Skocz do zawartości
Nerwica.com

Wiara czyni cuda


ashley

Rekomendowane odpowiedzi

Normalnie funkcjonującym ludziom wiara nie jest do niczego potrzebna. Maja swoje popędy, obowiązki, przyjemności, błogą integrację z otoczeniem. Gdy coś przestaje trybić, wszyscy zaczynają myśleć o wierze i nadziei. Wygląda na to, że to pojęcia będące synonimem ostatniej deski ratunku. Albo ucieczki. Podobnej do tej w alkohol, hazard, narkotyki.

 

wiara i nadzieja to okreslone. nastawienie do rzeczywistosci a nie ucieczka przed nia. jej przeciwienstwem nie jest normalne funkcjonowanie tylko zwatpienie, lęk egzystencjonalny, slabosc, pustka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jesli nie ma sie wiary w nic, w nikogo, nawet siebie to co pozostalo? Marna egzystencja...zawieszenie na tym swiecie bez nadziei na cokolwiek innego i lepszego. Szukanie pozytywnych doznan przywracajacych choc na chwile sens zycia...rozkoszowanie tymi ulotnymi chwilami po tylko aby moc poczuc integracje z otaczajacym swiatem. Tak ma wygladac zycie? Zadne psychotopy tu nie pomoga. Wiara jak ja odzyskac...nie w Boga a w cokolwiek. Prosze niech ktos wystawi mi recepte.

:arrow:http://lubimyczytac.pl/ksiazka/152583/potega-terazniejszosci :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiecie ja piszac wiara nie mialem nic konkretnego na mysli. systemu religijnego. tylko takie przeswiadczenie ze koniec koncow zle nie bedzie. wiara w swiat moze ze jest jaki jest ale zmierza do dobrego. choc wiem ze to trudne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normalnie funkcjonującym ludziom wiara nie jest do niczego potrzebna. Maja swoje popędy, obowiązki, przyjemności, błogą integrację z otoczeniem. Gdy coś przestaje trybić, wszyscy zaczynają myśleć o wierze i nadziei. Wygląda na to, że to pojęcia będące synonimem ostatniej deski ratunku. Albo ucieczki. Podobnej do tej w alkohol, hazard, narkotyki.

Przestaje trybić, bo brak w tym głębszego sensu. Po co żyć, skoro życie opiera się wyłącznie na konsumpcji?

Kiedy człowiek szuka wiary i nadziei, znaczy to, że w jego ciasnym umyśle powstała luka, która dla jego zdrowia psychicznego wymaga zapełnienia. To pierwszy etap powstawania świadomości istnienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiara w coś,nie zawsze znaczy w Kogoś ( istoty Boskie) może,być wiara w innego człowieka.Ja to praktykuje od lat.Z dobrym skutkiem.

 

U mnie wiara w siebie - pasja czyni czasem cudeńka. Nie mogę wierzyć w innych, bo mam w sobie coś takiego, że ludzie mnie deprecjonują, często mylnie oceniają uznając, że można mnie bezkarnie skrzywdzić na swoją korzyść, wyładować się na mnie, znaleźć sobie we mnie kozła ofiarnego. Później uwaga... czują się skrzywdzeni przeze mnie, bo to nie do pomyślenia, że odgryzłem się. Takie są moje doświadczenia z ludźmi, TFU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wybaczenie ,wybaczmy ludziom ,są tylko ludżmi,no trzeba im to wybaczyć ,a ich ulubione zajęcie to krytykowanie ,nie można szukać wsparcia u innych ,bo jak mogą to zawsze dokopią,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie chcę nikogo pouczać ,chcę tylko nauczyć się żyć w tym trudnym ,skomplikowanym ,niezrozumiałym świecie ,i proszę żeby nikt do siebie nie brał niczego co ja tutaj piszę i pisałam ,chcę tylko rozpracować siebie i wszystko wokół siebie ,na nic nie mam i tak wpływu to życie mnie tak wykształciło że robię czy mówię ,piszę ,pozostaje pytanie w wielu kwestiach ale dlaczego ,ale po co to czy tamto,jak kopnę w kalendarz też będę myślała po co właściwie umieram ,zawsze będą pytania ,jakieś filozofie treści itd itp ,a może nie zdaję sobie sprawy ztego że ktoś może po mojej śmierci ,nad grobem moim powie to był wspaniały człowiek ,boże jaka wspaniała to kobieta była ,bo czarny scenariusz wydarzeń może być tylko w mojej głowie,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie wierzyłem że od tak mi się poprawi, a się poprawia z każdym dniem.

