za 2 lata. Nie wiadomo czy przeżyjemy :mrgreen:

Gdzie niby się zbliża, odkąd pamiętam straszą ta wojną a jej niestety nie ma. Zresztą teraz są nowe formy wojny; terroryzm, ucisk ekonomiczny, globalna gospodarka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale przyznasz ,że takich HU+jowinek to jeszcze żaden cwaniczek nie odpier+dalał ,typu elastyczny czas pracy , praca do śmierci , powszechność umów śmieciowych , zadłużający Państwo po szyję Rząd partaczy , najdroższe w Europie autostrady , leki też najdroższe w stosunku do wypłat, i morze medialnych kłamstw . Teraz się Tuskojeby sypią .

Słyszałeś ,ze powstalo nowe słowo w języku polskim , " wytuskać" , czyli oszukać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kalebx3, Nie zauważam większych różnic między rządami i sytuacją społeczno- gospodarczą za Tuska, Kaczynkiego czy SLD. Nie jestem zwolennikiem Tuska( głównie za to że ten niby liberał okazał się bardzie lewicowy od SLD i PiS przynajmniej jeśli chodzi o rozrost biurokracji i podwyższanie podatków) ale też nie obarczam go za całe zło i że w Polsce ludzie tak mało zarabiają. Notabene za rządów Tuska pensja minimalna wzrosła z 900 zł do 1600 zł( oczywiście inflacja zjadła połowę tej podwyżki). Co do autostrad to racja ale wczesniej było podobnie, a wydłużenie wieku emerytalnego to skutek demografii no i braku funduszy na emerytury, w innych krajach zrobiono podobnie z tym podniesieniem wieku. Ja bym się zabrał przede wszystkim za przedwczesne emerytury mundurowych i "górników" którzy nie pracują na dole tylko siedzą w biurach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Mam DOŚĆ tych nieudaczników rządzących moim krajem" , a ja mam dość głupiego narodu , który ciągle sobie wybiera taki rząd . Można zrozumieć po upadku socjalizmu i wprowadzeniu demokracji , że naród da się omamić za pierwszym razem , za drugim też jeszcze można zrozumieć , a przy wyjątkowej naiwności nawet trzeci raz , ale jeśli dalej naród głosuje na oszustów i złodziei , to coś jest nie tak . Swoją drogą nasz naród ma strasznie zlasowane mózgi po PRL-u przez przemoc , propagandę i życie w zniewoleniu przez pół wieku , dlatego nie dziwi mnie to , że nasze społeczeństwo nie potrafi się odnależć w nowym ustroju . Śmieszą mnie też te tłumy , które wykrzykują " złodzieje " a sami siebie okradają nawzajem , są zawistni i nie mają żadnych aspiracji by cokolwiek zmienić w tym kraju , bo wolą żyć w tym zbiorowym poczuciu niesprawiedliwości i narzekać na polityków , zamiast się nad sobą zastanowić , ponieważ tylko zmiana mentalności narodu może prowadzić do zmian . Dodajmy do tego różnych obrońców ludu i związki robotnicze , które też okradają nasze państwo jak się da , a jak przeprowadzą jakiś strajk , to cały naród krzyczy , żeby im dać to czego się domagają . Kolejna kwestia , to ludzie na zasiłkach i rentach , których jest naprawdę sporo i sporo z nich mogłaby podjąć pracę , ale to nieważne , bo naród i tak będzie krzyczał " dać im ! " . Zbyt duża ilość górników ( w całej unii europejskiej tylu nie ma ) plus kopalnie , które nie przynoszą żadnych zysków , ale co z tego ... " dać im ! " .

Mieliśmy jednego dobrego ministra finansów Leszka Balcerowicza , który był wyznawcą monetaryzmu ekonomicznego i wychodził z założenia , że " nie wydamy więcej niż mamy " i to mocno wkur*iło naród , bo naród oczekuje , że rząd wyczaruje pieniądze dla wszystkich , a jakoś nikt nie zwrócił uwagi , że po socjalizmie potrzebujemy metody małych kroków , żeby posprzątać po tym syfie jakim był ten ustrój i w nowej kapitalistycznej rzeczywistości wspólnie zbudować silne państwo , ale to jest niemożliwe , gdy każdy nie patrzy dalej niż poza czubek własnego nosa , więc " Balcerowicz musi odejść " . Życie na kredycie , brak silnej gospodarki i bierność narodu , muszą doprowadzić w końcu do zagłady ... ale po co szerzyć defetyzm , żyjmy iluzją , w końcu wszystko to wina polityków , tylko nie nas ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomcio Nerwica, Współcześnie większość krajów żyje na kredyt a poziom zasiłków i opieki socjalnej w Polsce w porównaniu do zachodu jest żenująco niski. Oczywiście Polska jako kraj na dorobku se na takie zasiłki czy pensje nie może pozwolić, ale ludzie też mają dość tego zaciskania pasa wiecznego i głosują nogami uciekając z kraju i nie rozmnażając się prawie w ogóle. Zresztą większość krajów postkomunistycznych jest w podobnej sytuacji co Polska także jakość rządów jest wszędzie zbliżona, a to że np Czechy czy Słowenia są od nas zamożniejsze to wynik tego że były wcześniej dużo bogatsze. Gdyby Balcerowicz miał u nas rządzić to zostałby obalony i wywieziony na taczkach bo nikt nie chce polityki oszczędności i zaciskania pasa, ludzie( w większości) chcą kasy i opieki społecznej a nie liberalizmu na którego efekty trzeba czekać nieraz dziesięciolecia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

carlosbueno, Z wszystkim się zgadzam , ale Słowacja swoją pozycję zawdzięcza też obniżkom podatków , dzięki czemu pojawiło się na rynku wiele przedsiębiorców i gospodarka tam zaczęła kwitnąć . Za to nasz naród miał szansę na zmianę po obradach okrągłego stołu , ale solidarność zaczęła sobie skakać do gardeł w ogóle nie przejmując się gospodarką i teraz obserwujemy skutki tych zaprzepaszczonych szans .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejna kwestia , to ludzie na zasiłkach i rentach , których jest naprawdę sporo i sporo z nich mogłaby podjąć pracę , ale to nieważne , bo naród i tak będzie krzyczał " dać im ! " .

A wild librul appears!

 

:lol: . Żeby podjęli pracę najpierw musi być niedobór pracowników żeby ktoś ich chciał zatrudnić i potem jeszcze tolerować ich niepełnosprawność.

 

Jak na razie jest tak, że na jedno miejsce pracy jest kilkudziesięciu do kilkuset kandydatów i zwykle nawet nie ma szans nawet na rozmowę kwalifikacyjną a o zatrudnieniu można pomarzyć.

Przez rok szukałem pracy i dostałem tylko raz 10ciodniową fuchę w drukarni. Brali kogo popadło i przyszło 30 "złodziei i nieudaczników" i zapieprzało jak maszynki.

Och, gdyby tylko nie byli takimi leniami i chcieli pracować to by pewnie nie było bezrobocia!

 

Udało mi się wtedy zarobić na opłatę wakacyjną za 1 miesiąc. No, ale jak się fucha skończyła to dalej to samo gówno - na 95% CV zero odpowiedzi reszta to parę "rozmów kwalifikacyjnych" które też było zwykłym kolekcjonowaniem CV, ewentualnie sprawdzeniem czy ktoś jest super wygadany. W końcu musiałem przez to zrezygnować z zaocznych studiów informatycznych bo mnie nie było stać na opłaty ani na nic innego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorrow, nie zrozumiałeś mnie do końca , bo nie chodziło mi o ludzi , którzy naprawdę są niepełnosprawni , a o ludzi , którzy załatwiają sobie renty na lewo . Nigdzie nie napisałem , że wszyscy polacy , którzy nie mają roboty to lenie i są odpowiedzialni za bezrobocie . Mamy w Polsce 12 % bezrobocie z czego 5% , to tak zwane bezrobocie frykcyjne czyli ludzie , którzy nawet jeśli dostaną ofertę pracy , to uważają , że ta praca nie zaspokaja ich ambicji i wolą zostać na socjalu albo ludzie , którzy nawet nie kiwną palcem , żeby robotę znależć .

I jak już poruszamy temat " dlaczego w Polsce nie ma pracy " to znalazłem ciekawy tekst :

Statystyczny Polak wstaje rano, włącza japońskie radyjko, zakłada amerykańskie spodnie, wietnamski podkoszulek i chińskie tenisówki, po czym z holenderskiej lodówki wyciąga niemieckie piwo. Siada przed koreańskim komputerem i w amerykańskim banku zleca przelewy za internetowe zakupy w Anglii, po czym wsiada do czeskiego samochodu i jedzie do francuskiego hipermarketu na zakupy. Po uzupełnieniu żarcia w hiszpańskie owoce, belgijski ser i greckie wino, wraca do domu. Gotuje obiad na rosyjskim gazie. Na koniec siada na włoskiej kanapie i... szuka pracy w polskiej gazecie wydawanej przez niemiecki koncern mediowy - Znowu nie ma nic dla mnie! I zastanawia się, dlaczego w Polsce nie ma pracy! ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomcio Nerwica, dobrze piszesz. Polityka to nie wszystko, ważniejsza jest mentalność społeczeństwa. Dlatego nie interesuję się polityką, bo wiem, że politycy to marionetki. Wolę myśleć, jak żyć w zgodzie z innymi na poziomie czysto ludzkim.

Polityka jest odbiciem społeczeństwa. Polacy często kradną i kombinują to nie dziwota że w polityce to samo, wystarczy spojrzeć na najniższe szczeble typu gminy, powiaty ciągle tam są jakieś kombinacje, układy, przekręty a później przecież ci ludzie idą wyżej. Często jest wręcz selekcja negatywna to polityki idą mierni ale wierni albo rasowi ściemniacze i oszuści którzy piękny słówkami mamią ludzi. W dojrzałych demokracjach we władzach w większości zasiadają elity narodu czego nie można powiedzieć o Polsce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym COŚ napisać ale boję się że wkroczy CBŚ a ja muszę jutro do budy! :x

Dobra, napiszę tylko że gaz lub setki lin rozwiązałoby polityczne i setki innych problemów w POLSCE.

POLSKA NARODOWO-DEMOKRATYCZNA!

 

-- 15 paź 2013, 22:41 --

 

Podludzi należy tępić! Nowa SILNA POLSKA powinna być na poziomie Francji!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×