Skocz do zawartości
Nerwica.com

MIANSERYNA (Deprexolet, Lerivon, Miansec, Miansegen)


Dydona

Czy mianseryna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

137 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy mianseryna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      88
    • Nie
      36
    • Zaszkodziła
      24


Rekomendowane odpowiedzi

ok dzieki

jutro idę po zwolnienie bo w takim stanie nie dam rady chodzić do pracy. Pół dnia przeleżałem nawet w dzień spałem, wiec jak ma być tak dalej to nie odstawię go a wezmę zwolnienie i zobaczymy jak dalej będe źle się czuł to chyba dam sobie z nim spokój.

Myślałem że dawka 15mg na noc to mało a tutaj proszę zwala z nóg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie jak to wzielam pierwszy raz,to po 5minutach zwalil z nog,zasnelam jak kamien,a wzielam bardzo malutka dawke,5mg i rano ciezko bylo wstac,ale to bylo bardzo dawno temu.To byl moj pierwszy lek,jaki bralam na sen.

Z czasem ta poranna sennosc przechodzi i juz nie jest tak ciezko wstac rano po tym leku

Lerivon pozwolil mi sie normalnie wyspac,po dlugich miesiacach bezsennosci:)Potem juz tak nie"zwala z nog"Lekarz mnie uprzedzil,ze tak dziala na poczatku,i zeby sie tym nie zrazac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jak jest z tym tyciem? Ma się napady głodu, czy nawet jak nic się nie je to się tyje z powietrza?Mam jeszcze jedno pytanie, czy ten lek, jak już oczywiście te skutki uboczne się uspokoją, ma takie działanie aktywizujące w sensie czy przywraca energię do życia ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Główna przyczyna tycia po mianserynie to zatrzymywanie wody. To mija po odstawieniu leku. Poza tym po wiekszości antydepresantach ma się większy apetyt. Trzeba więc uważać na to co i ile się je. Ja jestem na mianserynie długo i od kiedy pilnuję diety to chudnę. Gorzej z tą wodą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest ktoś wśród was kto pozostając na malutkiej dawce 5- 10 mg mianserrny zauważył wzrost energii i chęci do życia? Bo mi tam mała dawka wystarcza, żeby zasnąć ale nie wiem czy wystrarczy zeby się zaaktywizować a wiadomo, że większej chciałabym uniknąc na wypadek tego tycia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wentyl77, ale ja właśnie dopiero co zwiększyłam dawkę z 15 na 30mg i nie mogłam dziś spać, ale ja jestem meteopatą :D i moze coś było z ciśnieniem, bo poprzedniej nocy spałam jak niemowlę.

weronika, takie małe dawki to raczej stosuje się dodatkowo do innego antydepresantu aby lepiej spać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zwiększyłem wczoraj dawki w dalszym ciągu jest 15mg bałem się ale dzisiaj muszę to zrobić szkoda czasu trzeba korzystać ze zwolnienia.

Co do tycia to rzeczywiście apetyt dopisuje ale jem płatki. musli, jogurt i jabłka i 3 duże posiłki. jestem od miesiąca na ParoGenie i straszono mnie że tysie się a jakoś nie przytyłem po nim a wręcz schudłem. A i jeszcze lekarka powiedziałą mi że od samych leków sie nie tyje! to apatyk który się ma po nich powoduje że tyjemy same w sobie nie tuczą!

dzisiaj zwiększam dawkę i powiem Wam jak się czuję do niedzieli na zwolnieniu także wytrzymam bóle głowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale tam na ulotce jest napisane, że senność nie jest tylko skutkiem ubocznym, tylko ten lek ma takie właśnie zadanie, regulować sen, wiem, że są różne leki aktywizujące,ale nie mam za bardzo już sił i możliwości próbować po trzy tygodnie jednego leku , potem się okazuje że nie działa, potem drugiego, potem się okazuje, że nie ma libido i następny itd do tego siedzę na l4 bo trzeba przetrwać skutki uboczne no a do pracy trzeba w końcu iść ((-: Ale narzekam(-: No ale taka prawda cięzko jest z tymi lekami, dlatego tak zapytałam, bo teraz przystosowuję się do mianseryny, czy ktoś po tym leku zauważył ogólnie wzrost sił życiowych, no bo skoro antydepresyjny, to może by tak trochę pomagał żyć ?(-: czy nie?(-:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×