Skocz do zawartości
Nerwica.com

Dzień dobry


crack

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.Jestem tu nowy i mam nadzieję,że się tu odnajdę.Liczę na wsparcie i chcę ofiarować swoje.

Wiele lat jestem w terapii więc myślę,że będę mógł podzielić się swymi doświadczeniami.

aaa zapomniałem.Mam 34 wiosny i jestem ze Szczecina.Pozdrawiam gorąco.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stwierdzono zaburzenia osobowości.Głównie narcystyczne oraz idące z tym zaburzenia psychosomatyczne.

Na terapii jestem bardzo długo.Czasem wydaje mi się,że za długo.Uzależnilem się od terapeutów i terapii.

Mam 34 lata,a na terapiach jestem od 18 roku życia.Rok temu skończyłem terapię grupową na Broniewskiego.

Była to intensywna terapia na dziennym oddziale.Trwała 3 miesiące.Kiedy się skończyła i zabrakło grupy i terapeuty,

wtedy było ciężko.

Wracając do Twojego pytania.Terapie dały mi bardzo dużo.Nauczyłem się samodzielnie funkcjonować i radzić sobie z wieloma problemami.

Teray jestem na indywidualnej co dwa tygodnie.

 

-- 26 gru 2011, 15:18 --

 

Dodając jeszcze to nie polecam tak długich i intensywnych terapii.Można się uzależnić i opierać całkowicie na terapeutach.

Ja swoją kończę ostatecznie w marcu.Zobaczymy jak pójdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć crack. To już jestem chętny żeby cię popytać. Mianowicie niektóre zaburzenia osobowości włączają mi się gdy ktoś mnie wypytuje, czy są na to jakieś skuteczne terapie które nie polegają na wypytywaniu.

Oj Pasman. Oczywiste jest, że skoro sam nic nie mówisz, to terapeuta musi podpytywać.

Skąd ma wiedzieć z jakiego typu trudnościami się borykasz? Jasnowidzem nie jest.

Aż się rzuca na ślinę, żeby powiedzieć, że wylewny pewnie nie jesteś, a Twoją trudnością może być nieumiejętność mówienia o swoich odczuciach i emocjach.

Są różnego rodzaje nurty, ale nieraz jest potrzebne, żeby pacjent mówił, opowiadał o zajściach, które miały miejsce w Twoim życiu.

 

crack, rzeczywiście zbyt długo tra Twoja terapia.

Mas też skłonności zależne. Uzależniasz się od terapeutów, terapii, a to nie jest dobrze.

Tak, jakbyś nie umiał funkcjonować samodzielnie, szukał autorytetu.

Rozmawiałeś o tym na terapii? Jak skwitowano ten Twój mechanizm?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do Pasmana.Z tego co wiem,gdy włączają się zaburzenia,kiedy terapeuta o coś pyta,to jest chyba opór przed pracą.Normalna sprawa.

Monika,Oczywiście,że rozmawiałem o tym na terapii.Dlatego zdecydowaliśmy skończyć terapię w marcu.

W zeszłym roku miałem podobne próby odstawiania terapii.Nie skończyło się to dla mnie dobrze.Wylądowałem w szpitalu.

Poza skłonnościami do uzależnień łatwo się wiążę z ludźmi i trudno mi skończyć taką relację.

Teraz staram się ''nosić''swoich terapeutów w sobie.Mam nadzieję,że sobie poradzę.Właściwie jestem pewien.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×