 

Śmiecham, gdy sobie przypominam jak mieliśmy napisać autocharakterystykę w gimnazjum a ja nawet nie pamiętałem jak wyglądam. Chociaż nie, to nie przez brzydotę :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezus Chrystus sam przyszedł do ludzi z objawieniem PRAWDZIWEGO BOGA aby nie musieli błądzić i tworzyć religii ...... " kto widział mnie widział OJCA " ..... więc kto chce poznać PRAWDZIWEGO BOGA musi przyjść do Zmartwychwstałego, na NIEGO zwrócić oczy wiary .... nie ma innej drogi .... życie ma sens i jest piękne gdy ma się Prawdę : " Jezus mu odpowiedział: Ja jestem drogą, prawdą i życiem. Nikt nie przychodzi do Ojca jak tylko przeze mnie " - Ewangelia Jana 14:6 Uwspółcześniona Biblia Gdańska

 

, pozdrawiam Dominik

Zrzygać się można.

Czy wolność słowa polega na niezliczonym powtarzaniu tych samych bzdur?

Bo jeśli tak, to raczej nikt nie będzie miał przeciw, gdy posłużę się automatem do propagowania własnej jedyniesłuszności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezus Chrystus sam przyszedł do ludzi z objawieniem PRAWDZIWEGO BOGA aby nie musieli błądzić i tworzyć religii ...... " kto widział mnie widział OJCA " ..... więc kto chce poznać PRAWDZIWEGO BOGA musi przyjść do Zmartwychwstałego, na NIEGO zwrócić oczy wiary .... nie ma innej drogi .... życie ma sens i jest piękne gdy ma się Prawdę : " Jezus mu odpowiedział: Ja jestem drogą, prawdą i życiem. Nikt nie przychodzi do Ojca jak tylko przeze mnie " - Ewangelia Jana 14:6 Uwspółcześniona Biblia Gdańska

 

, pozdrawiam Dominik

Zrzygać się można.

Czy wolność słowa polega na niezliczonym powtarzaniu tych samych bzdur?

Bo jeśli tak, to raczej nikt nie będzie miał przeciw, gdy posłużę się automatem do propagowania własnej jedyniesłuszności.

 

Widocznie,nic innego nie potrafi pisać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Religijny zapał jest zjawiskiem godnym szacunku. Jeśli przybył do tego Pana Bóg to tylko się cieszyć i gratulować.

 

Szanowny użytkowniku Droga Prawda Życie, masz szczęście, które nie jest dane każdemu i które nie każdy potrafi docenić. Sęk w tym, że jak sam widzisz, Twoje działania mają efekt odwrotny. Zamiast zarażać innych swoim zapałem raczej ich zniechęcasz. Może używaj imienia Jezusa trochę rzadziej. Może miej trochę na uwadze, że są ludzie o innym światopoglądzie. Siła Wyższa pociesza na rozmaite sposoby, jednemu wskazuje drogę poprzez Nowy Testament, komuś innemu poprzez Wedy czy pisma Platona, a czasami poprzez miłą koleżankę spotkaną w barze. Ludzie chorują na różne przypadłości i łakną rozmaitych lekarstw. Ile ludzi, tyle dróg. Skoro Nowy Testament jest czymś, co stanowi Twoją podporę i uważasz, że mógłby on być podporą dla innych może właściwiej byłoby udzielać jej przekazując ludziom praktyczne wskazania w nim zawarte, niekoniecznie cytując dosłownie i niekoniecznie zawsze pisząc, że posiłkujesz się Pismem Świętym. Czyli przykładowo zamiast; jaką miarą odmierzycie, taką i wam odmierzą i jeszcze wam dołożą (któryś rozdział i któryś werset, nie pamiętam której księgi) - lepiej może napisać: nie oceniaj innych, bo wszelka myśl czy słowo wraca do człowieka zwielokrotnione. Każdy człowiek ma swoje mechanizmy obronne i nie zawsze lubi przyjmować prawdy, które są już na starcie obdarzone etykietką.

 

Mówię wam, że podobnie w niebie większa będzie radość z jednego pokutującego grzesznika niż z dziewięćdziesięciu dziewięciu sprawiedliwych, którzy nie potrzebują pokuty.

 

Jeśli ktoś jest sprawiedliwy, w dobrym stanie zdrowia i nie potrzebuje pokuty, to tym lepiej dla niego.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezus Chrystus sam przyszedł do ludzi z objawieniem PRAWDZIWEGO BOGA aby nie musieli błądzić i tworzyć religii ...... " kto widział mnie widział OJCA " ..... więc kto chce poznać PRAWDZIWEGO BOGA musi przyjść do Zmartwychwstałego, na NIEGO zwrócić oczy wiary .... nie ma innej drogi .... życie ma sens i jest piękne gdy ma się Prawdę : " Jezus mu odpowiedział: Ja jestem drogą, prawdą i życiem. Nikt nie przychodzi do Ojca jak tylko przeze mnie " - Ewangelia Jana 14:6 Uwspółcześniona Biblia Gdańska

 

, pozdrawiam Dominik

Zrzygać się można.

Czy wolność słowa polega na niezliczonym powtarzaniu tych samych bzdur?

Bo jeśli tak, to raczej nikt nie będzie miał przeciw, gdy posłużę się automatem do propagowania własnej jedyniesłuszności.

 

no ja bym jednak mial. twoj podpis choc nawet tak tego sie nazwac nie da, jest bardzo napastliwy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×