Skocz do zawartości
Nerwica.com

Leki nasenne.Wątek zbiorczy.


adelkowska

Rekomendowane odpowiedzi

Nic dziwnego, skoro 10mg hydroksyzyny to dawka dla dzieci, a dla dorosłych 25mg. A jednorazowa dawka nasenna to 50-do nawet 100mg(2-4 tabletki 25mg).

Potwierdzam empirycznie, wieczorem biorę 50 mg + 25/50 mg prometazyny która pi razy oko jest od hydro 2x mocniejsza - czyli generalnie łykam mniej więcej równowartość 100-150 mg hydro i też nie jest to coś co mnie jakoś wybitnie ścina z nóg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jak do tej pory używam Onirex (Stilnox), ale wybudzam się co najmniej raz, czasem nawet dwa razy. I chciałbym pójść do lekarza po coś konkretniejszego.

Czy estazolam (powiedzmy) szkodzi bardziej niż inne benzo (Nitrazepam, Noctofer, Signopam)? Bo na działanie narzekać nie mogłem, a ze względu na duże zapotrzebowanie cena jest dla mnie ważna, a esto wychodzi 50gr/noc, tak dla przeciwieństwa dormicum - ponad 4x drożej.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chciałam się zapytać czy próbował ktoś z Was leków nasennych bez recepty? czy są one skuteczne? moze mógłby mi kto coś polecić? czy można je łączyć z lekami antydepresyjnymi?

W sensie - wynalazki typu Apap Noc czy herbatki z melisy..? Próbowałem i przestałem. Melisa to herbatka, mogę to pić litrami i nic. Apap Noc ma potencjał, ale trzeba go łykać w takich ilościach, że rozwałka wątroby gwarantowana. Ideałem byłaby jakaś sensowna ekstrakcja difenhydraminy, ale za tępy chemik ze mnie żeby się na to porywać. Stosuję dorywczo jak mi się hydroksyzyna kończy. Wszystkie testy przeprowadzałem będąc na mianserynie i fluoksetynie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chciałam się zapytać czy próbował ktoś z Was leków nasennych bez recepty? czy są one skuteczne? moze mógłby mi kto coś polecić? czy można je łączyć z lekami antydepresyjnymi?

 

 

można spróbowac Melatoniny ( w Polsce bez recki ) , ale nie próbowałbym dawek wiekszych niż 3mg . Do tego dodałbym ( ew. osobno ) suplement diety 5HTP 100mg i ,,, śpimy .Wszystko bez recepty , nie uzależnia i nie powoduje z rana sennej zamóły ( jak po niektórych recepturowych lekarstwach ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak- ziołowe tabletki z Labofarmu. Niby są głównie uspokajające, ale mają szyszki chmielu w składzie to nasennie też działają. Trzeba tego "zjeść" trochę więcej niż ulotka przewiduje. Poza tym tak jak metylowy Kaleb napisał- melatonina i 5-HTP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy bezpieczne jest zażywanie suplementu 5-HTP łącznie z lekami SSRI? Nie ma ryzyka zespołu serotoninowego?

I czy jest w ogóle sens brać to na sen, jeśli zażywane leki SSRI nie pomagają w walce z bezsennością?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak- ziołowe tabletki z Labofarmu. Niby są głównie uspokajające, ale mają szyszki chmielu w składzie to nasennie też działają.
A nie lepiej sobie piwo czasnąć? :lol:

 

Przyłączam się do pytania Luki_Nerwusik - jak mają się ziołowe uspokajacze i nasenniacze do SSRI?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorę lek nasenny tylko doraźnie. Biorąc go pierwszy raz zadziałał bardzo silnie,później z biegiem czasu działa coraz słabiej,ale nie zwiększam dawki(muszę po prostu dłużej czekać na efekt zaśnięcia). Jednak to świadczy o leku, że uzależnia : /

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×