Skocz do zawartości
Nerwica.com

Niechęc do pracy


rav71

Rekomendowane odpowiedzi

tak ale ja np jestem za głupi na informatyka ze swoim komputerem mam problemy z obsługą a co dopiero jakieś tam programowanie.

 

Już ponad 100 lat temu prognozowano że ludzie nie będą mieli pracy bo zostaną zastąpieni przez maszyny ale tak się nie stało ludzie z sektora rolnictwa i przemysłu przeszli do usług. Ale dziś usługi też się mocno komputeryzują markety wprowadzają kasy samoobsługowe, automaty biletowe zastępują kasjerów a wiele rzeczy które wymagały kontaktu z ludźmi- pracownikami można załatwić przez internet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też mam ten problem a właściwie nie mam bo nic nie umiem a właśnie dla nic nie umiejących to zdarzają się czasem oferty w telemarketingu, sprzedaży bezpośredniej itp ale ciężko się tego podjąć będąc nieśmiałym i bojąc się ludzi. Jeszcze za narzekanie nikomu nie płacą a to chyba umiem najlepiej. :mrgreen:
W telemarketingu to trzeba mieć umiejętności tylko inne niż w typowej pracy - trzeba być wygadanym, umieć szybko reagować na wypowiedzi innych. Część rzeczy można się pewnie na pamięć wyuczyć, ale jak się nie ma latwości prowadzenia rozmów to myślę że to jest okropnie frustrująca praca. Zdecydowanie nie dla osób wrażliwych też.

 

Nie jest tak źle, te komputery ktoś musi programować, serwisować i naprawiać - dużo pracy dla informatyków.
Trzeba mieć też talent w tym kierunku. Ja skończylem tak na silę w sumie takie studia, ale bez talentu to czlowiek gubi się we wszystkich nieco bardziej zlożonych programach niż Hello World. Przede wszystkim slaby z algorytmiki bylem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o lol. dziś 5 telefonów miałem, z zaproszeniami na rozmowę :lol:

no jak się tak koloryzuje cv to później dzwonią też tak muszę zrobić :mrgreen:

 

-- 01 cze 2012, 12:56 --

 

ja nigdy nie znalazłem pracy inaczej niż przez znajomości poza wyjątkiem gdzie z ogłoszenia szukali naiwniaków albo że musiałem płacić za jej załatwienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mam pojęcia co che robić i to jest problem aplikowałem pary razy na magazyniera, pracownika biurowego ale nie mam w tym doświadczenia i zero odzewu. Doświadczenie mam tylko w sprzątaniu na budowie, pracy na śmietnisku w przebieraniu śmieci, jako pakowacz w fabryce i rozbiórce budynków ale do tego żadnych umiejętności nie trzeba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla mnie ostatnia praca to była psychicznie katorga nie do zniesienia mimo że nie miałem tam żadnej odpowiedzialności prawie. Marzyłem tylko o śmierci w niej albo o wakacjach w tropikach tak mnie ona cieszyła :mrgreen: no ale większość ludzi swojej pracy nie lubi podobno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×