Skocz do zawartości
Nerwica.com

Leki a wzrost/spadek wagi.Wątek zbiorczy.


kate80

Rekomendowane odpowiedzi

30 minut temu, Dryagan napisał(a):

Szanowni Państwo, kończę dyskusję na temat odchudzania w wątku Paroksetyna, jak również przepychanki słowne, jakie tu miały miejsce. Posty wylądowały w koszu. Proszę nie pisać tutaj nie na temat

Fajnie że pisałam do Melodii żeby to wydzielić jako osobny temat a nie wypierdalać do kosza. Dzięki. I tak, ten post też możesz wywalić

 

image.thumb.png.da7e74cb8d799ffc76ede71c53d83a24.png

Edytowane przez acherontia styx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@acherontia styx nie mam wglądu do korespondencji prywatnej Melodii, więc chyba pretensje do mnie są nie na miejscu. Natomiast zrobił się bałagan o czym wcześniej uprzedziłem, ale dyskusja trwała. Zrobiłem nowy wątek na Twoje życzenie, jednak bardzo proszę wszystkich biorących udział w tej dyskusji, żeby była prowadzona trochę innym tonem niż do tej pory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, acherontia styx napisał(a):

Fajnie że pisałam do Melodii żeby to wydzielić jako osobny temat a nie wypierdalać do kosza. Dzięki. I tak, ten post też możesz wywalić

 

image.thumb.png.da7e74cb8d799ffc76ede71c53d83a24.png

Teraz odczytałam pw. Niestety nie jestem też 24h na forum. Mamy niedzielę więc oprócz pracy wolny dzień i też czas dla rodziny. 

Ekipa też ma życie prywatne. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

3 godziny temu, Melodiaa napisał(a):

Teraz odczytałam pw. Niestety nie jestem też 24h na forum. Mamy niedzielę więc oprócz pracy wolny dzień i też czas dla rodziny. 

Ekipa też ma życie prywatne. 

Wyświetlałaś się jako dostępna na forum, dlatego do Ciebie napisałam. Nie oczekuję, że ktoś tu siedzi 24h, bo każdy ma swoje życie, a przynajmniej powinien mieć ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że po niektórych lekach w także z grupy psychotropowych można przytyć. Każdy ma inny ogranizm i na każdego lek inaczej działa także strasznie denerwuje  mnie takie gadanie,że ja na leku x nie przytyłam/em to jest to już prawda objawiona… ja jak zaczęłam brać escitalopram to momentalnie zaczęłam przybierać na wadzę i żeby to zatrzymać to jestem teraz na diecie 1500kcal + biorę ozempic do tego. Coś mi ten esci odrobinę pomógł i dlatego chciałam móc go kontynuować nawet kosztem stałego bycia na dosyć restrykcyjnej diecie

 

nawet leki z grupy ssri są podzielone na takie co maja niewielki wpływ na wagę, na te co mają średni i na te co duży

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, interludium napisał(a):

nie da się przybrać wagi z powietrza, litości

No tak przy aktywnym trybie życia to jedząc 1500 kcal i przybywając to dosłownie jest jak z powietrza. Mi się na tyle na escitalopramie metabolizm spowolnił, że dopiero z analogiem glp-1 to jakoś mi się zatrzymało. Większość ludzi tego nie jest w stanie ogarnąć umysłem ale trudno się mówi:) Mądry psychiatra powie pacjentowi, że lek, który zapisuje może spowodować takie skutki i trzeba kontrolować wagę. To jest jakiś ułamek pacjentów ale ja już sporo takich widziałam, którzy po kilkanaście- kilkadziesiąt kilogramów przytyli na leczeniu psychiatrycznym i tu niestety wychodzi brak wiedzy w społeczeństwie i także wśród lekarzy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, cynthia napisał(a):

Po odstawieniu leków się nie chudnie. Chudnie się przy diecie i aktywności.

Jak masz spieprzony metabolizm po neuroleptykach, to naprawdę musisz się głodzić, żeby były efekty. A aktywność fizyczna to mit. Odpowiada może za 10% efektów. Najważniejszy jest metabolizm i głodowa dieta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, mienta napisał(a):

Jak masz spieprzony metabolizm po neuroleptykach, to naprawdę musisz się głodzić, żeby były efekty. A aktywność fizyczna to mit. Odpowiada może za 10% efektów. Najważniejszy jest metabolizm i głodowa dieta.

Ale głodowa dieta nie jest wcale taka zdrowa. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mienta napisał(a):

Jak masz spieprzony metabolizm po neuroleptykach, to naprawdę musisz się głodzić, żeby były efekty. A aktywność fizyczna to mit. Odpowiada może za 10% efektów. Najważniejszy jest metabolizm i głodowa dieta.

A neuroleptyki moga zepsuć metabolizm tak że nawet po ich odstawieniu waga nie wraca do normy??? Lekarze mówia że nawet jak się bierze kilka lat i się odstawia to waga zawsze wraca do normy..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Pawel.770 napisał(a):

A neuroleptyki moga zepsuć metabolizm tak że nawet po ich odstawieniu waga nie wraca do normy??? Lekarze mówia że nawet jak się bierze kilka lat i się odstawia to waga zawsze wraca do normy..

Tego nie wiem, czy metabolizm wraca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Pawel.770 napisał(a):

Lekarze mówia że nawet jak się bierze kilka lat i się odstawia to waga zawsze wraca do normy..

To kłamią 🤪 nigdy nie wróciłam do normy po odstawieniu leków, nawet jeśli dołożyłam aktywność fizyczna i jakieś tam diety. Bardzo ciężko mi jest schudnąć.

11 godzin temu, mienta napisał(a):

Ponadto na lekach przeciwpsychotycznych nie da się schudnąć bez głodzenia. My nie funkcjonujemy tak, jak zdrowi.

Nie wiem czy nawet głodzenie coś tutaj zmieni.

Ogólnie nie polecam się głodzić. Sama tak robiłam i to dosyć często przez co mój organizm został jeszcze bardziej wyniszczony. Teraz z wiekiem jest jeszcze gorzej, więc głodówki to nie najlepszy pomysł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×