Skocz do zawartości
Nerwica.com

Satanizm


wiejskifilozof

Rekomendowane odpowiedzi

Nic, nigdy się z nim bezpośrednio nie spotkałam, a jako ateistce w sumie mi wszystko jedno - jak ktoś chce oddawać cześć szatanowi - jego sprawa. Byleby nie było przy tym żadnego krzywdzenia zwierząt a o ile się orientuję coś tam ze składaniem ofiar jest na rzeczy - tak? . Z drugiej strony rytualne składanie zwierząt dla bóstw istniało od zawsze i w wielu religiach.....

Wbrew stereotypom jest zupełnie odwrotnie. Istnieje coś takiego jak '11 satanistycznych ziemskich praw' (odpowiednik 10 przykazań), a w tym... '10. Nie zabijaj zwierząt, chyba że cię zaatakują lub gdy robisz to dla zdobycia jedzenia. '

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic, nigdy się z nim bezpośrednio nie spotkałam, a jako ateistce w sumie mi wszystko jedno - jak ktoś chce oddawać cześć szatanowi - jego sprawa. Byleby nie było przy tym żadnego krzywdzenia zwierząt a o ile się orientuję coś tam ze składaniem ofiar jest na rzeczy - tak? . Z drugiej strony rytualne składanie zwierząt dla bóstw istniało od zawsze i w wielu religiach.....

Wbrew stereotypom jest zupełnie odwrotnie. Istnieje coś takiego jak '11 satanistycznych ziemskich praw' (odpowiednik 10 przykazań), a w tym... '10. Nie zabijaj zwierząt, chyba że cię zaatakują lub gdy robisz to dla zdobycia jedzenia. '

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę ze zabijanie zwierząt przez"satanistow" budzi oburzenie. Moje także.

A ofiar z ludzi rzekomo nie ma, bo o ofiarach z ludzi nie mówią w mainstreamie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio trochę głośno w Stanach o organizacji, de facto kościele "Satanic Temple", która odprawia publicznie czarne msze, składa wnioski o stawianie pomników Bafometowi, czy dystrybuuje swoje broszurki w szkołach podstawowych. Jest to bardziej satyra wymierzona w chrześcijan, którym nie podoba się rozdział kościoła od państwa. Akcja z broszurkami była bezpośrednią odpowiedzią na rozdawanie "Biblii" w jednej ze szkół.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zinaida, niestety, wierzę w czary, bo one istnieją a Stwórca nas przed nimi chce chronić. zajmowałem się jakiś czas temu magią. Jasne że jest możliwe rzucenia na kogoś zaklęcia. Jedynie Stwórca może tę osobę odczarować, jak ze chce, bo umieć to na pewno umie. Nie trzeba wierzyć w istnienie czegoś nadprzyrodzonego, żeby zostać przeklętym Panie Filozofie z Wioski z pod Warszawy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×