Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Amon_Rah

CHAD- Choroba Afektywna Dwubiegunowa cz.III

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, jagoda512 napisał:

Mam jeszcze dwa pytania: czy ChAD jest przekazywany genetycznie? I jaką ma to formę? Tj. przekazywane są skłonności do zapadnięcia na tę chorobę, czy 100 % pewność? (i czy w ogóle choroba afektywna dwubiegunowa może być dziedziczona genetycznie?)

Generalnie, jeśli w najbliższej rodzinie wystąpił ChAD, to jest dużo większe prawdopodobieństwo, że Tobie też się trafi, więc genetyka sporo tutaj miesza. Znalazłam taki ciekawy artykuł, może trochę Ci rozwieje wątpliwości: http://online.synapsis.pl/Choroba-afektywna-dwubiegunowa-ChAD-podstawowe-informacje/Genetyka-i-dziedziczenie-ChAD.html

I czy z powodu ChAD-u mogę starać się o przeprowadzenie zabiegu podwiązania jajowodów metodą z użyciem klipsów, czy to raczej marzenie ściętej głowy jeśli mowa o Polsce?

Nie mam zielonego pojęcia. Chyba najlepiej byłoby o to zapytać psychiatrę albo ginekologa. Myślę, że któryś z nich będzie wiedział.

Nie wiem, czy "raportować" swój nastrój może każdy, czy to jakaś zamknięta forma,

Forma jak najbardziej otwarta 🙂 Także pisz kiedy tylko masz ochotę!

i czuję się emocjonalnie "wyprana".

Współczuję. Ale to dopiero początek, jeszcze się ustabilizuje. Ja widzę jak powoli, powoli się u mnie polepsza. Nie jest to linia prosta, sporo jeszcze w tym wszystkim kiepskich dni, ale nie jest już tak tragicznie jak na początku dołka.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 godziny temu, jagoda512 napisał:

@Heledore Dziękuję za odpowiedzi i dobre słowo 🙂 Powoli wracam do żywych.

Jak pisałam, że wracam do żywych, to byłam głupia. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Poprawa utrzymuje się już 5 dzień. Umysł jaśniejszy, lepsza koncentracja. Mniejsze zmęczenie i nerwowość. Od razu lepiej się pracuje i wszystko załatwia. Do rozpoczynającego się tygodnia podchodzi się na zasadzie szukania rozwiązań, nie problemów. Chociaż ten lit spłyca emocje jestem po nim emocjonalnie wyciszony i spokojny, ale jest dużo lepiej niż było. Mam nadzieje ,że za 2-3 tygodnie będzie już w 100% dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@jagoda512 przykro mi. Niestety wiem co czujesz.

@__Jack__ oby trwało jak najdłużej. Skoro sam suplement tak działa- nie zastanawiałeś się nad zapytaniem lekarza o przejście na lit?

U mnie chujnia po całości. Tak w skrócie. Mam przemożną chęć schowania się przed wszystkimi i wszystkim pod kołdrą i udawania, że wcale nie istnieję.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie chcę kombinować narazie. Poza tym mniej skutków ubocznych. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Aby nie wiało w tym temacie pesymizmem to pochwalę się swoimi osiągnięciami pomimo ciężkiego przebiegu mojej choroby. Udało mi się skończyć studia w 1974 roku (wtedy można było policzyć wyższe uczelnie techniczne na palcach jednej ręki) i podjąć pracę w zakładzie z którego przeszedłem przymusowo (Suchocka) na emeryturę. Po przejściu na emeryturę prowadziłem dalej działalność gospodarczą w firmie górniczej przez ok. 16 lat. Teraz już nie pracuję, a emerytura moja z tytułu przedłużonej pracy pod ziemią przekracza 2000 euro netto.

Kiedyś nawet proponowałem pracę Intelowi. W tym czasie zaliczyłem 4 pobyty w szpitalu. Pierwszy pobyt był po próbie samobójczej, po której ledwo mnie odratowano.

Teraz od kilku lat jestem w remisji i największym problemem dla mnie jest jaką nową roślinę posadzić w ogrodzie lub w domu oraz jakiego karpia Koi kupić do oczka wodnego. Czyli życie na pełnym luzie bez alkoholu i fajek.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Rambo 

Dzięki za wpis. Dobrze wiedzieć, że można dotrwać do emerytury i jeszcze dłużej i realizować ambitne cele. Zazdroszczę wysokosci emerytury. Nawet w złotówkach. Moje pokolenie będzie musiało zapłacić za te wszystkie 500+ i chyba pomrzemy z głodu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Też denerwuje mnie to bezmyślne rozdawanie naszych pieniędzy. Zamiast przeznaczyć je na inwestycje to są one przejadane. Niestety wybory wygrała partia populistyczna i nie zastanawia się nad przyszłością Polski. Dla utrzymania władzy będzie dalej rozdawać nasze pieniądze. Niedługo dościgniemy w tym Grecję.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Rambo123 dobrze czytać coś pozytywnego. Oby już tak pozytywnie zostało.

@jagoda512 jak się trzymasz?

Czekam na wizytę u mojego docteur. Męczą mnie myśli i brak wytchnienia w nich. Cały ten bezsens w byciu i czarne chmury dookoła. Jestem tym już potwornie zmęczona. Zastanawiam się co oprócz tchórzliwego braku odwagi tak naprawdę mnie trzyma.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi