Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez BrakPomysluNaNick01 16 gru 2017, 22:34
anka00, według mnie każdy człowiek ma prawo się bać, gdy wyczuje jakiegoś guzka.

przez Mbleble1990 17 gru 2017, 11:58
Najgorzej miałem jak kiedyś żygałem krwią, niby nie dbam o zdrowie ale wtedy się przestraszyłem. Stawiam, że to było od gorącej kawy, bo piłem w sumie wrzątek oraz ogromne ilości wody które wywołały wymioty a podrażnienie żołądka i przełyku miałem właśnie od gorącej kawy. Rzeczywiście od kąd się pije energetyki czy lodowatą kawę nie mam już tak. Kiedyś miałem też problemy z przełykaniem ale właśnie na tle psychicznym, wpadałem w panikę jak miałem coś przełknąć przez co się dławiłem, na szczęście minęło
Olanzapina 10 mg
Sertralina 50 mg
Prawdopodobnie schizofrenia prosta

przez Tukaszwili 17 gru 2017, 18:41
BrakPomysluNaNick01 napisał(a):anka00, według mnie każdy człowiek ma prawo się bać, gdy wyczuje jakiegoś guzka.

no ale też bez przesady, nie każdy guz jest nowotworem. sam mam od kilku lat guzka za uchem oraz powiększony węzeł na szyi od 12 lat. normalni ludzie, czyli nie my :D, nie zwracają uwagi na każdą pierdołę. my, nerwicowcy, jesteśmy zaprogramowani na wyczuwanie pewnych niedociągnięć organizmu. wykryjemy każdy szczegół, który w sekundę urasta do poważnej choroby. zauważmy, że praktycznie każdy z nas, gdy już samodzielnie zdiagnozuje sobie nowotwór, to wszystkie pasujące do niego objawy pojawiają się w przeciągu paru dni. miałem tak między innymi z rakiem jelita, od momentu gdy sobie go wkręciłem, do wystąpienia WSZYSTKICH możliwych objawów minęło może maksymalnie 5 dni.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez laveno 18 gru 2017, 10:58
O tak z tymi objawami to zaraz sie wszystkie ujawniają. Ja kiedys mialam takie bole przy uchu, jak ruszylam mocniej glowa czy jak sie podnosilam taki mocny rwacy bol, jakby ktos nerw wyrywal. Google poszly wruch wyszlo, ze cos z nerwem trojdzielnym a to, ze po jednej stronie tylko to poczatkowy objaw SM :lol: i sie zaczelo, za tydzień mialam juz wszystkie "objawy", poszlam do neurologa, z tym bolem, zbadala mnie, wyslala na eeg i po badaniu wypisala .... hydroksyzyne. O jak ja sie wtedy zdenerwowalam, ze co to za lekarz tu trzeba na rezonans! Takie objawy zbagatelizowac :mrgreen:

przez anka00 18 gru 2017, 12:24
Dokladnie. Ja rozumiem ze kazdy normalny czlowiek jak wgdzies guzek ma prawo sie zaniepokoic czy zmartwic. Ale nie wpadac odrazu w histerie i stres taki ze nie moze normalnie funkcjonowac.
Siedze i rycze ze nie wychowam dziecka. Mam czarne wizje w glowie. Przezywam tak silny stres ze az jest to niedozniesienia.
Milion razy juz wyczuwalam rozne guzki. W piersiach, w okolicach szyi, pachwin, na brzuchu, na nogach. zaczynalonsie obsesyjne macania i histeria. Za kazdym razem okazywalo sie ze to albo normalna fizjologia albo jakas pierdola.
Ale tym razem wydaje mi sie ze ewidentnie jest to cos zlego.
Powinnam szykowac sie do swiat ale nie mam ani sily ani ochoty. Mialam isc do fryzjera, kupic sobie jakis ciuch. Ale zrezygnowalam. Po co? Skoro i tak umre. Takie mam mysli. Trzymam sie tylko przy dziecku. Do niego sie usmiecham. Dla niego musze sie trzymac.
W czwartek wieczorem umowilam sie na konsultacje do chirurga szczekowego. Do tego czasu chyba calkiem osiwieje. Ale wczesniej nic nie znalazlam.
Czuje sie strasznie wyczerpana.
Zastanawiam sie nad kolejna wizyta u psychiatry i zmiane lekow bo te co biore gowno daja.

przez BrakPomysluNaNick01 18 gru 2017, 13:15
Chodziło mi bardziej o to, że lepiej nie olewać sprawy i co jakiś czas zaglądać, czy się rozmiar guzka nie zmienił, ale również nie mówię, aby panikować. Najlepiej w ogóle przestać diagnozować się przez Google, ale o ile łatwo powiedzieć to trudno tego nie robić. Ja do tej pory, jak zaobserwuję jakąś drobnostkę to od razu sprawdzam możliwe choroby. Pokusa jest zbyt silna.

przez leniek644 18 gru 2017, 16:50
Ja mam już ze 4 guzki na szyji i lekarz mówi ze normalne także olałam to.

Wiecie co dziś wymyśliłam. Dostałam dzisiaj skierowanie na badania bo zmieniam prace . I dostałam min skierowanie na badanie moczu. Moja nerwica podsunęła mi ze coś jeśli będzie coś z nim tak tymbarskiej ze dawno miałam badany. Ze jest przed świetami wyjdzie jakaś tragedia i będę w szpitalu na święta i sylwestra. Zrobiłabym te badania po świętach ale niestety muszę już.
Mój mąż stwierdził ze jak się tak boje to on nasika za mnie haha bo tez miał pare dni temu badanie inwszystko miał ok. A ja na spokojnie zrobię sobie po świętach. Boże jakby się tak dało :D w co wątpię na pewno by to wykryli eh .

przez anka00 18 gru 2017, 22:09
Brak pomyslu na nick u mnie takie wyjsciennie przejdzie zeby sprawdzac co jakis czas itp bo u mnie to sie skonczy ciaglym macaniem i niekonczacym sie zastanawianiem i domyslami. Czy sie zmniejszylo, czy powiekszylo, a moze tylko mi sie wydaje ze sie powiekszylo...itd
To jest masakra.
Ja musze to wyjasnic u lekarza i albo dalej diagnozowac albo jesli lekarz powie ze to nic zlego to zaufac.
Tylko chcialabym podchodzic do takich rzeczy spokojniej. A nie odrazu taki cyrk

przez leniek644 19 gru 2017, 10:56
Ja dzisiaj rano zrobiłam morfologię ob i mocz także do 15 będę mieć zawał. Oczywiście kazałam mężowi odebrać wyniki bo ja nie chce patrzeć ;)
Jutro muszę zrobić jeszcze ekg i to w obcym szpitalu. W mojej przychodni to już wiedza ze się stresuje i się śmieją ze mnie na tym badaniu.
Kiedyś jak babka nie wiedziała ze się tak stresuje to po ekg kazała mi na szpital jechać koniecznie.
Mam w domu krople milocardin może je wezmę żeby się uspokoić? Nie wiem czy to podziała. Bo ziołowe tabletki na mnie nie działają

przez nerwa 19 gru 2017, 11:19
leniek644, milocardin zadzaiala, ale lepiej uwazaj, bo to barbiturany :) Ale do dzis wspominam ten smak/zapach... mniam

przez leniek644 19 gru 2017, 11:56
Nerwa tzn ile wziąć żeby nie zaszkodziło? :D

przez nerwa 19 gru 2017, 13:52
leniek644, nie wiem - przede wszystkim nie za czesto - bo uzalezniaja :)
Ja kiedys wzielam troche tych kropelem (Wlasnie nie wiem ile, ze 20?) i lezalam na lozku i praktycznie nie czulam swojego ciala.
Potem wyczytalam, ze barbiturany byly stosowane w anestezjologii i są zwiotczające ;)

przez leniek644 19 gru 2017, 15:20
Ups lepiej żeby mi się tak nie stało bo z tego zwiotczenia dostanę palpitacji ze to już koniec ;)
Nie mam zamiaru tego brać tylko właśnie na to ekg :)

przez leniek644 19 gru 2017, 19:08
Kochani odebrałam wyniki krwi i wszystko w normie prócz MPV mam za niskie norma od 9.4 ja mam 8.3 czyli w sumie sporo za niskie. W necie to tylko białaczki i chłoniaki wiec nie czytam. Zna się ktoś na tym? Chyba jak reszta wyników jest ok to chyba nie umrę...
No i w moczu kryształy szczawianu wapnia liczne. :(

Sortuj wg