Skocz do zawartości
Nerwica.com

paplanina kosmetyczno-zakupowa


matija

Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, Dalja napisał(a):

Kobietki jesteście w stanie napisać ile płacicie za paznokcie i w jak dużym mieście dla porównania? Proszę o tagi

Od 130zł wzwyż, w zależności od ozdób etc. Miasto wojewódzkie. Dlatego robię sobie sama 😅 bo szkoda mi kasy na takie coś. A i termin dopasować to też tragedia.

Edytowane przez acherontia styx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.11.2020 o 10:40, Wirginia Zachodnia napisał(a):

Z tym olejem to trzeba umieć dobrze trafić. Oliwa z oliwek jest za słaba dla mnie, zaś olej słonecznikowy zbyt mocny. Mam włosy wysokoporowate, czyli dość szybko wysychające. Stosowałam aloes (humektany), który nie pomógł. Przypuszczalnie był za słaby. 

Olej jojoba też się nie sprawdził. Szukam dalej. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej wazne pytanie mam. Rada co do mierzenia wymiarow. Bo internet raz tak raz tak.

Obwod talii - najwezsze miejsce prawda? (niektore strony ze tam gdzie pepek)

Obwod bioder - najszersze miejsce w calej jakby kosci biodrowej czy najszerszy obwod w pupie? (jedne strony tak inne tak)

 

co do odzyw ka. super wlosy po niej są

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.10.2023 o 19:24, Jurecki napisał(a):

Ja używam tylko pianki do golenia Ferrum :D

a wiecie ze niektorzy jada na sucho brode!! brr

Wgl ten temat mógłby być paplanina kosmetyczno-zakupowa. Wątpie ze naszym Panom by sie chcialo prowadzic swoj osobny wątek, mają taki? Moze mają paplanine sprzętowo-maszynową hm..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Dalja napisał(a):

a wiecie ze niektorzy jada na sucho brode!! brr

Wgl ten temat mógłby być paplanina kosmetyczno-zakupowa. Wątpie ze naszym Panom by sie chcialo prowadzic swoj osobny wątek, mają taki? Moze mają paplanine sprzętowo-maszynową hm..

z tego co kojarzę, to panowie nie mają takiego wątku. 🙂 ale dobry pomysł, zmieniłam nazwę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Dalja napisał(a):

hej wazne pytanie mam. Rada co do mierzenia wymiarow. Bo internet raz tak raz tak.

Obwod talii - najwezsze miejsce prawda? (niektore strony ze tam gdzie pepek)

Obwod bioder - najszersze miejsce w calej jakby kosci biodrowej czy najszerszy obwod w pupie? (jedne strony tak inne tak)

 

Randomowy pomiar jest mało istotny bo te cm mogą się różnić w zależności chociażby od dnia cyklu.  Jeśli np. za miesiąc chcesz zmierzyć się ponownie żeby porównać czy np. schudłaś to nadal ma to niewielkie znaczenie czy zrobisz to na wysokości pępka czy 2 cm nad, ważne żeby było mierzone w tych samych miejscach co wcześniej.

 

A odpowiadając już tak z własnego doświadczenia i tego jak podawałam wymiary trenerce w raportach to talia - najwęższe miejsce; obwód brzucha - na wysokości pępka, biodra no to tak jak sama napisałaś najszerszy obwód.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, acherontia styx napisał(a):

Randomowy pomiar jest mało istotny bo te cm mogą się różnić w zależności chociażby od dnia cyklu.  Jeśli np. za miesiąc chcesz zmierzyć się ponownie żeby porównać czy np. schudłaś to nadal ma to niewielkie znaczenie czy zrobisz to na wysokości pępka czy 2 cm nad, ważne żeby było mierzone w tych samych miejscach co wcześniej.

 

A odpowiadając już tak z własnego doświadczenia i tego jak podawałam wymiary trenerce w raportach to talia - najwęższe miejsce; obwód brzucha - na wysokości pępka, biodra no to tak jak sama napisałaś najszerszy obwód.

Cholercia już za późno. Ale dziękuję za odpowiedź 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecajka dla osób z przebarwieniami potrądzikowymi, czy jakimikolwiek:

 

 

pol_pm_The-Ordinary-AHA-30-BHA-2-Peeling-Solution-Peeling-Kwasowy-AHA-30-BHA-2-30ml-780_5.webp

Słynny "krwawy peeling" z The Ordinary. Wiem, że trudno dostępny stacjonarnie, cena dla co niektórych też może być wysoka, ale warto i jest na pewno wydajny. Ja akurat zamawiałam przez neta.

Do tej pory użyłam 2x i rzeczywiście widzę efekt bezpośrednio po zmyciu i przez kilka dni po użyciu.

 

Z tym, że to są kwasy - czyli nie dla każdej cery. No i obowiązkowo SPF 50 na mordkę przy stosowaniu go nawet zimą, chyba, że ktoś chce się dorobić dodatkowych przebarwień. Latem w ogóle sobie darować stosowanie, a jeśli już to wtedy SPF 100.

Minusem może być dla co niektórych to, że po nałożeniu na twarz pojawia się uczucie pieczenia skóry, ale no to są kwasy, także jest to zupełnie normalne. Po zmyciu go nie ma na twarzy żadnych zaczerwienień czy jakicholwiek śladów podrażnienia. No i trzeba go trzymać tak jak w instrukcji, z zegarkiem w ręku nie dłużej niż 10 min (ja przeważnie zmywam po 6-8 min.)

 

Mam jeszcze serum do twarzy z tej firmy z niacynamidem i cynkiem, ale tu się na razie nie wypowiem, muszę trochę dłużej potestować ;) 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, to ja lecę z moimi polecajkami 😊 

 

20240401_130836.thumb.jpg.77bb7e56d0c816620a6b12351a5a00d2.jpg

 

Żel korygujący niedoskonałości z kwasami (salicylowy, glikolowy, mlekowy), niacynamidem i ceramidami. Bardzo lekka formuła, dużo łagodniejszy od polecanego wyżej krwawego peelingu z The Ordinary. Niektórzy używają jako kremu nawilżającego, ale ja wolę chwilę odczekać po nałożeniu i dodać jakiś treściwszy krem.

 

 

20240401_130946.thumb.jpg.3d76fc3c27a2a988abfa7f4e3071fa59.jpg

 

Krem ratunkowy na wszystkie zaczerwienienia i podrażnienia. Często nakładam na noc, ma gęstą konsystencję i fajnie domyka pielęgnację. 

 

 

20240401_131003.thumb.jpg.40b12cb5fbb3d0c2dcb2ee98b9c7241f.jpg

 

Dwa lżejsze kremy nawilżające. Ten peptydowy u góry jest bardzo lekki i szybko się wchłania, ten u dołu to śluz ślimaka i niestety zostawia na twarzy lepką warstwę. Ale fantastycznie nawilża. 

 

20240401_130913.thumb.jpg.78f1d91da59611b93353b2ffdbf739bd.jpg

20240401_130927.thumb.jpg.3dd12c945e6dc7a6e3385206cae3ab68.jpg

 

No i obowiazkowo Spfy. Ten z CeraVe używam kiedy nie zamierzam wychodzić z domu, nie zapycha mnie, dosyć lekka formuła, nie lepi się. 

Evy Technology to moje kosmetyczne odkrycie ostatnich lat. Leciutki spf w piance, fantastycznie się wchłania, nie pachnie jak typowy krem przeciwsłoneczny i nigdy mnie po nim nie wysypuje. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×